Trader-blog » Трейдинг » Позиційний трейдинг – ваш успіх на довгострокових трендах

Позиційний трейдинг – ваш успіх на довгострокових трендах

Позиційний трейдинг відкриє перед вами можливість укладати угоди з урахуванням глобальних тенденцій та перебувати у них протягом тривалого часу, тоді як інші трейдери будуть прагнути приєднатися до цих тенденцій та нетерпляче чекати їх відбоїв. Ви ж, починаючи з самого початку, будете у трендових рухах, обходячи корекції й отримуючи задоволення від зростаючого прибутку.

Що таке позиційний трейдинг і як він працює?

Позиційна торгівля – це стиль трейдингу, який спрямований на отримання максимального прибутку з довгострокових трендів. Його суть полягає в тому, щоб ухопити трендовий рух у цілому, не відволікаючись на можливі корекції.

Такий тип трейдингу має свої переваги та недоліки.

Переваги:

 • Вимагає менше 30 хвилин на день.
 • Підходить для тих, у кого є повна робота на весь робочий день.
 • Гораздо менше стресу порівняно з дейтрейдингом та свінг трейдингом.

Недоліки:

 • Ви часто будете спостерігати, як частина вашого прибутку “з’їдається” відбитками.
 • Ви можете розраховувати максимум на 30-40% прибутку на рік.

Як знаходити найкращі торгові можливості в позиційному трейдингу?

Вступайте у тренд на його початку

Найкращим часом для входу в тренд є саме початок, коли відбувається прорив довгострокових рівнів підтримки або опору, або на першому ретесті рівня після прориву.

Відкривайте позиції на підтримці

Якщо ціна знаходиться у межах довгострокової консолідації між рівнями підтримки та опору, найкраще відкривати угоди якнайшвидше, тобто на самій підтримці.

Вперед за проривом

Коли ціна нарешті вибухає з діапазону, розбиваючи лінію опору та рушає вгору, вона змусить стоп-лосси тих, хто вже уклав угоди на покупку. Чим триваліше була консолідація, тим більше трейдерів очікували відскоку від рівня. Звичайно, такі прориви виявляються раптовими та стрімкими.

Ретест після прориву

Ретест рівня після прориву надасть вам ще одну чудову можливість для входу у ринок за трендом. Сильний прорив рівня привертає увагу інших трейдерів, і багато з них не мають терпіння чекати відбитку ціни, тому вони входять у рухаючийся тренд. Розумні гроші відштовхують ціну вниз, вибиваючи стоп-лосси цих трейдерів та поглинаючи їх позиції, щоб збільшити ліквідність. Після цього ціна вільно рухається вгору, без будь-яких перешкод.

Як знайти більш точні точки входу?

Використовуйте дві техніки:
1. Ложний прорив

Ложний прорив базується на руху ціни за рівень і поверненні її назад. Цей рух вводить у лови трейдерів, і коли ціна повертається назад за рівень, їхні стоп-лоси починають працювати. Маркет-мейкери забезпечують ліквідність за рахунок таких трейдерів, які торгують проривами. Тому ложні прориви завжди є чудовою можливістю для входу в позицію під час консолідації.

2. Низьковолатильна консолідація

Низьковолатильна консолідація – це період стабільності ціни, коли вона знаходиться в обмежених межах. В таких умовах важко передбачити подальший рух ціни. Проте, коли відбувається вибір ціни з консолідаційного діапазону, це може вказувати на початок нового тренду. Тому, бачачи низьковолатильну консолідацію, ви можете готуватися до можливого руху ціни в майбутньому.

Низьковолатильна консолідація – це період, коли свічки мають малі тіла. Коли ринок прориває цю консолідацію, ви можете відкривати позицію на купівлю. Стоп-лос можна встановити за протилежний рівень консолідації, що дозволить мінімізувати ризики.

Який стоп-лосс найкраще використовувати?

Позиційний трейдинг не дуже впевнений у малих стоп-лоссах, оскільки вони часто зриваються. Вам потрібно збільшити розмір стопа, щоб уникнути випадкового висунення ринковим шумом. Стоп-лосс повинен бути розміщений так, щоб було зрозуміло, що ви помилилися щодо напрямку ринку.

Наприклад, якщо ви торгуєте фігурою “голова і плечі”, ваш стоп-лосс повинен бути розміщений так, щоб було очевидно, що фігура втратить своє значення, якщо ціна досягне цього рівня на графіку. Якщо ви відкриваєте позицію від рівня підтримки, ваш стоп-лосс повинен бути розміщений так, щоб було очевидно, що лінія підтримки була остаточно прорвана.

При встановленні стоп-лосса завжди залишайте певний буфер для ціни, дозволяючи їй дихати.

Якщо ви не знаєте, який буфер краще використовувати, візьміть значення 1 ATR.

Трейлинг-стоп: забезпечте собі максимальний прибуток

Якщо ви прагнете здобути прибуток з усього тренду, то вам слід використовувати трейлінг-стоп у своїй торгівлі. Це дозволяє нам не обмежувати прибуток.

Ви можете скористатися двома методами для використання трейлінг-стопу:

 1. Індикатор ATR.
 2. Скользящі середні.

Індикатор ATR вимірює волатильність руху ціни протягом певного часового періоду. Тому ви можете використовувати множник для ATR, щоб вибрати місце для встановлення стоп-лосу.

Скользящі середні – це індикатор, який слідує за трендом, усереднюючи його значення. Тому хорошим місцем для стоп-лосу буде його розміщення за лінією скользящої середньої.

Якщо ви тримаєтеся в тренді максимально можливий час, не боячись глибоких відкатів, спробуйте використовувати скользячі середні з великим періодом.

Торгова стратегія для позиційного трейдингу

Ми вже маємо всі складові гарної стратегії:

 1. Очікуємо тривалої консолідації. Це перший крок.
 2. Входимо при прориві рівня. Також можна входити ще раніше, від лінії підтримки.
 3. Стоп-лосс встановлюємо на рівні 1 ATR від рівня прориву. Це важливо, щоб захистити свої позиції.
 4. Зсуваємо стоп-лосс за ціною на 50 MA. Це допоможе забезпечити безпеку у разі руху ціни в несприятливому напрямку.

Стратегія позиційного трейдингу застосовується до великих таймфреймів, але хто сказав, що ви не можете використовувати її і на менших таймфреймах? Всі ті ж самі установки та точки входу можна знайти на годинних, п’ятнадцятих та навіть п’ятихвилинних графіках. Однак, чим менший таймфрейм ви оберете, тим коротший тренд ви зможете захопити.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду