Trader-blog » Трейдинг » Аналіз декількох таймфреймів для кращих результатів у трейдингу

Аналіз декількох таймфреймів для кращих результатів у трейдингу

Більшість трейдерів часто приймають свої торгові рішення, ґрунтуючись виключно на одному таймфреймі. Вони витрачають всю свою енергію на технічний аналіз в обраних часових рамках, не задумуючись про те, що може відбуватися на більш старших таймфреймах. І це може добре працювати у деяких випадках, але більш надійний підхід потребуватиме від вас аналізу декількох таймфреймів одночасно.

Для трейдера аналіз декількох таймфреймів може здатися трохи складним. Одна з основних причин, чому трейдери уникають аналізу декількох таймфреймів, пов’язана з суперечливою інформацією, яка іноді виникає в результаті такого підходу. Це плутанина змушує багатьох з цих трейдерів страждати від «надмірного аналізу». У сьогоднішній статті ми обговоримо правильний спосіб аналізу декількох таймфреймів, а також поговоримо про те, як можна правильно його впровадити в вашу торгову стратегію.

Що таке аналіз декількох таймфреймів?

Аналіз декількох таймфреймів – це концепція у торгівлі, яка виявляється досить потужною при правильному використанні. Ідея полягає в тому, щоб спостерігати різні часові відрізки на одному й тому ж самому аналізованому інструменті. Це допомагає ідентифікувати основні тенденції, які допоможуть нам впізнати, що дійсно відбувається на ринку.

Зазвичай спочатку ми шукаємо інформацію на більш високому часовому інтервалі, що допомагає нам керуватися процесом прийняття рішень на більш молодшому таймфреймі.

Досвідчені трейдери розуміють переваги аналізу декількох таймфреймів, і вони зазвичай поділяють свій аналіз на три окремі часові горизонти:

  • Середній інтервал часу
  • Великий часовий інтервал
  • Часовий інтервал входу

Аналіз декількох таймфреймів може допомогти трейдеру одночасно збільшити ймовірність успіху в угоді та мінімізувати свої ризики. Це надзвичайно ефективна торгова концепція, яка може бути застосована до аналізу будь-яких ліквідних фінансових інструментів, включаючи форекс, фьючерси, акції або опціони.

У трейдингу такі концепції, як рівні підтримки і опору, прайс-екшен та аналіз декількох часових рамок, завжди залишатимуться актуальними. Вони працювали у минулому, вони працюють у сучасності і будуть продовжувати працювати в майбутньому, тому що вони ґрунтуються на ринковій логіці.

Використання трьох різних таймфреймів забезпечує кращу комбінацію для розуміння ринку. Перший таймфрейм, який слід розглянути, це наш торговий таймфрейм. Це часові рамки, на які трейдери звикли проводити більшу частину свого часу.

Другий таймфрейм, який має враховувати трейдер, це таймфрейм вищого рівня. Зазвичай він більше в 4-6 разів. Наприклад, якщо ваш торговий таймфрейм – це 4-годинний графік, то більш високий таймфрейм повинен бути денним графіком. Цей період часу дає трейдеру побачити ринковий контекст в цілому. Ви можете використовувати цей таймфрейм для перевірки основних рівнів підтримки опори та загального напрямку тренду.

Нарешті, у нас є менший таймфрейм, який дозволяє точніше знайти точку входу. Відповідно до нашого попереднього прикладу, якщо ваш торговий період становить 4-годинний графік, то ваш менший таймфрейм буде 60-хвилинним графіком або 15-хвилинним графіком.

Як ви знаєте, не існує методу торгівлі, який би враховував будь-яку ситуацію на ринку, так само як і немає найкращого таймфрейму. У трейдингу завжди залишатиметься невизначеність. Сучасні ринки досить ефективні, і тому, як трейдери, ми повинні намагатися використовувати всі можливості аналізу ринку для отримання прибутку.

Аналіз декількох таймфреймів надає вам засіб покращити ваші статистичні переваги. Ключовою концепцією в трейдингу є торгівля за трендом. Але як впізнати тренд? І це те, на що вам допоможе аналіз за допомогою декількох часових рамок. Крім того, наша перевага в торгівлі може бути покращена завдяки кращому вибору часу для входу на ринок, і це ще одна перевага, яку можна отримати завдяки належному аналізу декількох таймфреймів.

Аналіз таймфреймів відверху донизу

Тепер, коли ми розуміємо, що означає аналіз декількох часових періодів, і усвідомлюємо переваги, які він пропонує, давайте перейдемо до обговорення правильного способу реалізації цього підходу.

Ми знаємо, що ми повинні розділити наш аналіз на 3 різних часових періоди:

  • обраний торговий період
  • ширший часовий графік
  • період для пошуку точки входу

Замість використання підходу відверху донизу багато трейдерів неправильно застосовують аналіз декількох таймфреймів, використовуючи підхід знизу вгору. Це одна з найбільших помилок, яку я спостерігаю серед початківців трейдерів.

Наприклад, візьмемо Васю, початківця трейдера, який розуміє важливість аналізу декількох часових періодів, і тому він включив цей підхід у свій торгівельний план. У своєму плані він чітко визначив, що буде використовувати денний графік для загальної картини. 4-годинний графік для торгівлі і 60-хвилинний графік для пошуку точок входу.

Тепер, коли Вася розпочинає свій торговий день зі свіжою чашкою кави, він перемикається між 1-годинним і 4-годинним графіками і бачить цікавий патерн, що з’являється на 1-годинному графіку. Тому він звертається до 4-годинного графіка, і здається, що все виглядає добре. Потім він, нарешті, звертається до денного графіка, де він, здається, не знаходить жодних суперечностей, які заважали б йому використовувати сигнал з 1-годинного графіка.

Чи бачите ви помилку, яку робить Вася? Їх тут декілька, але давайте почнемо з першої.</p> <p>Перша помилка полягає в тому, що Вася бере торговий настрій з 60-хвилинного графіка. В цьому немає нічого особливо поганого, але згідно його торговому плану він повинен використовувати лише 60-хвилинний графік для пошуку більш точної точки входу. Його торгові налаштування повинні бути взяті з 4-годинного інтервалу. Таким чином, Вася діє проти свого торгового плану, свідомо чи несвідомо.

Друга помилка полягає в тому, що він використовує підхід “знизу вгору”, а не “відверху донизу”. Замість того, щоб починати з графіка з більш високим таймфреймом, а потім переходити до графіка меншого торгового таймфрейму, він робить прямо протилежне.

У чому проблема? Проблема полягає в тому, що коли ви починаєте з підходу “знизу вгору”, ви схильні приймати відхилення на менших таймфреймах, а потім дивитися на вищі, лише щоб підтвердити або виправдати свою думку. Це призводить до дуже близького видіння ринку, яке повністю пропускає точний аналіз на декількох таймфреймах.

З іншого боку, підхід “відверху донизу” — набагато більш об’єктивний спосіб аналізу. По суті, ви починаєте з більш широкого уявлення і переходите до менших часових масштабів.

У випадку Васі, якби він правильно застосовував метод торгівлі на декількох таймфреймах, йому слід було б почати з більшого графіка, який представляв собою денний графік, де він міг би скласти деяку думку про загальний напрямок ринку. Потім перейти до 4-годинного, на якому він буде шукати свої торгові установки. І лише якщо і коли його налаштування присутні на 4-годинному графіку, він міг би розглянути 60-хвилинний графік для пошуку точки входу.

Вивчення різних таймфреймів

Тепер, коли ми розуміємо важливість аналізу ринку з використанням аналізу декількох таймфреймів і правильний спосіб його використання, виникає природне питання, які часові рамки ми повинні розглядати? Відповідь на це питання залежить від вашого стилю торгівлі. Спочатку вам слід визначити свій улюблений торговий інтервал.

Якщо ви середньотерміновий трейдер, то було б доцільно глянути на денні графіки для ваших сигналів, тижневий графік для перегляду великого зображення і 4-годинний графік для точного налаштування ваших входів. Якщо ви більше є свінг-трейдером, як я, тоді вам слід зосередитися на 4-годинному графіку для ваших сигналів, денному графіку для перегляду більшої картини і 60-хвилинному графіку для точок входу.

Зараз я розкажу про різні часові рамки та їх значення в моїй торгівлі як свінг-трейдера.

Місячний графік

Як свінг-трейдер, я прагну використовувати короткострокові рухи на ринку, тому місячний графік занадто далеко виходить за рамки мого відповідного торгового періоду, щоб бути корисним, тому я рідко звертаюся до нього для відкриття своїх позицій.

Тижневий графік

Цей період часу дає мені макро уявлення про обраний торговий інструмент. Це дає мені уявлення про те, як позиціонуються основні учасники ринку. Я дивлюся на довгострокові рівні підтримки і опору, які можуть незабаром зіграти роль. Також я хочу уникати торгівлі безпосередньо в зоні довгострокової підтримки або опору.

Денний графік

Денний графік надзвичайно важливий у моєму загальному процесі прийняття рішень. Я не буду відкривати торгову позицію, якщо не проведу ретельний технічний аналіз на денному графіку. Зазвичай я малюю горизонтальні рівні підтримки і опору цін, зони попиту і пропозиції та щоденно уточнюю тенденційні лінії і аналізуючи паттерни прайс екшен.

Незважаючи на те, що мій торговий період — це H4, я вважаю, що денні графіки є найважливішими для моєї торгівлі. Чому? Тому що саме тут грають великі гравці. Я хочу переконатися, що я на боці великого потоку інституційних і банківських ордерів, які можуть спричинити глобальний рух цін на ринку.

4-годинний графік

Зазвичай я використовую 4-годинний графік двома способами. Наприклад, якщо після того, як я виконав оцінку денного графіка і побачив яскраво виражений тренд, я зменшую таймфрейм до H4. Отже, я намагаюся побачити потенційні торгові установки, які я міг би торгувати.

Другий спосіб, яким я використовую 4-годинний графік, — це незалежний аналіз руху ціни на цьому таймфреймі та сканування торгових установок з високою ймовірністю. Коли я бачу торгову настройку, яка виглядає багатообіцяючою, я тоді перевіряю денний таймфрейм, щоб переконатися, що я не:

  • Торгую проти основного тренду на денному графіку.
  • Не торгую біля зони підтримки і опору на денному графіку.
  • Не торгую проти формування дивергенції на тижневому графіку.

Використовуючи ці три фільтри, я виявив, що можу відсіяти багато угод з меншою ймовірністю.

Годинний графік

На цьому графіку я відкриваю свої угоди. Тут я можу бачити паттерни прайс екшен більш детально. Якщо я шукаю прорив рівня, я аналізую важливі цінові коливання, які можуть його підтвердити. Якщо, з іншого боку, я збираюся увійти в корекцію, я, як правило, використовую лімітний ордер, щоб більш точно увійти на ринок.

Як покращити точки входу та виходу з ринку?

Коли ми обговорюємо аналіз різних таймфреймів, більшість трейдерів розуміють важливість використання вищого таймфрейму для отримання ширшого уявлення про ринок. Проте багато трейдерів, здається, зупиняються на цьому і забувають перейти на нижчий таймфрейм, щоб оптимізувати свої входи.

Як ви, можливо, вже знаєте або скоро зрозумієте, щоб залишатися прибутковим у трейдингу, вам потрібно використовувати всі можливі переваги. Ігноруючи оптимальні методи виконання угод, ви позбавляєте себе частини прибутку. Таким чином, щоб реалізувати найкраще виконання угод, вам слід наблизитися до молодшого таймфрейму для пошуку точки входу. Для мене, як для свінг-трейдера, це графік за 60 хвилин.

Я майже завжди використовую лімітні ордера і не входжу за ринок, оскільки я був би готовий пропустити можливість увійти в угоду, ніж стати жертвою раннього та необґрунтованого входу на ринок.

Щодо закриття позицій. Фактично, у більшості випадків я встановлюю свій стоп-лосс і цілі на нього, коли я вхожу в угоду. Я віддаю перевагу проведенню всього аналізу до укладення угоди, а потім дозволяю ринку робити те, що він буде робити.

Або ціна досягне мого стопа з невеликим збитком, або досягне моєї цілі з хорошим прибутком. Я виявив, що цей тип пасивного управління торгівлею працює краще за все для мене і зменшує загальний стрес та мої емоції. Рано чи пізно ви зрозумієте, що в той момент, коли ви знаходитесь в торгівлі, всі ваші упередження вступають в гру і будуть переслідувати вас під час вашої угоди.

Підсумки

Правильне застосування аналізу різних таймфреймів може значно підвищити ймовірність успіху в багатьох торгових установках. Без сумніву, трейдери, які використовують цю методологію в своїй торгівлі, зможуть значно покращити свої результати.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду