Trader-blog » Індикатори » 10-денна скользяща середня: визначення, обчислення та стратегії

10-денна скользяща середня: визначення, обчислення та стратегії

Шукаєте шляхи використання 10-денної скользячої середньої як справжній професіонал? Тоді ця стаття саме для вас.

Що таке 10-денна скользяча середня та як вона функціонує?

Як трейдер, ви, безсумнівно, зацікавлені в інструментах, що допоможуть вам приймати кращі рішення на ринку. Одним із таких корисних інструментів є 10-денна скользяча середня. Це статистична метрика, яка показує середню ціну активу протягом останніх 10 торгових днів. Розуміння того, як вона працює, може допомогти вам аналізувати ринок та приймати обґрунтовані рішення.

Пробій внутрішнього бару 10MA

Використання 10-денної скользячої середньої може бути корисним при розрахунку точки виходу з угоди, щоб не втратити весь потенційний прибуток. Наприклад, метод пробиття внутрішнього бару (10MA) вказує на виходити з угоди, коли ціна перетинає 10-денну скользячу середню зсередини вздовж тренду.

Як отримати прибуток на швидкозмінюваних ринках?

Швидкозмінювані ринки можуть бути вигідними, але і ризикованими. Використання 10-денної скользячої середньої допоможе вам виявити поточні тенденції та приймати обґрунтовані торгівельні рішення, що дозволить отримувати прибуток на рухах цін.

Як знати, коли вийти з угоди, щоб не втратити прибуток?

Одним із ключових аспектів успішного трейдінгу є вміння вчасно виходити з угоди, щоб захистити свій прибуток. Використання 10-денної скользячої середньої може слугувати вам сигналом для виходу з угоди, коли ціна перетинає її в певному напрямку.

Отже, як видно, 10-денна скользяча середня – це потужний інструмент для трейдера, який може допомогти вам аналізувати ринок та приймати обґрунтовані торгівельні рішення.


Що таке 10-денна скользяча середня і як вона працює?

Як талановитий трейдер, вам важливо розуміти інструменти аналізу ринку, такі як скользячі середні. 10-денна скользяча середня розраховує середню ціну за певний період. Наприклад, для 10-денної скользячої середньої обчислюється середня ціна за останні 10 торгових днів. Це дає вам можливість бачити загальну тенденцію цін і визначати можливі точки входу чи виходу з угод.

Як працює 10-денна скользяча середня?

Поговоримо про це. Припустімо, що акції компанії ABC мали наступні ціни закриття за останні 10 днів:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 доларів

Отже, яка середня ціна за останні 10 днів? Потрібно просто додати ціни закриття за останні 10 днів та поділити на 10. Отримаємо:

[1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10] / 10 = 5,5

Це означає, що значення 10-денної скользячої середньої становить 5,5.

Якщо акції ABC закриваються на рівні 20 доларів на 11-й день, яке буде значення 10-денної скользячої середньої? Знову ж таки, просто додамо ціни закриття останніх 10 днів та поділимо на 10. Отримаємо:

[2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 20] / 10 = 7,4

Це означає, що значення 10-денної скользячої середньої становить 7,4.

Значення 10-денної скользячої середньої буде відображатися на графіку у вигляді “точок”. При формуванні нових цін 10-денна скользяча середня перераховується, і вона буде відображатися на графіку у вигляді нової “точки”. При з’єднанні “точок” ви отримаєте лінію на вашому графіку.

Як використовувати 10-денну скользячу середню для отримання прибутку на швидко змінюючихся ринках?

10-денна скользяча середня – це короткострокова скользяча середня, оскільки вона враховує лише останні 10 свічок на графіку. Що ж ви можете зробити з короткостроковою скользячою середньою?

По-перше, це корисно, якщо ви хочете швидко отримати прибуток на швидко змінюючихся ринках. Для цього вам потрібно:

  1. Визначте ринок з сильним трендом, який відповідає 10-денній скользячій середній.
  2. Дозвольте ринку повернутися до 10-денної скользячої середньої.
  3. Дочекайтеся відскоку биківської ціни та вступіть на відкриття наступної свічки.

Також працює з низхідним трендом. Визначте ринок з сильним трендом, який відповідає 10-денній скользячій середній. Це означає, що 10-денна скользяча середня діє як значуща область, куди покупці можуть втручатися, щоб підштовхнути ціну вгору. Одним з контрольних ознак є те, що ринок відбивався від 10-денної скользячої середньої принаймні двічі.

Позвольте ринку повернутися до 10-денної скользячої середньої

Не кожен рух ринку вгору означає, що вам треба натискати кнопку “купити”. Чому? Бо це може бути наслідком відбою або зміни напрямку ціни.

Саме тому ми хочемо торгувати зі значущої області, у цьому випадку – 10-денної скользячої середньої. Тож будьте терплячими і дайте ринку наблизитися до вас.

Дочекайтеся відскоку ціни та входьте на відкриття наступної свічки

Ви не знаєте, чи буде ціна продовжувати відповідати 10-денній скользячій середній чи проб’є її. Тому зачекайтеся відскоку ціни і з’явлення патерна цінового руху (наприклад, пін-бара або моделі поглинання биків). Потім ми входимо на ринок на відкриття наступної свічки.

Пробій внутрішнього бару 10MA:

Коли ціна росте без зворотнього руху

Талановитий трейдер завжди помічає, що ціна без зворотнього руху, що ускладнює визначення моменту входу на ринок. Тому ми можемо використовувати пробій внутрішнього бару.

Що таке внутрішній бар?

Внутрішній бар – це ціновий паттерн, у якому діапазон поточної свічки знаходиться в межах діапазону попередньої свічки.

Цей паттерн свідчить про невпевненість, оскільки як покупці, так і продавці знаходяться в рівновазі.

Проте, оскільки ми торгуємо в умовах сильного висхідного тренду, ринок, ймовірно, продовжить зростання після пробою внутрішнього бару. Таким чином, простий спосіб входу – встановити лімітний ордер на покупку вище максимумів внутрішнього бару.

Іншими словами, ви відкриєте довгу позицію, коли ринок проб’є максимум внутрішнього бару.

Як визначити момент виходу з угоди, щоб не втратити прибуток?

Коли ринок перебуває в сильному тренді, 10-денна скользяща середня може діяти як значна область. Таким чином, поки ціна перебуває вище 10-денної скользящої середньої, ви можете утримувати угоду до тих пір, поки ціна рухається в напрямку тренду. Проте, коли ціна опуститься нижче неї, ви вийдете з угоди.

У даному випадку 10-денна скользяща середня вже не виступає як підтримка, і ринок може зробити більш глибокий відскок або повний розворот.

В іншому випадку, для ринку з вираженим низхідним трендом:

Коли ринок перебуває у вираженому низхідному тренді, стратегія торгівлі може змінитися. У такому випадку, 10-денна скользяща середня може виступати як опорний рівень, який перешкоджає подальшому зростанню цін. Таким чином, ви можете використовувати цей рівень як точку входу для укладання угоди на продаж. Проте, якщо ціна пробивається вище 10-денної скользящої середньої, це може свідчити про зміну тренду, і ви можете вирішити вийти з угоди, щоб уникнути можливих втрат.

Заключення щодо про 10-денної скользячої середньої

Індикатор 10-денної скользящої середньої є корисним інструментом для трейдерів, оскільки він дозволяє аналізувати рух цін за певний період часу. Використовуючи цей індикатор, трейдери можуть визначити загальну тенденцію ринку та потенційні точки входу та виходу з угод. Залежно від контексту ринку, можна розглядати різні стратегії торгівлі з використанням 10-денної скользящої середньої. Важливо мати на увазі, що жоден індикатор не є універсальним, і його слід використовувати в поєднанні з іншими методами аналізу ринку для прийняття обґрунтованих торгових рішень.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду