Trader-blog » Теханаліз » Пробій рівня: торгуємо найприбутковіші сценарії

Пробій рівня: торгуємо найприбутковіші сценарії

Так, ви торгуєте пробої рівня? Якщо так, то ви знаєте, що успішна угода при пробої може принести значний прибуток. Проте торгівля пробиваннями часто може призвести до збитків.

Допустимо, ви помічаєте, що ціна пробиває рівень опору на великих бикових свічках, тому не вагаючись, ви відкриваєте угоду на покупку. Однак через деякий час ціна раптово робить розворот на 180 градусів, і ви опиняєтеся у збитку. Тепер ви, ймовірно, запитуєте себе: “Які угоди на пробій будуть успішними, а які ні, і чи можна це визначити наперед?”

Коли ви займаєтеся трейдингом, вам потрібно використовувати всі можливі можливості на свою користь. Забудьте про спроби бути правими в 100% випадках. Це просто неможливо. Якщо ви торгуєте з хорошим співвідношенням ризику до прибутку, ви можете бути правими менше, ніж на половину своїх угод і при цьому отримувати непоганий прибуток. Вам потрібно знати, як знайти хорошу торгівельну можливість, і бути готовим виконати свій торгівельний план.

У сьогоднішній статті я спробую відповісти на це питання, а також розповісти про все, що пов’язано з торгівлею пробиваннями.

Зміст

Що таке пробій рівня?

Пробій – це фіксація ціни за певним рівнем і подальший рух в напрямку пробою. Але в вашій голові відразу має виникнути питання про фіксацію ціни, адже навіть не досвідченій людині важко зрозуміти, що це таке. Проте і тут немає нічого складного, фіксація – це закриття свічки за рівнем.

Пробій може статися на горизонтальному чи нахиленому рівні.

Биковий пробій:

Ми спостерігаємо трендовий ринок, який зіткнувся з опорою на горизонтальному рівні. Після двох невдалих спроб ціна робить прорив рівня.

Медвежий пробій:

Прориви часто стають причиною збільшеної волатильності на ринку. Очікуючи прориву ключового рівня, ми можемо використовувати цю волатильність на нашу користь і приєднатися до нового тренду в самому його початку.

Чому працює прорив рівня?

Передбачимо, уявіть таку картину: на графіку утворився міцний рівень супротиву з багатьма ведмедями, який ціна ніяк не може пробити. Вона робить кілька спроб, але все безуспішно, поки не надійде підмога від биків. Вони переганяють ведмедів, і що робити далі? Не відступати ж, а наступати! І вони продовжують відганяти ворога до наступного супротиву, де все повторюється.

У нас є прориви, коли ціна вибивається з певного важливого рівня. Подивившись на рух ціни на графіку, ви помітите, що ціни зазвичай мають тенденцію рухатися в консолідаціях та відповідати певним рівням.

Коли ви бачите, що ціна досягає рівня і швидко розгортається, ми розглядаємо це як вказівку на силу рівня. Коли ціна повертається для повторного тестування цього рівня, ми повинні уважно стежити за рухом ціни і передбачати можливий прорив.

Іноді ви можете бачити, як ціна досягає одного й того ж рівня кілька разів. Це означає, що певний рівень може бути міцнішим, ніж зазвичай. Однак ціна в кінцевому підсумку проб’є будь-які рівні в якийсь момент. Саме тоді ми повинні бути готові відкрити угоду на прорив.

Прориви можуть забезпечити гарні торгові можливості. Причина полягає в тому, що прориви часто призводять до нових цінових рухів і тенденцій. Таким чином, трейдери можуть увійти в потенційний початковий тренд саме в його початку.

Крім того, багато з найнадійніших проривів, як правило, відбуваються при сильному ціновому імпульсі, і трейдери намагаються максимізувати свій прибуток від швидких рухів ціни.

Прориви відбуваються на важливих цінових рівнях, таких як:

 • Рівні підтримки або супротиву.
 • Максимуми або мінімуми ринку.
 • Трендові лінії.
 • Цінові канали.
 • Скользящие середні.
 • Фігури.
 • Рівні Фібоначчі.
 • Круглі числа.

Одна з причин того, що прориви можуть швидко рухати ціну, полягає в тому, що багато учасників ринку спостерігають за рівнями навколо потенційних проривів. Коли одна частина трейдерів може використовувати прорив, інша частина повинна швидко закривати свої збиткові позиції, створюючи різкі рухи ціни після виникнення прориву.

Існує багато різних типів проривів. Наше завдання як трейдерів – знайти прориви з високою ймовірністю і відкрити угоду. Однак зробити це не завжди просто. Тому рівні, проведені в потенційних точках прориву, слід розглядати як зони, а не як фіксовані лінії.

Пошук психологічно важних рівнів

Коли ви розумієте, що ціна тестує певну зону багато разів, ви можете ідентифікувати її як важливий рівень. Я беру найнижчий і найвищий рівні ціни навколо цього рівня і розглядаю відстань між цими двома лініями як область підтримки і супротивлення.

Після зростаючого тренду ціна змінює свій напрямок і розпочинається спадний рух. Коли досягається певний рівень, ціна починає рухатися боком, утворюючи консолідацію. Ми використовуємо прямокутник, щоб створити зону навколо нижніх тінь свічок, яка забезпечить нашу область підтримки. Під час торгівлі на пробоях краще почекати закриття свічки за межами зони підтримки або опору для підтвердження прориву.

Трикутники — це фігури на графіках, що вказують на стиснення ціни, а ця формація в кінцевому підсумку призводить до прориву. Напрямок прориву зазвичай невідомий.

На колі ви бачите точне місце можливого прориву. Зверніть увагу на потужний імпульс прориву на декількох повнотілих свічках. Після того, як ціна пробила верхній рівень треугольника, вона повертається, щоб протестувати вже пробите опору, яке тепер вважається зоною підтримки. Цей відкат є дуже важливим сигналом підтвердження.

Пробои і фальшиві прориви: розрізняйте правильно

Загальне правило гласить: прорив тіні свічок не є справжнім проривом. Я вважаю, що справжній прорив відбувається лише тоді, коли ціна закривається за межами рівня. Таким чином, ми отримуємо більш надійну точку входу, яку можна використовувати для відкриття позиції в відповідному напрямку.

Знову ми маємо нисхідний треугольник із верхньою областю супротиву та нижньою областю підтримки.

Верхній прямокутник постійно стримує ціну, крім однієї свічки, яка є пін баром. Це наш перший ложний прорив. У нас є лише свічка, що йде вище зони супротиву. Однак свічка не закривається своїм тілом вище області супротиву. Через цю причину ми ігноруємо цей сигнал і класифікуємо його як ложний. Далі ми отримуємо ще один ложний сигнал на пін барі на рівні підтримки.

Пізніше пін бар тягне ціну вгору, і через п’ять періодів у нас відбувається закриття свічки вище області супротиву. Це наш дійсний сигнал на прорив. Зверніть увагу, що свічка прориву є сильною повнотілою свічкою, що ще раз підтверджує, що це буде надійний сигнал прориву.

Як торгувати прорив уровня?

Торгівля проривами на ринку форекс може бути ризикованою через часті випадки фальшивих проривів, які, за статистикою, відбуваються набагато частіше. Тому надзвичайно важливо розуміти структуру ринку та спостерігати за характером руху ціни до рівня.

Ринки завжди рухаються циклами: трендовий період змінюється фазою консолідації. Чим довше на ринку триває консолідація, тим сильніше буде її прорив і наступний тренд.

Не тільки ви помічаєте тривалі періоди консолідації. Трейдери по всьому світу бачать те ж саме. Деякі з них будуть торгувати відскоки від рівня, а інші — прориви. Якщо ціна хоча б на деякий час закріпиться за рівнем супротиву, у багатьох ведмедів спрацюють стопи, і безліч биків відкриє нові позиції на купівлю. Тому після тривалих періодів плоскості ціна часто вибуховим рухом відлітає в бік прориву, формуючи сильний тренд.

Стратегія торгівлі проривами має кілька способів входу на ринок, і вам доведеться обрати той, який найбільше підходить саме вам.

Відкриття позиції після закріплення ціни за рівнем

Відкриття позиції відбувається безпосередньо після закріплення ціни за рівнем. Ми не чекаємо корекції або додаткових сигналів, а просто відкриваємо угоду, встановлюємо стоп-лосс і в два рази більший тейк-профіт.

На наведеному нижче графіку відображено динаміку валютної пари EUR/USD, де чітко спостерігається прорив і подальший рух ціни в напрямку прориву рівня. Стоп-лосс слід встановити за пробившою свічкою, у даному випадку на відстані 81 пункту від ціни закриття, отже наш рівень прийняття прибутку повинен бути розташований на відстані в 162 пункти від точки входу. В результаті мета була досягнута.

Простий спосіб входу, хоч і часто приносить ложні сигнали, є найшвидшим та найбільш простим. Проте професійні трейдери залишаються на сторожі, чекаючи на свій влучний момент.

Вибір входу: пробій з ретестом

Це вже трохи складніший підхід до входу на ринок після пробою рівня, але він здасться вам простим, якщо ви терплячий та дисциплінований трейдер.

Для входу ми використовуватимемо прощання ціни з рівнем. Коли ціна пробиває рівень, у 70% випадків вона повертається до нього.

Ринок пробиває рівень супротиву, але потім зупиняється, оскільки бики роблять перерву перед наступним наступом. Залишки сил ведмедів використовують цей момент, щоб закрити свої ордери на 0, що провокує ринок на падіння. При дотику до рівня майже немає продавців, а покупці нападають з новими силами.

Нижче наведений приклад валютної пари USD/JPY. У нас є сильний рівень супротиву, який був пробитий ціною, після чого ринок починає падати до пробитого рівня. Ціна знизилась і зрозуміла, що бики знову не пропустять її. Тут почався ріст, який міг принести 670 пунктів прибутку.

Такий підхід ефективний тому, що він дозволяє уникнути помилкових пробоїв і надає можливість увійти на ринок за найкращими цінами.

Пробій фігури трикутник:

Коли ринок почав щільніше консолідуватися, він, нарешті, пробив підтримку трикутника і подальші тести нового рівня як супротив.

Місце стоп-лоссу повинно бути вище свічки пробою:

Для тейк-профіту ми можемо скористатися найближчим рівнем, за умови, що співвідношення ризику до прибутку буде прийнятним:

Ми бачимо, що стоп-лосс склав 13 пунктів від ціни входу, тоді як розмір тейк-профіту становить 50 пунктів. Це дає нам відношення 3,8R. Іншими словами, при ризику в 2%, ми могли отримати 7,6% прибутку.

Вхід після пробою з ретестом та сигналом цінової дії

Ось ми дійшли до найнадійнішого та найкращого сигналу для входу на ринок під час торгівлі пробоями рівня. Ми використовуємо метод, за яким ціна прощається з рівнем, але лише при зіткненні ціни з пробитою лінією ми хочемо побачити паттерн цінової дії.

На денному графіку валютної пари EUR/JPY ми спостерігаємо цікаву ситуацію, подібну до тієї, що показана на зображенні вище. Ціна намагається прорвати рівень підтримки, але їй не вдається, і вона відступає. Однак після другої спроби ринку вдалося подолати цей рівень, і він повертається, щоб попрощатися. Але прощання було не легким: ринок залишив за собою “сувенір” у вигляді ведмежого пін бару, який відштовхнув ціну вниз на 198 пунктів.

При застосуванні цього методу важливо терпляче дочекатися пробиття рівня, його повернення, та формування паттерну прайс екшен.

Вхід без повторення після пробою

Необхідно відзначити, що залежно від того, наскільки сильний або слабкий ринок, повторне тестування пробитого рівня не завжди відбуватиметься.

Ціна не змогла знову протестувати попередній рівень підтримки, перед тим як впасти на 430 пунктів.

Проте відсутність повторного тестування не означає, що ми повинні залишатися поза ринком. Повторне тестування зазвичай відбувається протягом найближчих кількох свічок. Таким чином, якщо ринок почне рухатися в протилежному напрямку, ймовірності повторного тестування будуть низькими.

Ціна починає рухатися в проторговці. Це добрий сигнал того, що на ринку недостатньо сил для повторного тестування рівня підтримки. У даному випадку ми можемо зайти на ринок.

Наш стоп-лосс також був розміщений вище свічки прориву і становив 45 пунктів від ціни входу. Тейк-профіт склав 175 пунктів. Співвідношення ризику до прибутку склало 3.9R.

Розглянемо ще один приклад:

Дане торгове угрупування складалося на денному графіку, і період консолідації тривав 180 днів. Як ми знаємо, чим довше ринок консолідується, тим більш волатильним буде його подальший прорив.

При всього 2% ризику ми здобули прибуток на рівні 24%. Хоча такі угоди зустрічаються рідко, іноді вони все ж таки відбуваються.

Найкращий спосіб торгувати прориви

Очікуйте тривалої консолідації. Краще за все входити в угоду на третьому та наступних торканнях ціни рівня опори, оскільки в такому випадку продавців вже не лишиться, і ціна з більшою ймовірністю прорветься.

Важливо спостерігати, як ціна наближається до рівня. Якщо свічки невеликі, а ціна поступово наближається до рівня, ймовірно, відбудеться прорив.

Також важливо слідкувати за поведінкою ціни біля рівня. Якщо при наближенні до рівня ціна починає консолідуватися, це може означати, що на ринку мало продавців, які були би готові рішуче відійти від рівня.

Поставте стоп-ордер на купівлю, коли ціна підходить до рівня. При активації стоп-ордера встановіть стоп-лосс за свічкою, яка здійснила прорив. Якщо ціна йде на вашу користь, використовуйте техніку трейлінг-стопу, щоб отримати якомога більше прибутку з утвореного тренду після прориву.

Торгівля проривами може бути дуже прибутковою, якщо ви зможете увійти на ринок в самому початку тривалого тренду.

Негативний підхід до торгівлі проривом

Що необхідно пам’ятати, це те, що прорив у рівня може статися, коли ціна виходить за межі певного рівня.

Торгівля проривами: переваги та недоліки

Щодо торгівлі проривами, вона гарантує, що ви зможете влучити в кожен сильний тренд, який виникне на ринку. Таким чином, якщо ви торгуєте за трендом, вам потрібно вміти відкривати угоди на прорив.

Однак ніщо в трейдингу не працює ідеально. Торгівля проривами має свої переваги та недоліки.

Переваги:

 • Ви зможете захопити кожний тренд на ринку.
 • Ціновий імпульс буде рухатися в вашу сторону.

Недоліки:

 • Будь-який прорив може виявитися фальшивим.
 • Психологічно складно входити в угоду, коли доводиться відкривати позицію на максимумах.

З мого досвіду я знаю, що після чергового ряду фальшивих проривів, непросто продовжувати торгувати проривами. Немає 100% точного способу визначити, чи буде прорив істинним, чи фальшивим. Однак ми можемо використовувати певні техніки, які допоможуть нам з великим ступенем ймовірності визначити ймовірність прориву.

У довгостроковій перспективі тиск з боку покупців чи продавців може закінчитися, і, зрештою, це не призведе до погіршення енергетики, щоб продовжити свій рух. Чому так відбувається?

Припустимо, що на ринку утворився сильний бичачий тренд, і після пробою рівня опору ціна швидко рухається вперед. Розумні гроші вже отримали певну кількість прибутку і можуть почати фіксувати частину своєї позиції. Також активізуються ведмежі трейдери, які прагнутимуть зловити контртрендовий рух. І ринок починає поступово коригуватись. У цей момент трейдери, які купували на максимумах, починають зазнавати збитків. Коли ціна коректуватиметься ще більше, вони почнуть виходити своїми стопами. Тиск на продаж посилиться, і в результаті ринок впаде ще сильніше.

Тому щоразу, коли ви бачите, що ринок рухається у сильному тренді, і ціна знаходиться на максимумах, зазвичай вже буває надто пізно, щоб відкривати угоду в такій ситуації.

Використання накопичення позицій для торгівлі проривами

Коли мова йде про торгівлю проривами, найкращим способом є використання накопичення позицій крупними гравцями. Що я маю на увазі? Накопичення позицій, як правило, виявляється ущільненням консолідації на графіку, коли діапазон свічок зменшується.

Торгувати проривами часто супроводжується невдачами. Проте, використовуючи цю техніку, ви зможете збільшити кількість прибуткових угод.

Наприклад, коли щільна консолідація виникає біля рівня опору, це свідчить про те, що тиск покупців залишається високим на протязі тривалого періоду, і у продавців недостатньо сил, щоб відвернути ціну від рівня.

Коли ціна прориває рівень опору, трейдери з короткими позиціями зменшують свої втрати. У той же час зростає тиск від трейдерів-покупців, які відкриватимуть угоди на прорив. Усі ці фактори призводять до швидкого руху ціни вгору без значних відбоїв.

Накопичення позицій: ключова техніка

Накопичення позицій – основна техніка, яку я використовую при торгівлі проривами. Але вона може мати свої варіації.

Наприклад, якщо ми спостерігаємо вищі мінімуми в області опори, це часто свідчить про силу покупців. Це означає, що:

 • Немає тиску від продавців.
 • Тиск від покупців досить сильний, оскільки цінові мінімуми поступово зростають.
 • Велика кількість стоп-ордерів на покупку групуються біля рівня опори, що збільшує ймовірність прориву.

Ось як це виглядає:

Ви, можливо, знайомі з цим графічним зображенням ціни на графіку. Це висхідний трикутник.

Отже, якщо ви виявите такий ціновий шаблон, ймовірно, це означає, що ринок прорве і продовжить свій рух.

Приклад для короткої позиції

Тут все відбувається аналогічно тому, що ми дізналися раніше.

Кожного разу, коли ви бачите нижчі максимуми в області рівня підтримки, це свідчить про таке:

 • Відсутність тиску від покупців.
 • Сильний тиск від продавців змушує ціну опуститися.
 • На рівні підтримки розміщуються стоп-ордери на продаж.

Очевидно, що все це ознаки слабкості.

На зображенні вище ми маємо справу з низхідним трикутником.

4 кроки для пошуку прориву

Насправді, простого факту спостереження за тим, як ціна пробиває певний рівень, недостатньо для відкриття позиції відповідного напрямку. Хоча, безумовно, ви можете розпочати угоду після першої закритої свічки після прориву, на мою думку, є кращі стратегії для входу на ринок. Вони потребують більшої терплячості з боку трейдера. Але пам’ятайте, що ми прагнемо торгувати проривами з найбільшою ймовірністю, а не лише на кожній потенційній установці.

Ціна росте, але свіча прорива закривається вище рівня опори.

В даному прикладі ціна продовжує рости ще протягом двох періодів, а потім починає рухатися вниз. Це створює вершину, яку ми шукаємо. Зазвичай вершина, яку ми шукаємо, є фрактальною, що означає, що найвищий максимум матиме дві свічки зліва з нижчими максимумами і 2 свічки справа від нижчих максимумів.

Спад продовжується, і ціна тестує вже пробитий рівень опори як підтримку. Коли ціна доторкається до опори, вона відскакує вгору, що свідчить про те, що це міцна зона підтримки.

Після того, як ми бачимо закриття свічки вище вершини, яку ми визначили після пробиття, ми маємо міцне підтвердження того, що ціна дійсно може продовжити рух у даному напрямку.

Пробій рівня та індикатор моментум

Якщо ви не впевнені в правильному розумінні руху ціни, пов’язаного з пробоями, ви можете скористатися додатковим торговим індикатором. Один із потужних індикаторів, який трейдер може використовувати для торгівлі на пробій, – це індикатор моментум.

Індикатор моментум складається з області та ізогнутої лінії, яка коливається в межах індикатора. Коли імпульс рухається вгору, це дає нам сигнал про те, що ціна, швидше за все, буде слідувати цій тенденції. Якщо імпульс рухається вниз, це натякає на те, що ціна також може знизитися.

Крім того, надзвичайно високі значення індикатора моментуму вказують на те, що підйомний тренд, ймовірно, продовжиться. У той же час надзвичайно низькі значення індикатора моментуму вказують на те, що поточна ведмежа тенденція, ймовірно, розшириться.

Я вважаю, що оптимальним способом використання індикатора моментуму є виявлення дивергенцій. Ми маємо бикову дивергенцію, коли ціна рухається вниз, а індикатор моментуму зростає. У той же час ми спостерігаємо ведмежу дивергенцію, коли ціна зростає, а індикатор моментуму зменшується. Дивергенція є хорошим показником того, що ціна, швидше за все, незабаром розвернеться.

Як бачите, ціна рухається разом із стійким биковим трендом. Внезапно індикатор моментуму починає реєструвати менші вершини, оскільки ціни продовжують зростати. Це означає, що у нас є ведмежа дивергенція між ціною та індикатором імпульсу. Це дає нам сигнал про наближення ведмежого руху.

Вибір найсильніших проривів

Стан ринку постійно змінюється від тренду до консолідації. Чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим сильніше буде його прорив.

Чим триваліший діапазон на ринку, тим більше ордерів на купівлю та продаж розміщається на його межах. Крім того, трейдери, що спеціалізуються на прориві, виставляють ордери на продаж нижче рівня підтримки, сподіваючись увійти за проривом. Рано чи пізно на ринку закінчиться попит від купуючих, які торгують від межі рівня, і тоді ціна прорве рівень підтримки, активуючи тим самим ордери трейдерів-продавців на прорив.

Пробій рівня та фіксація прибутку

У рамках вашого плану торгівлі на проривах важливо знати, коли виходити з ринку. Після того, як ми обговорили, як входити на ринок при торгівлі на проривах, зараз ми поговоримо про те, як фіксувати прибуток.

Багато трейдерів використовують прості, але ефективні методи аналізу цінового руху, щоб вийти з ринку після прориву, використовуючи свічкові патерни та моделі. Однак у вас є інші альтернативи. Один з класичних способів фіксації прибутку при торгівлі на проривах – це використання скользящої середньої на графіку. Коли ви входите в угоду на прориві, ви можете залишатися у своїй позиції, поки ціна не закриється вище скользящої середньої.

На графіку зображено 34-періодну скользящу середню. В цій скользящій середній за 34 періода немає нічого надзвичайного, але я вважаю, що цей параметр забезпечує надійну стратегію виходу в більшості умов трендових ринків.

Прямокутник показує зону підтримки, яка протестовується 3 рази. У крузі ви бачите свічку, яка проривається і закривається поза межами зони підтримки. Ми могли б використати цей сигнал прориву для відкриття короткої позиції.

Після цього ціна починає рухатися в напрямку ведмежих. Зверніть увагу, що ціна багато разів намагається пробити 34-періодну SMA в напрямку биків. Однак ця скользяща середня стримує ціну, утримуючи нас в цій прибутковій угоді протягом тривалішого періоду часу.

Як торгувати прорив у рівня в сильному тренді?

У сильному тренді ціна зазвичай залишається вище 20-періодної скользящої середньої. Якщо ви чекаєте на відступ, щоб увійти в тренд, ви можете бути розчаровані, оскільки ринок може продовжувати робити нові максимуми без будь-яких відступів.

Тому ми можемо торгувати проривами на зонах свінгів. Стоп-лосс буде розміщений на відстані 1 ATR від стоп-лоссу. Вихід з угоди відбудеться, якщо ціна перетне 20-денну скользящу середню.

5 важливих аспектів для торгівлі на проривах

Торгівля на проривах може бути захоплюючою. Особливо, коли ви натискаєте кнопку “купити”, і ринок стрімко піднімається вгору. Але завжди є ризик зміни напрямку ринку одразу після покупки, тобто завжди існує ризик фальшивого прориву.

Чи не було б чудово мати простий контрольний список, до якого ви можете звернутися перед відкриттям угоди на прорив? Це означає, що ви можете сконцентруватися на угодах з найбільшою ймовірністю успіху і уникати тих, які можуть завершитися невдачею. Цікаво?

Я виділив 5 найважливіших аспектів, на які варто звернути увагу, перед торгівлею на прориві рівня.

Торгуйте на прорив лише в напрямку тренда

Коли ви торгуєте в напрямку тренда, ви збільшуєте ймовірність отримання прибутку від своєї угоди. Іншими словами, якщо ціна рухається вгору протягом останніх 3 місяців, ймовірно, вона продовжить зростати.

Наведу кілька прикладів.

Чи ви хочете купити або продати GBP/NZD?

Чи бажаєте ви купити чи продати фьючерс на 5-річні казначейські облігації?

Тепер, якщо ви відповіли “продати” для першої діаграми і “купити” для другої, ви праві!

Пошук ознак сили

Щоб збільшити свої шанси на успіх, вам слід шукати ознаки сили перед покупкою на пробої (або ознаки слабкості перед продажем на пробої).

Що я маю на увазі? Коли ви шукаєте ознаки сили, ви повинні помітити серію більш високих мінімумів біля рівня опори, оскільки це свідчить про те, що покупці бажають купувати за більш високими цінами. Це виглядає як висхідний трикутник.

Якщо ви шукаєте ознаки слабкості, слід звернути увагу на серію більш низьких максимумів, що наближаються до рівня підтримки, оскільки це свідчить про те, що продавці бажають продавати за більш низькими цінами (що нагадує нам про нисхідний трикутник).

Іноді ціна може не досягати нових максимумів біля рівня опори перед проривом, а починає тісно консолідуватися.

Приклад медвежого настрою:

Уникайте тиску покупців або продавців

Коли ви торгуєте на пробоях, важливо уникати сильного тиску покупців або продавців, щоб ціна могла вільно рухатися в вашу сторону. Що таке зони тиску? Це області на вашому графіку, де існує велика ймовірність того, що ціна може розвернутися проти вас.

Наприклад, EUR/GBP прорвав рівень опору, але невдовзі після цього спостерігається пікове значення коливань, де може втрутитися тиск продавців і знизити ціну.

Навпаки, USD/SGD прорвала рівень нижче підтримки, і попередній рівень мінімуму коливань знаходиться на відстані приблизно 300 пунктів.

Місце входу в угоду на пробій

Просто розмістіть стоп-ордер на покупку вище максимумів, і якщо він спрацює, ви увійдете в угоду.

Ще один спосіб — очікувати, доки ціна прорве і закриється вище максимумів, а потім відкрити позицію на відкриття наступної свічки.

План виходу з угод – це ключовий етап вашої торгівельної стратегії.

Він складається з двох аспектів:

Вихід, коли ви помиляєтеся. Іншими словами, ви маєте запитати себе: “На якій точці графіку я вийду з угоди, якщо ринок рухатиметься проти мене?”

Як орієнтир, ваш стоп-лосс повинен бути розміщений на такому рівні, на якому ваша торгівельна установка стане недійсною. Наприклад, якщо ви купуєте на пробій з накопиченням позиції, тоді ваш стоп-лосс повинен бути розміщений нижче мінімумів накопичення. Ось що я маю на увазі.

Якщо маємо послідовність вищих мінімумів у районі супротиву, ваш стоп-лосс повинен бути розміщений нижче попереднього мінімуму коливань.

Вихід, коли ви праві

Звідки йде вихід, коли у вас все вийшло на користь?

Ви можете використовувати trailing stop. Ось приклад із використанням 200-денної простої рухомої середньої.

Довжина діапазону визначає силу прориву

Коли ринок перебуває в діапазоні, він приваблює покупців, щоб купувати близько підтримки, а продавців — для продажу біля опори. Потім покупці встановлюють стоп-лосси нижче підтримки, а у продавців стопи вище опори.

Таким чином, чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим більше стоп-ордерів накопичується нижче підтримки і вище опори. Якщо ціна вибивається з опори, вона активує групу стоп-ордерів на купівлю (від продавців), що посилює тиск вгору. Крім того, коли ціна подолає опір, це приваблює трейдерів на прорив для покупки, що тягне ринок ще вище.

Чим триваліше ринок перебуває у діапазоні, тим потужніше буде його прорив. Якщо ви опинилися на неправильній стороні прориву, ніколи не середнюйте свої збитки та не збільшуйте стоп-лоси — це шлях до катастрофи. Замість цього просто зафіксуйте збиток і рухайтеся далі.

Як торгувати на проривах при розвороті тренду?

Знаходження нових можливостей

Раніше я згадував, що вам слід торгувати на проривах в напрямку тренду. Але для досвідченого трейдера, ви також можете торгувати на проривах проти напрямку тренду. Це дає вам більше можливостей для торгівлі, які можуть збільшити ваш прибуток.

Як це працює?

 • Мінімум діапазону підтримується підтримкою вищого часового періоду (це дає вам “захист” від покупців старшого часового періоду).
 • Ви бачите ознаки сили або нарощування супротиву.
 • Купуємо на прориві на максимумах супротиву.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду