Trader-blog » Трейдинг » Секрети успішного трейдингу на фінансових ринках: Як торгувати прибутково?

Секрети успішного трейдингу на фінансових ринках: Як торгувати прибутково?

Багато людей, які тільки спробували торгувати на фінансових ринках, роблять це, оскільки вважають, що це вигідний спосіб швидко заробити.

Деякі можуть отримати непогані результати на демо-рахунку. Тим не менше, є ймовірність, що, як тільки вони перейдуть від демо-рахунку до торгівлі на реальні гроші, вони усвідомлять сувору правду про те, що отримувати стабільний прибуток не так просто, як вони спочатку припускали. І що трейдинг вимагає досить великого обсягу знань і досвіду.

Це не означає, що ви не зможете стати прибутковим трейдером з часом, а скоріше розвіює міф про те, що трейдинг на фінансових ринках дозволить вам легко й швидко заробити. У сьогоднішній статті я запропоную вам точку зору, яка допоможе вам зрозуміти, що прибутковий трейдинг можливий, але для початку ви повинні дотримуватися деяких базових рекомендацій.

Основи світових фінансових ринків

Якщо ви тільки починаєте свій шлях як трейдер, на початку вам слід інвестувати свій час і зусилля, щоб вивчити основи торгівлі. Безсумнівно, вам доведеться навчитися читати графіки, розбиратися в індикаторах і усвідомити важливість управління капіталом і ризик-менеджменту. Також вам належить знайти для себе ефективний метод торгівлі.

Ви можете почати з вивчення історії фондового, фьючерсного та валютного ринків, щоб обрати для себе найбільш підходящий ринок для торгівлі. Ви повинні зрозуміти і осмислити структуру ринку, а також розібратися в балансі попиту і пропозиції, які впливають на рух ціни.

Також ви можете прочитати деякі праці великих мислителів технічного аналізу, зокрема Р. Н. Елліотта, В. Д. Ганна, Річарда Вайкоффа, Чарльза Доу та Х. М. Гартлі. Ці люди були піонерами технічного аналізу. А також інші книги з трейдингу, які я рекомендую до прочитання.

Крім того, ви повинні вивчити деякі ключові економічні індикатори, такі як процентні ставки, рівень безробіття, промислове виробництво, валовий внутрішній продукт і статистика ринку житла.

Як тільки ви отримаєте базове розуміння того, як функціонує глобальний ринок, що рухає ціною, і як економіка впливає на коливання цін, ви зможете орієнтуватися на конкретні технічні або фундаментальні підходи, які найкраще відповідатимуть вашим власним переконанням про ринок.

Застосуйте системний підхід до трейдингу

Коли ми бачимо професійних трейдерів у кіно, часто нам показують кілька моніторів з десятками різних графіків. Трейдери постійно кричать на когось по телефону і здійснюють безліч угод, а потім повертаються додому на своїх Ламборджіні. Ці яскраві образи створюють сильне, але в багатьох відношеннях хибне уявлення про те, що означає бути трейдером.

Проте якщо ви читали будь-які основані на фактах книги про “справжніх” трейдерів, наприклад серію книг Джека Д. Швагера “Магії ринку”, ви знаєте, що найбільш успішні трейдери в реальному житті поводять себе зовсім інакше. Хоча більшість з цих топ-трейдерів, опитаних Швагером, мали різні підходи до торгівлі, загальна нитка, яка дає їм перевагу перед більшістю учасників ринку, пов’язана не з їхніми особистостями, а з їхньою здатністю дотримуватися своєї торгової стратегії з максимальним дотриманням ризику.

Крім того, вам не потрібно бути генієм, щоб стати великим трейдером. Так, інтелект важливий, але простий факт полягає в тому, що якщо ви хочете бути постійно прибутковим трейдером, вам потрібно почати з систематичного і дисциплінованого підходу до своєї торгівлі.

Бути системним трейдером не обов’язково означає, що ви завжди дієте як робот. Ви можете торгувати за вашим власним розсудом і покладатися на вашу інтуїцію, і при цьому залишатися системним трейдером. Під системним підходом я розумію цілісний підхід, який включає в себе:

  1. Вашу психологію.
  2. Реалістичні очікування щодо прибутку з урахуванням ризику.
  3. Надійний план управління капіталом.
  4. Торгову стратегію, яка надасть вам реальну статистичну перевагу в постійно змінюючихся ринкових умовах.

Підходьте до трейдингу як до бізнесу

Для того, щоб стати прибутковим трейдером, потрібно мати торгову систему, яка забезпечить вам реальну перевагу на ринку. Ця система повинна визначати не лише моменти входу та виходу з угод, але й передбачати ситуації, коли краще утриматися від торгівлі зовсім.

Багато початківців трейдерів включаються у світ трейдингу з великим ентузіазмом, проводячи багато часу на вивчення різноманітних матеріалів та постійно намагаючись оволодіти мистецтвом прибуткової торгівлі. Проте в кінці кінців вони часто втрачають гроші, оскільки або не знаходять торгову систему, яка забезпечує реальну перевагу на ринку, або не приділяють їй достатньо часу, щоб вона змогла продемонструвати свою ефективність. Часто це свідчить про те, що обрана торгова система, ймовірно, не відповідає їхній індивідуальності або психологічному типу особистості.

Деякі також роблять помилку, неправильно визначаючи свої справжні цілі у трейдингу. Для багатьох привабливими є азарт та гральний аспект, і вони торгують виключно ради цього. Вони ризикують великими сумами та відчувають безліч емоцій, коли ціна рухається в потрібному чи непотрібному напрямку. У кінці кінців, такі дії зазвичай завершуються невдало для таких інвесторів.

Перед тим, як розпочати трейдинг, потрібно зрозуміти, що трейдинг – це бізнес. Незважаючи на те, що можна отримати значний прибуток, зробивши кілька угод, його також легко втратити. Успішний трейдинг у довгостроковій перспективі потребує бізнесового підходу та відсутності азарту.

На практиці, варто зробити крок назад і уважно проаналізувати ситуацію. Спробуйте спостерігати за своїм внутрішнім мисленнєвим процесом, щоб зрозуміти, які саме цілі ви переслідуєте. Якщо ви щиро вважаєте, що готові ставитися до трейдингу як до бізнесу, то, ймовірно, зможете торгувати без зайвого емоційного хвилювання та стресу.

Розуміння різних ринкових умов для отримання стабільного прибутку

Більшість трейдерів погодяться з прислів’ям “Купуй дешевше, продаю дорожче” або “Продаю дорожче, купуй дешевше”. Хоча здоровий глузд підказує, що це єдиний спосіб отримати прибуток, давайте детальніше розглянемо цю ідею, яка насправді є набагато складнішою, ніж здається на перший погляд.

Якщо ви спостерігали за ціновим графіком будь-якого торгового інструмента, ви погодитеся, що ціна може робити лише три речі:

  1. Ціна може продовжувати зростати і формувати висхідний тренд.
  2. Ціна може продовжувати знижуватися і формувати низхідний тренд.
  3. Ціна може залишатися в межах певного діапазону.

Отже, існують два основних типи стратегій отримання прибутку від ринку. Або ви можете торгувати за трендом, або торгувати в консолідації.

Як торгувати прибутково в консолідації

На графіку ви можете чітко визначити дві горизонтальні лінії, де ціна знаходить рівні підтримки і опору. Ви можете бути впевнені, що ринок консолідується і знаходиться в обмеженому діапазоні. Коли ви виявите такий ринковий стан, має сенс купувати біля зони підтримки і продавати вище зони опору для отримання прибутку.

Як торгувати прибутково за трендом

На графіку ціна явно знаходиться в висхідному тренді. Тут ми бачимо трендову лінію.

Під час висхідного тренду в основному є два способи отримання прибутку від ринку:

  1. Покупка на мінімумі від трендової лінії висхідного тренду.
  2. Покупка на максимумі, коли ціна пробиває рівень опору.

Коли ви намагаєтеся купити на мінімумі під час висхідного тренду на розгортанні, ви торгуєте проти руху ціни. Хоча ви торгуєте за основним трендом, завжди є ймовірність, що тренд може закінчитися і ціна дійде до вашого стоп-лосу, змушуючи вас залишити ринок з втратою.

Коли ви чекаєте, коли ціна проб’є рівень опору, ваші шанси на прибуток збільшуються. У цьому випадку ви не лише торгуєте на боці тренду, але і ціновий імпульс також буде на вашому боці.

Торгівля за низхідним трендом

Аналогічно, під час низхідного тренду ви повинні намагатися відкрити ордер на продаж близько лінії низхідного тренду, а також продавати під час прориву нижче рівня підтримки.

Незалежно від того, якої торгової стратегії ви приділяєте перевагу, розуміння двох різних видів ринкових умов і вибір відповідної стратегії допоможе вам відкривати свої позиції більш ефективно.

Управління капіталом є необхідною складовою стабільної торговельної системи

Як трейдер, ваша основна задача – бути максимально компетентним у керуванні ризиками. Успішна торгівля на фінансових ринках в довгостроковій перспективі зводиться до того, щоб мати стратегію позитивного математичного очікування та застосовувати ефективну систему управління ризиками. Вам слід використовувати набір строгих критеріїв ризику для кожної угоди, що дозволить вашій торгівельній стратегії забезпечувати вам стабільний прибуток з плином часу.

Існують декілька стратегій управління капіталом, наприклад, ризикувати фіксованим відсотком від розміру вашого капіталу в кожній угоді, ризикувати фіксованою сумою, а також інші більш складні методи визначення розміру позиції.

Незалежно від того, яку стратегію ви використовуєте, суть стратегії управління капіталом полягає в тому, щоб забезпечити систематичний спосіб визначення розміру позиції кожної угоди. Ваша стратегія управління капіталом повинна бути розроблена таким чином, щоб в кінцевому результаті результат однієї угоди майже не мав значення і звільнив вас від психологічного зв’язку з вашими відкритими позиціями.

Перед використанням стратегії раціонального управління капіталом, яка найкраще підходить для вашої торговельної системи, вам необхідно визначити два аспекти вашої торговельної стратегії:

Перший аспект – це загальний коефіцієнт прибутку вашої стратегії. Другий – середнє співвідношення прибутку до ризику по вашим угодам. Деякі торгові стратегії мають відносно низький відсоток виграшів, наприклад, 30%, але співвідношення прибутку до ризику досить високе, наприклад, 3 до 1 або більше.

З іншого боку, існують торгові стратегії, в яких ваш виграш залишається на рівні 90%. Що означає, що ви в кінцевому підсумку отримуєте прибуток за більшістю своїх угод. Проблема з цими типами систем з високим відсотком виграшу полягає в тому, що часто співвідношення винагороди до ризику залишається дуже низьким, набагато менше, ніж 1:1.

Ви можете використовувати різні методи управління капіталом для цих двох типів торгових систем. Якщо відсоток виграшів в вашій системі високий, але співвідношення прибутку до ризику низьке, вам може бути зручно ризикувати трохи більшим відсотком коштів на вашому депозиті в кожній угоді. На відміну від цього, якщо відсоток виграшів в вашій торговій системі низький, а пропонується високе співвідношення прибутку до ризику, ви можете бути більш обережними щодо ризику на угоду.

У будь-якому випадку ви завжди повинні намагатися обмежувати максимальну просадку, оскільки завжди існує ризик отримання маржевого виклику.

Як торгувати прибутково? Підсумки

Якщо ви відчуваєте розчарування через те, що не отримуєте постійний прибуток від своєї торгівлі, ви не одинокі. Більшість успішних трейдерів заплатили високу ціну, щоб набути досвід, який допоміг їм у подальшому.

Щоб стати успішним трейдером, вам доведеться витратити багато часу. Ви повинні ретельно протестувати та розробити торгову систему, яка пропонує правильний баланс з точки зору ставки виграшу та співвідношення прибутку і ризику. При цьому вам потрібно враховувати ваш темперамент.

Будьте готові витратити багато часу на аналіз вашої торговельної техніки з різними методами управління ризиками. Застосування різних параметрів до вашої торгової моделі на основі тестування на історії може показати, як ваша торгова стратегія працювала в різних ринкових умовах у минулому.

Якщо у вас є торгова стратегія, яка може приносити прибуток в різних ринкових умовах або, принаймні, допомагає вам залишатися поза ринком та не втрачати гроші, тоді вам необхідно застосувати підхід розумного управління капіталом.

Більшість трейдерів ніколи не йдуть так далеко. Якщо ви зможете здійснити ці базові кроки, тоді ви опередите більшість трейдерів і зможете в кінцевому підсумку торгувати успішно і прибутково.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду