Trader-blog » Інвестиції » Акції Apple: головні інвестори та перспективи інвестицій

Акції Apple: головні інвестори та перспективи інвестицій

Apple – одна з небагатьох компаній, яка досягла ринкової капіталізації в 1 трильйон доларів, що робить її дуже привабливою для більшості інвесторів.

Компанія Apple Inc. займається розробкою, виробництвом та маркетингом мобільних засобів зв’язку та мультимедіа, а також персональних комп’ютерів. Продукція та послуги компанії включають iPhone, iPad, Mac, iPod, Apple TV, портфель споживчих та професійних програмних додатків, операційні системи iOS та macOS, iCloud, а також ряд аксесуарів та послуг.

Вона продає свою продукцію по всьому світу через свої інтернет-магазини, роздрібні магазини, відділи прямих продажів, оптових постачальників та посередників. Штаб-квартира Apple знаходиться в Купертіно, штат Каліфорнія.

Інсайдери Apple: хто володіє акціями компанії?

Індивідуальні держателі акцій Apple, відомі як інсайдери, грають важливу роль у житті компанії. Вони не лише інвестори, але й активні учасники, які збирають свої пакети акцій як частину компенсаційних пакетів. У таблиці нижче наведено інформацію про п’ять найбільших акціонерів Apple, взяту з останньої звітності компанії до SEC. Ці люди володіють значними пакетами акцій, що свідчить про їхню зв’язаність з успіхом компанії.

 • Артур Левінсон — голова ради директорів — володіє 1,148,712 акціями.
 • Тим Кук — генеральний директор (SEO) — володіє 847,969 акціями.
 • Джефф Уільямс — генеральний оперативний директор (COO) — володіє 122,195 акціями.
 • Альберт Гор — член ради директорів — володіє 115,014 акціями.
 • Дейдра О’Брайен — старший віце-президент з кадрів і роздрібної торгівлі — володіє 33,854 акціями.
 • Андреа Юнг — член правління — 33,548 акцій.
 • Анжела Арендс — колишній вищий віце-президент з роздрібної та інтернет-торгівлі — 30,848 акцій.
 • Лука Маєстрі — вищий віце-президент та фінансовий директор — 27,448 акцій.
 • Рональд Шугар — член правління — 24,714 акцій.
 • Кетрін Адамс — вищий віце-президент та головний юрисконсульт — 22,639 акцій.
 • Сюзан Вагнер — член правління — 14,809 акцій. Джеймс Белл — член правління — 7716 акцій.
 • Джеймс Белл — член правління — 7716 акцій. розпиши про них трохи історії

Артур Левінсон, голова ради директорів Apple, набув 1 148 712 акцій під час свого керівництва компанією. За поточної ціною акції, його пакет акцій оцінюється у $405,311,542.

Тим Кук, нинішній генеральний директор, володіє 847 969 акціями Apple, що вартістю близько $299,197,381. Поки що він залишається ключовою фігурою у розвитку компанії.

Джефф Уільямс, головний оперативний директор, також є значним володарем акцій компанії, володіючи 122 195 акціями, що зараз оцінюється в $43,155,283.

Альберт Гор, хоч і більш відомий як колишній віце-президент США, також грає важливу роль в Apple, володіючи 115 014 акціями, що оцінюється в $40,581,539.

Дейдра О’Брайен, яка відповідає за кадрові питання та роздрібну торгівлю, також володіє акціями компанії, її пакет налічує 33 854 акції, що оцінюється в $11,945,045. Її досвід у компанії багаторічний, що свідчить про стабільність управління.

Андреа Юнг – займає посаду члена правління в компанії. Вона відома своїм досвідом у сфері управління та стратегічного планування. У компанії вона виступає як ключовий фігурант при прийнятті стратегічних рішень.

Анжела Арендс – колишня вища віце-президентка з роздрібної та інтернет-торгівлі. Під її керівництвом компанія здійснила значний прогрес у розвитку інтернет-стратегії та впровадженні нових підходів до роздрібної торгівлі.

Лука Маєстрі – вищий віце-президент та фінансовий директор. Він володіє великим досвідом у фінансовому управлінні та аналізі. Під його керівництвом компанія вдосконалила свої фінансові процеси та стратегії.

Рональд Шугар – член правління. Він відомий своєю експертизою у розробці стратегій розвитку та корпоративного управління. Його участь у правлінні компанії відіграє важливу роль у прийнятті стратегічних рішень.

Кетрін Адамс – вища віце-президентка та головний юрисконсульт. Під її керівництвом вирішуються юридичні питання, пов’язані з діяльністю компанії. Вона володіє великим досвідом у сфері корпоративного права та відома своїм професіоналізмом у вирішенні юридичних питань.

Сюзан Вагнер – член правління. Вона відома своєю експертизою у стратегічному управлінні та розвитку бізнесу. Її участь у правлінні компанії сприяє прийняттю ефективних стратегічних рішень.

Джеймс Белл – член правління. Він має багатий досвід у сфері корпоративного управління та стратегічного планування. Його участь у правлінні компанії сприяє розвитку її стратегічних напрямків.

Ці інсайдери не лише володіють акціями, але і відіграють ключову роль у стратегічному керівництві Apple, сприяючи її успіху на ринку технологій.

Інституційні власники акцій Apple

У світі фінансів інституційні власники грають важливу роль, утримуючи значні пакети акцій в провідних компаніях. У випадку з Apple, три ключових інституційних акціонера були включені до останньої заявки компанії в SEC 14A, оскільки вони володіють понад 5% акцій, що перебувають в обігу. Серед цих трьох – The Vanguard Group, BlackRock та Berkshire Hathaway.

 • The Vanguard Group – 338,533,988 акцій – 7.72%.
 • BlackRock Inc – 296,598,349 акцій – 6.77%.
 • Berkshire Hathaway Inc – 255,300,329 акцій – 5.82%.

The Vanguard Group – одна з найбільших інвестиційних компаній у світі з активами в управлінні на суму 6,2 трлн. доларів США. Її керівник та генеральний виконавчий директор – Мортимер Баклі.

BlackRock – ще один гігантський інвестиційний фонд, управлінням активами якого доручено більш ніж 7,47 трлн. доларів США. На чолі компанії стоїть Ларрі Фінк. Неабияка цікавість – Сюзан Вагнер, колишній директор і нинішній член ради директорів BlackRock Inc, також є членом ради директорів Apple.

Berkshire Hathaway – інвестиційна компанія, що належить Уоррену Баффету, одному з найбагатших людей у світі. Компанія володіє значними пакетами акцій в численних компаніях, включаючи Apple, з різних галузей промисловості. Усього вони контролюють значну частку акцій Apple, відображаючи велику довіру до стратегічного потенціалу компанії на ринку.

Динаміка акцій компанії Apple

Нижче наведений знімок екрану, який показує рух цін на акції протягом останнього часу. Схоже, що, як і більшість компаній у всьому світі, Apple відчула наслідки пандемії коронавірусу, яка тимчасово призвела до припинення продажів у магазинах Apple через урядові заборони. Проте з тих пір Apple відновила своє становище, продемонструвавши найсильніший на сьогоднішній день ріст ціни акцій.

Акції Apple як інструмент інвестування

Вражаючий зріст акцій Apple протягом останніх років створив проблему для тих, хто міркував про те, щоб сісти на цей, здавалося б, нестримний потяг, прямо зараз. Простіше кажучи, найбільше підприємство Америки стало настільки дорогим, що протягом наступних п’яти років інвесторам дуже пощастить, якщо вони отримають хоча б частину прибутку.

Лише трохи більше трьох місяців тому феномен Apple похитнувся, коли розпродаж акцій на фоні COVID-19 призвів до падіння їх ціни на 30% з рекордного максимуму в 325 доларів середині лютого до 224 доларів. Потім настала відскок, коли прихильники знову вірили в успіх компанії. З 23 березня по 20 червня компанія подорожчала на 62% до 362 доларів, побивши попередній рекорд і додаючи до своєї оцінки 600 мільярдів доларів, що приблизно дорівнює загальним ринковим капіталізаціям Netflix, Tesla і Adobe.

Беручи до уваги, що ціна акцій Apple наразі значно перевищує вартість її акцій за останні п’ять років, розумно запитати, наскільки акції Apple привабливі для інвестування в даний момент. Щоб відповісти на це питання, давайте розглянемо фактори, які дозволили Apple забезпечити такий колосальний приріст за останній час, і визначимо, чи зможуть ці рушії забезпечити такий же підйом в наступні роки.

З кінця березня 2015 року (другий квартал фінансового року) по березень цього року Apple приносила загальний річний прибуток приблизно 20%: 18% від зростання капіталу і 2% від дивідендів. Це стало можливим тому, що акції компанії були надзвичайно дешевими, що забезпечило відмінне співвідношення P/E, і залучило велику кількість нових інвесторів.

Динаміка акцій Apple як інвестиційний інструмент

У березні 2015 року Apple заробила 50,4 мільярда доларів за попередні чотири квартали, і її ринкова капіталізація становила 758 мільярдів доларів. Отже, коефіцієнт P/E склав всього 15. Це досить низький показник, що припускає, що інвестори розглядали загальний доларовий прибуток як сталий протягом тривалого часу або навіть знижувалися. Насправді чистий прибуток Apple зрос до 57,24 мільярда доларів у березні 2020 року, на підставі останніх чотирьох кварталів, або 13,6%.

Це зростання всього на 2,5% за рік, яке випереджало рівень інфляції лише на один пункт. Протягом більшої частини цих п’яти років Apple витрачала три чверті своїх доходів на зворотний викуп власних акцій. У період з 2015 по 2020 рік компанія зменшила загальну кількість акцій на 24,5% з 5,834 мільярда до 4,4 мільярда акцій. Значне скорочення підвищило EPS приблизно на третину протягом цього періоду. Отже, лише зворотні викупи збільшували прибуток на акцію в середньому на 5,5% щороку, що удвічі більше, ніж прибуток. В цілому викуп і зростання прибутку призвели до збільшення прибутку на акцію приблизно на 48%, або 8% щороку, з 8,60 до 12,73 доларів США.

Потім акції Apple стрибнули на 176% з 130 до 362 доларів. Додатковий ріст був отриманий в результаті майже подвоєння коефіцієнта P/E компанії Apple з 15 до 28. Зі загального доходу Apple з березня 2015 року по березень 2020 року, що складав 20%, зріст прибутку склав 2,5 пункти, викуп 5,5 і дивіденди 2, що в сумі склало 10%. Припускаючи, що коефіцієнт прибутків і збитків залишається на рівні 28, усі переваги повинні виходити від трьох інших компонентів: зростання прибутку, викупу і дивідендів.

Можна припустити, що прибуток продовжить свою п’ятирічну тенденцію, збільшуючись на 2,5% щороку. Якщо це так, тоді зростання прибутку на 2,5% Apple потрібно щорічно збільшувати продажі приблизно на 7 мільярдів доларів і продовжувати робити це з року в рік. Як компанія, Apple так само великолепна, як стверджують її прихильники. Єдине, що неоднозначно в Apple — це перспективи її акцій.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду