Trader-blog » Інвестиції » Бичий ринок: що це таке? Коли він відбувається?

Бичий ринок: що це таке? Коли він відбувається?

Щойно ми вийшли з періоду найтривалішого бичого ринку в історії, де зростання цін на акції було казковим, але що саме означає бичий ринок? Кожен інвестор, який розпочав свій шлях на фондовому ринку протягом останніх 11 років, став свідком найтривалішого бичого ринку в історії. Після Великої рецесії 2008/2009 року ринок демонстрував зростаючу тенденцію, і такі компанії, як Amazon (NASDAQ: AMZN) і Netflix (NASDAQ: NFLX), стали новими титанами галузі.

Що таке бичий ринок? Бичий ринок – це стан ринку, при якому ціни продовжують зростати. Ринки з часом слідують двом загальним тенденціям. Або ціни ростуть, або падають. Подумайте про бичий ринок як про ситуацію, коли бик використовує свої роги для підйому ціни. Коли ціни падають протягом певного періоду часу, це медвежий ринок. Уявіть собі ведмедя, який придушує ціну.

Як впливають бичий і медвежі ринки на інвесторів? При описі тенденцій по цінних паперах використовуються терміни бичий ринок і медвежий ринок. До них відносяться акції, облігації, сировинні товари та інші види інвестицій. Інвестори також можуть займати бичу або медвежу позицію в залежності від своїх переконань. Бути настроєним на бичину – це вірити, що ціна інвестиції зросте. Бути ведмедем – це очікувати, що ціна впаде.

Чому бичий ринок є найбажанішим для більшості інвесторів? Бичий ринок – це найбажаніший тип ринку для більшості інвесторів. Якщо ви новачок в інвестуванні, це допоможе зрозуміти, що рухає бичим ринком, щоб ви могли скористатися можливостями для заробітку, які тут присутні.

Цікаві факти про бичі та медвежі ринки: деякі вважають, що бики спочатку стали синонімом зростання та падіння цін, коли люди ставили на те, чи зможуть собаки убити бика, прив’язаного до стовпа – це називається травлею бика. Бики використовували його роги, щоб захистити себе. Інші вважають, що шкури ведмедів використовувалися для опису поведінки ринку в 18 столітті, коли торговці ведмежими шкурами продавали свої шкури.

Що означає бичий ринок?

Не лише базар з буйною толпою купуючих та продаючих, або магазин, де можна придбати бичів. Бичий ринок – це стан фінансового ринку, коли ціни зростають або очікується, що вони зростуть.

Сутність бичого ринку

Бичий ринок описується як ситуація, коли провідні індекси фондових ринків, такі як S&P 500 (NYSEARCA: VOO), Nasdaq (INDEXNASDAQ: .IXIC) і Dow Jones (INDEXDJX: .DJI), зростають на більш ніж 20% протягом тривалого періоду часу.

Кінець 11-річного бичого періоду

Після Великої рецесії 2008/2009 року ринок демонстрував зростаючу тенденцію. Однак періодично виникали короткі терміни бичого ринку, такі як з 24 по 26 березня 2020 року, коли ринок знову вернувся до позитивної території.

Що впливає на бичий ринок?

Бичий ринок зазвичай є результатом сильного економічного зростання, зниження безробіття та збільшення довіри інвесторів.

Наслідки інвестиційних настроїв

Волатильність на ринках пов’язана з настроями інвесторів, міжнародними подіями та загальними поглядами на ринок.

Завершення бичого ринку

Коли ціни не падають з часом, інвестори можуть відчути ірраціональний ентузіазм та почати переоцінювати інвестиції, створюючи так званий пузир активів. Це може призвести до краху пузиру та початку медвежого ринку.

Типи бичих ринків

Різноманітність форм бичих ринків і їх характеристики

Бичий ринок може мати різні форми, які зазвичай співпадають з трьома основними факторами у бізнесі:

  1. Збільшення обороту через продаж більшої кількості товарів.
  2. Послідовне збільшення прибутку без скорочення витрат, таких як заробітна плата або розширення виробництва.
  3. Високе співвідношення ціни та прибутку (P/E), що вказує, на скільки додаткових цін на акції інвестори готові платити за кожен долар прибутку.

Довгострокові бичі ринки

У довгострокових бичих ринках можливі корекції, коли загальний ринок падає на 10%, а потім повертається назад і залишається на території биків. Щоб перестати вважатися бичим ринком, він повинен впасти на 20% або більше протягом тривалого періоду.

Співвідношення до ринкових індексів

Зазвичай всі три головні фондові індекси зростають одночасно, включаючи промисловий індекс Доу-Джонса, S&P 500 та NASDAQ. На бичому ринку постійно встановлюються нові максимуми і мінімуми.

Чому росте фондовий ринок: ключові фактори

1. Увеличення обороту: він повинен зростати для компаній зі зростанням економіки, що вимірюється валовим внутрішнім продуктом (ВВП) – сукупним випуском товарів і послуг за поточними цінами. Оборот зазвичай відображає попит на товари та послуги від споживачів. У минулі періоди відновлення економіки темпи зростання ВВП складали 7,5%, 5,6% та 5,2%. З 2008 року в середньому він зріс лише на 3,7%.

2. Прибуток: це максимальний дохід, який приносить компанія. Середній показник за останні 20 років становив 7,5%. У період відновлення економіки з 2008 року до березня 2020 року був встановлений рекорд максимального обороту на рівні 9,8%. Хоча може здатися, що це добре для економіки та споживачів, коли компанії можуть отримувати більше прибутку від того ж доходу, насправді це не так. Цей прибуток здобувається за рахунок робочих місць, зниження заробітної плати та інвестицій у капітал.

3. Коефіцієнт P/E (Price to Earnings): це відношення ціни акції до прибутку на акцію. Інвестори зазвичай стежать за коефіцієнтом P/E для своїх інвестицій – коли прибуток починає падати, P/E зростає, що змушує інвесторів реалізувати свої активи.

Наприкінці золотого періоду

5 вересня 2011 року ціна на золото досягла рекордного рівня у 1895 доларів. Це означало кінець бичого ринку золота, який розпочався у 2000 році. До цього часу золото зазвичай коливалося в діапазоні 300–400 доларів за тройську унцію.

Ріст облігацій

З середини 1980-х років облігації постійно зростали. Це означає, що інвестори не втрачали гроші при купівлі облігацій, оскільки їх дохід завжди був позитивним. Всі індекси, відстежувані Федеральною резервною системою Сент-Луїса, показують позитивний дохід за цей період. Деякі з них можуть наблизитися до нульового доходу, але жоден з них не перевищив нульову відмітку.

Найтриваліші бичі ринки в історії

Періоди процвітання на фондових ринках

Згідно з даними Управління з регулювання фінансової індустрії (FINRA), чотири найдовші бичі ринки припадають на такі періоди:

  1. Червень 1949 року — квітень 1956 року.
  2. Жовтень 1974 року — листопад 1980 року.
  3. Серпень 1982 року — серпень 1987 року.
  4. Жовтень 1987 року — березень 2000 року.
  5. З березня 2009 року по березень 2020 року.

Найдоходніший бичий ринок відбувся у період з 1987 по 2000 рік. Ціни на акції зросли на 582% за цей період. Середня доходність всіх п’яти бичих ринків з 1949 року складає 260,4%.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду