Trader-blog » Крипто » Інвестиції в криптовалюту для початківців: з чого почати?

Інвестиції в криптовалюту для початківців: з чого почати?

Якщо ви замислювалися над тим, щоб відкрити для себе світ криптовалют, але не знаєте, з чого почати, це керівництво з інвестування в криптовалюту має допомогти вам. Навіть не дивлячись на те, що ви можливо чули або думаєте про криптовалюти, це всього лише ще один клас активів. І стратегії інвестування тут мало відрізняються від інвестицій у акції, облігації або опціони.

Проте на початку новому криптоінвестору доведеться витратити деякий час на вивчення основ. Як тільки у вас з’явиться хоча б загальне уявлення про криптовалюти, ви, безумовно, будете відчувати себе більш впевнено. У цій статті я надам кілька порад і рекомендацій щодо інвестицій в криптовалюту, які можуть бути корисними для вас.

Зміст

Ринок криптовалют: відкриття та потенціал

Захоплення ринком криптовалют

Не можна сказати, що ринок криптовалют викликав великий інтерес відразу. У 2009 році було представлено перше криптовалютне обігове засіб – Bitcoin. Лише через 4 роки, у 2013 році, він почав набувати свого визнання. Зростання цін на біткоїни розпочалося у 2017 році, коли все більше та більше інвесторів почали входити на ринок.

Проте уже до середини 2018 року капіталізація Bitcoin та інших криптовалют різко знизилася, але зацікавленість в них залишилася. Фактично на даний момент на ринку доступно понад 1600 різних криптовалют, окрім Bitcoin (альткоїнів).

Ризики та потенціал

Багато людей впевнені, що криптовалюти – це непосильна річ, і їхнє зростання не може тривати довго. Інші стверджують, що з криптовалютами настала нова ера, і що в кінцевому підсумку вони замінять паперову валюту. Ніхто не знає точно, як буде, але, швидше за все, майбутнє криптовалют лежить десь між цими двома крайніми точками зору.

Багато інвесторів, які рано вклали свої кошти в криптовалюти, змогли досягти стрімкого збільшення власного капіталу. Потенціал ринку криптовалют все ще може бути дуже великим, проте він до цих пір характеризується надто високою волатильністю. Тому, якщо ви зацікавлені в інвестуванні в криптовалюти, ви повинні чітко розуміти пов’язані з цим ризики.

Технологія блокчейн

Впровадження криптовалют: важливість технології блокчейн

Розуміння роботи криптовалют неможливе без знань про технологію, на якій вони базуються. Блокчейн – це саме та технологія, що дозволяє використовувати криптовалюти, такі як Bitcoin. Фактично, блокчейн – це публічна цифрова книга, яка відповідає за відстеження та реєстрацію всіх транзакцій. Мережі комп’ютерів, незалежні один від одного, контролюють цей процес.

Для кращого зрозуміння цього, розглянемо практичний приклад. Скажімо, Саша придбав у Жени гірський велосипед за допомогою Bitcoin. Коли Саша ініціював платіж за допомогою Bitcoin, його запит був відправлений через блокчейн, який підтвердив, що у Саши є необхідна кількість Bitcoin для переказу Жені. Після завершення перевірки відкрита книга обліку була оновлена, щоб відобразити зменшення кількості монет на адресі Bitcoin Саши, одночасно додаючи відповідну суму на адресу Bitcoin Жени.

Хоча вищеописаний приклад стосується використання блокчейну для передачі криптовалюти в комерційних цілях, існує безліч інших способів використання цієї технології. Фактично будь-яка інформація, що може бути збережена, може базуватися на технології Blockchain. При цьому криптовалюти не можуть існувати без технології блокчейн, тоді як блокчейн може існувати і без криптовалют.

Інвестиції в криптовалюту: можливості

Розглянемо варіанти

Для багатьох новачків у світі криптовалют першим словом, яке приходить на думку, є Bitcoin. Фактично, багато людей використовують терміни “криптовалюта” і “Bitcoin”, вважаючи їх тотожними.

Криптовалюта: що це таке і кому це потрібно?

Під час пошуку можливостей для інвестування, багато людей шукають відомі терміни, такі як “біткоїн” або його абревіатура “BTC”, і вчиняють покупки. І вигідно, це настільки просто, що навіть новачок легко справиться. Навіть з першої спроби. Навіть без глибокого розуміння технологій блокчейну. На платформі “Матбі” можна інвестувати в криптовалюту навіть без підтвердження особистості.

Легковажно, але перспективно

Ймовірно, таке інвестування може здатися легковажним. Проте противникам цих вкладень завжди можна пояснити, що прибуток від інвестицій у біткоїн за період з 2011 по 2020 рік перевищив доходність інвестицій у компанії індексу Nasdaq в 12 000 разів. У той час як останні надали лише 512% за той самий період. Повсюди чути, що біткоїн та блокчейн – це майбутнє.

Головна гравець на ринку криптовалют

Біткоїн, безумовно, є головною криптовалютою на сучасному ринку. Він визначає тон для всіх інших. Курс біткоїна відображається разом з курсами рубля, долара та євро на головних новинних порталах інтернету. Якщо щось трапляється з біткоїном, це впливає на всі інші монети. Тому зрозуміло, чому багато людей ставлять знак рівності між біткоїном і криптовалютою. І коли виникають труднощі, можна звернутися до відеоінструкцій або служби підтримки.

Інші варіанти для інвестування

Ті, хто трохи краще розбираються у цій сфері, знають, що біткоїн – це лише один з видів криптовалют. Фактично, це перша криптовалюта, яка з’явилася і має найбільшу ринкову капіталізацію. Інші шість основних варіантів криптовалют для інвестування – це Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS і Cardano.

Bitcoin: головна криптовалюта

Біткоїн є найбільшою криптовалютою на сучасному ринку. Він займає 45% крипторинку. Ціна біткоїна стрімко зросла з 70 доларів у середині 2013 року до майже 20 тисяч доларів у грудні 2017 року. Після цього біткоїн впав більш як на 65%. Багато аналітиків вважають, що ця корекція закінчилася і незабаром має з’явитися новий биковий тренд, який вже починає проявлятися.

Ethereum: друга за величиною криптовалюта

У 2017 році Ethereum відзначився вражаючим зростанням, перевищивши 2800%. Однією з найбільших переваг Ethereum є можливість створювати власні блокчейн-проекти з використанням платформи Ethereum. Багато фанатів Ethereum вважають, що це може підняти ціну цієї криптовалюти у найближчому майбутньому.

Ripple: третя за величиною криптовалюта

Концентрація криптовалюти Ripple в кінці 2017 року практично збільшилася з майже 0 доларів до свого максимуму у 2,40 долара. Технологія Ripple виходить за межі звичайного світу цифрових валют, дозволяючи здійснювати швидкі та безпечні міжнародні грошові перекази.

Litecoin: вдосконалена версія біткоїна

Ціни на Litecoin стрімко зросли з 4 доларів на початку 2017 року до майже 360 доларів до кінця року. Однією з першочергових цілей Litecoin було поліпшення технології біткоїна. У цьому відношенні Litecoin може обробляти транзакції в 5 разів швидше, ніж біткоїн.

Bitcoin Cash: великий розмір блоку

Bitcoin Cash був відокремлений від оригінального Bitcoin і запущений у середині 2017 року. Він став однією з найпопулярніших криптовалют. Bitcoin Cash має блок в 8 разів більший, ніж у оригінального біткоїна, що підвищує ефективність обробки.

EOS: універсальна платформа

EOS був запущений у літній період 2017 року. Він схожий на Ethereum і дозволяє розробникам створювати свої додатки на даній платформі. Технологія EOS дозволяє обробляти до 100 000 транзакцій в секунду та є більш універсальною за Ethereum.

Cardano: конкурент Ethereum

Cardano, заснований Чарльзом Хоскінсоном, також є прямим конкурентом Ethereum, дозволяючи розробникам створювати свої додатки з використанням їхньої платформи. Cardano має багато досягнень у своїй технології порівняно з Ethereum.

Біржі криптовалют

По цьому часу ви вже повинні мати загальне уявлення про криптовалюти. Наступне очевидне питання, з яким стикаються інвестори, полягає в тому, де я можу придбати певну криптовалюту? Зазвичай ви будете купувати та продавати свої криптовалюти через організовані біржі криптовалют. Це найпоширеніший метод торгівлі та інвестування в криптовалюти онлайн.

Існує безліч різних бірж, які ви можете використовувати. При виборі криптовалютної біржі вам потрібно врахувати, які функції та особливості є найважливішими для вас. Деякі розгляди будуть включати пропоновані криптовалюти, ліквідність, різницю, комісії та зручність торгової платформи.

Список надійних бірж криптовалют

Coinbase — одна з найпопулярніших та широко використовуваних платформ для купівлі та торгівлі цифровими валютами. У нього відмінна репутація, а безпеку вашої криптовалюти гарантує страховий фонд Coinbase.

Kraken — пропонує маржинальні торгові рахунки з використанням позичених коштів для досвідчених інвесторів та трейдерів. Крім того, вони надають багато різних варіантів цифрової валюти, крім біткоїна, ефіру та ріппла.

Poloniex — провідна біржа криптовалют, заснована в 2014 році. Вони пропонують широкі торгові інструменти на своїй платформі для активних трейдерів та інвесторів.

Bitstamp — одна з найстаріших бірж у світі, яка існує з 2011 року. Bitstamp відомий своїми функціями безпеки платформи, включаючи повністю підтримуваний сервіс холодного зберігання.

Bitsquare — децентралізований обмін на основі піра, який дозволяє клієнтам торгувати біткоінами з використанням готівки або криптовалюти.

Gemini — базована в США біржа біткоїнів, ліцензована та регулюється, яка повинна дотримуватися дуже строгих вимог щодо дотримання та підтримувати найвищі стандарти.

Binance — базована на Мальті криптовалютна біржа, відома своєю низькою комісією та високою ліквідністю.

CoinMama — одна з найбільших бірж біткоїнів, яка дозволяє здійснювати покупки за допомогою кредитної картки.

LocalBitcoins — платформа, яка дозволяє вам торгувати безпосередньо з іншими людьми по всьому світу.

Інвестиції в криптовалюту: ризики та особливості

Однією з найбільших привабливостей ідеї інвестування в криптовалюти є можливість отримати великі прибутки за короткий період часу. Це те, що приваблює більшість інвесторів до цього класу активів. Для багатьох інвесторів невеликий або помірний розподіл по основним криптовалютам, ймовірно, буде розумним рішенням і може допомогти підвищити загальну ефективність їхнього портфеля.

Недоліком є те, що цей клас активів в цілому все ще відносно новий і надзвичайно нестабільний. Таким чином, обережний інвестор повинен знати про відповідні ризики й постійно їх контролювати.

Давайте розглянемо деякі проблеми, з якими можуть стикнутися інвестори:

Проблеми з ліквідністю

Ліквідність визначається як можливість в будь-який момент купити або продати актив за ринковою ціною з мінімальним проскальзуванням. Оскільки криптовалюти є новим класом активів, вони не мають великої ліквідності.

Ви можете купувати і продавати більшість криптовалют в нормальних ринкових умовах майже без проскальзування, але ризик значно зростає в більш неспокійні часи. Саме в такі моменти може бути дуже важко ефективно продати або купити необхідну кількість криптовалюти.

Неозначеність щодо регулювання

Існує значний ризик, пов’язаний з регулюванням, коли мова йде про інвестування в криптовалюти. Для того щоб покласти край шахрайству, маніпуляціям або паніці на ринку криптовалюти, урядові установи у майбутньому можуть втрутитися і накласти законодавчі обмеження на цей клас активів. Це значно вплине на ціну багатьох криптовалют.

Проблеми оцінки

Коли ви купуєте акції певної компанії, ви можете зібрати і вивчити багато фундаментальних факторів, щоб оцінити “справедливу” ціну акції. Однак у криптовалютах немає такого рівня прозорості в аналізі інвестицій, що значно ускладнює розуміння “справедливої” ціни.

Ми бачили, як істерія тягне ціни до екстремальних рівнів, а паніка призводить до швидкого зниження ціни на ці активи. Криптовалюта, як правило, рухається вгору і вниз через людські емоції, а не оцінки.

Сильна кореляція

Важливо враховувати кореляцію при інвестуванні в різні інструменти в межах одного класу активів. Наприклад, на фондовому ринку, якщо ви інвестуєте в Apple, Facebook і Google. Ви можете подумати, що ваш портфель диверсифікований, оскільки ви інвестуєте в три різні компанії. Але насправді всі ці три компанії належать до одного сектора і мають високий рівень кореляції.

Те ж саме стосується криптовалют. Більшість криптовалют дуже сильно корелюють між собою і з біткоїном. Таким чином, вам не слід потрапляти в пастку, думаючи, що, розподіляючи ваші інвестиції по багатьом різним монетам, це забезпечить вам розумний рівень диверсифікації.

Як скласти портфель криптовалют для інвестування?

Жодне обговорення інвестування не буде повним, не зайнявши тему розподілу портфеля. Припустимо, ви вирішили інвестувати в криптовалюту, провели необхідний аналіз і готові вкласти свій з трудом зароблений капітал. Яку суму ви можете інвестувати?

Тут кожний інвестор має вирішити самостійно, яку суму він хотів би виділити на криптовалюту, враховуючи його вік, терпимість до ризику та фінансове становище.

Якщо ви агресивний інвестор, ви можете вкласти до 20% вашого портфеля в криптовалюту і 80% в традиційні активи. Якщо ви вважаєте себе консервативним інвестором, не схильним до ризику, тоді, можливо, інвестиції в криптовалюту у розмірі 5-10% може виявитися відповідним вашим потребам.

Важливо пам’ятати, що інвестування в криптовалюту за своєю природою є ризикованою спекуляцією, тому вам слід виділяти лише ті кошти, з якими ви готові розлучитися. Завжди краще бути готовим до збитків, ніж потім про них жалкувати.

Підсумки

Ця стаття була спрямована на ознайомлення з основами інвестування в криптовалюту. Прочитавши цю статтю, деякі з вас можуть вирішити, що ви хочете продовжити вивчення інвестиційних можливостей, доступних на ринку криптовалют. Інші можуть вирішити, що цей клас активів не відповідає вашим особистим фінансовим цілям. Незалежно від вашого вибору, ви повинні об’єктивно оцінити всі потенційні переваги та супутні ризики.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду