Trader-blog » Інвестиції » Дивіденди по акціям: що це таке і як можна заробити?

Дивіденди по акціям: що це таке і як можна заробити?

Дивіденди — це регулярні виплати інвесторам, які володіють акціями компанії. Не всі акції приносять дивіденди. Під час інвестування ви можете зустріти компанії, відомі як платники дивідендів. Що саме це означає і чи варто їх купувати?

Коли ви інвестуєте в певні компанії, вам буде надана частина поточного прибутку компанії. По суті, це оплата за те, що ви є акціонером. Існують також інші фінансові інструменти, які приносять дивіденди, такі як REIT та інвестиційні фонди. Дивіденди зазвичай виплачуються акціонерам періодично, найчастіше щоквартально.

Деякі компанії будуть виплачувати дивіденди у формі додаткових акцій, а не готівкою. Інвестори можуть вирішити припинити виплату дивідендів та використовувати їх на свій розсуд, тоді як інші захочуть негайно реінвестувати ці кошти назад у розвиток компанії.

Інвестуючи в компанії, які регулярно виплачують дивіденди, ви отримуєте дохід від своїх інвестицій без необхідності продавати акції.

Що таке дивідендні акції?

Дивідендні акції – це акції, які регулярно виплачують дивіденди, а не лише разово. Ці дивіденди будуть зараховані на ваш інвестиційний рахунок або автоматично реінвестовані, якщо ви обрали цей варіант.

Наприклад, компанія може виплачувати акціонерам річний дивіденд у розмірі 0,20 долара на акцію. Зазвичай дивіденди виплачуються щоквартально, тому в кінці кварталу на ваш інвестиційний рахунок буде зараховано грошовий дивіденд у розмірі 0,05 долара на акцію.

Хоча спочатку ці суми дивідендів можуть здатися невеликими, з часом вони можуть суттєво зростати, коли ви створите портфель, що містить сотні або тисячі акцій дивідендних компаній. Ці кошти можна потім реінвестувати на ваш розсуд.

Дивіденди виплачуються на кожну акцію. Якщо у вас є 60 акцій, а компанія виплачує 2 долари як щорічні дивіденди, ви будете отримувати 120 доларів на рік. Компанії зазвичай виплачують дивіденди готівкою на рахунок брокера акціонера, хоча деякі замість цього виплачують дивіденди новими акціями.

Існує дата оголошення, коли рада директорів оголошує свій план щодо виплати дивідендів і вказує конкретну дату виплати. Дата реєстрації – це точна дата, коли компанія перевіряє свої записи, щоб дізнатися, які акціонери мають право на отримання дивідендів.

Також існує дата “екс-дивідендів”. Це означає, що лише ті люди, які володіють акціями до цієї дати, матимуть право на отримання дивідендів за останній період.

Особливості дивідендів по акціям

Найпоширеніший вид дивідендів – це дивіденди, які виплачуються за звичайні акції компанії. Крім того, існують ще два інші типи дивідендів, які виплачуються не так часто.

Спеціальний дивіденд – це виплата за всі звичайні акції компанії, але вона не відбувається регулярно. Часто компанія виплачує спеціальні дивіденди для розподілу прибутку, накопиченого протягом кількох років і не потребуючого негайної допомоги.

Дивіденди за привілейовані акції виплачуються власникам привілейованих акцій. Привілейовані акції – це тип акцій, які функціонують не стільки як акції, скільки як облігації, зазвичай з фіксованими щоквартальними виплатами. На відміну від дивідендів за звичайні акції, дивіденди за привілейовані акції зазвичай є фіксованими.

Чому інвестори іноді не хочуть дивідендів?

Багато компаній віддають перевагу не виплачувати дивіденди, а реінвестувати прибуток у розвиток бізнесу замість того, щоб платити акціонерам. Компанія може сконцентруватися на максимальному зростанні, що часто призводить до того, що ваші інвестовані кошти з часом зростають разом із ціною акцій.

Рівень зростання капіталу часто може випереджати дивідендну доходність і зростання капіталу, об’єднані з традиційними акціями, що виплачують дивіденди, за той же період. Отже, в цьому випадку інвестори отримують більше від того, що компанія не виплачує дивіденди, ніж від отримання регулярних виплат.

Що таке дивідендна доходність?

Дивідендна доходність – це відсоток від суми грошей, яку компанія буде платити акціонерові за кожну його акцію, поділену на поточну ціну акції. Коли ціна акції падає, а розмір дивіденда залишається таким самим, дивідендна доходність зростає.

Якщо річний дивіденд компанії складає 0,20 долара на акцію, а поточна ціна акції складає 10 доларів, дивідендна доходність становить 0,20 долара / 10 доларів = 2%.

Зазвичай перевага віддається вищій дивідендній доходності при рівних умовах. Проте тут є недоліки, пов’язані з виключно дивідендною доходністю, оскільки вона може бути вкрита різким падінням ціни акцій.

Дивідендна доходність дозволяє більш точно порівнювати дивідендні акції: акція вартістю 10 доларів, яка виплачує 0,10 долара за квартал (0,40 долара на акцію на рік), має таку ​​ж доходність, як і акція вартістю 100 доларів, яка виплачує 1 долар щоквартально (4 долари на рік). У обох випадках доходність становить 4%.

Доходність і ціна акцій зворотно пропорційні: коли одне зростає, інше падає. Дивідендна доходність акцій може збільшитися двома способами:

  • Компанія може збільшити виплату дивідендів. Акція вартістю 100 доларів з дивідендом в 4 долари може збільшити дивіденд на 10%, що призведе до підвищення річної виплати до 4,40 долара на акцію. Якщо ціна акції не зміниться, доходність становитиме 4,4%.
  • Ціна акцій може зменшитися, а розмір дивідендів залишитися незмінним. Акція вартістю 100 доларів з дивідендом в 4 долари може впасти до 90 доларів за акцію. При тих самих дивідендах у розмірі 4 долари доходність становила б трохи більше 4,4%.

Для більшості акцій компаній будь-що вище 4% слід уважно проаналізувати, оскільки це може свідчити про неприйнятність виплати дивідендів.

Проте існують деякі винятки з цього правила 4% – зокрема, сектори акцій, які були створені для виплати дивідендів, включаючи інвестиційні фонди нерухомості.

Що таке план реінвестування дивідендів?

План реінвестування дивідендів – це реінвестування дивідендів назад у дану компанію шляхом покупки більшої кількості акцій у день виплати дивідендів. Часто можна побачити автоматичне реінвестування в дану компанію або інвестиційний фонд.

У багатьох випадках ви отримуєте знижки від ціни акцій, при цьому у вас є можливість купувати частинні акції, коли ви берете участь в плані автоматичного реінвестування дивідендів. З часом реінвестування дивідендів призводить до зростання вашого прибутку.

Акції, що приносять дивіденди

Акції, що приносять дивіденди, можуть забезпечити стабільний і зростаючий потік доходів. Інвестори частіше віддають перевагу інвестуванню коштів в компанії, які пропонують дивіденди, що зростають з року в рік, що допомагає перегнати інфляцію.

Дивіденди з більшою ймовірністю будуть виплачуватися стабільними компаніями, яким не потрібно реінвестувати багато грошей назад у свій бізнес. Високопродуктивні, технологічні або біотехнологічні компанії рідко виплачують дивіденди, оскільки їм потрібно реінвестувати прибуток у розширення свого зросту.

Як тільки компанія встановлює або збільшує дивіденди, інвестори очікують, що вони залишаться навіть у складні часи. Найнадійніші американські компанії демонструють зріст дивідендів без будь-яких скорочень протягом десятиліть.

Приклади компаній, що виплачують дивіденди, включають Target, Apple, CVS, Disney, Exxon, Bed Bath & Beyond та PepsiCo.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду