Trader-blog » Трейдинг » Поради трейдерам у перший рік їхньої торгівлі на фінансових ринках

Поради трейдерам у перший рік їхньої торгівлі на фінансових ринках

Якби я міг повернутися в часі, ось 7 найкращих порад, які я міг би використати, коли тільки почав займатися трейдингом.

Не приймайте невдачі на власний рахунок

Як ви реагуєте, коли ринок досягає вашого стоп-лосу? Що робити, якщо у вас відбувається 5 втратних угод підряд? А що, якщо ринок досягає вашого стоп-лосу, а потім миттєво розворот?

Тепер, якщо з вами станеться щось з переліченого вище, то ви можете:

  • Обвинувачувати ринок у тому, що він спеціально вибиває ваші стопи.
  • Обвинувачувати свого брокера у тому, що він полює на ваші стопи.
  • Обвинувачувати великих гравців у маніпулюванні ринком.

Але подумайте, чи має це сенс?

Як стати кваліфікованим інвестором? Kvaal — допомагаємо підготуватися.

Ринку абсолютно все одно на вас

Тисячі “гравців” та мільярди доларів кожен день проходять через фінансові ринки.

Ринок не має стимулу спеціально приносити вам збитки, оскільки він не турбується про вас (або, кажучи пряміше, він навіть не знає, що ви існуєте). Так що перестаньте думати, що ринок хоче забрати ваші стопи, оскільки ви просто планктон у фінансовому океані.

У брокера немає стимулу полювати на ваш стоп-лосс. Для регульованого брокера, який займається бізнесом протягом багатьох років, немає стимулу спеціально задівати ваш стоп-лосс. Чому? Тому що в цьому випадку брокер ризикує втратити клієнта на все життя. А з допомогою соціальних мереж і форумів це може навредити репутації брокера і може легко вивести його з бізнесу.

З точки зору співвідношення ризику та винагороди, для брокера невигідно відслідковувати ваш стоп-лосс.

Це означає, що брокер не буде полювати на ваш стоп-лосс?

Ні, однак це може легко статися з сумнівними брокерами, які думають про короткострокову перспективу. Однак це малоймовірно станеться з брокером із хорошою репутацією, який займається бізнесом багато років.

Ринок цілеспрямований на маніпуляціях, і в цьому суть бізнесу

Так, фінансові ринки налаштовані проти вас.

Ті, хто мають глибокі кишені, можуть «тимчасово» зміщувати ринок, щоб активувати стоп-лоси та рівень закінчення опціонів.

На мою думку, у вас є 2 варіанти.

Ви можете обвинувачувати сам ринок, але це нікуди вас не приведе, крім нових втрат та розчарувань. Або ви можете дізнатися, як відбуваються маніпуляції на ринку, і отримати від цього прибуток.

Вибір за вами.

Тримайте свою торгівлю в секреті

Можливо, вас цікавить: “Чому я не можу розповісти своїм друзям або родині, що я трейдер?” Ну, якщо ви стабільно прибутковий трейдер, то нічого страшного. З цим немає проблем. Але якщо ні, то краще про це не говорити.

Це тому, що, коли ви розповідаєте своєму другові, що ви трейдер, перше питання, яке ви почуєте, буде: “Ви заробляєте гроші на трейдингу?” Ваша відповідь, ймовірно, буде відмінною. І ви почуватиметесь не найкраще, оскільки вас нагадають про ваші збитки та про те, наскільки ви поки що не компетентні.

Наступного разу, коли ви знову зустрінетесь зі своїм другом, здогадайтеся, яке перше питання він вам задасть? “Тобі вдалося заробити на трейдингу?” Знову ж таки, ваша відповідь буде відмінною, і ви почуватиметесь жахливо через це. Тепер, коли ви знову зустрінетесь зі своїм другом, здогадайтеся, яке питання він вам задасть? Ви зрозуміли мій погляд на це.

Отже, щоб уникнути цієї “травми”, не розповідайте нікому про свою участь у трейдингу — навіть своїй родині.

Почніть з малого

Якщо ви можете дозволити собі втратити 100 000 доларів, і це не впливає на ваш спосіб життя, то на скільки вам слід поповнити свій торговий рахунок? 100 000 доларів? Не правильна відповідь.

Це тому, що коли ви вперше почнете торгувати, ваші результати будуть на найгіршому рівні. Ви будете робити торгові помилки, піддаватися емоціям і робити речі, що завдають шкоди вашому депозиту, такі як середнє усереднення ваших збитків, збільшення розміру стоп-лосса і т.д.

Це означає, що ваших 100000 доларів досить недовго. Рішення? Почніть з невеликого торгового рахунку. Таким чином, ваші помилки не будуть дорогими, і навіть якщо ви все втратите, у вас залишаться гроші для поповнення іншого торгового рахунку.

Тому що, незважаючи на все, ви повинні платити за навчання на ринку. Питання лише в тому, чи хочете ви платити більше чи менше?

Будьте майстром управління ризиками

Управління ризиками передбачає захисні заходи для вашого торговельного рахунку, щоб ви ніколи не втратили все, навіть якщо у вас виникнуть 10 збиткових угод поспіль. Це одна з найпростіших речей для освоєння, і вона принесе дивіденди навіть через десятиліття вашої торговельної кар’єри.

Отже, як ви застосовуєте управління ризиками до своєї торгівлі?

Ось декілька речей, яким потрібно слідувати:

Твердо знайте, коли виходити, якщо ви помиляєтеся

Перш ніж відкрити угоду, ви повинні знати, де вийти, якщо ви помиляєтеся. Це може бути рівень стоп-лосса, тимчасовий стоп-лосс і т. д. Який би метод ви не використовували, у вас повинен бути план, як вибратися з неуспішної угоди, інакше ваш рахунок буде втрачати гроші з дня в день.

Не втрачайте більше 1% свого торгового капіталу

Так, план виходу — це перший крок. Але якщо ви встановите неправильний розмір позиції, ваш рахунок все одно може бути знищений при спрацюванні стоп-лосса. Як цього уникнути?

Ключовим моментом тут є обмеження ваших втрат лише частиною вашого торговельного капіталу, навіть якщо ринок піде проти вас. Для цього ви повинні знати свій рівень стоп-лосса і розрахувати відповідний розмір позиції.

Стоп-лосс і розмір позиції йдуть рука об руку

  • Коли ви збільшуєте розмір стоп-лосса, зменшуйте розмір своєї позиції.
  • Зменшуючи розмір стоп-лосса, ви можете збільшити розмір своєї позиції.

Дізнайтесь все, що можна про трейдинг

Як початківець трейдер, ви ще не знаєте багато речей. Тож не концентруйтеся занадто сильно на одній техніці або стратегії, бо вони можуть вам не підходити.

Замість цього вивчіть всі доступні варіанти.

Такі речі, як дейтрейдинг, свінг-трейдинг, RSI, MACD, стохастик, скользаюче середнє, торгівля проти тренду, слідування за трендом і т. д.

Також не всі торгові інструменти, які ви вивчите, будуть вам корисні.

Скользаюча середня – це індикатор, який слідує за трендом. Цей індикатор працює шляхом розрахунку середньої ціни за певний період і відображається у вигляді лінії на графіку. Ви можете використовувати скользаючу середню для відстеження стоп-лосса, визначення області значень і фільтрації тенденцій ринкових умов.

Коли ви дізнаєтеся про різні інструменти, ви зможете вибрати ті, які відповідають вашим потребам, а не сліпо використовувати їх.

У кінці кінців ви зрозумієте, що 90% того, що ви дізналися, для вас буде непотрібним. Однак якщо ви сконцентруєтеся на 10%, цього буде достатньо, щоб стати успішним трейдером.

Вирішіть, чи підходить вам трейдинг

Не кожен може стати трейдером. Так само, як не кожен може бути лікарем, адвокатом, інженером і т. д. Тож якщо ви в якийсь момент відчуєте, що трейдинг не для вас, то розумніше буде його залишити.

Так, ви можете витратити час, зусилля і гроші, які ви вклали у торгівлю. Але що найгірше, так це вкладати у це ще більше ресурсів, знаючи, що трейдінг — це не ваше.

Немає нічого непристойного в тому, щоб кинути займатися тим, що вам не підходить. Переможці все час випробовують щось нове, поки не знайдуть своє покликання — і ризикують. Якщо торгівля не для вас, це означає, що ви не знайшли свого покликання. І в цьому немає нічого непристойного.

Не кидайте свою роботу

Дозвольте мені поділитися з вами реальною історією. Я знав одного трейдера, який тільки почав торгувати.

На початку йому пощастило, і він зміг заробити 1000 доларів після кількох угод. Тоді він подумав: “Якщо я можу заробити 1000 доларів, торгуючи неповний робочий день, то я зароблятиму ще більше грошей, працюючи повний робочий день”.

Таким чином, він кинув роботу, щоб торгувати повний робочий день. Перші кілька днів були добрими, оскільки він стабільно отримував прибуток на ринках. Потім ринок змінився, і почалася серія збитків. В кінці кінців, він втратив увесь отриманий прибуток і розтратив свій торговий рахунок.

Тоді йому довелося знову повертатися на ринок праці в пошуках роботи. Тож, який урок? Ніколи не відмовляйтеся від своєї роботи. Те, що ви заробили трохи грошей на фінансових ринках, не означає, що ви можете займатися цим постійно — це може бути лише удачею початківця.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду