Trader-blog » Трейдинг » Зеркальний трейдинг або копітрейдинг: що це таке? Переваги та недоліки

Зеркальний трейдинг або копітрейдинг: що це таке? Переваги та недоліки

Світ трейдингу часом може здатися великим і лякаючим. Існує так багато різних активів, ринків та можливостей для торгівлі, що іноді важко зрозуміти, з чого почати. І коли ви вже обрали конкретний ринок, визначити, яку торгову стратегію використати, стає ще складніше.

Найбільш небезпечним в трейдингу є те, що, коли ви новачок і тільки починаєте, ви допускаєте помилки, проте ці помилки обійдуться вам реальними грошима. Маючи торгову стратегію, в якій ви не дуже впевнені, ви, ймовірно, втратите більше, ніж зможете заробити.

Це означає, що вам доведеться пройти період навчання трейдингу, щоб стати кращим, проте це не обов’язково має бути так. В усіх існуючих торгових стратегіях є одна, спрямована на новачків, які хочуть стати кращими і одночасно заробляти гроші — це зеркальний трейдинг.

Зеркальний трейдинг — це метод торгівлі, коли трейдер — зазвичай новачок — використовує стратегію, схемовану на операціях більш успішних і досвідчених трейдерів. По суті, новий трейдер копіює кроки досвідченого трейдера.

Ця стратегія з’явилася лише в останні 20 років і стала поширеною зі зростанням цифрової торгівлі.

У цього типу трейдингу є кілька переваг, особливо для людей, які тільки почали пробувати себе на фінансових ринках. Вона також допомагає уникнути емоційних угод і допомагає початківцям навчитися трейдингу.

Звісно, у зеркального трейдингу є і деякі недоліки, і ми їх розглянемо. Також ми розглянемо переваги, щоб ви могли самостійно прийняти рішення, чи підходить вам зеркальний трейдинг, чи ні.

Зеркальна торгівля: як це працює?

Зеркальна торгівля – це стратегія вибору угод, яка в основному використовується на валютних ринках. Це метод, що дозволяє інвесторам копіювати угоди досвідчених та успішних трейдерів та здійснювати майже ті ж угоди практично в реальному часі на своїх власних рахунках. Спочатку зеркальна торгівля була доступна лише інституційним клієнтам, але потім стала доступною також для роздрібних інвесторів та трейдерів.

Зеркальна торгівля передбачає копіювання угод успішних трейдерів на певному ринку на обраній вами торговій платформі. Більшість торгових платформ сьогодні дозволяють вам бачити, хто чим торгує і наскільки успішно.

Коли ви вирішуєте зеркально відтворити торговельну стратегію, ви, по суті, орієнтуєтеся на угоди, які робить інший трейдер. Це означає, що ваш обліковий запис пов’язаний з їхніми угодами. Це дозволяє вам вибрати тип трейдера, який вам подобається, залежно від його стилю торгівлі та рівня ризику.

Коли обраний трейдер виконує свої угоди, ці угоди дублюються на рахунках зеркальних трейдерів за допомогою автоматизованого програмного забезпечення, яке працює цілодобово.

Зеркальну торгівлю легко реалізувати, оскільки існує автоматизоване програмне забезпечення, яке може дозволити трейдерам налаштувати копіювання угод для обраного ними досвідченого трейдера. Це означає, що як тільки трейдер вибраний, зеркальному трейдеру потрібно лише розслабитися і спостерігати за тим, як угоди працюють без будь-якої участі з їх боку.

Переваги та недоліки зеркального трейдингу

Переваги

Набуття досвіду

Однією з найбільших переваг зеркального трейдингу може бути те, що він ставить нового трейдера в положення, коли він укладає ті ж угоди, що й особа з потенційно багаторічним досвідом роботи на тому ж ринку. У трейдингу є чим навчитися, тут можна зробити багато помилок та втратити багато грошей, тому досвід має дуже велике значення.

Мінімальні зусилля та витрати

Навіть якщо у трейдера є досвід, в нього може не бути часу або бажання торгувати на всіх ринках, або він може бути зайнятий іншим чином. Тому трейдер може почати копіювати угоди іншого трейдера, і вся робота буде зроблена за нього.

Торгівля без емоцій

Однією з найбільших проблем, з якими стикаються трейдери, є здатність керувати своїми емоціями. Занадто велике увага до графіків може призвести до угод, які порушують торгову стратегію. Це часто призводить до втрат.

Недоліки

Відсутність історії торгівлі

Цей стиль торгівлі існує всього 20 років, але цього все ще недостатньо, щоб отримати повну картину через обмежену історію результатів.

Ризики

Ідея зеркального інвестування передбачає пошук трейдера, який підходить для того, що ви хочете досягти, а також пошук успішного трейдера у вибраному вами стилі. Однак стиль трейдерів може почати відрізнятися від того, що вам спочатку сподобалося, або ваш власний вибір може змінитися.

Це не чарівна паличка для заробітку

Навіть найуспішніші трейдери не завжди праві і проходять через періоди втрат. Більшість професійних інвесторів і менеджерів інвестиційних фондів не можуть постійно перемагати на ринку. Які шанси, що це може зробити хтось інший?

Є ряд інших стратегій, які в довгостроковій перспективі можуть бути більш успішними, ніж зеркальна торгівля, але вони потребують більше часу, зусиль і досвіду.

Деякі стратегії зеркальної торгівлі можуть дати хороші результати лише за певних ринкових умов. Інвесторам слід тестувати результати торгових стратегій в різних ринкових умовах, щоб переконатися в їх надійності.

Зеркальний трейдинг і шахрайство

Шахрайство через “зеркальний” трейдинг

У 2017 році регулятори США та Великобританії оштрафували Deutsche Bank на 630 мільйонів доларів за угоди, які називалися “зеркальними”. Проте це не стосується роздрібних трейдерів, що слідують за більш досвідченими трейдерами, а скоріше до способу відмивання грошей.

Російські акції купувалися через Deutsche Bank у Москві (за рублі), а ті ж акції продавалися Deutsche Bank у Лондоні (за долари США). Це фактично створило канал відмивання грошей, який тривав кілька років. Цю шахрайську діяльність не слід плутати з законним зеркальним трейдингом, незважаючи на неправильне використання терміну на фінансових ринках.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду