Trader-blog » Теханаліз » Торговельна стратегія Ларрі Вільямса: розглянемо деталі на прикладах

Торговельна стратегія Ларрі Вільямса: розглянемо деталі на прикладах

У світі, мабуть, немає жодного трейдера, який б не чув про торговельну стратегію Ларрі Вільямса. Це стосується не лише трейдерів на внебіржовому ринку Форекс, а й торговців фьючерсами чи акціями. Та чому так важливо пізнати цю стратегію? Не випадково, адже майстерність автора в цій справі просто вражає.

Ларрі Вільямс – це не лише успішний трейдер фьючерсами, а й творець прибуткових систем трейдингу та технічних індикаторів. Він автор кількох книг про біржову торгівлю, серед яких «Долгосрочні секрети краткосрочної торгівлі».

Особистість Вільямса варта окремої великої статті. Всього кілька цікавих та вражаючих епізодів його біографії: народився він у 1942 році в звичайній американській сім’ї, отримавши освіту журналіста, почав писати на економічні теми та відкрив власне видання. Проте в ході роботи над матеріалами він настільки захопився фінансовими ринками, що вже до своїх 30-ти років став мільйонером.

Ларрі Вільямс увійшов в історію трейдингу своєю перемогою в одному з турнірів для трейдерів, де зміг збільшити депозит в 11000%! Далі наступали власна торговельна стратегія, книги, семінари та майстер-класи. Варто відзначити, що методика навчання у Ларрі також була надзвичайно мотивуючою.

Після теоретичної частини настав час для практики, де навчаючіться трейдери торгували на гроші майстра, як правило, це було 1 мільйон доларів США. Вся зароблена прибуток після завершення курсу розподілялась між учасниками навчальної програми.

Якщо ви ще не чули про систему торгівлі Ларрі Вільямса, то ми настійно рекомендуємо прочитати нашу статтю. Ця стратегія є універсальною, дуже простою та дозволяє заробляти прибуток у надзвичайно короткі терміни.

Сам Вільямс стверджував, що його система дозволяла укладати більше 30 (!) прибуткових угод поспіль. Саме тому стратегія стала настільки популярною серед дейтрейдерів.

Рекомендованим брокером для цього матеріалу, і взагалі розумним, надійним брокером є компанія BingX. Брокер хоч і новий, але за спиною цього проекту стоїть команда Tading View, яка вже досить давно на ринку и розробила досить якісний и сильний продукт яким користується величезна кількість трейдерів зі всього світу – тому моя рекомендація BingX.

Тепер це окрема повноцінна фінансова організація з широким спектром послуг для трейдерів, яка пропонує високий рівень ліквідності для понад 100 торгових інструментів.

Всі рахунки клієнтів застраховані на суму 20 тисяч євро кожен. На платформі МТ4 брокера, як для новачка на ринку, так і для більш досвідженого трейдера, можна без проблем почати заробляти за стратегією Ларрі Вільямса. Після невеликого відступлення перейдемо до суті самої стратегії та її відмінностей від інших.

Опис авторської системи трейдингу Л. Вільямса

Однією з ключових особливостей ТС Вільямса є його надзвичайна простота. Вона використовує лише один технічний індикатор – рухомий середній (Moving Average в MT4, MA).

Торгівля за стратегією Вільямса передбачається на невеликих таймфреймах – М5 або М15. Автор стратегії стверджує, що оптимальним є п’ятнадцатиминутний таймфрейм, оскільки дозволяє торгувати спокійніше та з меншою інтенсивністю. Проте не варто розслаблятися, оскільки торгівля за ТС Вільямса вимагає повної уваги та концентрації від трейдера.

Налаштування технічних індикаторів за ТС Л. Вільямса

Як було зазначено вище, у системі використовується лише один технічний індикатор – рухомий середній. Проте є нюанс: потрібно будувати одразу дві середні. Вони будуть відрізнятися одна від одної налаштуваннями. В результаті трейдер буде бачити на ціновому графіку одразу дві лінії:

  • Перша рухома середня будується за мінімумами свічок/барів і має період 3.
  • Друга рухома середня будується за максимумами свічок/барів і має період 3.
  • Обидві MA необхідно будувати методом Simple.

Нижче, на ілюстраціях, ви можете побачити, як виглядають налаштування в терміналі МТ4.

Також, ви можете вибрати колір для обох середніх. Тут вже справа смаку. Головне, щоб кольори були відмінні один від одного, і вам було зручно торгувати. Наприклад, МА за максимумами – червоного кольору, МА за мінімумами – синього.

Далі, коли індикатори для торгівлі вже налаштовані, перейдемо безпосередньо до найважливішого – як відкривати угоди і фіксувати прибуток за ТС Ларрі Вільямса.

Як відкривати та закривати торгові угоди в MT4 за системою автора

Важливо зауважити: Автор методики рекомендує торгувати тільки в напрямку місцевого тренду. Якщо тренд є висхідним, трейдер повинен здійснювати лише угоди на купівлю. Якщо тренд є низхідним, то укладаються угоди виключно на продаж.

Угоди на купівлю. Згідно з концепцією торгової стратегії, покупка активу здійснюється за ціною рухомого середнього мінімумів (у нашому випадку на знімку екрана це синя лінія), якщо тренд на ринку висхідний. Закриття угоди з прибутком відбувається при досягненні ціною рухомого середнього максимумів (див. червону лінію на графіку).

Угоди на продаж. У торгових позиціях на продаж застосовується зворотний принцип. Продавати актив потрібно, коли ціна досягає рухомого середнього максимумів, коли на ринку присутній низхідний тренд. Закриття угоди відбувається, коли ціна досягає рухомого середнього мінімумів.

Як визначити поточний тренд на ринку?

Це дуже важливе питання для трейдера, оскільки від нього залежить, в якому напрямку відкривати угоди. Якщо тренд буде визначений невірно, це призведе до збитків. Згідно зі стратегією, моменти зміни тренду визначаються за самими рухомими середніми, нанесеними на графік, коли вони починають змінювати свій напрямок.

Це так звані точки розвороту. Саме в цей момент необхідно відкривати угоду. Якщо тенденція змінюється з висхідної на низхідну, то відкриваються угоди на продаж, і навпаки.

Важливий момент: вхід в угоду лише після перетину ціни рухомої середньої

Ще одна надзвичайно важлива річ, яку варто завжди пам’ятати при відкритті угод – угоду варто укладати лише тоді, коли ціна чітко перетнула рухому середню. Це правило. Свічки, які створюють тенденцію, але не перетнули MA, пропускаємо. Більш детально точки входу та виходу з угоди ми відобразили на двох прикладах нижче.

Як ви бачите, процес торгівлі є досить простим. Головне – строго дотримуватися всіх правил відкриття торгових позицій.

Особливості робочих таймфреймів

Автор унікальної ТС, як ми писали на початку статті, рекомендував використовувати таймфрейми M5 і M15, оскільки сама стратегія є короткостроковою. Це може стати певною проблемою. Справа в тому, що протягом коротких періодів ціна, в основному, проходить невелику відстань. У такому випадку прибуток трейдера буде невеликим. Тому особливу увагу варто приділити спреду по інструменту, оскільки він може “з’їсти” значну частину прибутку.

У рекомендованій нами компанії BingX розмір спреду дійсно невисокий – значення відображаються на сайті цього брокера у спеціальному віджеті. Вікно працює в режимі онлайн, де ви можете спостерігати за котируваннями по інтересуючим торговим активам.

Повертаючись до теми високих спредів, зазначимо, що є кілька рішень цієї проблеми:

  • вибрати брокера з максимально вузькими спредами (як BingX)
  • для торгівлі обирати інструменти, за якими спред буде мінімальним (у BingX вам пропонується десятки валютних пар, індекси, акції, сировинні активи, криптовалютні пари)
  • перейти на вищий часовий період.

Ларрі Вільямс стосовно останнього пункту говорить наступне. Стратегія однаково ефективно може застосовуватися на таймфреймах від п’ятихвилинного із закінченням на годинний. Це означає, що у трейдера з’являються додатково ще два таймфрейми – M30 і H1. Звичайно, при торгівлі на годинному періоді прибуток буде більш відчутним, а сама торгівля спокійнішою.

Застосування стоп-лосу

Цікаво, що сам Ларрі Вільямс нічого не говорить про правила використання стоп-лосів у своїй стратегії. Проте, він настійно рекомендує їх використання. У зв’язку з цим, немає чіткого алгоритму, як їх встановлювати. Тут думки експертів розходяться. Оскільки стратегія є короткостроковою, одна частина пропонує взагалі відмовитися від стоп-лосів, щоб уникнути “шумів” на ринку.

Якщо угода йде в протилежному напрямку і тренд змінився, то закривати угоду вручну “по ситуації”. Друга частина нахиляється до того, що стопи слід встановлювати за класичною схемою під локальними мінімумами і максимумами.

Отже, питання застосування стопів залишається в зоні особистої відповідальності трейдера. До речі, в BingX ви можете використовувати будь-які типи ордерів, а також працювати з застосуванням локування та хеджування.

Застосування стратегії на різних ринках

Біржові експерти висловлювалися досить категорично стосовно ТС Ларрі Вільямса. Зазначали, що автор спочатку розробляв свою систему для фьючерсних ринків, а не для Форексу. За їхнім переконанням, на валютному ринку вона буде неефективною.

Насправді, стратегія Ларрі Вільямса є універсальною. Вона однаково підійде як для торгівлі фьючерсами, валютами, так і іншими активами. Головне – правильно обрати торговий інструмент, робочий часовий період і вузькі спреди. В цьому ви легко переконаєтеся, відкривши демонстраційний рахунок у компанії BingX. Ви зручно зможете застосовувати систему в терміналі MT4, торгуючи, наприклад, індексом S&P500 або золотом.

На діаграмі нижче ви можете побачити приклади угод на продаж золота на годинному графіку в MT4.

Висновок

Після ретельного огляду та тестування короткострокової стратегії Ларрі Вільямса можна зробити наступні висновки. По-перше, ця ТС добре себе показує на будь-яких трендових активах. Головне – не забувати торгувати тільки в напрямку поточної тенденції. По-друге, стратегія є універсальною і відмінно підійде для торгівлі на будь-яких ринках, включаючи Форекс.

По суті, ця система – це свого роду трейдинг всередині цінового каналу, який формується мінімальними та максимальними значеннями свічок/барів. При правильному її застосуванні та дотриманні ризик-менеджменту вона дозволить вам отримувати стабільний і, головне, достатньо швидкий прибуток на фінансових ринках.

У стратегії тисячі послідовників по всьому світу. Це як професійні трейдери, так і звичайні люди з інших не пов’язаних з торгівлею сфер з невеликим капіталом, для яких трейдинг став основним джерелом доходу.

Хочете ще більше можливостей? Отримайте багато різних бонусів після реєстрації на сайті брокера та відкриття рахунку в BingX. Бонус добре себе зарекомендував, оскільки бере участь у просадці, а сам бонус, як і прибуток, що був зароблений за його участю, можна вивести з рахунку при виконанні простих умов.

Почати торгувати за стратегією Ларрі Вільямса доступно кожному, адже стартовий капітал для реального ринкового трейдингу в BingX складає всього 10 доларів США, 10 євро, 500 російських рублів. Бажаємо успіхів та великих прибутків з брокером!

Хочу додати, щт дану стратегію можна використивувати на будь-яких ринках в тому числі і на криптовалютному, і що саме цікаве


Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду