Trader-blog » Прайс екшн » Внутрішній бар у ціновому екшені: стратегія торгівлі

Внутрішній бар у ціновому екшені: стратегія торгівлі

Внутрішній бар може бути частиною надзвичайно ефективної стратегії цінового екшену. Проте ефективність внутрішнього бару в значній мірі залежить від ринкового контексту. Іншими словами, сам по собі внутрішній бар не є робочим торговим сценарієм.

Нам потрібно побачити додаткові фактори, які підказують, що потенційний прибуток вартий відповідного ризику. І це не завжди легко, оскільки потрібно враховувати одразу кілька складових.

Коли ви закінчите читання цієї статті, ви матимете чітке уявлення про те, як визначати переваги торгових налаштувань за допомогою внутрішнього бару та отримувати з них прибуток.

Що таке внутрішній бар?

Визначення внутрішнього

Внутрішній бар – це свічка на графіку, яка формується всередині діапазону попередньої свічки. Це означає, що на ринку знижується волатильність.

Ця модель з’являється під час сильного тренду і представляє собою період консолідації, який можна чітко побачити на молодшому таймфреймі. Ось чому торгівля за цією установкою може бути вигідною – ви торгуєте за трендом і відкриваєте угоду на прорив діапазону.

Попередня свічка повинна повністю поглинути внутрішній бар. Майте на увазі, що мова йде про весь діапазон свічки від максимуму до мінімуму, включаючи її тінь.

Варіації внутрішнього бару

Як показано на зображенні вище, свічка поглинення також відома як материнська свічка. Ведмежа материнська свічка є частиною низхідного тренду, тоді як бикова свічка внутрішнього бару представляє собою невелику консолідацію.

Існують різноманітні варіації внутрішнього бару.

Внутрішній бар з невеликим діапазоном:

Внутрішній бар з великим діапазоном:

Паттерн внутрішніх барів: ознака майбутньої волатильності

Паттерн внутрішніх барів є потужним сигналом тривалого періоду коливань та низької активності на ринку. Це надійний показник того, що незабаром очікується зростання волатильності, і ми побачимо сильний рух ціни.

Внутрішній бар на великих таймфреймах: ключові моменти

Як вже не раз зазначав у моєму блозі, я в основному торгую на денних таймфреймах, при цьому враховуючи ринковий контекст на тижневих таймфреймах.

Перевага денних графіків – внутрішні бари працюють найкраще на денних графіках, оскільки тут ви не зустрінете ринковий шум, що постійно трапляється на молодших таймфреймах. Денний графік слугує природним фільтром, і саме тут ви знайдете найкращі паттерни прайс-екшен, які збільшать ваші шанси на отримання прибутку.

На денному таймфреймі внутрішній бар не так часто зустрічається, тому цінні торгові сигнали будуть більш очевидними. Якщо ви подивитеся на годинний графік, ви, ймовірно, знайдете кілька внутрішніх барів за один день, у той час як на денному графіку ви зможете знайти лише один внутрішній бар за весь день. Оскільки цей паттерн формується протягом усього дня, більше трейдерів будуть втягнуті в дану формацію.

Кольору внутрішнього бару немає значення – колір внутрішнього бару не має значення при торгівлі за цією моделлю. Чи є внутрішній бар биковим чи ведмежим не має значення, коли ринок перебуває в висхідному тренді, а внутрішній бар формується всередині великої бикової свічки. Те саме стосується торгівлі за ведмежим паттерном.

Важливість торгівлі в напрямку тренду

Тренд – це ваш союзник. Торгуйте відповідно до тренду.

Ці слова, які ми почули не раз, залишаються актуальними незважаючи на час. Найкращі внутрішні бари з’являються під час сильного тренду.

Давайте розглянемо деякі приклади.

Внутрішні бари, що з’явилися під час сильного тренду, були легко ідентифіковані, і вони надали нам чудову можливість отримати прибуток.

Для визначення сильного тренду ми можемо використовувати сковзящу середню з періодом 20:

 • Якщо ринок перебуває в сильному тренді, а ціна знаходиться вище 20MA, очікуємо відкату.
 • Якщо відбудеться відкат, очікуємо формування внутрішнього бару.
 • Входимо на ринок за внутрішнім баром.

Найкращі торгові налаштування за внутрішніми барами виникають безпосередньо після прориву консолідації, коли попередній тренд відновлює свій рух.

Період консолідації в межах ширшої тенденції є способом перегрупування учасників ринку. У висхідному тренді консолідація виникає, коли покупці вирішують зафіксувати частину свого прибутку. Це призводить до відскоку ціни, і тут в гру вступають нові покупці, які утримують ціну. Ця модель може тривати кілька днів, тижнів або навіть місяців, поки нові покупці не зможуть знову поглинути продавців і продовжити ринок далі вгору.

На прикладі нижче консолідація сформувалася у вигляді фігури трикутника:

Після кількатижневої консолідації утворився биковий внутрішній бар. Цей період консолідації дозволив ринку відпочити і змусив учасників, які фіксували прибуток, розгорнутися. Після цього нові покупці відіграли ключову роль у подальшому русі ціни вгору.

Торгівля за внутрішнім баром під час консолідації

Підсилення тренду в консолідаційному періоді – внутрішні бари, які виникають під час консолідації, можуть бути менш очевидними, і важко торгувати за ними з впевненістю.

В консолідаційних періодах найкраще торгувати на розвороті ціни, відкриваючи позицію після формування внутрішнього бару. Наприклад, коли ціна досягає рівня підтримки і розворотається, а потім з’являється внутрішній бар, це свідчить про те, що:

 • Покупці контролюють ситуацію, оскільки їм вдалося розвернути ціну.
 • Спостерігається зменшення волатильності, і тиск покупців може продовжуватися, якщо ціна продовжить свій ріст.

Відкриття позиції за внутрішнім баром

Вхід на прориві материнської свічки – найкраще місце для входу на ринок за внутрішнім баром – це вхід на прорив материнської свічки у напрямку тренду. Для цього ми розміщаємо стоп-ордер на межі материнської свічки.

Вхід на ринок через прорив внутрішнього бару – позиція на ринку може бути також відкрита через прорив внутрішнього бару, але це може збільшити ризик фальшивого прориву.

Де розмістити стоп-лосс?

Коли мова йде про розміщення стоп-лосса, існують два варіанти:

 1. Розмістити стоп-лосс трохи нижче мінімуму материнської свічки. Цей підхід дещо безпечніший, але при цьому ми не отримаємо найкращого співвідношення ризику до прибутку.
 2. Розмістити стоп-лосс нижче мінімуму внутрішнього бару. Цей підхід надасть нам не лише найкраще співвідношення ризику до прибутку, але й буде достатньо безпечним місцем для розміщення стоп-лосса.

Давайте розглянемо обидва варіанти детальніше:

Важливість обходу сильних рівнів підтримки та опору – для успішної торгівлі важливо уникати сильних рівнів підтримки або опору поблизу наших торгових налаштувань.

Це важливо з двох причин:

 1. Перешкодження входу на ринок – якщо рівень підтримки або опору знаходиться недалеко від нашого входу на ринок, це може збільшити ймовірність того, що ці рівні відіграють роль утримання ціни або її відхилення. Це може ускладнити входження в угоду та зробити наші торгівельні налаштування менш ефективними.
 2. Зменшення співвідношення ризику та прибутку – при наближенні до сильних рівнів підтримки або опору ризик непередбачуваних рухів збільшується, тим самим зменшуючи співвідношення ризику до прибутку. Це може призвести до менш вигідних угод або навіть збитків.

Тому під час визначення місця входу на ринок важливо уникати областей з сильними рівнями підтримки або опору, щоб максимізувати шанси на успішну угоду.

Стоп-лосс спрацював: аналіз причин – коли ми розглядаємо графік вище, можемо помітити, що наш стоп-лосс викликав його активацію. Але чому це сталося? Після зменшення масштабу графіка стає очевидно, що ми входили на ринок біля попереднього рівня опору.

Важливість рівнів підтримки та опори в торгівлі – попередні рівні підтримки та опори відіграють ключову роль у визначенні того, чи варто торгувати за внутрішнім барам. Багато трейдерів роблять серйозну помилку, коли вони відкривають свої угоди без чіткого визначення рівнів підтримки та опори. Вони самі закликають небезпеку. Це майже так само, як їхати на машині, не подивившись у дзеркало заднього виду перед тим, як змінити смугу.

Як закріплювати прибуток в торгівлі

Під час торгівлі в консолідації найкраще фіксувати прибуток на протилежному кінці діапазону:

Використання трейлінг-стопу для торгівлі по тренду – якщо ми торгуємо за трендом, можна використовувати трейлінг-стоп і переміщувати стоп-лосс за ціною, коли ринок рухається на вашу користь. Наприклад, можна переміщувати стоп-лосс за 20MA:

Внутрішня свічка і відношення ризику до прибутку – при цьому завжди потрібно прагнути до відношення ризику до прибутку щонайменше у співвідношенні 1:2, тому розмір внутрішньої свічки відносно материнської свічки має важливе значення. Чим менший розмір внутрішньої свічки, тим краще співвідношення ризику до прибутку ми отримаємо.

Мій досвід показує, що чим менший розмір внутрішньої свічки відносно материнської свічки, тим вищі шанси отримати прибуткову торгівельну установку. Чому це так? Пригадаймо, що внутрішня свічка представляє собою консолідацію після сильної тенденції. Ми отримуємо прибуток, оскільки торгуємо на прорив консолідації. Отже, чим щільніше буде консолідація, тим більш волатильним буде її наступний прорив.

Також краще обирати внутрішні свічки, які формуються біля верхнього або нижнього діапазону материнської свічки.

Важливість кольору материнської свічки – при всіх обставинах важливий лише колір материнської свічки.

Комбінація внутрішнього бару та пін-бару: як діяти?

Коли на графіку з’являється внутрішній бар, а потім одразу ж настає пін-бар, що робити?

Внутрішній бар – це модель продовження тенденції. Проте для торгівлі за цим патерном важливо звертати увагу на найближчі ключові рівні. Ми утримуємося від відкриття позиції поруч із внутрішнім баром біля рівнів, оскільки тут існує велика ймовірність того, що ринок змінить напрямок, а не продовжить свій рух.

Цю формацію можна розглядати як фальшивий прорив внутрішнього бару. Зазвичай при фальшивому прориві ринок змінює свій напрямок. Наприклад, фальшивий прорив ключового рівня опори часто призводить до стійкого падіння ціни. Комбінація внутрішнього бару та пін-бару нічим не відрізняється.

На зображенні вище показано, як усі чинники цієї моделі працюють разом. Ми бачимо ключовий рівень, після чого з’являються внутрішній бар та пін-бар. Внутрішній бар відображає тут патову ситуацію між покупцями та продавцями. Наступний биковий пін-бар робить фальшивий прорив внутрішнього бару та рівня підтримки. Потім настає розворот.

На що звертати увагу?

Тіло пін-бару повинно знаходитися у межах внутрішнього бару. Виняток тут – якщо пін-бар цілком поглинає внутрішній бар:

На графіку вище показано дві припустимі торгівельні настройки і одна невірна. На першому зображенні показаний пін-бар з тілом, яке знаходиться в межах діапазону внутрішнього бару. Ця настройка зустрічатиметься найчастіше.

Друге зображення показує пін-бар, який закрився вище максимуму внутрішнього бару. Це все ще діючий паттерн через сильне бикове поглинання.

Останнє зображення демонструє невірну модель. Пін-бар не зміг закритися в межах діапазону внутрішнього бару. Це свідчить про слабість биків. У цьому випадку найкраще залишатися поза ринком.

Торгова стратегія та розміщення стоп-лосса

Точка входу та розміщення стоп-лосса для комбінації внутрішнього бару та пін-бару абсолютно такі ж, як і при торгівлі за пін-баром.

Точка входу може мати два варіанти:

 1. Вхід на 50% корекції пін-бару. Цей метод надає найкраще співвідношення ризику до прибутку.
 2. Вхід при прориві тіла пін-бару.

Стоп-лосс слід розміщувати над або під “хвостом” пін-бару. Якщо ринок досягне цієї області, даний паттерн може вважатися недійсним.

Розглянемо приклад:

Після прориву лінії тренду сформувався ведмежий внутрішній бар. Потім ціна повторно протестувала попередню підтримку як новий рівень опору, і тут сформувався пін-бар.

Перед тим, як утвориться ця консолідація, ціна перебувала в сильному ралі протягом тривалого часу.

Перенесення стоп-лосу за внутрішнім баром

Ви часто закривали вашу угоду за фіксованою величиною тейк-профіту, лише щоб побачити подальший рух ціни в вашу сторону на додаткові 50-200 пунктів? Чесно кажучи, отримати збиток не так образливо, як закрити вашу угоду в самий непідходящий момент. Крім того, це ще й сильно впливає на нервову систему, яка може змусити нас почати відігравати недоотриману прибуток. Я впевнений, що ви також знаєте сумний кінець усього цього.

Як переносити стоп-лос у зону прибутку?

У цьому випадку відповідь проста: необхідно керуватися логікою кожного патерна. Все ж таки, кожен сетап торгується за певними правилами, в кожній свічці щось обов’язково пробивається, і цих знань буде достатньо для визначення місця для стоп-лосу.

Розглянемо приклад:

Мудре керування угодою після утворення пін-бару

На графіку виявився биковий пін-бар, ми відкрили угоду на купівлю з рівня 50% Фібоначчі цього піна, після чого ринок виріс на 61 пункт. Звичайно, ця угода здається “смачною”, оскільки ми бачимо сильний биковий імпульс, але через деякий час ціна малює внутрішній бар, і ми знаходимося в невеликому замішанні з думками про наступні кроки.

Розумне використання стоп-лосу за внутрішнім баром

Але тут особливих проблем немає, оскільки нам достатньо згадати одне правило торгівлі за внутрішнім баром: як тільки пробивається один із боків внутрішнього бару, ми відкриваємо ордер в напрямку прориву.

З цього можна зробити один простий висновок: якщо ціна проб’є мінімум, то це буде сигналом на продаж проти нашої позиції на покупку, що не дуже гарно. Тому нам необхідно перенести стоп-лос під мінімум внутрішнього бару, щоб максимально швидко закрити угоду в разі розвертання руху.

Ми надаємо нашій угоді шанс на подальший рух вгору, адже прорив максимума внутрішнього бару буде сигналом на покупку в напрямку нашої позиції. У протилежному випадку, ми закриємося з меншим прибутком.

Подібно до професійного трейдера, варто зазначити, що ціна прорвала максимум нашого сетапу та продовжила свій висхідний рух, при цьому ми здобули додаткові 123 пункти прибутку.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Схожих записів не знайдено...