Trader-blog » Трейдинг » Складові успішної торгівлі досвідченого трейдера

Складові успішної торгівлі досвідченого трейдера

Багато часу знадобиться, щоб стати успішним трейдером. На кожному кроці вас чекатимуть труднощі, проблеми і ризики. Ви будете зіштовхуватися з психологічними пастками, які вам постійно доведеться подолати.

Проте існують певні складові успішної торгівлі, які допоможуть вам визначити, чи рухаєтеся ви у правильному напрямку. У сьогоднішній статті я спробував зібрати повний список, щоб ви могли оцінити свій прогрес.

Зміст

Індикатори стають непотрібними

Більшість індикаторів – це звичайне марне зрізання. Навіть ті небагато, що можуть бути трохи корисними, часто є просто зайвими, оскільки вони відображають рух ціни у минулому. Торгуючи за ціною дій, ви звільняєте себе від індикаторів і отримуєте можливість бачити справжню картину ринку.

Не думайте в категоріях “правильно” чи “неправильно”

Думайте в термінах ймовірності

У світі, де всі люблять бути правими, а ті, хто помиляється, часто переконують себе у навпаки, трейдерське мислення, що розділяє на “правильне” та “неправильне”, може бути руйнівним. Це може бути однією з причин, чому досягнення стабільних результатів в трейдингу так важко.

Найкраще, що ви можете зробити для своєї торгівлі – забути про категорії “правильно” або “неправильно”. Замість цього підходьте до неї з точки зору ймовірностей. Пам’ятайте, що технічний аналіз лише дає уявлення про те, що ймовірно. Він не може точно передбачити, як ціна буде рухатися в майбутньому.

Ринки завжди непередбачувані, тому вам слід накопичувати статистичні переваги на свою користь, щоб стабільно здобувати прибуток.

Терпіння стає синонімом прибутку

Терплячість стає основною рисою успішного трейдера, ключем до вдалого результату. Вміння чекати дозволить вам використовувати лише найкращі точки входу і зберегти ваш торговий капітал.

Не легко навчитися бути терплячим, якщо це якісь не властивість для вас. Пам’ятайте, що для стійкого успіху вам потрібно лише кілька успішних угод на місяць.

Ви залишаєтеся гнучким, незважаючи ні на що

Коли ви тільки починаєте торгувати, можливо, ви думали, що заробіток на ринку пов’язаний з умінням передбачати події, що відбудуться наступного моменту. Якщо ви знаєте, що ринок піде вгору, ви купуєте. Якщо ви знаєте, що ринок піде вниз, ви продаєте.

Проте знання — це не все. Завжди важливо залишатися гнучким і відкритим у своєму аналізі, навіть якщо він суперечить вашим переконанням. Якщо ринок спростовує вашу торгову ідею, змінюйте свій погляд на ринок. Не залишайтеся закріпленими на своїх думках.

Саме гнучкість дозволяє успішним трейдерам миттєво закривати невдалий угоду або змінювати своє сприйняття ринку, коли цього вимагає поточна ситуація.

Прибуток не є головним

Для новачка трейдера прагнення до прибутку часто конфліктує з іншим, більш важливим аспектом торгівлі — стабільністю. Ваша здатність уникнути глибоких просадок має залишатися вашим головним пріоритетом. Якщо розмір вашого депозиту занадто малий, ви не зможете скористатися вигідними торговими установками, якщо вони з’являться.

Торгівля на денних графіках

Торгувати за денними графіками занадто нудно? Це думка більшості початківців трейдерів. І знаєте що? Вони праві.

Проте початківці не розуміють, що нудно — це означає добре. Денний таймфрейм, можливо, не є найзахоплюючішим, але, безумовно, є одним з найбільш прибуткових.

Усуваючи більшу частину цінового шуму, який ви зустрінете на низьких таймфреймах, денний графік дозволить вам набагато легше знаходити найбільш оптимальні точки входу. Також на денному графіку рівні підтримки та опори найсильніші.

Якість завжди важливіша за кількість

На великих таймфреймах завжди легше знаходити якісні торгові налаштування. Ви також менше піддаєтесь небезпеці переторговки, що є характерним та руйнівним для багатьох трейдерів. З часом ви зрозумієте, що немає необхідності відкривати кілька угод щодня. У торгівлі якість завжди важливіша за кількість.

Вигідне співвідношення ризику до прибутку

Однією з найпоширеніших помилок у торгівлі є використання великого стоп-лосса, який дає трейдерові відчуття безпеки. Однак занадто великий стоп-лосс робить ваш торговий рахунок занадто вразливим для великих втрат.

Ключ до успіху — завжди використовуйте співвідношення ризику до прибутку, при якому ваш можливий прибуток як мінімум вдвічі перевищує розмір вашого ризику.

Новини як каталізатори, а не точки входу

Багато трейдерів віддають перевагу торгівлі за новинами. Зрештою, найбільші коливання цін відбуваються відразу після виходу значущих новинних подій. Однак торгівля за новинами — це надзвичайно ризикований і безрозсудний спосіб отримання прибутку.

Новини ніколи не повинні розглядатися як можливість заробити гроші. Замість цього набагато розумніше розглядати новинні події як каталізатор, який може підтвердити або спростувати ваші торгові ідеї. Ви повинні стратегічно реагувати на новинні рухи, а не переслідувати їх або сподіватися, що після виходу новин ціна почне рухатися на вашу користь.

Процес важливіший за результат

Кожен трейдер мріє заробляти гроші за допомогою своєї торгівлі. Саме гроші привертають більшість людей до трейдингу.

Отримати прибуток в окремій угоді легко. Хто завгодно може увійти на ринок і заробити. Набагато складніше стабільно отримувати прибуток протягом тривалого часу. Професійні трейдери завжди прагнуть до стабільних результатів. Вони знають, що прибуток — це результат наполегливої праці.

Нудьга – ваш союзник

Можливо, здається дивним, але я ціную нудьгу. Я вже давно зрозумів, що трейдінг має бути нудним. Терплячість, дисципліна, використання вищих таймфреймів — все це нудні, але необхідні складові успішної торгівлі.

На якийсь момент ви повинні запитати себе — чи торгую я через емоції, чи для того, щоб стабільно заробляти? Якщо ви обрали останню відповідь, тоді нудна торгівля — це ваш вибір.

Комфорт поза ринком

Ця концепція суперечить думці “більше — краще”. У трейдингу все на зворотньому шляху. Вам потрібно мати терпіння і чекати на найкращі торгівельні налаштування. Крім того, утримуючись від відкриття позицій, ви зберігаєте свою емоційну стабільність, що дозволяє вам об’єктивно оцінювати поточну ринкову ситуацію.

Тільки коли ви вчитеся почувати себе комфортно поза ринком, ви зможете заробляти гроші. Ринок буде відкритий завтра, тому ніколи не поспішайте входити на ринок сьогодні.

Безпосередність — це фактично єдиний гарантований спосіб увійти в топ-10% трейдерів просто тому, що 90% трейдерів постійно втрачають свої гроші.

Відсоток прибуткових угод

Ваш успіх у торгівлі вже гарантований навіть з 50% або навіть 40% прибуткових угод. Головний секрет успіху у трейдингу полягає у стабільній торгівлі, а не у намаганні досягти надзвичайно високого відсотка прибуткових угод, щоб задовольнити своє его.

Стратегія пірамідінгу

Потенційний дохід від однієї торгової ідеї може бути збільшений за умови збереження початкового ризику. Цього можна досягти за допомогою тактики, що називається пірамідінгом. Суть полягає в стратегічному додаванні до позиції, яка рухається на вашу користь.

Фінансова сторона ризику

Як ви визначаєте розмір своєї позиції? Багато трейдерів використовують калькулятор розміру позиції, щоб визначити обсяг лота відповідно до прийнятного рівня ризику. Проте такий підхід досить односторонній. Ваш метод розрахунку позиції також повинен враховувати фінансові аспекти.

Тільки гроші активізують емоційний аспект вашого сприйняття. Використання 2% ризику нічого не означає, але як тільки ви зрозумієте, що 2% — це 500$, розмір ризику отримує зовсім інший сенс.

Надія: партнер чи ворог?

Надія — це прекрасне слово в житті. Ви можете надіятися на хорошу погоду у відпустці або на перемогу вашої улюбленої спортивної команди. Проте в торгівлі краще забути про надію.

Надія створює емоційне очікування позитивного результату. Проте у трейдингу вам потрібно досягти позитивної статистичної ймовірності. Якщо шанси будуть на вашому боці, ви будете заробляти гроші. Проте це не означає, що потрібно скрещувати пальці і надіятися на позитивний результат кожної угоди.

Максимізація прибутку

Однією з найпоширеніших помилок серед трейдерів є зафіксування невеликого прибутку, яке зазвичай є результатом занадто раннього виходу з ринку.

Ключ до успішного трейдера полягає в максимізації прибутку. Мова не йде про велику кількість угод або ризикованість. Вам потрібно надати можливість вашим прибутковим угодам реалізуватися. Якщо ви знаєте, що ціна ще не досягла вашого тейк-профіту, навіть не думайте про прибуток. Завжди дотримуйтеся свого плану і не змінюйте його ні на крок.

Чужі поради: втрата часу і грошей

Покладатися на чужі думки або торгувати за чужими сигналами може не лише пошкодити ваш торговий рахунок, але й завадити вашому процесу навчання як трейдера.

Залежати від когось, не витрачаючи час на власне прийняття рішень, — це шлях до катастрофи. Ви можете мати наставника і вчитися від трейдерів, які досягли успіху, але сліпе слідування їхньому методу торгівлі вас нічому не навчить.

Важливий етап трансформації початківця-трейдера в професіонала полягає в тому, що трейдер починає менше полагатися на інших і більше довіряти своєму власному аналізу.

Багато початківців-трейдерів легко відмовляються від власного погляду на ринок, щоб сліпо підкорятися іншій ідеї. Проте проблема цього підходу полягає в тому, що так вони ніколи не досягнуть успіху. У трейдингу необхідно брати на себе повну відповідальність за свої результати, і для цього потрібно довіряти лише своїм власним ідеям.

Не бійтеся робити помилки. Ці помилки навчать вас набагато більшому, ніж якщо б ви просто слідували чужим порадам.

Ви заздалегідь продумуєте свій стоп-лосс та тейк-профіт

Вхід на ринок без стоп-лосу або тейк-профіту може підштовхнути вас до емоційних рішень. Замість цього завжди передбачайте свої входи та виходи ще до відкриття кожної угоди. Таким чином, ви завжди будете знати, що будь-який стоп-лосс та тейк-профіт будуть системними незалежно від того, чи отримаєте ви прибуток чи збиток.

Коли ви тільки починали торгувати, ви, напевно, думали, що стоп-лосс необов’язковий. У кінці кінців, якщо ви знаєте, що ціна буде рухатися в певному напрямку, то чому обмежувати себе стоп-лоссом, який може бути випадково доторкнений ціною?

Проблема полягає в тому, що ви не можете знати, як подальші події будуть розвиватися на ринку. Цього не знає ніхто. І оскільки немає жодних гарантій щодо того, в якому напрямку буде рухатися ринок, завжди необхідно використовувати стоп-лосс.

Крім того, ваша позиція завжди повинна бути закрита за тейк-профітом. Єдиним винятком може бути вихід важливих новин. У цьому випадку ви можете вручну закрити свої позиції, щоб уникнути підвищеної волатильності.

Ви знаєте, що стоп-лосс слід пересувати тільки у напрямку вашої угоди

Не стоїть страхувати стоп-лос, враховуючи вашу угоду

Багато новачків на ринку зсувають свій стоп-лос від поточної ціни. Вони роблять це в надії, що ринок врешті-решт перетвориться, і ціна почне рухатися на їх користь.

Це має дві проблеми:

  1. Ви робите емоційне рішення, ґрунтуючись на страху зазнати збитку.
  2. Ви збільшуєте свої ризики. Ризик у 2% може швидко перетворитися у ризик 4% або більше.

У вас розвивається інтуїція

У трейдингу існує дуже важливий аспект, який можна здобути лише завдяки досвіду торгівлі. Це — ваша чуйність або інтуїція. Іншими словами, це голос вашого підсвідомого, який розпізнає знайомі ситуації або закономірності.

З досвідом ви помітите, що вам стає набагато легше виявляти тренди, торгові моделі та сигнали для входу на ринок. Ви не лише швидко впізнаєте торгові можливості, а й відчуваєте небезпеку. Навіть якщо торгова установка виглядає надзвичайно прибутковою, ваша інтуїція може вас попередити. У таких ситуаціях вам, як правило, набагато краще послухати свій внутрішній голос, а не полишатися заради прибутку.

Ви знаєте, коли варто припинити

Хорошою ідеєю може бути припинення торгівлі після черги невдалих або навіть прибуткових угод. Перерва допоможе вам зібратися з думками і не діяти на емоціях.

Ви ніколи не усереднюєте свої позиції

Усереднення — це спосіб додати до позиції, яка рухається проти вас, що дозволяє знизити її середню вартість. Таким чином, якщо ви купили за 50$, а потім знову за 40$, то середня вартість тепер становить 45$, якщо обидві позиції однакового розміру. Ця стратегія торгівлі може мати катастрофічні наслідки для вашого депозиту.

Якщо ви плануєте додавати до відкритої позиції, робіть це тільки тоді, коли ринок рухається на вашу користь, і ніколи, якщо ринок рухається проти вас. Якщо ви додаєтеся до невигідної позиції, ви тільки збільшуєте розмір своїх збитків. У той час як протилежна дія або пірамідування дозволить вам скористатися ситуацією, якщо ціна буде рухатися на вашу сторону.

Трейдинг – це подорож на все життя

Трейдинг — це безперервний процес, а не результат. Вам знадобиться багато сил, часу та енергії, щоб досягти певних результатів.

Початківці-трейдери вважають, що вони зможуть освоїти нову стратегію протягом кількох днів. Або можна просто купити радника за 100$ і змусити його стабільно заробляти.

Якби все було так просто. Для того, щоб стати професійним трейдером, вам знадобляться роки практики в поєднанні з винятковою наполегливістю. Незалежно від того, скільки часу вам знадобиться, щоб стати прибутковим, ця подорож ніколи не закінчиться.

Торговля більше не поглинає всі ваші думки

Скільки разів на день ви перевіряєте свої відкриті позиції? Впевнений, багато.

Проте з часом, коли ви стаєте кращим трейдером, ви помітите, що починаєте менше думати про свої угоди. Як тільки ви відкриваєте нову угоду, ви не можете вплинути на ринкові дії. Тому ви розумієте, що немає сенсу хвилюватися за свої відкриті позиції.

Ви не засмучуйтесь через збитковий торговий тиждень

Нехай невдачна торгова неділя не засмучує вас. Це ще не означає, що ви поганий трейдер. Повноцінна статистика вашої торгівлі може бути складена лише після місяця або навіть року.

Ведіть торговий журнал

Торговий журнал — це важливий інструмент для професійного трейдера. Документування своєї торгівлі допомагає зосередитися на тому, що дійсно важливо. Крім того, це допомагає вам нести відповідальність за прийняті рішення та працювати над своїми помилками.

Найкраща торгова стратегія – це стратегія, яка працює для вас

На фінансових ринках існує безліч способів заробітку грошей. Незалежно від того, чи торгуєте ви на фондовому ринку чи на ринку Форекс, кожен з них надає трейдерам нескінченну кількість можливостей для отримання прибутку.

Джек Швагер, автор книги “Волшебники ринку”, сказав:

“Існує мільйони способів заробити гроші на ринку. Іронія полягає в тому, що вам знадобиться неймовірна кількість часу, щоб відкрити кожен з них.”

Важливо не лише знайти працюючу торгову стратегію. Щоб стати справжньо успішним, ви повинні знайти стратегію, яка відповідає вашій індивідуальності, а також вашому способу життя.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду