Trader-blog » Теханаліз » Пірамідування в трейдингу: стратегія для збільшення потенціалу прибутку

Пірамідування в трейдингу: стратегія для збільшення потенціалу прибутку

Стратегія пірамідування може значно збільшити ваші шанси на отримання гораздо більшого прибутку з ринку. Ця техніка може буквально подвоїти або навіть потроїти розмір потенційного прибутку всього лише за одну угоду.

Що таке пирамідування і як це працює?

Пірамідування ґрунтується на масштабуванні прибуткової позиції.

Коли ви правильно передбачаєте рух ціни, ви маєте здобути максимальний прибуток на ринку. І коли ви помиляєтеся, ваші втрати повинні бути мінімальними. Пам’ятайте ці слова: “Відсікайте збитки, дозволяйте прибуткам зростати”. Стратегія пірамідування ідеально відповідає цим словам, оскільки вона збільшує розмір вашого доходу у декілька разів, залишаючи при цьому попередній рівень ризику.

На наведеному зображенні можна побачити ринок з очевидним висхідним трендом. Ціни формують вищі максимуми та нижчі мінімуми. Це відмінний приклад руху ціни по “сходинках”, коли спочатку ціна подолає опір, а потім повторно його тестує. Така ситуація ідеально підходить для масштабування прибуткової угоди.

Давайте розглянемо реальний приклад угоди:

Правила ефективного пірамідування в трейдингу

Пам’ятайте, що ринок повинен зробити прорив рівня, а потім утриматися за межами прориву, щоб виправдати додавання до початкової позиції. Отже, наявність сильного тренду є обов’язковою умовою для стратегії пірамідування.

Використання техніки з розумінням

Ця техніка вимагає від вас практики, а також терпіння і досвіду. Намагайтеся не бути жадібними. Дуже легко потрапити в пастку, сподіваючись, що ціна продовжить свій рух. Не забувайте про ретестування. Навіть найсильніші тренди завжди роблять ретестування до свого середнього значення.

Важливі пункти для врахування:
  • Використовуйте пірамідування лише в разі сильного і стійкого тренду.
  • Перемикайтеся на вищі таймфрейми, оскільки на них може бути цінова структура, яка може бути непомітною на молодших таймфреймах.
  • Завжди відмічайте рівні підтримки та опору.
  • Дотримуйтесь плану виходу з ринку.
  • Встановлюйте правильне співвідношення ризику та прибутку з самого початку.
  • Використовуйте однаковий розмір лота для кожного додаткового входу в ринок.

Використання пірамідування потрібно підходити з великою обережністю. Це не техніка, за якою ви буде відкривати угоди щодня. На ринку може бути обмежена кількість хороших можливостей. Якщо ви зможете використати лише три або чотири угоди з пірамідування в рік, ви отримаєте потенційний дохід від 60% до 80%, при цьому ваш ризик залишатиметься мінімальним.

Помилки при використанні пірамідування

Багато трейдерів вважають, що вони можуть використовувати пірамідування на будь-якому моменті входу. Іншими словами, спочатку вони шукають торгову установку, а потім дивляться на загальний ринковий контекст. Однак це неправильний підхід.

Належне визначення ринкової ситуації

Перш за все, вам потрібно визначити поточну ринкову ситуацію. Насправді, ви повинні це робити незалежно від того, чи плануєте ви використовувати пірамідування чи ні. В іншому випадку ви швидко виявите, що торгуєте в ізоляції від ринку, перебуваючи у своєму «бункері». Ви можете вважати, що на 4-годинному графіку відбувається биковий тренд, хоча насправді це просто корекція всередині більшого ведмежого тренду на тижневому графіку.

Ще одна причина, чому спочатку потрібно визначити більш загальну картину, полягає в тому, що це допоможе вам не помилятися щодо поточної ринкової ситуації. Якщо спочатку ви входите на ринок, а потім шукаєте додаткові можливості для додавання позиції, ви будете намагатися побачити те, що вам хочеться побачити, не усвідомлюючи при цьому реальну картину подій.

Значення загальної картини

Очевидно, що кожен з нас хоче мати можливість відкрити угоду й побачити, як ринок миттєво стрибне на 1000 пунктів у обраному нами напрямку. Але так не відбувається. Всі трейдери прагнуть отримати прибуток, тому вони можуть підсвідомо ігнорувати сигнали, які можуть завадити отриманню прибутку.

Початок з загальної картини

Почавши з визначення загальної картини, ви повністю уникнете цієї пастки. Це буде легко, оскільки ви все ще за межами ринку і поки що не ризикуєте своїми грошима. Якщо немає ризику, це означає, що ви з меншою ймовірністю прийматимете емоційні рішення.

Таким чином, на даний момент ми розуміємо, що визначення «загальної картини» повинно стояти на першому місці. Тому завжди спочатку зменшуйте масштаб свого графіка і перевіряйте старші таймфрейми.

Три ключові фактори для успішного пірамідінгу

Після того як ви визначили, що пошук хороших можливостей для масштабування угод починається з більш широкої картина, але які ще фактори варто враховувати перед використанням пірамідінгу?

Ваш стиль торгівлі

Усе, що ви робите в трейдингу, має відповідати вашому стилю торгівлі і вашому типу особистості.

Для деяких трейдерів незручно додавати позиції, і вони прагнуть швидше забрати прибуток і вийти з ринку. Іншим трейдерам подобається пірамідінг, і вони віддають перевагу тривалому утриманню позицій.

Один успішний вхід на ринок і тривале утримання угоди може компенсувати серію збитків, що знову підтверджує той факт, що відсоток прибуткових угод не настільки важливий.

Не маєте свого стилю ще? Тоді скористайтеся демо-рахунком, щоб набратися досвіду і знайти свій стиль у торгівлі.

Очевидні рівні підтримки і опору

Для успішного використання пірамідінгу вам спочатку потрібно знайти рівні підтримки або опору. В іншому випадку ви не зможете бути впевненими, коли знову входити на ринок.

Ваші рівні повинні виявитися для вас протягом перших 30 секунд аналізу графіка. Оскільки, якщо вони такі очевидні для вас, ймовірно, вони так само будуть очевидні і для інших учасників ринку.

Виразний технічний паттерн

Я люблю знаходити хороші патерни прайс екшену, також я люблю торгувати за трендом. Об’єднайте ці дві складові, і ви отримаєте виграшну комбінацію.

Два патерни, які я часто використовую – це прапор і трикутник. Обидва вони частіше всього призводять до продовження поточного тренду.

Іноді на ринку можна помітити різні моделі, які сигналізують про можливий розворот тренду. До таких моделей можна віднести “Двійну вершину” або “Голову і плечі”:

Однією з великих переваг входу на ринок за технічними паттернами під час пірамідінгу є можливість використовувати графічну ціль поточного шаблону як кінцеву мету. Якщо ваша ціль – 1000 пунктів, ви можете використовувати очевидні рівні підтримки або опори на своєму шляху, щоб додавати відкриту позицію.

Це дає вам можливість точно планувати ваші торгівельні дії, спираючись на конкретні цілі та патерни на графіку, що полегшує прийняття рішень та зменшує емоційний стрес.

Зверніть увагу, що у даному випадку кінцева ціль становить 1000 пунктів після прориву лінії шиї. Попереднє визначення можливого руху ціни дозволяє вам залишатися впевненим, що великий прибуток є реалістичним. У кінці кінців, ви можете спокійніше додавати позиції до відкритої.

Це стратегічне планування дозволяє вам більш ефективно управляти ризиками та позиціями, що забезпечує більшу стабільність в торгівлі:

Приклади угод

Тепер, коли ви маєте чітке уявлення про те, що потрібно для успішного пірамідінгу, давайте розглянемо два приклади, де виявлення більшого паттерну в самому початку виявилося надзвичайно прибутковим.

По-перше, це модель “Голова і плечі”, яка була виявлена на тижневому таймфреймі:

Після того, як я визначив цей зворотний паттерн, я просто зачекав на сприятливу можливість для входу на ринок на денному графіку. І вона з’явилася:

Незабаром після того, як ціна впала нижче лінії шиї, утворилася точка входу під час повторного тестування рівня як нового опору. Тепер у мене була вигідна торгівельна ситуація та серйозна причина для додавання до позиції.

Розглянемо інший приклад. На відміну від попередньої угоди, ця була здійснена на 4-годинному графіку. Тому ми можемо назвати її скоріше “спринтом”, оскільки для її завершення знадобилося кілька місяців.

На наведеному нижче графіку можна побачити фальшиве проривання, звідки все розпочалося. Воно визначило точку входу для відкриття угоди на продаж:

Медвежий тренд повільно вирушав на мою користь. Крім того, у мене був рівень трендової лінії як орієнтирна ціль, розташована на значній відстані. Це надало мені необхідну впевненість для пірамідування цієї позиції.

Як я отримав прибуток 54R на одній угоді за допомогою пірамідінгу?

Я хочу поділитися досвідом моєї угоди, в якій я використовував стратегію пірамідінгу, щоб отримати значний прибуток. Я впевнений, що, розкривши вам мої міркування, ви краще зрозумієте, як можна використовувати пірамідінг.

Зазвичай я закриваю свої позиції з ризиком до прибутку в розмірі 2R. Угода на 54R – це моя найбільш прибуткова на сьогоднішній день. Це була одна з тих можливостей, які з’являються раз в декілька років. Більшість моїх позицій утримуються тиждень або навіть кілька тижнів. Таким чином, чотиримісячна позиція також не є нормою для мене.

Торговий сетап, що розпочав усе

Давайте розглянемо мою початкову торгову ідею. Спочатку давайте подивимося на щотижневу діаграму:

Переглянув вищезгадану діаграму, вона навіяла на ідею можливого розгортання тренду. Що саме вказало мені на цю думку?

Два ключові рівні Фібоначчі – 50 та 61.8 – ідеально відповідають максимумам і мінімумам, що сформувалися чотири роки тому. Також зверніть увагу, що початкові і кінцеві точки, які я використовував для розширення Фібоначчі, – це ключові мінімуми і максимуми руху ціни. Чотирирічний період між мінімумами і максимумами свідчить про те, що, ймовірно, сформувалася головна точка розвороту ринку.

Давайте детальніше розглянемо, наскільки добре рівні 50 і 61.8 відповідають основним максимумам і мінімумам ціни, сформованим кілька років тому:

Цей графік показав мені, що цей максимум року виявився ключовою точкою розгортання. Якби ціна продовжила свій ріст, рівні Фібоначчі не вирівнялися б так ідеально. Звичайно, цього було недостатньо для відкриття короткої позиції, але з того часу я почав шукати можливості для продажу.

Незабаром з’явилась вигідна торгівельна ситуація у формі ведмединого пін-бару:

Пін-бар на вищенаведеному графіку сформувався на денному таймфреймі незабаром після того, як ціна не змогла піднятися вище нещодавнього максимума. Цього було достатньо для того, щоб я відкрив коротку позицію при закритті пін-бара із стоп-лосом на рівні 70 пунктів. Я вважав, що у мене є всі шанси побачити глобальну корекцію після тривалого трьохрічного ралі.

Давайте розглянемо перспективу, де саме сформувався пін-бар:

Звичайно, в той момент я ще не знав, що ціна продовжить свій спад у найближчі місяці. Однак підказки, які я зібрав, вказували на ймовірність руху ціни вниз і надали достатньо можливостей для пірамідінгу моєї короткої позиції.

Пірамідування успішної угоди

Зараз я знаходжуся в короткій позиції, спираючись на ведмежий пін-бар, який ми тільки що побачили. Крім того, у мене є чіткі свідчення того, що ціна нещодавно сформувала головну вершину через рівні Фібоначчі.

Ви, можливо, помітили на першому графіку в початку цієї статті, що ціна сформувала модель “голова і плечі” на тижневому графіку:

Оскільки я увійшов на ринок на правому плечі, сама модель ще не була повністю сформована. Проте пам’ятайте, що рівні Фібоначчі показали мені, що голова цієї моделі була ключовою точкою розвернення. Враховуючи це, я вже не був зацікавлений у справах на 3R або 4R.

Через два тижні після мого початкового входу я заробив прибуток у 130 пунктів, тому я почав переносити свій стоп-лосс. На той момент я знаходився в безрисковій торгівлі з потенційним прибутком у 1680 пунктів.

Причина такого великого потенційного доходу полягала в чотиримісячній моделі “голова і плечі”. Як ми знаємо, вимірювана ціль для заборгованості доходу визначається шляхом вимірювання висоти патерна в пунктах і подальшого проектування того ж самого відстані від точки прориву.

Приблизно через три тижні після початкового виникнення ведмежого пін бару, утворився другий пін бар на ключовому рівні опори:

Наразі у мене відкриті дві короткі позиції, і я зафіксував певний прибуток за допомогою трейлінг-стопу. Навіть якщо ринок би зробив відскік, а моя друга позиція виявилася збитковою, перша все одно принесла б мені прибуток у розмірі 165 пунктів.

Третій сигнал на вхід був набагато більш значущим у контексті широкої моделі розгортання. На цей момент ринок здійснив прорив лінії шиї і повторно протестував її як новий рівень опори:

Четвертий і останній момент входу виник після фази консолідації. Зазвичай я уникав би входу на ринок в цей час, проте через нещодавній прорив лінії шиї в поєднанні з ще одним відбивним пін-баром на рівні опору я вирішив відкрити ще одну коротку позицію.

Майте на увазі, що в даний момент мій найгірший сценарій вже склав 18R або 36% прибутку при початковому ризику всього 2%.

Фінальні результати

Після того, як ви побачили всі мої дії від початку до кінця, давайте розглянемо кінцеві результати.

Перші дві позиції

Перша позиція, відкрита після медвежого пін бару, принесла прибуток в 1680 пунктів, з урахуванням стоп-лоссу в 70 пунктів, це склало 24R. Іншими словами, ризик в 2% приніс прибуток у розмірі 48%. Додавши позицію, яка рухалася в мою користь, я зміг подвоїти це число.

Другий медвежий пін бар, що сформувався через три тижні після початкового, приніс мені ще 1420 пунктів. З урахуванням стоп-лоссу в 100 пунктів, це дало мені 14.2R або 28.4% прибутку при ризику в 2%.

Третя та четверта позиції

Таким чином, я мав 38R на основі перших двох позицій.

Третя позиція була додана після повторного тестування лінії шиї і, в кінцевому підсумку, принесла 1025 пунктів. Мій стоп-лосс для всієї позиції був на відстані 120 пунктів, оскільки я хотів надати ринку деякий простір для дихання. Ця угода додала ще 8.5R до кінцевого результату.

Останній пін бар сформувався на максимумі консолідації. Ця конкретна позиція вартувала 7.5R, піднявши загальний прибуток до 54.2R.

Також я мав намір додати ще один вхід після повторного тестування рівня опору.

Ринок мав свої плани і досяг цілі без будь-якого відкату.

Найприємніше використання стратегії пірамідінгу — це те, що мій максимальний ризик протягом усього угоди становив лише 2% від депозиту. Єдиним реальним недоліком був час утримання позиції, який склав чотири місяці.

Проте, скільки б ви знали хедж-фондів, які можуть здобути прибуток у 108% за один рік, не кажучи вже про чотири місяці?

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду