Trader-blog » Крипто » Інвестиції в криптовалюту для початківців: з чого розпочати?

Інвестиції в криптовалюту для початківців: з чого розпочати?

Ще не впевнені, як розпочати свій шлях у світі криптовалют? Не хвилюйтесь, це керівництво з інвестицій в криптовалюту стане вашим надійним помічником. Криптовалюти – це не щось складне, це лише ще один вид активів, який можна інвестувати, подібно до акцій, облігацій або опціонів.

Але спочатку вам слід відвести деякий час на вивчення основ. Коли ви зрозумієте загальні принципи криптовалют, ваша впевненість в своїх діях зростатиме. У цій статті я поділюся з вами кількома порадами та рекомендаціями щодо інвестицій в криптовалюту, які можуть стати вам в нагоді.

Світ криптовалют

Говорити, що ринок криптовалют зразу викликав багато зацікавлення, було б перебільшенням. У 2009 році була запропонована перша криптовалюта – біткоїн. Тільки через 4 роки, у 2013 році, він почав отримувати визнання. Зростання цін на біткоїни розпочалося у 2017 році, коли все більше і більше інвесторів почали входити на ринок.

Проте вже до середини 2018 року ринкова капіталізація біткоїна та інших криптовалют різко знизилася, але зацікавленість до них не вщухла. Фактично, наразі на ринку доступно понад 1600 різних криптовалют, крім біткоїна (альткоїнів).

Багато переконані, що криптовалюти – це несерйозно, і їх зростання не може тривати довго. Інші стверджують, що разом з криптовалютами настала нова ера, і що в кінцевому підсумку вони замінять паперову валюту. Ніхто не знає, як буде насправді, але, ймовірно, майбутнє криптовалют лежить десь між цими двома крайніми точками зору.

Багато інвесторів, які рано вкладали свої кошти в криптовалюти, змогли досягти різкого збільшення власного капіталу. Потенціал ринку криптовалют все ще може бути дуже великим, проте він досі відрізняється занадто високою волатильністю. Тому якщо ви зацікавлені в інвестиціях в криптовалюту, ви повинні чітко розуміти пов’язані з цим ризики.

Технологія блокчейну

Щоб зрозуміти, як працюють криптовалюти, ви повинні розуміти технологію, що лежить в їх основі. Блокчейн – це технологія, яка дозволяє використовувати криптовалюти, такі як біткоін. Фактично, блокчейн – це загальнодоступна цифрова бухгалтерська книга, яка відповідає за відстеження і запис усіх надходячих транзакцій. Мережі комп’ютерів, незалежних один від одного, контролюють весь цей процес.

Практичний приклад допоможе вам краще зрозуміти це. Припустимо, Олександра купила у Евгена гірський велосипед, використовуючи біткоін. Коли Олександра ініціювала платіж з використанням біткоіна, її запит був відправлений через блокчейн, який підтвердив, що у Олександра є необхідна кількість біткоїнів для переказу Евгена. Після завершення перевірки відкрита бухгалтерська книга була оновлена, щоб відобразити зменшення кількості монет на адресі біткоіна Олександра при одночасному додаванні відповідної суми на адресу біткоіна Евгена.

Хоча наведений вище приклад пов’язаний з використанням блокчейну для передачі криптовалюти в комерційних цілях, існує безліч інших варіантів використання блокчейна. Фактично, будь-яка інформація, що має потенціал для зберігання, може ґрунтуватися на технології блокчейну. При цьому криптовалюти не можуть функціонувати без технології блокчейну, тоді як блокчейн може існувати і без криптовалют.

Інвестиції в криптовалюту: можливості

Що таке криптовалюта і чому всі про неї говорять?

Перший крок для багатьох новачків у світ криптовалют — це біткоїн. Багато людей вважають, що криптовалюта і біткоїн — це одне й те саме.

Ефір, Даш, ZEC — що це таке і для чого?

Багато людей шукають знайоме слово “біткоїн” або його символьне ім’я “BTC” і купують. Це так просто, що навіть новачок зможе це зробити. З першого разу. Навіть, не розуміючи технології блокчейн. На “Матбі” можна інвестувати в криптовалюту навіть без підтвердження особистості.

Що може бути проти найпростіших інвестицій?

Хоча такі інвестиції можуть здатися легковажними, варто враховувати, що дохід від інвестицій в біткоїни за період з 2011 по 2020 рік перевищив дохідність індексу Nasdaq в 12 000 разів. Це неймовірна статистика. Біткоїн і блокчейн — це майбутнє.

Біткоїн — основна криптовалюта

Біткоїн визначає тон для всіх інших. Його курс вказується поряд з курсами рубля, долара та євро на головних новинних сторінках Інтернету. І коли щось відбувається з біткоїном, це впливає на всі інші монети. Тому багато людей вважають біткоїн і криптовалюту однаковими.

Інші основні криптовалюти

Біткоїн — це тільки один тип криптовалюти. Фактично, це перша криптовалюта з найбільшим ринковим капіталом. Інші основні криптовалюти, які слід знати, це Ефір, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS та Cardano.

Ефір або Ethereum

Ефір, друга за розміром криптовалюта, показав неймовірний ріст понад 2800% у 2017 році. Однією з його найбільших переваг є можливість створювати власні блокчейн-проекти за допомогою платформи Ethereum.

Ripple

Ripple — це третя за розміром криптовалюта за ринковою капіталізацією. Технологія Ripple дозволяє здійснювати швидкі й безпечні міжнародні платежі.

Litecoin

Litecoin з’явився від поліпшення технології біткоїну. Він обробляє транзакції в 5

разів швидше за біткоїн.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash був відокремлений від оригінального Bitcoin і запущений у середині 2017 року. Він має в 8 разів більший розмір блока, що покращує його обробку транзакцій.

EOS

EOS дозволяє розробникам створювати свої програми на їхній платформі. Він має пропускну здатність до 100 000 транзакцій в секунду.

Cardano

Cardano має багато досягнень у своїй технології порівняно з Ethereum.

Біржі криптовалют

Інвестиції в криптовалюту: біржі

На цей момент ви вже маєте загальне уявлення про криптовалюти. Наступне очевидне питання, з яким стикаються інвестори, полягає в тому, де я можу купити певну криптовалюту? Зазвичай ви будете купувати й продавати свої криптовалюти через організовані біржі криптовалют. Це найбільш поширений спосіб торгівлі та інвестування в криптовалюту онлайн.

Найпопулярніші біржі криптовалют

Є безліч різних бірж, які ви можете використовувати. Обираючи криптовалютну біржу, вам потрібно враховувати, які функції та особливості є найважливішими для вас. Деякі розгляди будуть включати в себе пропоновані криптовалюти, ліквідність, різницю між курсами купівлі і продажу, комісії та зручність торгової платформи.

1. Coinbase — одна з найпопулярніших та широко використовуваних платформ для купівлі та торгівлі цифровими валютами. Вона має відмінну репутацію, а безпеку вашої криптовалюти гарантує страховий фонд Coinbase.

2. Kraken пропонує маржинальні торгові рахунки для досвідчених інвесторів і трейдерів. Крім того, вони надають безліч різних варіантів цифрової валюти, крім біткоїна, ефіру та ріппла.

3. Poloniex — провідна біржа криптовалют, заснована в 2014 році. Вони пропонують широкий спектр інструментів для активних трейдерів та інвесторів на своїй платформі.

4. Bitstamp — одна з найстаріших бірж у світі, яка існує з 2011 року. Bitstamp відомий своєю безпечною платформою, включаючи повністю підтримуваний сервіс холодного зберігання.

5. Bitsquare — децентралізований обмін на основі піра, який дозволяє клієнтам торгувати біткоінами за допомогою готівки або криптовалюти.

6. Gemini — біржа біткоїнів, заснована в США, ліцензована та рег ульована, яка дотримується дуже строгих норм відповідності та підтримує найвищі стандарти.

7. Binance — криптовалютна біржа, базована на Мальті, відома своєю низькою комісією та високою ліквідністю.

8. CoinMama — одна з найбільших бірж біткоїнів, яка дозволяє здійснювати покупки за допомогою кредитних карт.

9. LocalBitcoins — одноранговий криптовалютний обмінник, який дозволяє вам торгувати напряму з іншими людьми по всьому світу.

10. Bittrex – це одна з найбільш популярних бірж у світі з великим вибором криптовалют для торгівлі і високим рівнем безпеки.

11. Bitfinex – ця біржа володіє одними з найбільших обсягів торгів та пропонує різноманітні торгові пари для задоволення потреб різних трейдерів.

12. Bingx – біржа від розробників tradingView, досить якісна і продумана біржа с масою нових можливостей, вона же дозволяє торгувати ті ринки, які звичайні криптобіржі не можуть, так як присутній і форекс.

Звичанож це не всі біржі, їх є значно більше, а також існують і децентралізовані біржі на які по факту працюють на смарт контрактах і, а ваш гаманець виступає у ролі самого гаманця – сама біржа не зберігає ваших грошей у себе на рахунках, що досить важливо!

Інвестиції в криптовалюту: ризики та особливості

Однією з найбільших привабливостей ідей інвестування в криптовалюти є можливість отримати величезний прибуток за короткий час. Це те, що приваблює більшість інвесторів до цього класу активів. Для багатьох інвесторів невеликий або помірний відсоток розподілу в основні криптовалюти, ймовірно, буде розумним рішенням і допоможе підвищити загальну ефективність їхнього портфеля.

Недоліком є те, що цей клас активів в цілому все ще відносно новий і дуже нестабільний. Таким чином, обережний інвестор повинен знати про відповідні ризики і постійно їх контролювати.

Проблеми з ліквідністю

Ліквідність визначається як можливість у будь-який момент купити або продати актив за ринковою ціною з мінімальним проскальзуванням. Оскільки криптовалюти є новим класом активів, вони не мають великої ліквідності.

Можна купувати та продавати більшість криптовалют за нормальних ринкових умов майже без проскальзування, але ризик суттєво зростає в більш тривожні часи. Саме в цей час може бути дуже складно ефективно продати або купити необхідну кількість криптовалюти.

Неопределеність щодо регулювання

Існує значний ризик, пов’язаний з регулюванням, коли мова йде про інвестування в криптовалюти. Для усунення шахрайства, маніпуляцій або паніки на ринку криптовалют урядові установи у майбутньому можуть втрутитися і накласти законодавчі обмеження на цей клас активів. Це значно вплине на ціну багатьох криптовалют.

Проблеми оцінки

Коли ви купуєте акції певної компанії, ви можете зібрати і дослідити багато фундаментальних факторів, щоб оцінити “справедливу” ціну акції. Проте в криптовалютах немає такого рівня прозорості в аналізі інвестицій, що значно ускладнює розуміння “справедливої” ціни.

Сильна кореляція

Важливо враховувати кореляцію при інвестуванні в різні інструменти в межах одного класу активів. Так само, як на фондовому ринку, якщо ви інвестуєте в Apple, Facebook і Google. Ви можете думати, що ваш портфель диверсифікований, оскільки ви інвестуєте в три різні компанії. Проте ці три компанії насправді належать до одного сектора і мають високий рівень кореляції.

Те саме стосується й криптовалют. Більшість криптовалют дуже сильно корелюють між собою та з біткоіном. Таким чином, вам не слід потрапляти у пастку, думаючи, що, розподіляючи ваші інвестиції по численним різним монетам, це забезпечить вам розумний рівень диверсифікації.

Як скласти портфель криптовалют для інвестування?

Розподіл портфеля: ключовий аспект інвестування

Ніяке обговорення інвестування не буде повним без згадки про розподіл портфеля. Припустимо, ви вирішили інвестувати в криптовалюти, провели необхідний аналіз і готові вкласти свій заробіток. Яку суму ви готові інвестувати?

Кожен інвестор повинен самостійно вирішити, скільки грошей він хоче виділити на криптовалюту, враховуючи його вік, ступінь прийняття ризику та фінансове становище.

Якщо ви агресивний інвестор, ви можете вкласти до 20% вашого портфеля в криптовалюту та 80% – у традиційні активи. Якщо ви вважаєте себе консервативним інвестором, який уникає ризику, тоді, можливо, інвестиції в криптовалюту в розмірі 5-10% будуть відповідати вашим потребам.

Важливо пам’ятати, що інвестування в криптовалюту за своєю природою є ризикованою спекуляцією, тому вам слід виділяти лише ті кошти, з якими ви готові розлучитися. Завжди краще бути готовим до збитків, ніж потім жалкувати про них.

Підсумок

Ця стаття призначена для ознайомлення з основами інвестування в криптовалюту. Після прочитання цієї статті деякі з вас можуть вирішити, що вони хочуть продовжити вивчення інвестиційних можливостей, доступних на ринку криптовалют. Інші можуть вирішити, що цей клас активів не відповідає їхнім особистим фінансовим цілям. Незалежно від вашого вибору, ви повинні намагатися об’єктивно оцінити всі потенційні переваги та супутні ризики.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду