Trader-blog » Трейдинг » Шкідливі звички в трейдингу, які заважають заробляти

Шкідливі звички в трейдингу, які заважають заробляти

Шлях до успіху в трейдингу – розвинути необхідні для успіху якості трейдера – це нелегко. На відміну від у звичайної роботи, тут немає начальника, який казав би нам, що і коли робити. Тут все залежить від нас. Хоча свобода в трейдингу приваблює багатьох, вона має і свою темну сторону. Часто трейдери набувають вредних звичок, які важко викорінити. Багато трейдерів навіть не усвідомлюють проблем у своєму трейдингу.

Три головні вредні звички – сьогодні я хочу поділитися трема найбільш шкідливими звичками в трейдингу. Ви зможете зрозуміти, чи йдете ви правильним шляхом, і що варто зробити для досягнення успіху у своєму трейдингу. Ця стаття могла б бути набагато довшою, але я намагався виділити три найголовніші руйнівні звички трейдерів.

Завищені очікування

Що мають на увазі початківці?

Часто початківці у світі трейдингу задають собі питання:

Скільки грошей мені потрібно, щоб заробляти X$ на місяць?

На це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від кожного конкретного трейдера, його стилю торгівлі, готовності до ризику та розміру депозиту.

Розчарування очікувань

Трейдери, які хочуть заробляти сотні доларів на місяць, завжди розчаровуються у своїх очікуваннях. Вони безрезультатно намагаються заробляти гроші, замість того, щоб спокійно переглядати графіки та обирати оптимальні торгові стратегії.

Помилки, які потрібно уникати

  1. Занадто часта торгівля.
  2. Занадто великі ризики.

Рішення

Сконцентруйтеся на повільних та стабільних доходах. Знайдіть торгову стратегію, яка відповідає вашій індивідуальності.

Якщо ви зазвичай заробляєте від 2 до 5% прибутку на місяць, це означає, що ви робите все правильно. З іншого боку, якщо ви намагаєтеся отримати 20% або 30% прибутку на місяць, то в довгостроковій перспективі ви лише втратите свої гроші.

Для отримання значного прибутку потрібен великий депозит. Єдиний спосіб досягти цього — сконцентруватися на самому процесі торгівлі, дотримуватися помірних ризиків та завжди прагнути до якості, а не кількості угод.

Неуміння чекати

Що це значить бути трейдером?

Ніхто не починає займатися трейдингом просто для того, щоб купувати і продає валютні пари або акції. Мета завжди одна — стати послідовно прибутковим у своїй торгівлі. Що робить трейдера прибутковим? Тут відіграє роль безліч факторів. І найголовніший з них — це терпіння.

Помилка багатьох початківців

Більшість початківців робить помилку, намагаючись постійно відкривати нові позиції та постійно перебувати на ринку. Ця звичка змушує їх відчувати, що вони щось пропускають, якщо на деякий час припиняють свою торгівлю.

Терпеливість — ключ до успіху

Професійні трейдери добре розуміють, що для досягнення успіху потрібно знати, коли варто торгувати, а коли ні. І у 99% випадків вони нічого не робитимуть. Навіть коли вони вже мають відкриту позицію, вони розуміють, що краще залишити все як є і дати можливість ціні досягти необхідного рівня. Ці трейдери здійснюють мінімальну кількість угод кожен місяць, також вони мінімально взаємодіють зі своїми відкритими позиціями.

Терпіння та дисципліна — ключові

Проте ніхто не приходить на ринок з таким рівнем терпіння та дисципліни. Потрібні роки практики, щоб стати справжньо терплячим. Це набагато більше, ніж просто спосіб торгівлі. Це справжня зміна мислення. Недостатньо просто сказати собі, що потрібно бути терплячим. Ви повинні працювати над тим, щоб бачити ринок зовсім по-іншому.

Якісний, а не кількісний підхід

Для отримання значного прибутку вам може вистачити здійснити всього одну хорошу угоду на місяць. Не потрібно робити 20 або 30 угод на місяць.

Торгівля на новинах

Рушійна сила ринку

Новини є драйвером ринку. Ціни рухаються навіть без новин, але такі події, як рішення про відсоткові ставки центрального банку або дані про ВВП, є каталізаторами для всіх видів ринків.

Ці та інші події також викликають найбільшу волатильність. Вони змушують ціни швидко рухатися протягом короткого періоду часу. Ми знаємо, що волатильність може приносити прибуток. У кінці кінців, ви не зможете заробляти гроші, коли на ринку відсутня волатильність, і ціни застоюються практично на одному місці.

Проте ці стрибки волатильності легко можуть призвести до збитків. І саме це трапляється з більшістю трейдерів, які намагаються торгувати на новинах. Вони бачать у цих періодах підвищеної волатильності можливість збільшити свій депозит. Однак часто така торгівля призводить лише до великих втрат.

Погана ідея

Є три причини, чому торгівля на новинах — це погана ідея:

  1. Відсутність торгового переваги. Ви не можете бути впевненими, що центральний банк підвищить, знизить або залишить без змін свою процентну ставку. І навіть якщо ви зможете це передбачити, все одно ви не знаєте, як саме ціна відреагує на новину. Таким чином, торгівля на новинах — це чистий ризик.
  2. Рух ціни у обидва напрямки. Ринки не рухаються прямими лініями, особливо після важливих новин. Щоб побачити, як ціна рухається у обох напрямках, вам потрібно лише подивитися на 5-хвилинний графік після оголошення новин.
  3. Непередбачувана реакція ціни на новини. Навіть якщо ви правильно передбачите вихід новинної події і вас не викине з ринку за стопами, все одно ви не можете бути впевненими, у якому напрямку рухатиметься ціна. Відповідь на це питання так само непередбачувана, як і самі новини.

Наприклад, кількість створених робочих місць поза сільськогосподарським сектором США може виявитися набагато нижчою, ніж очікувалося. Однак це не означає, що долар США одразу почне знижуватися.

Зміна планів

На ринку часто виникають ситуації, коли економічні показники США виявляються не такими, як очікувалося. Це може призвести до несприятливих умов для трейдерів:

Приклад на EUR/USD

Проте, навіть в такі дні, учасники ринку мають свої плани. Наприклад, розглянемо ситуацію з EUR/USD. Зверніть увагу на свічку вниз у день публікації новини. Це демонструє, як інвестори реагують на несподівані події на ринку.

Не лише цифри

Цифри економічних показників – лише частина картини. Важливо також розуміти, як саме реагує ринок на ці показники. Без аналізу реакції ринку ці цифри можуть бути малоінформативними.

Підсумок

Найгірші звички торгівлі

Деякі погані звички трейдера виявити легше, ніж інші. Та й деякі завдають набагато більше шкоди.

Важливо усвідомити, що ви не зможете заробити 10 000 доларів на рік з депозитом у 1000 доларів. І навіть якщо вам все ж вдасться це зробити, розумніше буде вивести отриманий прибуток, оскільки це просто була удача.

Тримайтеся низьких ризиків і намагайтеся отримувати невеликий, але стабільний дохід. Цей підхід набагато надійніший, ніж принцип “все чи нічого” у торгівлі.

Професійні трейдери знають, що більшу частину часу варто залишатися поза ринком. Мати терпіння чекати найкращих торгових налаштувань – це те, що підніме вашу торгівлю на новий рівень.

Замість того, щоб намагатися торгувати за новинами, зачекайте трохи і спробуйте “прочитати” подальший рух ціни. Під час важливих новинних подій надто багато невизначеності, і волатильність різко зростає. Торгувати на початкову реакцію ринку надзвичайно складно і небезпечно. Тому зачекайте, доки все не заспокоїться, і торгуйте подальшою реакцією ціни на новини. Тоді у вас буде краще уявлення про те, хто контролює ціну – покупці чи продавці.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду