Trader-blog » Трейдинг » Уникайте збитків і зберігайте свій торговий капітал

Уникайте збитків і зберігайте свій торговий капітал

Ви коли-небудь чули прислів’я “не витративши – все одно що заробив”? Іншими словами, варто дбати про економію своїх грошей. І це важко заперечити. Проте ця ідея виходить далеко за рамки вашого банківського рахунку. Її також можна застосовувати до того, як ви керуєте своїм торговим рахунком.

Якщо ви читали мої статті, ви знаєте, що я великий прихильник підходу “менше – це більше”. Іншими словами, чим менше ви торгуєте, тим більше грошей ви в кінцевому підсумку заробите, якщо, звичайно, у вас є прибуткова стратегія.

Ідея “не витративши – все одно що заробив” може бути виражена словами “не поніс збитків – це означає здобуття прибутку”. Хоча вона відноситься до мінімалістичного підходу в торгівлі, вона також підкреслює, наскільки важливо уникати збитків.

Неочікуваний підхід до збитків

Якщо я запитаю вас, чому ви стали трейдером, ймовірно, ви відповісте: “Я розпочав займатися трейдингом, щоб заробити гроші” або навіть “Я хотів би збагатіти завдяки трейдингу”. Ймовірно, ви не відповісте на це запитання наступним чином: “Я розпочав займатися трейдингом, щоб не втратити свої гроші” або “Я почав торгувати на біржі, щоб не стати бідним”. Відчуваєте різницю?

Обидві останні відповіді, можливо, звучать трохи смішно. Однак на мою думку, вони набагато більш доцільні, ніж перші.

Не розумійте мене неправильно, бажання збагатіти – це нормально. Якщо ви хочете заробити багато грошей – це чудово. Але якщо це є вашою єдиною метою в трейдингу – це означає, що ви приречені на невдачу.

Причина проста. Коли ви відкриваєте нову угоду, ви зосереджуєтеся на тому, скільки грошей ця позиція додасть на ваш рахунок. Така людська психологія: думати про винагороду, а не про ризик. Проте це абсолютно неправильний підхід.

Якщо ви хочете тривати в трейдингу тривалий час, спочатку ви повинні розуміти, скільки ви втратите, якщо ринок піде проти вас. Оборонний підхід у мисленні не лише допоможе вам уникнути неприємностей, але в кінцевому підсумку допоможе вам збільшити розмір свого торгового рахунку.

Цифри не обмануть

Для наглядності краще всього показати негативні наслідки збиткових угод. На графіку нижче видно процент прибутку, необхідний для компенсації торгових збитків.

Змістовно цей графік демонструє, що якщо ваша просадка становить 50%, вам доведеться отримати 100% прибутку, щоб повернутися до початкового розміру вашого депозиту.

Крім того, якщо ви дійсно маєте намір вибратися з просадки, це можливо лише послідовним та безпечним способом. Просте викидання грошей на ринок в надії компенсувати ваші нещодавні збитки швидко заглибить вас в ще глибшу яму. Будь-який трейдер, який збільшував свої ризики в надії відбити нещодавні збитки, знає, що це правда.

Глибока просадка завжди дуже небезпечна для вашого торгового рахунку. Ось чому я віддавна віддавав перевагу підходу “менше означає більше”. Також вважаю, що відсутність позиції – це також позиція.

Нагадаємо слова Білла Ліпшутца:

Якщо трейдери залишаються поза ринком хоча б 50% часу, коли вони торгують, вони б заробляли набагато більше.

Основна мета трейдера – це не лише заробити гроші, але передусім захистити свій торговий капітал.

Емоційна складова

Ще одна проблема, яка пов’язана з збитками, – це емоційна травма. Постійні збитки можуть змусити вас почати сумніватися у собі та своїх здібностях як трейдера.

Якщо ви займаєтесь трейдингом протягом якогось часу, ви знаєте, що торгова психологія є ключовим фактором прибуткової торгівлі. У вас може бути найкраща стратегія в світі, але без емоційної стійкості ви приречені на провал.

Це приводить нас до універсальної правди – найкращий спосіб захистити своє психологічне здоров’я як трейдера – це уникати непотрібних втрат. Це надзвичайно очевидне твердження, але його часто нехтується.

Як уникнути збитків в трейдингу

Тепер, коли ви знаєте, наскільки руйнівними можуть бути втрати в трейдингу, можливо, ви думаєте, як їх уникнути.

Але насправді, убитки є необхідною складовою вашої торгівлі. Ви не можете трейдувати на фінансовому ринку без них. Проте вони не є поганим явищем. Сприймайте їх як можливість навчитися, а не як помилку в ваших навичках трейдера. Подумайте про них як про необхідні витрати, що є складовою вашої торговельної стратегії.

Отже, як же уникнути можливих збитків?

Торгуйте на денному таймфреймі

Якщо ви серйозно ставитеся до трейдингу за прайс екшен, денний таймфрейм має бути вашим основним.

Багато трейдерів вважають, що менші таймфрейми пропонують більше можливостей для угод, а отже, швидше приносять прибуток. Проте це помилкове мислення. Якість важливіша за кількість.

Денний графік надасть вам чіткіші торгові ідеї і дозволить вам більш обережно розподіляти свій торговий капітал. Це дозволить вам трейдувати рідше, а в кінці кінців, заробляти більше грошей.

Визначте для себе ліміт

Замість того, щоб ставити собі ціль в пунктах, визначте для себе обмеження на кількість угод, які ви можете укласти в місяць. Тобто встановіть для себе ліміт, а не ціль.

Наприклад, якщо ви торгуєте на денних графіках і обережно вибираєте свої точки входу на ринок, не варто укладати більше 20 угод на місяць. Це допоможе вам залишатися обережним у виборі торгових налаштувань і, відповідно, збільшити розмір вашого депозиту.

Знайте, коли зупинитися

Найчастіше перевищені збитки відбуваються протягом короткого часу, часто всього за один день. Точно в цей день трейдер починає збільшувати розмір своїх позицій, намагаючись відіграти втрачені кошти. Я вам не повинен пояснювати, наскільки руйнівними можуть бути такі дії.

Тому важливо вчасно припиняти трейд, коли речі не йдуть як слід. Це може бути важко, але якщо ви плануєте залишитися на ринку, вам слід навчитися закривати свою торгівлю, коли справи йдуть не так. І якщо ви встановили для себе торговий ліміт, згідно з вищезазначеним, знайте, що кожна “угода помсти” буде зараховуватися в цей ліміт.

Уникнення збитків у трейдингу – це здатність залишатися поза ринком та зберігати свій торговий капітал завдяки терплячості та дисципліні. Хоча вам може здаватися, що треба трейдувати постійно, пам’ятайте, що в ідеалі вам потрібно лише одна успішна угода в місяць, щоб заробити значну суму грошей. І ви маєте прагнути до цього.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду