Trader-blog » Трейдинг » Корисні поради для початківців трейдерів, що покращать вашу торгівлю

Корисні поради для початківців трейдерів, що покращать вашу торгівлю

Трейдінг – це складний процес. Незважаючи на те, що більшість сайтів, брокерів та рекламних оголошень намагаються довести вам протилежне, стверджуючи, що кожен може заробляти за допомогою трейдингу.

Спочатку вам потрібна працююча торгова стратегія, план торгівлі, управління ризиками, управління коштами, а також правильна психологія трейдінгу.

Якщо ви хочете стати успішним трейдером, у вас має бути чіткий план досягнення успіху, який дозволить вам:

 • Залишатися зосередженим і мотивованим.
 • Запобігати втратам вашого депозиту.
 • Керувати вашими угодами і ризиками.
 • Оптимізувати вашу торгову стратегію.

У цій статті я поділюся з вами корисними порадами для початківців трейдерів, що допоможуть вам торгувати більш прибутково.

Почніть з малого

Якщо ви вже освоїли основи трейдингу і успішно торгуєте на демо-рахунку, то час відкрити реальний рахунок. На яку суму його поповнити? Деякі експерти вважають, що сума повинна бути досить великою, скажімо, 5000 доларів, щоб ризик в кожній угоді не перевищував 1%.

Проте, якщо ви поповните свій перший реальний рахунок значною сумою грошей, ви засудите себе на провал. Чому?

Професійні трейдери вміють контролювати свої емоції, на відміну від новачків. Чим більше часу ви будете торгувати, тим краще ви будете вміти контролювати себе. Психологію трейдингу непросто оволодіти, і спочатку ваші емоції будуть сильно заважати.

Одна з найруйнівніших емоцій, з якою ви зіткнетесь, – це страх. Страх втрати змусить вас постійно здійснювати різні дурощі у своєму трейдингу. Так що якщо ви торгуєте достатньо великим депозитом, ви постійно будете боятися втратити свої гроші. Уявіть, що якщо за одну невдачну угоду ви можете втратити всього 1 долар. Тоді ви б не дуже боялися, чи не так? Ну, а якщо ваш ризик на угоду складе 1000 доларів?

Тому розумно починати трейдинг на форекс з невеликого капіталу. Вам потрібно постійно вчитися справлятися з негативними емоціями і зміцнювати свою трейдерську психологію. З часом ви зможете поступово додавати більше грошей на свій рахунок. Якщо ви розпочнете з невеликої суми, це дозволить вам і час поработати над своєю трейдерською психологією.

Будьте гнучкими

Для успішного трейдера надзвичайно важливо вміти пристосовуватися до змінних ринкових умов.

Якщо у вас є торгова стратегія, ніколи не слід слідувати їй строго. Ринок форекс дуже змінний, і вам потрібно залишатися таким самим гнучким і гнучким, щоб успішно торгувати на ньому. Коли на ринку трапляється щось несподіване, вам потрібно вміти аналізувати поточну ситуацію і швидко приймати необхідні рішення.

Торгуйте тільки тоді, коли ви впевнені

Ви коли-небудь відкривали угоду лише тому, що хотілося трейдувати? Багато новачків саме це роблять. Вони укладають угоди, бо вважають, що мають постійно бути на ринку. Замість того, щоб чекати на хороші торгові установки, вони відкривають багато позицій, більшість з яких приносить тільки збитки.

Перетрейдинг безрозсудний і небезпечний, і він може коштувати вам депозиту. Тому перед укладанням угоди поставте собі два наступні запитання:

 1. Чому я відкриваю цю угоду?
 2. Чи дійсно моя торгова стратегія підказує мені увійти саме в цей момент?

Ніколи не відкривайте угоду, якщо ви не повністю впевнені в ній.

Ставте собі цілі

Стремлення до чрезмерного трейдінгу є поширеною проблемою серед початківців трейдерів.

Якщо ви поставите для себе чіткі цілі щодо прибутку, то зможете розслабитися і залишити трейдинг до кінця наступного тижня, коли їх досягнете. Це також допоможе вам зняти психологічне напруження. Коли у вас буде чіткий план, вам буде легше залишатися дисциплінованим.

Використовуйте рівні підтримки та опору

Про рівні знають усі початківці трейдери, але лише декілька використовують їх належним чином. Я вважаю, що всі трейдери повинні розміщувати рівні підтримки та опору на своєму графіку. Незалежно від торгової стратегії чи системи, яку ви використовуєте, навіть якщо ви користуєтесь консультантами, рівні підтримки та опору є життєво важливими.

Рівні підтримки та опору точно вказують, де ціна, швидше за все, розвернеться або продовжить свій рух. Трейдери завжди намагаються уявити, що буде робити ціна у майбутньому. Рівні підтримки та опору дають нам це розуміння.

Погляньте на графік нижче, і ви побачите, наскільки точно ціна реагує на виділені рівні підтримки та опору:

Незалежно від того, яку торгову стратегію ви використовуєте, рівні підтримки та опору допоможуть вам зрозуміти поточну ситуацію на ринку. Тому завжди розміщуйте ці рівні на графіку.

Плануйте ваш тиждень у торгівлі

Планування вашого торгового тижня буде надзвичайно корисним для ваших результатів у трейдингу, але, на жаль, багато трейдерів цього не роблять.

На вихідних ви можете провести аналіз надходження наступного тижня, щоб бути готовими до торгів, коли ринок знову відкриється. Це забере у вас не більше 30 хвилин.

Ви можете записати час виходу важливих новин, які повинні відбутися на наступному тижні. Це вбереже вас від входу на ринок у непідходящий час. Також ви можете проглянути кожну валютну пару та проаналізувати рух ціни. Зверніть увагу на тижневі часові рамки. А також перевірте проведені рівні.

Ці прості кроки підготують вас до наступного торгового тижня та допоможуть уникнути помилок у трейдингу.

Будьте готові до великого зусилля на шляху до успіху в трейдингу

Шлях до успіху у трейдингу на Форекс може бути довгим. Я вже неодноразово згадував це. Трейдинг – це кар’єра, а не швидка схема збагачення. Вам слід усвідомити, що може знадобитися від двох до трьох років, а іноді і більше, щоб стати успішним трейдером. Якщо ви не готові вділяти вивченню трейдингу, принаймні, протягом одного року, вам не варто навіть починати торгувати.

Якщо ви мрієте про успішну кар’єру трейдера, розумійте, що це вимагатиме багато часу і наполегливої праці. У трейдингу немає коротких шляхів чи чарівних засобів швидко заробити.

Проведіть облік торгів

Ведення торгового журналу дозволить вам відстежувати свої помилки у трейдингу та вчитися на них. Крім того, за допомогою торгового журналу ви зможете виявити недоліки своєї торгової стратегії. Проаналізуйте, які патерни та точки входу були для вас найменш успішними і виключіть їх зі своєї торгівлі.

Розробіть свою торгову стратегію

Не обов’язково створювати власну торгову стратегію з нуля. Наприклад, я використовую систему цінового екшену, оскільки вона відповідає моєму стилю торгівлі. Але ця стратегія може не підійти для вас.

Не потрібно примушувати себе використовувати торгову стратегію, яка не відповідає вашому типу особистості. Вам потрібно знайти щось своє. Можливо, вам доведеться поєднати різні торгові стратегії, які будуть працювати для вас і використовувати їх. Це може зайняти багато часу, але в кінці кінців ви зможете створити унікальну стратегію, за допомогою якої вам вдасться стабільно заробляти.

Торгуйте на денному таймфреймі

Я завжди на цьому наполягаю і вважаю, що денний таймфрейм – найкращий для торгівлі.

Немає нічого поганого в тому, якщо ви не згодні з цим твердженням. Кожен повинен знайти свій часовий інтервал, який може варіюватися від денного до 1-хвилинного. Однак для мене особисто перехід на денний таймфрейм мав найбільший позитивний вплив на результати моєї торгівлі. Нічого іншого навіть близько не можна порівняти за ефективністю.

Є дві причини для цього:

 1. Денні таймфрейми уповільнюють хід подій. Як сказав Джек Швагер: “Гарна торгівля повинна бути нудною”. Насправді, я б сказав, що це кращий спосіб дозволити собі витрачати більше часу на прийняття торгових рішень і зменшити емоційне залучення.
 2. Обсяг грає свою роль. Коли мова йде про достовірність технічних рівнів і моделей, обсяг є вирішальним фактором. Денна свіча є надійнішою, ніж годинна свіча. Протягом 24-годинного періоду обсяг торгівлі набагато більший, тому він має більший вагомість у порівнянні з внутріденними свічками.

Віддайте місяць торгівлі за денними графіками і подивіться, що відбудеться.

Обмежте кількість стратегій

Ви постійно змінюєте свої торгові стратегії? В експериментах немає нічого поганого. Просто пам’ятайте, що для визначення того, чи працює певна торгова стратегія, потрібно дати їй час.

Замість того, щоб випробовувати різні стратегії, спочатку визначтеся зі своїм стилем торгівлі. Ось кілька стилів для початку:

 • Скальпінг.
 • Внутріденна торгівля.
 • Свінг трейдінг.
 • Позиційний трейдінг.

Як тільки ви знайдете найбільш підходящий для себе стиль торгівлі, почніть шукати стратегії в цьому стилі.

Якщо ви використовуєте прайс екшен, намагайтеся обмежити кількість використовуваних вами паттернів одним або двома одночасно. Ви завжди можете додати більше, але спроба вивчити занадто багато варіантів торгівлі одразу буде неефективним і, як правило, дорогоцінним способом навчитися торгувати з прибутком.

Освоюйте ринок

Ціна завжди прагне до свого середнього значення.

Ви можете використовувати комбінацію експоненційних скользящих середніх (EMA), щоб знайти середнє значення на будь-якому ринку. Одна з них – 10-періодна скользяща середня, а інша – 20-періодна. Такий тип комбінації є найефективнішим на щоденних та щотижневих таймфреймах. Ви можете використовувати її і на 1-годинному або 4-годинному графіку, але вона буде менш надійною.

Коли ринок занадто далеко від 10 та 20 ЕМА, краще утримуватися від відкриття довгих чи коротких позицій.

Наскільки далеко – це наскільки далеко? Універсальної відповіді немає. Найкращий спосіб визначити, чи ринок перекуплений або перепроданий, це вивчити останні зміни ціни. Подивившись на останні кілька тижнів чи місяців, ви повинні мати уявлення про те, як ринок реагує, коли він відхиляється від середньої ціни.

Як тільки ринок розгортається або консолідується в межах скользящих середніх, прийшов час шукати точку входу.

Слід також зазначити, що ковзні середні з періодами 10 та 20 EMA найкраще працюють на трендовому ринку. Ринок з обмеженим діапазоном не пропонує достатньо місця або імпульсу для ковзних середніх.

Торгуйте рідше

Термін “торгуйте рідше” може мати різне значення залежно від багатьох факторів, включаючи кількість валютних пар, які ви торгуєте, вибраний таймфрейм та ваш стиль торгівлі.

Якщо ви працюєте з денними графіками і користуєтесь прайс екшеном, я можу поділитися деякими порадами.

Я відстежую 30 валютних пар, що у середньому дає мені від чотирьох до восьми торгових сигналів щомісяця. Це означає, що кожного тижня у мене з’являється близько одного-двох можливостей для входу на ринок. Іноді бувають тижні, коли я зовсім не торгую, особливо коли в США святкуються великі свята або на ринку спостерігається надмірна волатильність.

Мої угоди зазвичай тривають від кількох днів до кількох тижнів, тому навіть якщо я не відкриваю нових позицій, у мене все одно може бути відкрита угода.

Мета – зменшити кількість угод до 4 за місяць. Можливо, ви подумаєте: “Як можна бути прибутковим, роблячи всього лише чотири угоди на місяць?” Я можу сказати вам, що навіть одна угода на місяць може приносити чудовий прибуток. Не завжди трейдери на Форекс заробляють 50% прибутку щомісяця. Для мене вже перемогою є місячний дохід у два-три відсотки. Це можливо лише завдяки якісним торговим установкам.

Перевірте, скільки угод ви укладаєте за місяць. Ви можете бути здивовані тим, наскільки часто ви торгуєте.

Спробуйте зменшити частоту своїх угод. Вони можуть не стати такими ж низькими, як у моєму випадку, але навіть зниження на 20% або 30% від вашого середнього показника, ймовірно, принесе позитивні результати.

В трейдингу завжди важливіша якість, а не кількість.

Обережно ставте на гру!

Вам необхідно знизити кількість угод і торгувати малим обсягом позицій, щоб краще захистити свій капітал.

Який ваш середній ризик? Ви враховуєте розмір своєї позиції, використовуючи баланс свого депозиту? Навіть ризикуючи лише 10%, ви можете потрапити в катастрофу.

Я завжди розраховую розмір моєї позиції. Це правило для мене без винятку. Я також ніколи не ризикую більше, ніж 1% від балансу мого рахунку. Це найкращий захист від емоційної торгівлі. І як тільки ви навчитесь використовувати пірамідінг, навіть позиція в 1% може приносити значні прибутки.

Краще запобігти — ніж лікувати. Це правило стосується як у спорті, так і в трейдингу.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду