Trader-blog » Трейдинг » Мобільний трейдинг: переваги та недоліки

Мобільний трейдинг: переваги та недоліки

Мобільний трейдинг надає трейдерам повну свободу. Ще зовсім недавно для торгівлі вам потрібно було постійно перебувати перед екраном комп’ютера. Сьогодні завдяки смартфонам та планшетам ви можете торгувати з будь-якої точки світу.

Більшість брокерів просувають свої мобільні платформи як перевагу. Але чи дійсно це перевага? Зручно мати можливість перевіряти свої позиції та постійно слідкувати за ціновими рухами. Однак я б сказав, що назвати це перевагою досить складно. Насправді, це навіть може завдати шкоди вашій торговельній ефективності.

Сьогодні ми обговоримо причини, чому мобільний трейдинг не завжди є хорошою ідеєю, коли мова йде про торгівлю або управління вашими угодами.

Розмір екрану має значення

Важливість розміру екрану для трейдера

Розмір екрану, який ви використовуєте для перегляду графіків, дуже важливий. Стандартний 15-дюймовий екран ноутбука або 19-22-дюймовий екран монітора настільного комп’ютера достатньо великі для зручного аналізу графіків, але не занадто великі, щоб вам доводилося постійно рухати очима.

Тепер порівняйте ці розміри з екраном вашого мобільного телефону. Незважаючи на те, що у мобільних пристроях може бути відмінне розширення та щільність пікселів (PPI), малий розмір дисплея не дуже зручний. Цінові моделі можуть виглядати чудово на вашому телефоні, але вони будуть виглядати зовсім по-іншому на екрані вашого комп’ютера або ноутбука, і навпаки.

Однією з переваг торгівлі за ціновим дійством є можливість прибрати індикатори, які заважають графіку. Використання смартфона для торгівлі усуває цю перевагу. Навіть якщо ви видалите всі індикатори з графіків, малий розмір екрану буде обмежуючим фактором при визначенні сприятливих торгівельних установок.

Комфортне середовище – ключ до успіху трейдера

Для продуктивної торгівлі дуже важливо бути в комфортному середовищі, де ви будете почувати себе максимально розслаблено і де зможете цілком погрузитися в аналіз поточної ринкової ситуації. При цьому ніщо не повинно вас відволікати. Таку атмосферу ви можете створити вдома або в своєму офісі.

Проте що відбувається з мобільним трейдингом? Ви можете торгувати в автобусі, таксі або навіть у магазині. У цих місцях є безліч різноманітних відволікаючих факторів, починаючи від шуму вуличного руху, розмов людей або гучної музики. Все це обов’язково відволіче вас від торгівлі.

Занадто зручно не завжди означає корисно

Мобільний трейдинг: краса чи звірство?

Ідея мобільного трейдингу полягає у зручності. Ви можете перевіряти свої позиції, входити чи виходити з ринку, ставити відкладені замовлення з будь-якого місця у будь-який час.

Але якщо я скажу, що це занадто просто? Трейдинг з мобільного телефону настільки зручний, що фактично змушує вас відмовитися від проведення аналізу ринку.

Наприклад, ми всі знаємо, що фастфуд не надто корисний для здоров’я, але це залишається однією з найшвидкозростаючих галузей на протязі багатьох років. Чому? Одна з основних причин полягає в тому, що це надзвичайно зручно. Ви можете заїхати, заплатити менше 10 доларів і з’їсти гарячу їжу, не виходячи з машини — це величезна економія часу.

Проте, незважаючи на те, що це економить час і гроші, залишається питання — чи маємо ми це робити? Звичайно, це особисте рішення кожного, але ми всі знаємо, що зручність часто переважає користь для здоров’я. Це приводить мене до важливого питання. Кому, на вашу думку, вигідніше фастфуд? Людям, які його замовляють? Чи компаніям, що його продають?

Можливо, це риторичне питання. Проте цей приклад добре підходить до мобільної торгової платформи. Що, якщо ця платформа була зроблена настільки зручною лише для того, щоб завдати шкоди вашому торговому рахунку?

Основна мета вашого брокера — змусити вас торгувати. Саме так вони заробляють свої гроші. Тому, запропонувавши вам можливість торгувати зі смартфона, вони генерують більше угод. Але я сумніваюся, що більш часті угоди будуть для вас так само вигідними, як для вашого брокера.

Як зменшити недоліки мобільного трейдингу?

Перевага торгівлі з мобільних пристроїв полягає в можливості управління угодами, коли ви не біля комп’ютера. Але якщо торгівля з телефона не є хорошою ідеєю, як ефективніше керувати своїми позиціями?

Перехід на вищі таймфрейми

Перш ніж відкривати угоди, перейдіть на вищі таймфрейми. Таким чином, ви уникнете необхідності постійно дивитися на графіки. Замість цього ви можете перевіряти свої позиції лише три або чотири рази на день, або навіть один раз на день.

Використовуйте жорсткий стоп-лосс

Завжди використовуйте жорсткий стоп-лосс, який автоматично закриє вашу позицію у разі, якщо ринок рухатиметься проти вас.

Правильне визначення розміру позиції

Важливо правильно визначити розмір позиції. Якщо ви знаєте, що розмір вашої позиції мінімальний і відповідає вашому торговому плану, вам не доведеться постійно переживати за свої угоди.

Можливо, ви чекаєте на відповідний торговий сигнал для входу на ринок, і він може статися у будь-який момент. У цьому випадку моя стратегія проста — нічого не робити.

Якщо я не в домашній обстановці без відволікаючих факторів і у мене немає мого ноутбука для торгівлі, я не буду ризикувати своїми важко заробленими грошима. Я знаю, що ринок буде і завтра, торгові можливості нескінченні, а ось мій торговий капітал, з іншого боку, зовсім не безмежний.

Я не кажу, що мобільний трейдинг — це погано. У кінці кінців, це особисте рішення кожного трейдера.

Який смартфон вибрати для мобільної торгівлі?

За останні кілька років значно збільшилася кількість програмного забезпечення для мобільної торгівлі. Тепер для трейдингу вам знадобиться лише смартфон або планшет, а також доступ в Інтернет.

Протягом минулого року підтримка мобільного трейдингу стрімко зростала. У 2019 році на ринку з’явилася ще більша кількість мобільних телефонів, які підходять для торгівлі. Але який смартфон буде найбільш зручним? Це залежить від трьох параметрів: операційна система, розмір екрану та час роботи від акумулятора.

Двома найпоширенішими операційними системами є Android і iOS.

Великий екран смартфона дозволить вам торгувати з більшим комфортом. Я рекомендую використовувати принаймні 5-дюймовий екран для мобільного трейдингу. Час роботи від акумулятора є ще одним важливим фактором. Я віддаю перевагу не менше 13-14 годинам автономної роботи.

Найкращі смартфони для трейдингу в 2019 році

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 ідеально підходить для трейдингу. Із часом роботи від акумулятора протягом 17 годин і розміром екрана 6,2 дюйма, торгівля з цього телефону — одне задоволення. З цим смартфоном ви можете трейдити майже цілий день, чим не можуть похвалитися інші пристрої.

iPhone XR

iPhone XR — один з нових iPhone, що вийшли наприкінці 2018 року. З часом автономної роботи в 11 годин і пів, це найкращий вибір для користувачів iPhone. Окрім того, що він може похвалитися чудовим часом автономної роботи, він також має великий розмір екрана і коштує набагато дешевше, ніж флагманський iPhone XS. Якщо вам не потрібен OLED-екран і корпус зі сталі, це кращий iPhone.

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite — один з найкращих бюджетних варіантів на ринку в 2019 році. З розміром екрана 6,26 дюйма і вражаючим часом роботи від акумулятора, ви отримаєте максимум можливостей за свої гроші. Хоча у телефона може бути не найкраща камера, він запропонує вам все, що потрібно від сучасного смартфона.

OnePlus 6

OnePlus 6 — це телефон середнього цінового сегменту — не такий дешевий, як Xiaomi, але і не такий дорогий, як флагманські телефони.

Який планшет підійде для мобільного трейдингу?

Традиційно планшет – це пристрій з сенсорним екраном без клавіатури, а ноутбук – це комп’ютер, упакований в невеликий корпус з вбудованою клавіатурою. Ультрабуки – це компактні і тонкі версії ноутбуків. Зазвичай вони важчі за планшет, але легші за ноутбук.

За останні роки відмежування між цими трема пристроями стало розмитим. Тепер ви можете знайти на ринку планшети з під’єднуваними клавіатурами, які називаються 2 в 1. Саме вони найкраще підійдуть для торгівлі. Портативний планшет у поєднанні з клавіатурою робить пристрій 2 в 1 ідеальним для мобільного трейдера.

Яку настільну операційну систему обрати?

У попередньому розділі я розглянув дві основні мобільні операційні системи — Android і iOS. Однак сучасні планшети також можуть мати настільні ОС, такі як Windows 10 або Mac.

Яка ж операційна система найкраща для планшетів?

Давайте відразу позбавимося від Android і iOS. Хоча вони чудово підходять для смартфонів, для якісного планшета потрібні більш функціональні можливості. Windows і Mac можуть зробити набагато більше, ніж мобільні операційні системи.

Очевидно, що Windows 10 — найкраща операційна система для трейдингу.

Mac підтримується не так широко. Ви можете використовувати деякі торгові платформи і на Mac, але це буде далеко не так близько до програмного забезпечення, доступного на Windows. Деякі з найпопулярніших торгових платформ недоступні на Mac. Один з прикладів цього — MetaTrader, для якого потрібна віртуальна машина (наприклад, VMWare або Parallels), що дозволяє використовувати програми Windows на Mac.

На мою думку, Windows 10 є найкращою операційною системою для мобільного трейдингу.

Найкращі планшети для мобільного трейдингу в 2019 році

Microsoft Surface Book 2

На першому місці у списку кращих 2-в-1 планшетів у 2019 році знаходиться Surface Book 2 від Microsoft. Це надзвичайно потужний і один з найкращих повноцінних планшетів на ринку. Пристрій має 15-дюймовий екран із можливістю зберігання до 1 ТБ на SSD. Також він надасть вам найкращу продуктивність. Єдиний його недолік — він коштує занадто дорого.

Lenovo Flex 6 14

Lenovo Flex 6 14 є середнім за ціною 2-в-1. З моменту його випуску цей планшет отримав кілька хороших відгуків. Він не може похвалитися такими вражаючими характеристиками, як Surface Book 2, але вам доведеться заплатити третину від ціни, і цей планшет 2-в-1 зможе зробити майже все, що може зробити і Surface Book.

Lenovo Miix 300

Якщо у вас обмежений бюджет, Miix 300 від Lenovo відмінно підійде для вас. Miix 320 поставляється з відсічною клавіатурою, процесором x5-Z8350 і 4 ГБ оперативної пам’яті. Час автономної роботи також вражає.

Пристрої від Apple

Єдиний вартуваний планшет Apple — iPad Pro, в якому також використовується мобільна операційна система Apple iOs. Якщо вам потрібен просто доступ до графіків і торгової платформи, iPad зовсім може задовольнити ваші потреби. Тим більше, на ньому відмінно працюють всі версії MetaTrader.

Повноцінний варіант для прихильників Apple — це Macbook. Однак, як ми вже писали, MAC не занадто зручний для трейдингу.

Мобільні торгові платформи

Зазвичай самі брокери надають мобільну торгову платформу. Це може бути їх власна пропрієтарна платформа або ж MetaTrader 4, MetaTrader 5 або cTrader.

TradingView постійно удосконалюється на настільних комп’ютерах і планшетах, а з їх недавньою програмою для Android, TradingView тепер доступний як в AppStore, так і в PlayMarket.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду