Trader-blog » Теханаліз » Важність тижневого таймфрейму в трейдингу

Важність тижневого таймфрейму в трейдингу

Багато трейдерів не приділяють належної уваги тижневому таймфрейму. Це особливо характерно для тих, хто недавно перейшов з молодших таймфреймів на старші. Але навіть ті, хто торгує на денних графіках, часто забувають перевірити тижневий таймфрейм перед відкриттям нової угоди. Це може бути некритичним, але іноді можуть виникнути обставини, коли відсутність перевірки недільного таймфрейму може означати різницю між прибутковим торговим установкою та збитковою.

Чому щотижневий таймфрейм так важливий?

Щотижневий таймфрейм має велике значення з тих самих причин, з яких старші таймфрейми переважають молодші. Більше того, графік за тиждень включає п’ять днів торгівлі. Це означає, що п’ять днів ліквідності формують одну свічу. Хоча це може здатися очевидним, цей факт має важливе значення. На ринку криптовалют це сім свічок.

Чи коли-небудь чули ви про “менталітет толпи”? Доведено, що люди в групах зазвичай піддаються впливу більшості. Трейдинг – це чудовий приклад дії менталітету толпи. Це особливо актуально для трейдерів, які використовують технічний аналіз. Вони приймають рішення, базуючись на тому, як ринок реагує на певні значущі області, відомі як рівні підтримки та опори.

По суті, ми стежимо за тим, що відбувається на ринку в цілому, і реагуємо відповідним чином. Тому найкращою рекомендацією буде утримуватися подалі від толпи та уважно стежити за “розумними грошима”. Адже ми знаємо, що більшість трейдерів втрачають свої гроші. Ваша здатність слідкувати за розумними грошима безпосередньо пов’язана з вашими шансами стати успішним трейдером. Ви не зможете досягти успіху, поки не розвинете в собі цю здатність.

Все, що нам знадобиться – це поєднувати ключові рівні підтримки та опори з сигналами цінового руху. Так чому ж щотижневі таймфрейми так важливі? Вони показують нам більш повну картину того, що роблять розумні гроші. Це досягається через те, що ціна містить у собі у п’ять разів більше інформації, ніж на щоденному графіку. Це безцінна інформація, яку ми не повинні ігнорувати.

Як використовувати щотижневі таймфрейми?

Відмінний спосіб використовувати щотижневий таймфрейм – уникати позицій, які при аналізі виглядають не такими вигідними, як це може здатися на щоденному графіку.

На щоденному графіку ми бачимо ведмежий пін бар, який виник на ключовому рівні опори:

Якщо здається, що сетап виглядає добре, через певний час він може стати невигідним.

За лише три дні після формування пін бара ціна раптово стрімко піднялася вгору, перевищивши хвіст пін бара на 400 пунктів. Чому відбулося це рухання, і як можна було уникнути збитків?

Відповідь ми знайдемо на щотижневому графіку. Проте перед цим я повинен відзначити, що згаданий ведмежий пін бар з’явився в п’ятницю. Це не повинно було становити проблему для цього пін бара, оскільки ми все одно не планували торгувати ним до наступного понеділка. Проте рух ціни на щотижневому таймфреймі надав нам ще один привід для занепокоєння.

Проаналізуйте щотижневий графік перед входом на ринок

Зверніть увагу, що на щотижневому графіку показана та сама неділя, на якій був сформований ведмежий пін бар. Проте тут ми бачимо формування моделі поглинання. Я не можу бути впевненим на вашому місці, але я б не ризикнув відкривати позицію проти такого сетапу.

Просто перевіривши щотижневий таймфрейм перед входом на ринок, ви могли б уникнути можливих втрат на D1. Подібні події трапляються кожного тижня. Тому не забувайте періодично перевіряти щотижневі графіки.

Огляд глобального ринкового контексту

Глянемо на глобальний ринковий контекст

Щотижневі таймфрейми можуть бути надзвичайно корисними для аналізу глобальних тенденцій на ринку і допоможуть вам визначити, в якому напрямку може рухатися ринок протягом наступних кількох тижнів або місяців.

Несумнівно, наявність подібної інформації може значно покращити вашу торгівлю. Більше вам не доведеться гадати, чи є настрій ринку биковим чи ведмежим.

Патерни цінового руху на щотижневому графіку, такі як “голова і плечі”, “подвійний верх” або навіть “прапор”, можуть бути використані для розуміння глобального ринкового контексту.

Розглянемо приклад. На щотижневому графіку ми бачимо низходящий канал, який формувався протягом кількох років:

Аналіз зони підтримки та потенційних можливостей

Цей канал вказує на зону підтримки, на яку пізніше можна звернутися для входу в лонг. Проте наразі настрій ринку ведмежий.

Далі ми можемо розглянути можливості для продажу на щоденному та чотиригодинному графіках:

Аналіз денного графіка та можливості продажу

Взгляд на денний графік показує нам можливість продажу при прориві фігури трикутника. Тепер ми не лише впевнені у ведмежому пін барі на межі опору трикутника, ми також знаємо, що ринок перебуває в глобальній низхідній тенденції.

Використовуючи щотижневий таймфрейм, ми можемо отримати загальне уявлення про те, що робить конкретний ринок. Поєднавши це з налаштуваннями цінового руху на більш низьких таймфреймах, у вас буде міцна основа для вигідної угоди.

Пін бари та моделі поглинання також можуть надати вказівок щодо майбутнього напрямку ринку.

Давайте подивимося, як щотижневий пін бар може вказувати на можливий розвернення ціни:

Аналіз пін бара та стратегія торгівлі

Пін бар сформувався на колишньому рівні опору, який зараз виступає в якості рівня підтримки.

Цей сигнал цінового руху підказує нам, що ймовірно, ціна буде зростати найближчим часом. Проте, замість торгівлі на щотижневому таймфреймі, ми можемо перейти на денний графік та спостерігати за биковим рухом ціни:

Аналіз денного графіка та входу в угоду

Тут ми бачимо ще один пін бар, який сформувався на денному графіку після того, як ринок зміг утримати ключовий рівень. Цей биковий сигнал з’явився всього через тиждень після появи пін бара на першому графіку, що надає нам чіткий сигнал на відкриття позиції у лонг.

Підсумки успішного трейдингу

Успішний трейдинг – це постійний збір різноманітних підказок ринку. Чим більше підказок ви зберете про можливий рух ціни, тим більше шансів на успіх у вас буде.

Використання недельних таймфреймів може стати чудовим засобом аналізу ринку при правильному підході. Як і щоденні та чотиригодинні графіки, недельні таймфрейми генерують сигнали та паттерни цінового руху. Ці сигнали можна використовувати як загальний настанови для відкриття ваших угод у правильному напрямку.

Тому перш ніж розміщувати нову угоду, обов’язково погляньте на недельний таймфрейм. Часто цей погляд може становити різницю між прибутковою та неприбутковою угодою.

Стати успішним трейдером – це поступово накопичувати свою торговельну перевагу, яка складається з багатьох складових. І одним із найважливіших факторів може стати аналіз старших таймфреймів.

Якщо ви зараз не звертаєте уваги на недельні таймфрейми, ви не отримуєте повної картини того, що відбувається на ринку. Ця обмежена видимість буде заважати вашій здатності аналізувати параметри вашої торгівлі правильно і може поставити вас у невигідне положення. Щоб збільшити шанси на вашу користь, ви повинні використовувати будь-які доступні можливості для аналізу ринку.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду