Trader-blog » Трейдинг » Страхи трейдера – як можна подолати їх у своїй торгівлі?

Страхи трейдера – як можна подолати їх у своїй торгівлі?

Ви не наважуєтеся відкривати нову угоду після п’яти збиткових угод? Ви боїтеся, що згодом втратите весь свій депозит? Більшість брокерів і маркетологів хочуть, щоб ви вважали, що торгувати на форекс легко. Ви натискаєте «Купити», ціна йде вище, ви продаєте та отримуєте прибуток. Але насправді все виявляється інакше. Страхи трейдера дуже живучі і подолати їх не так просто. У цій статті я розповім про п’ять страхів трейдерів і допоможу вам їх позбутися.

Що таке страх у трейдера та як з ним боротися

Страх — це сильне почуття, викликане наближаючою небезпекою, невдачею, болем і так далі. Угроза може бути реальною або уявною.

У світі трейдингу ми частіше зазнаємо страх перед уявною загрозою, що заважає приймати оптимальні рішення. Проте всі страхи трейдера можна подолати.

Страх перед невідомістю

Коли ви не знаєте, скільки можете втратити, це означає, що ви граєте в рулетку. Ви залишаєтесь паралізованим перед силою ринку, коли ціна йде проти вас. Ви надієтесь, що ціна зміниться на вашу користь. Цей страх перед невідомістю пояснюється недостатнім знанням про трейдинг.

Новачки часто відчувають страх перед невідомістю, оскільки спочатку обличчя трейдингу здається яскравим і рожевим, поки вони не стикаються з реальністю. Багато з них приходять на фінансові ринки з-за свободи, яку вони можуть отримати, і з простоти зусиль, коли потрібно лише клацати мишею. Проте в трейдингу є багато підводних каменів і перешкод, які вам доведеться подолати, щоб досягти успіху.

Найкращий спосіб побороти страх перед невідомістю — дійсно зрозуміти, що таке трейдинг. Ви завжди можете поглиблювати свої знання про форекс, читаючи хороші книги, проходячи курси трейдингу і постійно вивчаючи нову інформацію на сайтах та форумах.

Страх визнати помилку

Більшість з нас підсвідомо завжди хоче бути правими. Нам не подобається помилятися, і ми зробимо все можливе, щоб виправдати себе у випадку невдачі. Але що станеться, якщо застосувати цю модель нашої підсвідомої поведінки до трейдингу?

Трейдер, який завжди хоче бути правим, торгує без стоп-лосів, і результат такої торгівлі очевидний.

Ви можете бути правими у 70% випадків і все одно втрачати гроші, оскільки ваші збитки перевищують прибутки. Наприклад, кожна прибуткова угода приносить вам 1$, а збиткова забирає 3$. Якщо ви заробите на 7 угодах і програєте на 3, в кінці ви втратите 2$.

Також ви можете бути правими у 30% випадків і заробляти гроші, оскільки ваші прибутки перевищують розмір ваших збитків. Наприклад, кожна прибуткова угода приносить вам 3$, а збиткова забирає 1$. Припускаючи, що ви отримаєте прибуток в 3 угодах, а збиток в 7, ви зможете заробити 2$.

Пам’ятайте, що немає прямої залежності між відсотком прибуткових угод та розміром прибутку в кожній з угод. Також немає жодної залежності між вашим IQ та вашими успіхами як трейдера.

Страх упустити торгову можливість

Представте собі, що ви помітили для себе нову пару гладеньких шкіряних черевиків. Одного дня ви помічаєте, що їх продають зі знижкою, яка діє обмежений період часу. Що ви зробите? Я майже гарантую, що ви одразу купите шкіряні черевики. Страх пропустити вигідну можливість настільки великий, що ви використовуєте її, поки вона ще існує.

Проте в трейдингу страх пропустити вигідну торгову можливість може зіграти з вами злий жарт.

Допустимо, у вас є план відкрити угоду в лонг на сильному рівні підтримки. На жаль, ви пропустили цю можливість, і ціна тепер рухається без вас.

Через страх остаточно пропустити можливість заробити на цьому русі, ви відкриваєте свою позицію за вищою ціною, проте незабаром ринок починає розгортатися.

Корисна порада: не преслідуйте ринок

Тому, якщо ви наперед знаєте свої точки входу, скористайтеся лімітними або стоп-ордерами, щоб відкривати угоди.

Якщо з якоїсь причини ви все ж пропустили свою точку входу, тоді просто забудьте про неї. Немає сенсу переслідувати ринок і порушувати свої правила торгівлі, щоб потім жалкувати про це.

Ви все одно зможете впіймати всі рухи на ринку. Залежно від вашої торгової стратегії деякі ринкові умови будуть для вас підходящими, а деякі – зовсім ні. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу торгівлі за трендом, ви не будете намагатися ловити вершину або дно трендового руху.

Страх втрат

Більшість людей не хоче і боїться втратити гроші, роблячи все можливе, щоб уникнути збитків. Однак, часто уникання збитків може призвести до того, що ви приймаєте рішення, які шкодять вашій торгівлі.

Якщо ви боїтеся нести збитки, ви не наважуєтеся закривати угоди, бо вам простіше бачити незафіксований збиток, ніж реальний. І це в кінцевому підсумку призводить до втрати всього депозиту. Іноді страх втрат може бути настільки великим, що ви не наважуєтеся відкривати нові позиції, коли зустрічаєте підходящу торгову можливість. Це змушує вас пропускати прибуткові угоди, які могли б компенсувати минулі збитки.

Як подолати ці страхи?

  1. Торгуйте сумою, яку ви легко можете дозволити собі втратити.
  2. Ризикуйте не більше, ніж 1% від свого депозиту (ви не втратите весь свій депозит навіть після десяти збиткових угод).
  3. Пам’ятайте, що трейдінг має справу з ймовірностями. Збиткових угод уникнути неможливо.

Страх втратити прибуток

Ви можете боятися віддати прибуток ринку. Коли ви отримуєте невеликий прибуток у відкритій угоді, ви робите все можливе, щоб захистити його, опасаючись, що він може перетворитися на збиток. Це може залежати від того, скільки ви втратили у минулому. Чим більше у вас було збиткових угод, тим більше ви боїтесь втратити прибуток.

Дивлячись на приклад нижче, ви побачите, як модель з позитивним очікуванням руйнується через страх втратити прибуток.

Припустимо, у вас є 50% шансів заробити 10$ з ризиком втрати 5$, і ваші наступні 7 угод виглядають так: чотири поспіль збиткові угоди, три поспіль прибуткові угоди.

Якщо ви дозволили ринку дати вам очікуваний прибуток, ви отримали б прибуток у розмірі 10$ (-20 + 30).

Але якщо ви зарано закрили свої угоди, побачивши на них прибуток у розмірі 5$, така тактика приведе вас до збитку у розмірі 5$ (-20 + 15).

Як можна подолати страх втратити прибуток?

Розробіть торговий план, в якому будуть чітко визначені всі ваші точки входу і виходи, і беззастережно йому слідуйте. Це допоможе вам залишатися більш об’єктивним у своїй торгівлі замість того, щоб піддаватися емоціям.

Збільшуємо торговий депозит і стаємо прибутковими

Є одна річ, яку ви повинні усвідомити: якщо ви можете поступово збільшувати обсяг угоди, то ви повністю готові стати успішним трейдером.

Але існують трейдери, які постійно торгують одним лотом, і справа навіть не у тому, що вони збиткові, вони торгують з прибутком.

Увесь сенс у їхньому страху. Я впевнений, що ви розумієте, про що я говорю.

Після прибуткового місяця задайте собі кілька питань, які допоможуть вам зрозуміти, чи перебуваєте ви у стані тривоги:

Чи відчуваєте ви турботу перед новою угодою після того, як недавно отримали великий прибуток?

Якщо так, чи складно дотримуватися вам правил вашої торгової системи?

І останнє, чи важко вам поповнювати депозит, усвідомлюючи, що ви повністю прибутковий трейдер?

Якщо на більшість питань ви відповіли позитивно, то ви перебуваєте у стані страху.

Це зовсім природне почуття на валютних ринках. Воно виникає тому, що ви боїтеся опинитися в тому місці, яке раніше було точкою відліку. Хороша новина в тому, що від цього почуття можна частково позбутися.

Перший крок, як завжди: визнайте, що ви боїтеся.

Бути байдужим до проблеми — це означає знищити свій депозит. Причина сама по собі не зникне, і її потрібно вирішувати.

Після того, як ви прийняли існування проблеми, ви повинні навчитися бути об’єктивними до своєї торгівлі. Іноді ви будете отримувати величезний прибуток, але також бувають і збитки, потрібно завжди пам’ятати, що це та ціна, яку ви платите за звання прибуткового трейдера.

Поверніться до основ, прочитайте кілька статей з школи форексу для початківців, вони нагадають вам, що таке торгівля.

Проаналізуйте свій торговий журнал, знайдіть в ньому те, що працює для вас краще за все, а що гірше.

Звісно, ви не зможете повністю позбутися страху. Він завжди буде присутній, але обмеживши його, ви досягнете великих успіхів у торгівлі.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду