Trader-blog » Теханаліз » Фейковий прорив у трейдингу: особливості торгівлі

Фейковий прорив у трейдингу: особливості торгівлі

Loading

Як часто ви відкривали угоду на прорив рівня, а потім ціна розворотилася проти вас? Фейковий прорив трапляється досить часто і є проблемою для багатьох трейдерів, які купують на максимумах і продають на мінімумах.

Торгівля на прорив – це досить популярна і життєздатна торгівельна стратегія. Однак деякі прориви часто виявляються фейковими. Це може бути досить неприємно, не кажучи вже про те, що це часто може призвести до збиткової угоди.

Проте у багатьох випадках досвідчений трейдер може проаналізувати ситуацію на ринку і відреагувати на неї відповідним чином. Фейкові прориви можуть принести прибуток, якщо ви знаєте, як правильно їх торгувати.

Що таке фейковий прорив?

Фейковий прорив – це закріплення ціни вище або нижче рівня з подальшим розгортанням. Іншими словами, на ринку відсутня достатня кількість покупців або продавців, які здатні підтримати рух ціни в напрямку прориву.

Фейковий прорив горизонтального рівня:

Фейковий прорив фігури трикутника:

Після прориву вгору ринок не зміг підтримати достатній биковий імпульс, щоб утримати ціну вище рівня. Іншими словами, ринку не вистачить попиту, щоб продовжити рух вгору після прориву.

Фейковий прорив – це ситуація, коли ціна перетинає очевидний рівень, але потім раптово змінює напрямок. Коли відбувається початковий прорив рівня, багато трейдерів відкривають угоду в напрямку прориву. Ці трейдери потрапляють у пастку, коли ціна розгортається, що призводить до спрацювання стоп-лосів. Нові трейдери також входять на ринок, що створює додатковий тиск на ціну. Часто це спричиняє зміну ціни в новий тренд, протилежний початковому прориву.

Фейковий прорив та новий напрям ціни:

На графіку вище можна помітити деяке подібне до фігури “голова і плечі”. Ми спостерігаємо прорив лінії шиї, проте потім ціна раптово змінюється та падає вниз.

Зверніть увагу, що спочатку ціна обов’язково повинна закритися вище рівня. Якщо свічка просто пробиває ключовий рівень своєю тінню, ця формація не може бути вважена фейковим проривом. На графіку нижче на позначених місцях не було фейкового прориву, оскільки свічка не змогла закритися вище ключового рівня. Тобто спочатку повинен відбутися справжній прорив рівня.

Це не фейковий прорив:

Вибраний таймфрейм має першочергове значення для торгової стратегії з фейковими проривами. Якби ми торгували на 15-хвилинному графіку, рішення про те, чи є ця формація фейковим проривом, було б зроблено іншим. На молодших таймфреймах занадто багато цінового шуму для того, щоб адекватно оцінити, що є фейковим проривом, а що ні.

Прорив, який виявляється фейковим, свідчить про силу в низхідному тренді або слабкість в висхідному. Фактично, будь-яка пін-бар на старшому таймфреймі є фейковим проривом на молодшому.

Як ви можете помітити, фейковий прорив може легко стати причиною значних збитків для будь-якого трейдера, що торгує на прорив.

Фактично, деякі трейдери розробляють всю свою стратегію навколо торгівлі фейковими проривами, оскільки це може бути дуже потужним підходом до торгівлі. Деякі з найкращих угод відбуваються, коли учасники ринку потрапляють у пастку і їх стоп-лоси починають працювати.

Як знаходити шаблони фейкових проривів?

Якщо ви не навчитеся правильно визначати фейкові прориви, ви не зможете успішно ними торгувати. Наприклад, іноді відбуваються ситуації, коли ціна повертається назад до точки прориву, а потім продовжує свій рух.

Один із способів виявлення фейкових проривів – слідкувати за обсягом. Реальні прориви зазвичай супроводжуються сильними показниками обсягу торгів у момент прориву. Якщо цей обсяг відсутній, існує більш висока ймовірність того, що прорив не відбудеться.

Отже, якщо обсяг торгів низький або він зменшується під час прориву, ймовірно, виникнення фейкового прориву. Навпаки, якщо обсяг великий або збільшується, ймовірний реальний прорив.

Вище ви бачите приклад прориву, який відбувається в биковому тренді. Ми маємо індикатор обсягу, доданий у нижній частині графіка. Зверніть увагу, що індикатор Volume показує збільшення обсягу торгів під час прориву.

Наведений вище приклад — фейковий прорив на рівні опори 1.4700. На четвертому тесті рівня ціна закривається вище рівня, чого не було на попередніх тестах. Багато трейдерів тепер будуть відкривати довгі позиції.

У цьому випадку, проте, індикатор обсягу не надає нам багато інформації. Проте напрямок ціни різко змінюється.

Також корисно слідкувати не лише за обсягом торгів, але і за рухом ціни на молодшому таймфреймі. У багатьох випадках ви побачите, що ціна робить дуже різкий відступ на молодшому таймфреймі, який явно не спостерігається на старшому таймфреймі.

Пастка фейкового прориву

Чи траплялося вам входити на ринок з вірою в прорив рівня з очікуванням, що ціна буде зростати? Наприкінці кінців, в багатьох посібниках з трейдингу стверджується, що прорив може вважатися підтвердженим, коли свічка закривається вище рівня опори. Проте ціна рухається якийсь час у вашу сторону, а потім різко змінюється на 180 градусів. У результаті спрацьовує ваш стоп-лосс.

Фейковий прорив – це саме те, що називається биковою пасткою фейкового прориву. Покупці потрапили в пастку, оскільки ціна почала рухатися проти їхніх позицій, і вони тепер опинилися у мінусі.

Фейковий прорив включає кілька свічок, зазвичай 1-4, які виходять за ключовий рівень опори або супротиву. Такі прориви виникають після силького руху, оскільки ринок досяг важливого рівня, але ціновий імпульс все ще зберігає свою силу.

Як можна уникнути цієї пастки? Існують дві поради:

 1. Не намагайтеся догнати ціну.
 2. Використовуйте накопичення позиції великими гравцями.

Не намагайтеся догнати ціну

Багато трейдерів відчувають велику спокусу відкривати угоду, коли бачать стрімке рухання ціни на великих бикових свічках. Проте частіше все тут відбувається розворот. Чому? Тому що відсутність підтримки, яка дозволила б утримувати ціну. Це означає, що ринок може легко розвернутися в протилежному напрямку до найближчого рівня.

Використовуйте накопичення позиції великими гравцями

Яка техніка входу на прорив найбільш надійна? Дочекайтеся накопичення позиції великими гравцями. На графіку ви маєте побачити щільну консолідацію ціни біля рівня. Вона повинна бути настільки щільною, що свічки опиняться затиснуті у вузькому діапазоні.

Що нам дає накопичення позиції?

 1. Гарне співвідношення ризику до прибутку.
 2. Ми матимемо логічне місце для постановки стоп-лосса (нижче мінімуму накопичення), а потенційний прорив дозволить нам отримати суттєвий прибуток.
 3. Признак сили. Коли позиція накопичується біля рівня супротиву, це свідчить про силу. Це означає, що покупці готові купувати за більш високими цінами навіть біля рівня супротиву.
 4. Можливість отримати прибуток від збиткових трейдерів. Багато трейдерів розміщують лімітні ордери від рівня супротиву, ставлячи свої стопи одразу за рівнем. Чим більше часу ціна коливається біля рівня, тим більше трейдерів будуть входити в шорти. Однак якщо відбудеться прорив, стопи цих трейдерів одразу спрацюють. Це надасть сильний імпульс ціні рухатися в напрямку прориву.

Як торгувати ложним проривом?

Тепер, коли ми дізналися, як уникнути пастки фейкових проривів, настав час отримати від них прибуток.

Для цього нам потрібно:

 • Знайти сильний рух ціни до рівня (чим більше буде розмір свічок, тим краще).
 • Дочекатися прориву рівня (трейдери, що торгують проривом, опиняються в пастці).
 • Під час ложного прориву (переважно на великій свічці) розмістити стоп-ордер на вхід.

Стоп-лос може бути встановлений на відстані 1 ATR від рівня супротиву. Таким чином, ми дамо ціні подихати, і наш стоп не буде випадково задітий.

В багатьох випадках стоп-лос ордер буде розміщений відносно близько до вашої точки входу, що дозволить отримати дуже привабливе співвідношення ризику до прибутку.

При торгівлі ложними проривами немає конкретної мети для встановлення тейк-профіту. Вам слід старатися утримати свою угоду на всьому імпульсному русі. Якщо ви помічаєте зниження обсягу, то рух ціни може бути вичерпаний, і може бути доцільно закрити угоду й зафіксувати прибуток. Крім того, ніколи не забувайте слідкувати за найближчими рівнями підтримки і супротиву.

Чудовий спосіб встановлення тейк-профіту при торгівлі ложними проривами – це використання трейлінг стопу, який можна підтягувати за максимуми кожної попередньої свічки. Але також ідеальним будет притримуватись страгії 1 до 3-х коли ми можем забрати з ринку профіт з розміром 3-х стопів, або отримавши стоп втратити ризик значно меньший ніж профіт.

Ви також можете встановити тейк-профіт на найближчому рівні або перенести його під межу відкату.

Підбиваємо підсумки

 • Ложний прорив виникає при відскоку ціни від ключового рівня.
 • Коли ціна закривається вище рівня, а потім починає різко рухатися в протилежному напрямку. Це змушує багатьох трейдерів опинитися в пастці на неправильному боці ринку та збільшує імпульс руху в протилежному напрямку від прориву.
 • Паттерн ложного прориву може стати вигідною можливістю для входу на ринок при ретесті ціни до рівня.
 • Один із способів відрізнити ложні прориви від справжніх – використання індикатора обсягів.
 • Прориви при низькому або зменшувальному обсязі частіше будуть ложними.
 • Прориви при високому або збільшувальному обсязі частіше будуть реальними.
 • Використовуйте прайс екшн, а також враховуйте загальний ринковий контекст для прийняття рішень щодо відкриття позицій.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду