Trader-blog » Форекс » Котирування валют на форексі: їх значення та актуальні курси

Котирування валют на форексі: їх значення та актуальні курси

Котирування на Форексі – це ціна однієї валюти у вираженні до іншої валюти. Котирування завжди представлені у валютних парах, оскільки коли ви купуєте одну валюту, ви одночасно продаєте іншу. Наприклад, ціна одного євро може становити 1,1135 доларів США для пари EUR/USD.

Котирування на ринку форекс: їх призначення та стандартизація

Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) розробляє та публікує міжнародні стандарти, які застосовуються до валют світових країн. Кожна валюта скорочується до трьох літер. Наприклад, євро скорочується до EUR, долар США – до USD, британський фунт стерлінгів – до GBP, а японська єна – до JPY.

На ринку Форекс котирування представлені двома валютами: базовою (першою) та котированою (останньою). Ціна базової валюти завжди виражається у кількості одиниць котированої валюти. Наприклад, у випадку з EUR/USD один євро коштуватиме один долар, 11 центів і 35 пунктів.

Пункт – найменша одиниця виміру у котировці на ринку Форекс. У прикладі EUR/USD = 1,1135/1,1136 різниця між 1,1135 і 1,1136 складає 1 пункт.

Незалежно від того, яка валюта є базовою, вона завжди рівна 1. Таким чином, вказана сума 1,1135 відповідає сумі котированої валюти. Для долара США це означає 1 євро за одиницю базової валюти.

Мажори, кроси та екзотика: розбираємось в термінах

Більшість валют, з якими ви матимете справу як трейдер на ринку форекс, будуть котируватися проти долара США. Серед основних валютних пар лише у двох долар США є базовою валютою: USD/JPY та USD/CHF. Перша пара легко зрозуміла, оскільки це просто долар США проти японської єни. У той час як CHF посилається на стару римську назву Швейцарії, яка відома як Конфедерація Гельвеція (Confoederatio Helvetica).

Комбінації восьми найпопулярніших світових валют включають в себе: долар США, євро, фунт стерлінгів, австралійський долар, новозеландський долар, канадський долар, японська єна та швейцарський франк. Ці пари відомі як мажори і читаються так: EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD, NZD/USD, CAD/USD, USD/JPY та USD/CHF.

Валютні пари, що складаються з основних валют і в яких немає долара США, відомі як кроси і включають в себе: EUR/GBP, GBP/JPY, CHF/GBP та інші.

Усі інші валютні пари на ринку форекс зазвичай відомі як екзотичні пари.

Псевдоніми валютних пар

Часом новачки-трейдери можуть мати труднощі з розумінням котирувань на ринку форекс через те, що деякі популярні валюти мають псевдоніми, які часто використовуються трейдерами як сленг.

КраїнаВалютаЗнакКодНа жаргоні трейдерів
СШААмериканський долар$USDДолар
ЄвропаЄвроEURЄвро
ВеликобританіяФунт£GBPКабель
ЯпоніяЄна¥JPYЄна
АвстраліяАвстралійський долар$AUDОззі
Нова ЗеландіяНовозеландский долар$NZDКіві
КанадаКанадский долар$CADМісяця
ЯпоніяЄна¥JPYЄна
ШвейцаріяШвейцарський франкCHFСвіссі

Ціни Bid та Ask, спред

Ціна Bid (ціна продажу) – це ціна, за яку трейдери можуть продавати валюту, а ціна Ask (ціна купівлі) – це ціна, за яку трейдери можуть купувати валюту. Ціни Bid та Ask вказані з точки зору брокера. Трейдери купують валюту за ціною попиту і продають за ціною пропозиції.

З точки зору брокера, коли ви потенційний покупець, він запропонує вам вищу ціну, ніж при продажу. У вказаному прикладі, оскільки ви зацікавлені в покупці EUR, базової валюти, ви платите ціну Ask, ціну брокера, яка становить 1,1132$. Якщо б ви продавали, ви прийняли б ціну брокера, яка становить 1,1131$.

Трейдери завжди будуть намагатися купувати валюти, коли їхня ціна низька, і продавати, коли ціна підніметься. Або ж вони можуть продати валюту в очікуванні, що вона депресується, а потім можна буде викупити її за більш низьку ціну у майбутньому.

Різниця між ціною Bid та Ask називається спредом. Спред – це своєрідна комісія, яку ви платите брокеру за кожну угоду.

Прямі та зворотні котирування

Котирування часто відображаються з урахуванням країни, де ви проживаєте. Пряме котирування для трейдерів у США, які хочуть купити євро, буде виглядати як EUR/USD і буде актуальним для громадян США. Це котирування надасть громадянам США ціну на один євро в розрахунку на їхню валюту, яка становить 1,1135.

Зворотне котирування по суті є оберненим відносно базової валюти. Воно показує вартість одиниці національної валюти в розрахунку на іноземну валюту, наприклад EUR/USD.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду