Trader-blog » Трейдинг » Суть трейдингу, яку вам ніхто не розкаже

Суть трейдингу, яку вам ніхто не розкаже

Я припускаю, що ви зацікавлені у трейдингу, оскільки хочете вирватися зі звичайного робочого ритму з 9 до 6. Або ви хочете мати інший джерело доходу і заробляти більше. В будь-якому разі, трейдинг вкладає надію. Надію на те, що ви зможете стати фінансово незалежними і краще забезпечувати потреби своєї сім’ї.

Однак лише надії недостатньо, якщо ви не знаєте, з чим маєте справу. Готові дізнатися всю правду про трейдинг? Чи зможете ви зробити трейдинг вигідним для себе та досягти успіху в ньому?

Трейдинг: шлях до збагачення через терпіння

Для багатьох це твердження може бути не дуже приємним, але потрібно сказати: трейдинг – це схема повільного збагачення.

Ви можете заперечувати, що чули про трейдерів, які починали торгувати на невеликих рахунках і змогли досягти багатоцифрових цифр на своєму балансі. Це могло б так бути, але шанси тут мізерні. І ось чому. Єдиний спосіб швидко заробити велику суму грошей – це брати на себе занадто великі ризики. Тільки якщо вам надзвичайно пощастить, ви можете заробити багато грошей.

Проте 99,99% трейдерів, які спробують це зробити, просто втратять свій депозит. Лише декільком щасливчикам вдасться заробити хоча б якусь гідну суму. І справа тут не в майстерності, а лише в удачі.

Послухайте, що Воррен Баффет говорить про своє багатство:

Моє багатство походить завдяки поєднанню життя в Америці, щасливих генів і складних відсотків.

Ключове слово тут – складні відсотки. Іншими словами, Воррен Баффет став найбагатшим інвестором у світі, тому що він був кращим у тому, що робив, і він поступово накопичував свій прибуток. Це досягається не за кілька тижнів або місяців, а за понад 50 років.

Отже, якщо ви дивитесь на трейдинг як на схему швидкого збагачення, ви будете розчаровані.

Правильний підхід до трейдингу: розуміння важливості розміру депозиту

Чи потрібні вам гроші, щоб заробляти на трейдингу? Це один з найбільших міфів у світі торгівлі, який вводить більшість трейдерів в оману. Якщо ви вважаєте, що вам просто потрібна прибуткова торгова стратегія, яку ви зможете використовувати, щоб заробити мільйони доларів на ринку, то ви глибоко помиляєтеся.

Так, у вас може бути прибуткова стратегія, але це не означає, що ви зможете заробити мільйони доларів. Чому? Тому що розмір вашого депозиту має вкрай важливе значення!

Наприклад, у вас є торгова стратегія, яка приносить 20% щорічно. Якщо на вашому торговому рахунку 1000 доларів, то ви заробите лише 200 доларів на рік. Якщо сума становить 10 000 доларів, то це буде 2 000 доларів на рік. А якщо ваш депозит складає 1 мільйон доларів, то ви заробите 200 000 доларів на рік.

Як бачите, ваша торгова стратегія – це лише одна складова рівняння. Іншим, не менш важливим аспектом є розмір вашого рахунку.

Саме через цю причину хедж-фонди залучають мільйони, а навіть мільярди доларів – їм потрібні гроші, щоб дійсно заробляти на трейдингу.

Трейдинг: реалістичні очікування

Багато трейдерів вирішують спробувати свої сили на ринку, мріючи про додатковий дохід. Вони хочуть звільнитися від рутинної роботи з 9 до 6 і мати більше вільного часу для улюблених справ. Однак, важливо мати реалістичні очікування. Трейдинг не є найкращим варіантом для стабільного доходу.

Чому так? Основна причина – постійна зміна ринкових умов. Стратегія, яка приносить прибуток на цьому тижні, може стати непрацездатною наступного тижня. Це не означає, що вам більше не вдасться здійснювати угоди за цією стратегією, але для цього знадобиться час, щоб умови ринку знову стали на ваш бік, а це може зайняти декілька тижнів або місяців.

Тому не варто очікувати отримання прибутку щодня, щотижня або щомісяця. Ви будете отримувати лише те, що ринки готові вам дати, і нічого більше.

Постійне вивчення ринків: ключ до успіху

Ось моя історія навчання як трейдера. Я розпочав з індикаторів, а потім перейшов до торгівлі за прайс-екшн. Протягом кількох років я вважав, що цього достатньо для того, щоб стати прибутковим трейдером. Але це обмежило мій розвиток, оскільки я відмовився від усього іншого (і обмежився лише прайс-екшн). Коли я зрозумів свою помилку, я швидко повернувся до вивчення ринків.

Я запитав себе: “Що роблять інші успішні трейдери, щоб отримувати прибуток на ринках?” Саме тоді я перейшов до торгівлі за трендом, системним трейдингом, торгівлею з поверненням до середнього та іншими стратегіями.

Сьогодні я торгую за декількома торговими стратегіями на різних ринках, що призводить до більш гладкої кривої доходності.

Урок такий. Ви можете бути прибутковим трейдером, але це не означає, що ваш процес навчання завершений, оскільки ви завжди повинні вивчати ринки.

Ринок завжди змінюється

Ось реальна історія.

Приблизно з 2006 по 2012 рік фьючерси на Nikkei активно торгувалися приватними трейдерами в Сінгапурі. Це через те, що Nikkei торгується на кількох біржах, таких як SGX, OSE і CME, і це відкриває можливості для арбітражу.

Дозвольте мені пояснити, як це працює. Припустимо, ви можете купити 1 контракт Nikkei за 100 доларів на SGX, а потім швидко продати його на CME за 101 долар, заробивши безрисковий прибуток в розмірі 1 долара.

Тепер, коли ви торгуєте великою кількістю контрактів і робите це багато разів на день, можна заробляти шестизначні суми в день. Багато приватних трейдерів використовували цю неефективність і декілька років заробляли гарні гроші. Потім щось сталося. Комп’ютерні алгоритми прийшли на ринок, щоб отримати прибуток від цієї неефективності.

Як ви знаєте, машини швидше за людей, ринок став ефективним, і дні “легких грошей” минули. У кінці кінців, більшість трейдерів не змогли адаптуватися до цього і в кінцевому підсумку взагалі припинили торгувати.

Отже, урок. У трейдингу немає жодних гарантій. Те, що щось працювало в минулому, не означає, що це буде продовжувати працювати і в майбутньому. Ось чому ви повинні продовжувати вивчати ринки, щоб адаптуватися до постійно змінюваних ринкових умов.

Як стати успішним трейдером, якщо шанси проти вас?

На цьому етапі ми зрозуміли, що торгувати не так просто, як здається. Тому що ви можете з цим зробити? Ось мої пропозиції.

Не вигадуйте велосипед

Ви можете розібратися у всьому самостійно, що буде коштувати вам багато часу і грошей. Ключовим моментом є пошук торгових алгоритмів, які містять конкретні торгові правила з результатами тестування на історії. Наприклад, ви можете купити мій торговий алгоритм.

Не кидайте свою постійну роботу

Якщо торгівля – ваш єдиний джерело доходу, ви психологічно ставите себе в невигідне положення. Чому? Тому що вам потрібно буде заробляти гроші щомісяця. Це змушує вас приймати неправильні торгові рішення, такі як розширення стоп-лосу, середнє зниження втратних угод, занадто часті угоди.

Погрузіться в дев’яте диво світу

Альберт Ейнштейн колись сказав: “Складні проценти – восьме диво світу”. Але я збираюся піти далі і представити вам 9-е диво світу. Так що це таке? Це регулярне додавання коштів і збільшення вашого прибутку.

Якщо ви заробляєте у середньому 20% на рік з рахунком у 5000 доларів, через 20 років він перетвориться на 191 688 доларів. Не так погано.

Але що, якщо ви додаєте на свій рахунок ще 5000 доларів щороку і збільшуєте свій прибуток? Через 20 років він буде дорівнювати 1 311 816 доларів. Бачите, наскільки це потужно?

Підсумок

Отже, ось що ви дізналися сьогодні:

Трейдинг — це схема повільного збагачення. Якщо хтось обіцяє вам “швидкий прибуток”, варто утікати від таких консультантів. Найкраща торгова стратегія не принесе вам ні копійки, якщо у вас нульовий капітал — вам потрібні гроші, щоб заробляти гроші на трейдингу. Ринок постійно змінюється, що робить його одним з найгірших способів отримання регулярного доходу від торгівлі. Якщо ви хочете стабільний дохід, знайдіть стабільну роботу або додаткові джерела доходу, а не обмежуйтеся лише трейдингом. Незалежно від того, скільки ви заробили грошей, ви завжди повинні вивчати ринки. Якщо ви хочете бути успішним трейдером:

  • Дотримуйтесь того, що працює
  • Не кидайте свою постійну роботу
  • Постійно додавайте гроші на свій торговий рахунок.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду