Trader-blog » Крипто » Проекти Web3, які варто врахувати

Проекти Web3, які варто врахувати

Web3, або Інтернет 3.0, описує децентралізовану мережу на основі блокчейну, що включає економіку, засновану на токенах. Декілька успішних проектів Web3 привертають увагу, тим самим руйнуючи домінування динозаврів Web2. Крім того, ці проекти використовують децентралізовані переваги технології блокчейну для створення додатків, керованих спільнотою, що зберігають конфіденційність.

У цій статті ми розглянемо деякі з найкращих проектів Web3. Крім того, ми обговоримо деякі з основоположних принципів Web3 та технології, що лежать в основі найбільш відомих блокчейн-проектів і Web3.

Що таке Веб3?

Більшість з нас знайомі з версією Інтернету, яку представляє Web2. Перша версія Інтернету (Web1) складалася переважно з статичних зображень і тексту. Користувачі могли переглядати зображення та читати текст, але це було практично все. Приход Web2 відкрив шлях інтерактивним веб-додаткам, онлайн-магазинам, користувацькому контенту та платформам соціальних мереж.

Чим є Веб3?

Веб3 – це термін, який використовується для опису наступного покоління Інтернету. Ця змінюючася парадигма технологій спрямована на зменшення концентрації влади серед великих технологічних компаній та передачу її в руки користувачів.

Роль блокчейну в Web3

Блокчейн відіграє важливу роль у розвитку Web3 та лежить в основі багатьох проектів. Проекти Web3 дозволяють користувачам децентралізованих додатків (dApps) вирішувати, які дані вони монетизують.

Ці дані зберігаються власником, що забезпечує справедливе та взаємовигідне рішення для інтелектуального аналізу даних. Веб3 – це еволюція Інтернету, яка відкриває шлях для більш демократичного, децентралізованого та користувацько-орієнтованого досвіду в Інтернеті.

Ефіріум

Незважаючи на те, що Web3 охоплює кілька блокчейн-мереж, більшість інноваційних технологій Web3 були побудовані на основі Ethereum. Ethereum був першим блокчейном, який підтримував смарт-контракти. Крім того, Ethereum в значній мірі відповідає за появу терміну “програмовані гроші”. Відповідно, багато розробників Web3 називають Ethereum каталізатором та опорою розвитку Web3.

Багато з технологій, що використовуються на платформах міжмережевого децентралізованого фінансування (DeFi) та проектах Web3, мають коріння в Ethereum. Наприклад, провідні блокчейн-мережі, такі як Binance Smart Chain та Solana, використовують адаптовані версії віртуальної машини Ethereum (EVM) для підтримки смарт-контрактів Ethereum.

DeFi: децентралізовані фінанси

Децентралізовані фінанси (DeFi) є однією з ключових функцій деяких проектів Web3. DeFi використовує смарт-контракти та протоколи, що не потребують довіри, для спрощення фінансових послуг на блокчейні. DeFi працює поза традиційною фінансовою системою і відкритий для всіх. Крім того, екосистема DeFi дозволяє будь-кому отримати доступ до технологій з відкритим вихідним кодом наступного покоління.

DAO: децентралізована автономна організація

Що таке DAO?

Децентралізована автономна організація (DAO) – це спільнота, яка забезпечує безпечний спосіб виділення коштів на певну мету без посередників або централізації. DAO – це безпечний та ефективний спосіб спільної роботи в Інтернеті.

Переваги DAO

DAO пропонують справедливу, інклюзивну альтернативу традиційним моделям управління. Усі рішення щодо транзакцій прозорі та видимі у блокчейні. Модель DAO робить спільну роботу над проектами Web3 більш ефективною та справедливою.

Метавсесвіт: майбутнє інтернету

Що таке метавсесвіт?

Однією з найбільших тенденцій у світі криптовалют за останні роки є “метавсесвіт”. Метавсесвіт – це термін, який описує серію тривимірних інтерактивних віртуальних світів. Якщо Інтернет – це те, що ми бачимо, то метавсесвіт – це місце, де ми існуємо. Він включає в себе ігрові платформи, віртуальні робочі простори та програми для соціальної взаємодії.

Метавсесвіт та Web3

Крім того, метавсесвіт дозволяє будь-кому розвивати цифрову економіку за допомогою технології блокчейн. Багато децентралізованих додатків (dApps) та протоколів блокчейна, що присутні в метавсесвіті, також становлять частину світу Web3.

Найкращі проекти Web3

З великою кількістю успішних проектів у просторі Web3 існує безліч кандидатів на включення до списку найкращих. У цьому списку представлені різноманітні додатки з технологією Web3.

Filecoin

Filecoin – це децентралізований протокол на основі блокчейна для безпечного зберігання та вилучення даних без централізованих серверів. У проекті використовується власний токен FIL. Filecoin створює децентралізовану економіку даних для Web3.

Крім того, Filecoin пропонує дуже демократичні ціни на зберігання файлів порівняно з багатьма централізованими сервісами.

Helium

Helium – це децентралізована мережа, яка використовує радіочастотну технологію для майнінгу власного токена HNT. Крім того, Helium забезпечує бездротове покриття для пристроїв Інтернету речей, включаючи датчики навколишнього середовища та GPS-трекери.

Користувачі мережі можуть використовувати невелике пристрій у домі або офісі, щоб забезпечити покриття слабким сигналом на великі відстані. В обмін на забезпечення покриття мережі вони можуть отримувати пасивний дохід у вигляді токенів HNT. Відповідно, Helium може стати однією з провідних назв у Web3, пропонуючи просте та економічне рішення для підключення до Інтернету речей.

Крім того, Helium використовує новий механізм консенсусу Proof-of-Coverage для перевірки мережевих транзакцій та підтвердження забезпечення бездротового покриття точками доступу.

IOTA

IOTA – це протокол передачі даних для Інтернету речей, який використовує направлені ациклічні графи (DAG), а не технологію блокчейну. DAG – це форма технології розподіленого реєстру, схожа на блокчейн.

З недоліків – комісія за транзакції. Більшість публічних блокчейн мереж вимагають оплату за перевірку транзакцій. Однак DAG забезпечує більшу пропускну здатність та масштабованість, усуваючи потребу в оплаті транзакцій.

Замість того, щоб стимулювати майнерів перевіряти блоки та додавати їх до блокчейну, дані IoT передаються набагато простіше. Крім того, IOTA робить обмін даними швидким та економічним.

BitTorrent

BitTorrent – це протокол обміну файлами на базі блокчейну. Платформа використовує власний токен BTT, щоб спонукати користувачів звільнити місце на жорсткому диску та обчислювальні ресурси.

Платформа пропонує децентралізований обмін торрент-файлами, а також торрент- та потокову службу на базі браузера. Більше того, BitTorrent та його дочірній бренд µTorrent можуть похвалитися понад двома мільярдами користувачів.

The Graph

The Graph – це протокол запитів середнього рівня, який дозволяє розробникам швидко створювати децентралізовані додатки (dApps) на Ethereum. Крім того, проект скорочує час, необхідний для швидкого випуску dApps на ринок, економлячи багато часу та енергії в процесі розробки.

Індексаторам доручено запуск вузлів та обробку запитів по всій мережі. Вони повинні використовувати власний токен GRT, щоб уникнути шахрайства, оскільки зловмисна поведінка може коштувати індексатору його частки.

Arweave

Arweave — це децентралізована платформа зберігання даних на базі блокчейну. Платформа пропонує “постійний безсерверний веб-сервіс”, який використовує постійні ресурси та розподілені сервери для довготривалого зберігання даних. Крім того, платформа дозволяє всім учасникам мережі заробляти власний токен AR, здаючи в оренду не використоване простір на жорсткому диску.

Крім того, платформа пропонує “постійність інформації”, захищаючи всі дані від безповоротної втрати. Усі архіви даних розподілені по сотнях комп’ютерів по всьому світу. Відповідно, дані завжди можна витягнути.

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT) — це власна криптовалюта браузера Brave Web3. Brave — це безкоштовний веб-браузер з відкритим вихідним кодом, який платить користувачам нативним токеном BAT за його використання. Користувачі можуть отримувати пасивний дохід, переглядаючи рекламу.

Крім того, Brave пропонує напівприватний перегляд через браузер TOR. Користувачі можуть вибирати: пропускати або ж переглядати багато реклами, щоб збільшити свій дохід.

Також в Brave є функція “Tip”, яка інтегрована в різні платформи соціальних мереж. Ця функція дозволяє давати чайові створювачам вашого улюбленого контенту. Крім того, він обходить сторонні платіжні системи, тому автори отримують весь дохід без комісій!

Holo

Holo — це сервіс хостингу у хмарі, аналог Airbnb. Учасники мережі можуть заробляти HoloFuel за розміщення додатків і підтримку мережі.

Крім того, Holo дотримується всіх нормативних вимог, включаючи підтримку токена HoloFuel. Таким чином, широкий розвиток, що відбувається під егідою Holo, допомагає створити стійку економічну модель.

Sia

Sia — це ринок даних на базі блокчейну. Платформа не потребує реєстрації і є доступною альтернативою традиційним хмарам зберігання даних. Крім того, Sia дозволяє користувачам контролювати свої дані за допомогою закритих ключів шифрування. Таким чином, жодна зовнішня компанія або третя сторона не може отримати доступ або використовувати будь-які файли, що зберігаються в децентралізованій мережі Sia.

Ринок даних Sia дозволяє постачальникам сховищ конкурувати один з одним. Результат — максимально низька ціна. Крім того, власний Siacoin — це криптовалюта, яку орендарі використовують для оплати зберігання даних.

Підсумовуючи

Відсутність прозорості та відповідальності призвела до того, що криза безпеки даних розвивалася з погрожуючою швидкістю. Користувачі Інтернету все більше втомлюються від зловживань владою технологічних гігантів. Як наслідок – користувачі все менше бажають проводити час у просторі Інтернету. Однак це неможливо у цифровому світі.

Рух Web3 сприяє децентралізації. Використання технології блокчейн стає все більш помітним практично у кожній галузі. Проекти Blockchain і Web 3 оптимізують бізнес-практику та революціонізують ланцюги поставок по всьому світу.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду