Trader-blog » Трейдинг » Дейтрейдинг або торгівля в межах одного дня: особливості та нюанси

Дейтрейдинг або торгівля в межах одного дня: особливості та нюанси

Мабуть, ви бачили рекламу брокерів, де говориться, що дейтрейдинг – це, мовляв, легко. Зарабляйте 10 пунктів на день, і через місяць ви вже отримаєте 200 пунктів. У перерахунку на стандартний лот – це 2000 $. Але насправді заробляти 10 пунктів на день буде не так просто, оскільки потрібно також враховувати можливі втрати. Крім того, якщо у вас є повна робота, дейтрейдинг може бути не зовсім підходящим для вас.

Багато людей, які погано знайомі з трейдингом, спочатку прагнуть торгувати протягом дня, тобто займаються дейтрейдингом. Існує цілий ряд популярних торгових стратегій, які використовуються дейтрейдерами, але часто багато з цих стратегій не дають позитивної переваги в довгостроковій перспективі.

Хоча використання короткострокових таймфреймів має ряд переваг, також тут є серйозні недоліки, які роблять денну торгівлю непростою справою для більшості.

Наприклад, деякі трейдери вважають, що вони емоційно не підходять для стресу денної торгівлі, або вони не можуть виділити достатньо часу, щоб зробити свою денну торгівлю успішною. Багато початківців-трейдерів також виявляють, що їх мрії швидко збагатіти на денній торгівлі виявляються нереалістичними.

Стати денним трейдером може здатися привабливим на перший погляд, але для початківця трейдера дійсно має сенс уважно подивитися на те, що він буде робити як дейтрейдер. Далі важливо намагатися розумно оцінити ймовірність успіху, так і те, наскільки підходить денна торгівля під ваш образ життя.

Торгівля в межах одного дня змушує вас швидко приймати торгові рішення, отримуючи при цьому прибуток або збиток кожен день. Якщо вам подобається такий стиль трейдингу, то вам буде цікаво дізнатися мої поради щодо внутріденної торгівлі, які я підготував для вас.

Дейтрейдинг може стати для вас чим завгодно. Найкращі денні трейдери роками вчаться, експериментують і вивчають ринки. Це один з варіантів трейдингу, в якому може спробувати себе будь-хто з невеликими початковими інвестиціями і деякими початковими знаннями.

Моя повна інструкція розкаже вам про всі нюанси дейтрейдингу.

Зміст

Дейтрейдинг: огляд основних аспектів

Дейтрейдинг – це суттєво активна торгівля в межах одного торгового дня. Тут трейдери укладають кілька угод протягом дня, намагаючись не пропустити короткострокові можливості, які можуть виникнути.

Чому дейтрейдинг такий популярний?

Дейтрейдери, як правило, отримують прибуток швидше, ніж трейдери, які займаються свінг-трейдингом. Вони також використовують графічні моделі, технічні індикатори та цінову динаміку, але працюють на коротших таймфреймах. Фундаментальний аналіз менш важливий для дневної торгівлі.

Важливі аспекти дейтрейдингу

Дневні трейдери часто закривають свої позиції в кінці торгових сесій, хоча деякі можуть утримувати їх на ніч.

Під час вибору торгових інструментів для дневної торгівлі важливо враховувати ліквідність, волатильність, комісію та маржу. Ви можете торгувати валютами на форексі, сировинними товарами, золотом, сріблом, криптовалютами, фондовими індексами тощо.

Як почати торгівлю в межах одного дня?

Навіть початківці можуть навчитися денній торгівлі дуже швидко, і для початку не потрібно мати багато капіталу. Спочатку сконцентруйтеся на ознайомленні з різними видами доступних торгових інструментів та активів. Потім знайдіть або розробіть свою торгову стратегію.

Основи денного трейдингу

У першу чергу трейдерам потрібно оволодіти технічним аналізом та управлінням ризиками.

Технічний аналіз – це вивчення свічок, графічних моделей, індикаторів та осциляторів щодо ціни активу. Графіки показують певні утворення та форми, які можуть дати трейдерам перевагу у передбаченні майбутніх цінових рухів.

Стратегії денного трейдингу

Найкращі стратегії спрямовані на швидке отримання прибутку та відкриття декількох позицій щодня. Методи управління ризиками також варіюються, від застосування стоп-лосів для зменшення ризиків до 1% вашого рахунку за кожні 2% прибутку.

Важливі правила денного трейдингу
 • Ніколи не інвестуйте більше, ніж можна собі дозволити втратити.
 • Уникайте будь-яких емоцій у торгівлі.
 • Визначте ціль виходу та фіксуйте прибуток перед відкриттям позиції.
 • Переконайтеся, що на вашому рахунку достатньо маржі, щоб покрити всі позиції.
 • Реалістично оцінюйте свої цілі і не здавайтеся, якщо зазнаєте збитків.
 • Дотримуйтесь строгих стратегій управління ризиками та продовжуйте вдосконалювати свої навички.

Наступуйте за цими простими правилами, і ви зможете стати успішним денним трейдером у найкоротший час.

Переваги та недоліки дейтрейдингу

Перш ніж вирушати на шлях розробки стратегії денної торгівлі, варто розібратися в перевагах та недоліках дейтрейдингу. Нижче подані деякі ключові моменти, які варто врахувати при визначенні, чи підходять стратегії денної торгівлі для вашої особистості та вашого способу життя.

Переваги дейтрейдингу

Немає необхідності переносити позиції на ніч

Денна торгівля дозволяє уникнути ризиків утримання позицій під час ночі, що може бути дорогостоящим та призводити до втрат.

Коротший час просадки

Дейтрейдери зазвичай виходять зі своїх торгових періодів у спаді набагато швидше, ніж довгострокові трейдери, що може бути особливо важливо для тих, хто торгує для заробітку на життя.

Швидке отримання прибутку

Дейтрейдери швидко отримують відповідь на свої торгові рішення, що може підійти більш нетерплячим людям.

Високий рівень торгової активності

Денна торгівля ідеально підходить для тих трейдерів, які відчувають гострий захват від торгівлі та завжди залишаються в ринку.

Просте прийняття рішень

Багато дейтрейдерів використовують прості методи прийняття рішень, оскільки їм потрібно швидко вирішувати, коли входити чи виходити з ринку.

Недоліки дейтрейдингу

Вищі торгові витрати

Дейтрейдери часто укладають більше угод, ніж довгострокові трейдери, що може призвести до збільшення загальних витрат.

Більший ефект проскальзування ордерів

Дейтрейдери, як правило, активніші, тому у них більше шансів на виконання більшої кількості ордерів стоп-лосс.

Більше часу, потрібного для трейдингу

Для денних трейдерів потрібно більше часу для активності на ринку, оскільки вони частіше моніторять його.

Потреба у швидкому прийнятті рішень

Для того, щоб скористатися перевагами маленьких внутрішньоденних рухів ринку, денним трейдерам часто потрібно приймати прості та швидкі рішення, що може бути стресовим.

Висновок

Розуміння як переваг, так і недоліків дейтрейдингу допомагає кожному трейдеру зробити більш обдуманий та ефективний вибір стратегії торгівлі.

Стратегії денної торгівлі

Як і в будь-якому іншому виді торгівлі, технічний аналіз може бути використаний для створення успішної стратегії денної торгівлі.

Інструменти технічного аналізу дозволяють виявляти зміни в тренді, виділяти рівні підтримки та опору та багато іншого. Освоєння використання цих інструментів на обраних таймфреймах та активах є ключем до швидкого отримання прибутку.

RSI

Індекс відносної сили – це індикатор технічного аналізу, який повідомляє денним трейдерам, коли активи досягають стану перепроданості або перекупленості. Цей індикатор також вимірює силу та імпульс тренду.

Сигнали, які він надає, легко читаються і можуть вказати, коли на ринку відбудуться повороти. RSI, що досягає значень вище 70 або нижче 30, зазвичай є досить хорошим сигналом для більшості трейдерів для відкриття позиції.

MACD: індикатор дивергенції/збіжності середніх

Індикатор MACD був створений трейдером Джеральдом Аппелем наприкінці 1960-х років та використовується для передбачення змін у тренді. MACD складається з двох ліній та гістограми для візуального відображення цінових рухів.

У наведеному вище прикладі коротка або довга позиція будуть відкриті в момент перетину ліній MACD та залишатимуться відкритими до наступного перетину.


Parabolic SAR: Індикатор параболічного SAR

Індикатор параболічного SAR є ще одним запізнюючимся індикатором, подібним до MACD. Однак його набагато простіше використовувати, і він пропонує зрозумілу систему візуальних сигналів.

Трейдери використовують параболічний SAR для пошуку потенційних зворотів та вимірювання сили тренду. У поєднанні з іншими індикаторами, такими як рухомі середні та інші, він може підтверджувати сигнали та запобігати помилковим сигналам.

Параболічний SAR також ідеально підходить для встановлення тралінг-стопів, що дозволяє встановлювати рівень стоп-лосса вище або нижче в залежності від напрямку ціни.

У наведеному вище прикладі позиція буде відкрита у той момент, коли точки SAR з’являться нижче свічок.

Полоси Болінджера: інструмент для аналізу волатильності

Полоси Болінджера були створені та названі на честь відомого фінансового аналітика Джона Болінджера. Цей інструмент складається з двох ліній стандартного відхилення та простої ковзної середньої. Лінії відхилення розширюються або стискаються залежно від ступеня волатильності ціни активу.

Близько 90% всіх цінових рухів відбуваються всередині полос, тому будь-які відхилення за їх межами можуть бути можливістю для відкриття позиції.

У наведеному вище прикладі коротка позиція буде відкрита на наступній свічці після закриття за межами полос.

Скользящі середні: визначення та застосування

Скользящі середні — це інструмент, який надає трейдерам візуальне уявлення про ключові точки руху ціни протягом певного часу. Скользящі середні можуть мати будь-який період, короткий або довгий. Експерименти з цими часовими рамками є вирішальними для використання цього інструменту.

Найчастіше використовуються скользящі середні — це 50MA, 100MA та 200MA.

У вказаному вище прикладі кожного разу, коли ціна перетинає обидві лінії, виникає довгий або короткий сигнал.

Індикатор аліґатор

Аліґатор Вільямса — це аліґатор, який спрагліво очікує на рух ціни. Коли тренд відсутній, аліґатор задоволений, і його пасть залишається закритою. Але коли є активний тренд, полоси або пасть аліґатора розширюються. Те, як ціна реагує на ці лінії, може надавати ведмежі або бикові сигнали.

У наведеній вище торговій стратегії з використанням індикатора Аліґатора Вільямса довга або коротка позиція відкривається в момент закриття свічок нижче або вище всіх трьох цінових ліній.

Індикатор Ішимоку

Індикатор Ішимоку був розроблений японським журналістом Гоічі Хосодою наприкінці 1930-х років, щоб надати трейдерам наочне уявлення про рух ціни.

У вищезгаданому прикладі довга або коротка позиція відкривається у той момент, коли свічка закривається через хмару в одному напрямку.

Найбільш ліквідні валютні пари

Валютний ринок є найбільш ліквідним фінансовим ринком у світі, тому він має що запропонувати середньому трейдеру. Основні валюти, які становлять основний обсяг торгівлі на ринку Форекс, це: долар США, євро, японська єна, британський фунт, австралійський долар, швейцарський франк і канадський долар. Новозеландський долар також досить популярний серед валютних спекулянтів.

На діаграмі нижче показано відносний розподіл кожної основної валюти з точки зору обороту в процентах.

Дейтрейдери зазвичай обирають найбільш активні валютні пари. Основною метою є мінімізація оперативних витрат, що, в свою чергу, стає дуже важливою для успіху їх стратегії, оскільки дневні трейдери зазвичай торгують дуже активно.

На найбільш ліквідних валютних парах Форекс розподіл по угодах, як правило, є більш стислим, а наявність більшої кількості ринкових мейкерів означає, що потенційно високі ціни та проскальзування зазвичай відбуваються рідше.

Найбільш активні та ліквідні валютні пари з доларом США

У наступній таблиці відображені найбільш активні та ліквідні валютні пари з участю долара США.

Як заробити на дейтрейдингу?

Отже, відповідь на це питання залежить від самого трейдера та того, як він втілює свій торговий план. Багато дейтрейдерів дуже активні, часто відкривають та закривають позиції протягом кількох секунд. Інші дейтрейдери використовують лімітні ордери і також закривають свої позиції в той же день.

На ринку форекс можна заробити великі суми грошей за короткий період, але ніколи не слід забувати, що ці великі суми можуть перетворитися на втрати вже через кілька секунд на волатильному ринку.

Загалом, заробіток на денній торгівлі повністю залежить від якості торгового плану трейдера, від того, наскільки добре він втілюється на практиці, і від дисципліни самого трейдера. Денна торгівля стає ще складнішою, коли трейдер приходить на ринок непідготовленим.

Розробка системи денної торгівлі в багатому відношенні залежить від підходу трейдера до аналізу ринку. Технічні трейдери, зазвичай використовують графіки та рівні підтримки та опору для визначення точок входу та виходу. При цьому вони можуть спиратися на сигнали цінової акції, а також на ряд індикаторів та сигналів, які попереджають їх про те, коли входити чи виходити з угоди.

Фундаментальні трейдери покладаються на економічні новини, які перераховані в економічному календарі країни. Важливі дані, такі як ВВП країни, показники зайнятості або рішення з процентними ставками, прийняті центральним банком країни, можуть збільшити волатильність валютної пари, що, як правило, є найкращим торговим середовищем для дейтрейдерів.

Не всі торгові інструменти однакові

Якщо ви читали книги з технічного аналізу, більшість з них скажуть вам, що тренди на ринку стаються в 30% випадків. Однак я виявив, що це не зовсім правда. Для деяких торгових інструментів трендові рухи відбуваються частіше, ніж для інших.

Я спробував застосувати просту стратегію торгівлі за трендом:

 • Покупка при прориві максимуму попереднього дня.
 • Утримання довгої позиції до тих пір, поки ціна не досягне мінімуму попереднього дня, де відкривається коротка позиція.
 • Утримання короткої позиції до тих пір, поки ціна не прорветься максимум попереднього дня, де відкривається довга позиція.
 • Тейк-профіт фіксований — 50 пунктів. Стоп-лосс спрацьовує при розвороті позиції.

Ось результати торгівлі за цією стратегією на двох торгових інструментах, які підтверджують мій погляд.

GBP/USD — крива доходності рухається вгору:

Це свідчить про те, що на GBP/USD стратегія торгівлі за трендом працює добре.

Крива доходності AUD/CAD рухається вниз:

Зараз ми спостерігаємо, що крива доходності рухається вниз. Це свідчить про те, що для AUD/CAD стратегія торгівлі за трендом не працює.

Ми можемо зробити висновок, що для трейдера, який займається інтрадейним трейдингом, важливо знати, які торгові інструменти частіше рухаються в тренді, а які – у консолідації. Це дозволить нам використовувати відповідні торгові стратегії для кожного типу ринку.

Як розуміти потенціал торгового інструменту?

Ринок можна порівняти з автомобілем, який працює на бензині. Він може їхати далеко, поки в баку достатньо пального. Але коли пального закінчиться, автомобіль зупиниться.

Як можна зрозуміти потенціал руху ціни? Ми можемо використовувати індикатор ATR і спостерігати за його історичною волатильністю.

EUR/USD — денний ATR:

Як бачите, EUR/USD має ATR у 50 пунктів. Це означає, що EUR/USD рухається приблизно на 50 пунктів щодня.

Це не означає, що EUR/USD буде розвертатися кожного разу, коли він здійснює рух на 50 пунктів протягом дня. Він може пройти і більше, ніж 50 пунктів. Але якщо ринок зробить рух, рівний 2 ATR за день, ймовірно, він вичерпає себе і малоймовірно досягне нових максимумів або мінімумів.

EUR/USD — ціна розгортається після досягнення 2 ATR:

Як визначити точки розвернення ринку?

Дейтрейдинг рухається зі швидкістю світла. Рівень, який був актуальним кілька днів тому, може стати непотрібним, тому вам слід регулярно перерисовувати рівні.

Однією з корисних речей у моїй торгівлі є визначення максимумів або мінімумів минулого тижня.

Тому що це крайові точки руху ціни перед розгортанням. Це також майбутні орієнтири, на яких ринок може знайти підтримку або опір.

Нам потрібно:

 1. Визначити максимуми та мінімуми минулого тижня.
 2. Намалювати горизонтальні рівні.

Зазначу, що деякі торгові інструменти гораздо сильніше відбиваються від тижневих максимумів або мінімумів, ніж інші.

Як розпізнати можливість сильного руху на ринку?

Волатильність на ринку постійно змінюється. Ринок переходить від періоду низької волатильності до високої і навпаки. Це означає, що якщо волатильність протягом попередніх кількох днів була низькою, то скоро вона обов’язково збільшиться.

Як це можна використовувати для денної торгівлі?

Якщо ви входите в угоду в умовах низької волатильності, ви можете розглянути можливість розширення розміру прибутку, оскільки ціна може зробити великий рух на вашу користь, коли волатильність зросте.

Один з способів торгівлі – взяти половину свого прибутку з відношенням ризику до прибутку 1:1, а для залишеної частини позиції використовувати трейлінг стоп.

Також не варто торгувати на відскок, коли ціна довгий час перебуває в стані низької волатильності, оскільки в будь-який момент може статися прорив рівня та різкий рух ціни.

Волатильні періоди на ринку – це можливість заробити

Давайте розглянемо різні торгові сесії на ринку:

У яку торгову сесію вигідніше всього торгувати? Очевидно, що в лондонську. В цей період буде набагато більше можливостей для торгівлі.

Дейтрейдинг: пошук вигідних торгових можливостей

На молодших таймфреймах рівні підтримки та опори не такі вагомі, як на старших таймфреймах. Це означає, що відскок ціни на молодшому таймфреймі може складати всього 20-30 пунктів, тоді як на старшому таймфреймі може статися відскок ціни на кілька сотень пунктів.

Для пошуку вигідної торгової можливості ми можемо зачекати, поки ціна наблизиться до рівня підтримки або опори на старшому таймфреймі, а на молодшому таймфреймі торгувати на відскок ціни від рівня.

Розглянемо приклад. Ціна наближається до зони підтримки на денному таймфреймі:

Очікуємо прорив рівня на молодшому таймфреймі. В цей момент ми побачимо ряд нижчих максимумів. Далі нам потрібно побачити фальшивий прорив, коли ціна піднімається вище рівня. Це сигналізує про те, що покупці тепер контролюють ситуацію.

Вищі максимуми та мінімуми ціни повинні опиратися на старший таймфрейм.

Вплив трансакційних витрат на трейдин

Талановитий трейдер розуміє, як велике значення мають трансакційні витрати у трейдингу.

Припустимо, у вас є депозит у розмірі 50 000$. У середньому, спред становить 2 пункти або 20$ за один лот. Якщо ви торгуєте 100 лотами на місяць, ваші витрати складатимуть 2000$.

Таким чином, ви повинні заробляти 4% щомісяця, щоб вийти в нуль. Це означає, що протягом одного року ваш прибуток повинен складати 48%, щоб просто покрити трансакційні витрати.

Порівняйте цю цифру з торгівлею фьючерсами, де комісія складає в середньому 2$ за лот. При торгівлі 100 лотами на місяць, трансакційні витрати будуть становити всього 200$, або 0,25% щомісяця. Як трейдер на валютному ринку, ви платите у 10 разів більше.

Дейтрейдинг передбачає укладання угод щонайменше декілька разів на день. Це призводить до збільшення вартості комісій за кожну угоду, що підіриває ваше торгове перевагу.

Не забувайте також, що брокери збільшують розмір спреду під час публікації важливих новин.

Вплив стресу на трейдера

Як талановитий трейдер, я знаю, що торгівля внутрішньоденна вимагає від мене багато уваги до ринку. Часто у мене лишаються лише секунди, щоб прийняти торгові рішення:

 • Де буде мій точка входу?
 • Де буде розміщений мій стоп-лосс?
 • Куди я поставлю тейк-профіт?
 • Яким лотом я вийду в угоду?
 • Який рівень ризику я можу собі дозволити в даній ситуації?
 • Як мені керувати цією угодою?
 • Коли виходять найближчі новини і як вони вплинуть на ціну цієї валютної пари?

Багато з цих рішень мені доведеться приймати “на льоту”. Якщо я буду занадто довго роздумувати, я можу пропустити торгові можливості. Усе це неодмінно призведе до стресу.

У мене також може бути основна робота, через яку я також можу відчувати психологічний стрес. І якщо у мене є сім’я, яка не завжди розумітиме мої спроби досягти успіху в трейдингу, то мені буде важко торгувати без стресу.

Відмовтеся від соціального життя

Представте собі таку ситуацію. Ви працюєте з 8 ранку до 6 вечора кожен день. Після цього ви повертаєтеся додому, вечеряєте, вмикаєте свою торгову платформу і торгуєте декілька годин перед сном. Наступного дня ви прокидаєтеся, і все повторюється знову з понеділка по п’ятницю. Поступово ви починаєте пренебрігати своєю сім’єю, друзями і близькими. Чи хочете ви цього?

Не ставайте рабом ринку

Слабкою втехою для вас може бути непогане заробітання на трейдингу. Але якщо ви продовжуєте втрачати свої гроші? В кінці кінців, ви також можете втратити свою сім’ю, друзів і близьких людей. Це неприйнятне співвідношення ризику до прибутку, і трейдинг того не вартий.

Дейтрейдинг як варіант

Однак, якщо ви стійкі до стресу, у вас немає постійної роботи, сім’ї і соціального життя, тоді дейтрейдинг може бути для вас. Як варіант, ви можете спробувати працювати в проп трейдинговій компанії, в цьому випадку ви хоча б будете спілкуватися з іншими трейдерами.

Торгуйте на старших таймфреймах

Сподіваюся, тепер ви вже знаєте, що дейтрейдинг – це не так просто, як здається на перший погляд. Ви несете великі трансакційні витрати, відчуваєте стрес і позбавлені соціального життя. Які існують альтернативи?

Перехід на старші таймфрейми

У вас будуть менші трансакційні витрати, оскільки частота вашої торгівлі знизиться. Також витрати не впливатимуть на ваше співвідношення ризику до прибутку. Ви зможете використовувати великі стопи і брати великі тейк-профіти. Ви будете менше напружені, оскільки вам не доведеться постійно спостерігати за графіками. У вас залишиться більше часу на вашу сім’ю та друзів.

На старших таймфреймах є два стилі торгівлі: свінг трейдинг і позиційний трейдинг.

Свінг трейдер ловить одну хвилю руху ціни на ринку до першого значного відскоку.

Особливості свінг трейдингу:

Як талановитий трейдер, важливо розуміти особливості кожного виду торгівлі. Давайте розглянемо особливості свінг трейдингу:

 • Більш плавна крива доходності: ваша мета полягає в тому, щоб здійснити прибуток лише на одному коливанні на ринку. Це означає, що ваші торгівельні позиції будуть триматися протягом кількох днів або навіть кількох тижнів.
 • Відсоток прибуткових угод: зазвичай становить 40-50%. Це важливо мати на увазі, оцінюючи ефективність своєї стратегії.

Якщо ви володієте терпінням та вмієте чекати на правильний момент для входу та виходу з ринку, свінг трейдинг може бути вигідним інструментом для вас.

Особливості позиційного трейдингу:

Як талановитий трейдер, важливо розуміти, що стоїть за кожним стилем торгівлі. Розглянемо особливості позиційного трейдингу:

 • Більш волатильна крива доходності: ваш прибуток може бути високим, але варіюється від високих до низьких значень. Це означає, що вам потрібно бути готовими до зміни ринкових умов і ризикувати у разі зміни ситуації.
 • Відсоток прибуткових угод: зазвичай становить 30-40%. Це важливо мати на увазі при аналізі ефективності вашої стратегії.
 • Тривалість позицій: від неділі до кількох місяців. Позиції тримаються довший час, оскільки сподіваються на збільшення вартості активів з часом.

Чи можна поєднати ці два стилі трейдингу? Так, це можливо. Ви можете захопити одну хвилю руху цін, закривши лише частину позиції. Потім затягнути стоп-лосс, залишивши іншу частину позиції на довгострокову перспективу.

Дейтрейдинг чи позиційний трейдинг: що обрати?

Як талановитий трейдер, я знаю, що на фінансовому ринку немає єдиного правильного підходу. Деякі вибирають торгівлю на коротких таймфреймах, тоді як інші віддають перевагу довшим періодам. І ті, і інші можуть отримувати прибуток з ринку. Починаючи свою торгівлю, ви, напевно, питаєтеся, який підхід до торгівлі краще обрати?

Дейтрейдинг чи торгівля в межах дня: що обрати?

Як досвідчений трейдер, я знаю, що дейтрейдинг та торгівля в межах дня – це два різних підходи до фінансової торгівлі. Дейтрейдинг полягає у купівлі та продажу фінансових інструментів протягом короткого періоду, зазвичай від кількох хвилин до декількох годин. Торгівці в межах дня отримують прибуток від короткострокових змін цін та не утримують позиції на ніч.

Частота торгівлі

Оскільки дейтрейдери утримують позиції протягом короткого періоду, частота їх угод досить велика. Залежно від вашого стилю торгівлі та кількості інструментів, якими ви торгуєте, ви можете здійснювати від 1 до 20 угод на день.

Очікування від торгівлі

У середньому ви можете здійснювати кілька сотень угод щомісяця. Якщо у вас є торговельна перевага на ринку, то і закон великих чисел працює на вашу користь, і ви можете залишатися прибутковим протягом більшості місяців у році. Таким чином, для того щоб побачити статистичне очікування від торгівлі для дейтрейдерів, ми повинні взяти період приблизно одного кварталу.

Рівень прибутку

Для традиційних інвесторів, зазвичай, рівень прибутку складає приблизно 8% на рік, що відповідає руху індексного фонду. Тим не менше, для дейтрейдера складно дати конкретну оцінку рівня прибутку на основі процентів доходу. Оскільки в один день ви можете заробити від 2 до 10 відсотків, а в інший день втратити все. Дейтрейдинг може бути ефективним, якщо ви вирішили залишити свою роботу і цілком присвятити себе трейдингу протягом дня.

Трансакційні витрати

Чим більше у вас кількість угод, тим вищі будуть ваші трансакційні витрати. Слід зауважити, що вартість трансакцій відрізняється на різних фінансових інструментах. Наприклад, на ринку форекс ви платите лише спред, у той час як для акцій вам доведеться сплачувати комісію також.

Рівень стресу

Немає сумнівів у тому, що дейтрейдинг – це дуже стресова справа. Також важливим фактором буде кількість вільних грошей, якими ви розпоряджаєтесь. Чи достатньо у вас коштів, щоб спокійно торгувати, чи вам потрібно щомісяця заробляти певну суму, щоб оплачувати свої рахунки?

Позиційний трейдинг

Як талановитий трейдер, я завжди шукаю найбільш вигідні можливості на ринку. Позиційний трейдинг спрямований на захоплення повного трендового руху. Тренд – це напрямне рух ціни протягом певного періоду часу. Торгувати за трендом означає слідувати руху ціни. Позиційні трейдери отримують прибуток від довгострокових змін ціни та утримання позицій протягом кількох тижнів або місяців.

Частота торгівлі

Ваша частота торгівлі буде набагато нижчою порівняно з дейтрейдерами, оскільки ви будете працювати на старших таймфреймах. Це також залежатиме від кількості фінансових інструментів, які ви оберете. Я особисто торгую на денних графіках і слідкую за рухом приблизно 60 інструментів, тому я здійснюю від 10 до 20 угод на місяць.

Очікування від торгівлі

Більшість прихильників позиційного трейдингу мають низьку кількість угод. Закон великих чисел не гарантує прибутковість кожного місяця. Замість цього ви маєте прагнути завершити рік з прибутком. У позиційному трейдингу ваша мета – генерувати стабільний дохід і не мислити про короткострокові прибутки.

Рівень прибутку

Позиційний трейдинг оцінюється відсотками щорічного доходу. Ви можете заробляти в середньому від 15 до 20% на рік.

Трансакційні витрати

Трансакційні витрати будуть дуже низькими в вашій торгівлі, особливо порівняно з дейтрейдингом.

Рівень стресу

Більшість позиційних трейдерів укладають угоди в кінці торгового дня перед закриттям ринку. Зазвичай їхня торгівля вимагає всього 15 хвилин на день. Протягом решти часу ви можете не спостерігати за графіками. Зрозуміло, рівень стресу та переживань буде набагато нижчим порівняно з внутріденною торгівлею.

Підсумки

Дейтрейдингпозиційний трейдинг

Частота торгівлівисока низька

Очікування від торгівлі – квартал рік

Рівень прибутку – короткостроковий прибуток довгостроковий прибуток

Трансакційнні витрати – високі низькі

Рівень стресу – високий низький

Якщо ви працюєте на постійній роботі і зайняті від 9 ранку до 6 вечора, то дейтрейдинг для вас не підходить, і торгівля на старших таймфреймах буде єдиною альтернативою.

З іншого боку, якщо у вас немає фінансових зобов’язань і вам подобається активна торгівля, ви зможете успішно торгувати внутріденно.

Отже, вибір між цими підходами залежить від вашого вільного часу, способу життя та очікувань від торгівлі. Як вже зазначалося раніше, у трейдингу немає єдиного підходу, який підходить для всіх однаково.

Чому я не люблю дейтрейдинг

Поганий погляд на цю торгівлю робить її жахливою, і деяким трейдерам важко зрозуміти, як можна на ній заробляти. Ймовірно, це через досвід, який відсутній у початківців.

На внутріденних графіках ви не отримаєте надійного сигналу, який б збільшив ваші шанси на успішну угоду. І незважаючи на безліч стратегій для 5-хвилинних графіків, ви не знайдете такої, яка могла б без зайвих емоцій і нервів приносити стабільний прибуток. Така торгівля нагадує скальпінг, де співвідношення прибутку і збитків абсурдно низьке.

У наших головах вже закладено уявлення про трейдера, який торгує на внутріденних таймфреймах, але це є помилковим. Насправді, не потрібно мати купу екранів, індикаторів і котирувань перед очима. Вся інформація про рухи вже закладена в свічці. Вам лише потрібно правильно розуміти, що графік вам каже.

Відчайдушні спроби

Майже всі новачки починають своє навчання на сайтах, де надається інформація про торгівлю на таймфреймах менше ніж 1 година. Вони з самого початку обирають неправильний шлях до становлення професійного трейдера. І отримуємо на виході велику кількість спекулянтів, які втратили свої депозити.

Якщо ви все ще думаєте, що бути внутріденним трейдером — це круто, то ось вам реальна картина життя такого спекулянта.

Внутріденний трейдер – це та людина, яка за вчорашню ніч спала всього 2 години, тому що хотіла поторгувати в нічну сесію, але її угода була збитковою, тому сон був нервовим. Після того, як їй вдалося закрити угоду з прибутком у 5 пунктів, вона пішла спати. І коли вона прокинулася через 2 години на початку європейської сесії, стан її фізичного і емоційного здоров’я був настільки жахливим, що вона втратила половину свого депозиту, після чого відійшла від графіків, проклинаючи свого брокера.

Що ви тепер думаєте про дейтрейдинг?

Охотники за стопами обожають внутріденних трейдерів

Так, так, існує така професія – охотники за стоп-лоссами, і це інституційні трейдери та брокери, їх також називають “Великі хлопці”.

Ці “хлопці” мають доступ до інформації про те, де знаходиться більша кількість рівнів стоп-лосс, і будьте впевнені, що цю інформацію вони використовують дуже активно. Ви ж помічали, як ціна, дотикнувшись до вашого рівня обмеження збитків, різко розверталась у зворотному напрямку. Робіть висновки.

Таким потужним трейдерам подобаються ті, хто використовує дейтрейдинг. Тому що вони мають малі рівні stop-loss, які дуже легко вибити, а рівні тих, хто торгує на денних графіках, розташовані занадто далеко, і у інституційних трейдерів просто не вистачає сили, щоб вибити їх стоп-лосс.

Приклад полювання на рівень обмеження збитків

На прикладі нижче ми бачимо 15-хвилинний графік валютної пари USD/JPY. І якщо ви торгували на такому графіку за стратегією “Пін-бар”, ви б вибили всі рівні стоп-лосс.

Як уникнути охотників за стоп-лосами?

Тепер ми розглядаємо денний графік валютної пари USD/JPY. Як ви можете помітити, жоден з наших стоп-лосів не був би вбитий, оскільки у полювальників не вистачило б сил це зробити.

Шум на ринку

Ще одна причина, чому трейдери ненавидять внутріденний таймфрейм – це шум на ринку. Під шумом я розумію велику кількість хибних сигналів, на яких неможливо робити будь-які висновки про подальший рух ціни. Багато писати про це не буду, просто подивіться на графік нижче:

Така торгівля знищить ваш депозит так швидко, що ви навіть не зрозумієте, що таке трейдінг. Подібні графіки є “камерами підтримки” для вашого депозиту, тому краще їх уникати.

Підсумуємо

Ми розглянули 7 правил для торгівлі внутріденно, які працюють добре:

 1. Враховуйте торгові інструменти: деякі з них характеризуються трендовим рухом, інші – консолідацією.
 2. Середній діапазон ціни (ATR): ціна малоймовірно рухатиметься більш, ніж на середньому 2 ATR за день. Ви можете використовувати значення ATR, щоб визначити, наскільки далеко ринок може продовжити рух.
 3. Максимум або мінімум попереднього тижня: це важливі рівні, на які варто звернути увагу.
 4. Волатильність ринку: якщо протягом останніх днів волатильність була низькою, можна очікувати збільшення волатильності у майбутньому.
 5. Найкращий час для торгівлі: торгуйте під час найбільш волатильних сесій.
 6. Новини: будьте в курсі новин, оскільки спред під час цих періодів має тенденцію розширюватися.
 7. Точки входу на ринок: найкращі точки входу в ринок будуть біля рівнів підтримки та опори на вищих таймфреймах.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду