Trader-blog » Форекс » Злив депозиту: що призводить до нього і як його уникнути?

Злив депозиту: що призводить до нього і як його уникнути?

Кожен трейдер, хоча б раз, стикається зі зливом дипозиту. Проблема полягає в тому, що більшість помилок трейдера мають психологічний характер. Їх можна покращити лише з часом або використовуючи робота з управління ризиками. Давайте розглянемо можливі помилки у порядку їх важливості.

1 категорія (найбільш небезпечні)

Обмеження щоденної просадки. Це найбільша небезпека. Ви можете потрапити в стан тільта (це як у покері – нещасна рука і втрата всього депозиту). Вихід: встановити обмеження втрат на день, наприклад, 100 пунктів.

Грати на всьо. Відкриття угоди на обсяг, який не відповідає вашому ризику. Таким чином, ви можете втратити весь депозит всього за одну угоду. Вихід: використовуйте обмеження позиції. Наприклад, 0,01 лота на угоду.

Не постійний стоп-лосс. Новачки дуже часто відсувають стоп-лосс у сподіванні, що ціна повернеться. Це дуже небезпечно, оскільки на ринку може бути сильний тренд, який швидко анулює ваш депозит. Вихід: використовуйте обмеження на стоп-лосс. Наприклад, 50 пунктів. Чим менший буде розмір вашого стопа, тим більш вишуканим буде ваш вхід на ринок. Це змусить вас 10 разів передумати перед кожним входом.

2 категорія (середня небезпека)

Декілька відкритих угод. Немає сенсу відкривати більше 3-5 угод, оскільки на форексі більшість валют дуже сильно корелюють між собою. Це означає, що чим більше відкритих угод, тим більше шанс потрапити в просадку. Вихід: використовуйте обмеження на кількість відкритих угод.

Торгівля екзотичними парами. Найкраще використовувати для трейдингу лише базові валютні пари, такі як EUR/USD, GBP/USD і т. д. Інші валюти на форекс можуть бути підвищеною волатильністю, що призведе до більшого спреду, а отже, вам знадобиться більший розмір стопа. Вихід: краще заздалегідь обмежити свій трейдинг обраними валютними парами.

Уникайте кореляції. Краще утриматися від відкриття угод по двом близьким до кореляції валютним парам. Наприклад, купити GBPUSD і EURUSD. Вихід: встановіть собі обмеження на угоди по кореляційних парам.

Лімітні або стоп-ордера. Краще входити на ринок лише відкладеними ордерами. Поспішати тут не варто. Краще сім разів відміряти і ретельно обдумувати кожну точку входу. По-перше, використовуючи лімітний ордер, ви отримуєте кращу ціну. По-друге, це буде вхід на ринок без емоцій. Вихід: не відкривати ринкові ордери, а використовувати лише лімітні або стоп-ордера.

Чому важливо контролювати?

Вхід за стратегією. Торгова стратегія – це дуже важливий параметр, завдяки якому працює ваша система. При ручній торгівлі важко контролювати себе, оскільки мозок людини набагато розумніший за комп’ютер. Тут вам допоможуть лише досвід і час.

Вміння утримувати відкриті позиції та не виходити з ринку раніше часу. Дуже важливий момент. Лише завдяки йому ваш депозит почне зростати. Це розвивається лише з часом, оскільки постійно хочеться якнайшвидше зафіксувати прибуток. Навчитися чекати і завжди дотримуватися співвідношення ризику до прибутку – в цьому ключ до успіху.

Як уникнути втрати депозиту та навчитися торгувати?

Багато трейдерів задумуються, як навчитися торгувати на фінансових ринках. Багато людей шукають суперстратегію, яка вирішить всі ваші проблеми. Але справа не в цьому. Все набагато складніше. Трейдинг – це аналіз самого себе, боротьба з власними емоціями та психологічними проблемами.

Не варто залишатися зацикленим на пошуку найкращої торгової стратегії. Ви можете використовувати інтуїтивний трейдинг та довіряти своїй інтуїції. Адже інтуїція – це наш досвід, який і підказує, де знаходиться правильне рішення.

5 складових успішної торгівлі:

Психологія — 50%

Це найважливіший аспект у трейдингу. Постійний контроль над емоціями – це дуже складне завдання. Контроль наростає з часом. Це можливо завдяки роботу, який обмежує щоденні втрати, не дозволяє збільшувати стоп-лосс і т. д.

Стратегія + тестування — 20%

Вам потрібно мати власне розуміння ринку, правила входу та виходу. Тут не може бути хаосу, все має бути чітко за правилами. Стратегію можна отримати лише завдяки тестуванню. Ви повинні перевірити її на історії, переконатися, що вона працює, знайти її переваги та недоліки, спланувати потенційний прибуток.

Управління капіталом — 15%

Дуже важлива складова, оскільки в кожній угоді потрібно використовувати постійний ризик, перевірений часом. Депозит трейдера – це його найцінніший актив. Трейдер може працювати лише тоді, коли він є, тому бережіть свій депозит.

Інструменти — 10%

Це зручності торгівлі, такі як у будівельника має бути зручний шуруповерт або дриль. Також в трейдингу у вас мають бути свої помічники. Наприклад, економічний календар повідомляє про нові події. Індикатори або радники допомагають вашій торгівлі.

Статистика — 5%

Завдяки статистиці ви вдосконалите свою стратегію і зрозумієте свої слабкі та сильні сторони. Ви можете використовувати торговий журнал або щоденник угод, що допоможе вам проаналізувати вашу статистику. Наприклад, ви можете побачити, що пари з JPY та CAD вам погано йдуть, тому ви можете виключити їх з вашої торгівлі.

Правильне співвідношення ризику до прибутку

Як талановитий трейдер, я розумію, наскільки важливо правильно використовувати управлінням капіталом. Без статистики та правильних правил мані-менеджменту неможливо торгувати прибутково. Тільки застосовуючи постійний стоп-лосс, тейк-профіт і обсяг позиції, можна розраховувати на стабільний прибуток.

Я створив схему, в якій видно кількість угод, а також співвідношення тейк-профіту до стоп-лоссу. З цієї схеми можна зробити висновок, що мінімальне вигідне співвідношення ризику до прибутку – це 1 до 4.

При ризику 1% втрати потрібно програти 100 угод поспіль, щоб відбувся слив депозиту. На практиці, для торгівлі при такому ризику, потрібний депозит у розмірі 1000 доларів при ризику 10 доларів, і 10 000 доларів при ризику 100 доларів. Якщо протягом трьох днів поспіль відбуваються збиткові угоди, варто припинити торгівлю і взяти паузу.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду