Trader-blog » Теханаліз » Гэпи в трейдингу: що робити після утворення гэпу?

Гэпи в трейдингу: що робити після утворення гэпу?

Сьогодні ми розглянемо, що таке гэпи в трейдингу, чому вони виникають, а також подивимося, як їх можна використовувати для отримання прибутку.

Гэпи досить поширені, особливо на фондовому ринку, і вони можуть надати нам важливу інформацію про динаміку цінового руху. Гэп зазвичай виникає, коли ціна закриття попереднього дня та ціна відкриття наступного дня мають різні цінові рівні. У часи підвищеної волатильності також можуть існувати інтраденевні гэпи.

Гэпи можуть надати нам додаткові структурні фактори при визначенні рівнів підтримки та опору. Як ви, можливо, знаєте, чим більше у нас структурних факторів на певному рівні, тим більш значущим буде цей рівень.

Зміст

Як виглядають гепи в трейдингу?

Перш ніж ми поговоримо про технічні переваги гепів, давайте подивимось, як вони виглядають на графіку. Нижче наведено денний графік EURUSD, на якому видно кілька гепів, сформованих протягом трьох місяців:

Ринок сформував кілька розривів, коли ціна відкриття була вище або нижче попередньої ціни закриття.

4 типи гепів

Геп, який формується на пробій рівня

Геп на пробій формується, коли ціна пробиває важний рівень підтримки або опору.

Графік нижче показує графік акцій Apple зі сильним рівнем опору. Після того, як відбувся пробій, тенденція прискорилась. Таким чином, пробійний геп дає нам сигнал на продовження тренду.

Графік, наведений нижче, показує численні пробійні гепи через важні рівні опору. Кожен геп також призводить до продовження тренду.

Геп, який формується на виснаженні тренду

Поява гепу на виснаженні зазвичай відбувається під час трендового періоду і може сигналізувати про зворот ринку. Ціна робить останній геп в напрямку тренду, а потім ринок розвертається.

Ситуація на графіку нижче демонструє два гепи виснаження на попередніх рівнях підтримки (2) та опору (1). У обох випадках свічки після гепу мають невеликі доджі та вказують на невизначеність. Наступні свічки є великими імпульсивними та надають остаточний сигнал про розворот.

Геп на продовження тренду

Гепи на продовження виникають у середині тенденцій. У висхідному тренді геп вгору сигналізує про продовження вгору руху ринку та показує, що на ринок прийшли нові покупці, які тягнуть ціну вгору.

Проте гепи продовження не повинні бути надто великими за розміром. Будь-які екстремальні рухи ціни можуть передвіщати зсув у рівновазі між покупцями та продавцями.

Общі гепи

Що таке общі гепи та як вони впливають на рух цін?

Общі гепи, як можна здогадатися з назви, не є нічим незвичайним і часто виникають без серйозних наслідків для подальшого руху ціни.

Ці типи гепів зазвичай виникають у моменти невизначеності на ринку. Вони не є великими за розміром і зазвичай швидко заповнюються. На наведеному нижче знімку екрану показана цінова діаграма акцій QQQ. У межах цінового діапазону часто виникають общі гепи.

Заповнення гепів: стратегія торгівлі

Популярна торгова стратегія, відома як заповнення гепів, часто застосовується на фондовому ринку та ринку Форекс.

Після утворення гепа ціна часто повертається до місця початку гепа та “закриває” його. Однак варто мати на увазі, що не завжди відбувається закриття гепа, і це може не статися одразу.

Я не рекомендую торгувати виключно на закриття гепа без додаткових підтверджуючих факторів. Після закриття гепа ви часто зможете знайти додаткові можливості для входу на ринок у напрямку першорядного руху ціни.

Наприклад, коли геп на акціях Twitter був закритий, ціна швидко розпочала новий биковий період.

Закриття гепів на акціях Netflix

Закриття обох гепів на акціях Netflix кожного разу слугувало каталізатором для початку нового трендового руху.

Гэпи на ринку Форекс

На ринку Форекс гэпи відбуваються рідше. Однак є тенденція, що ціна часто повертається до надзвичайно довгих свічок.

Чому утворюються гапи на ринку Форекс?

Розуміння природи гапів

На ринку Форекс ніколи не припиняється торгівля, навіть у вихідні чи святкові дні. Частим помилковим уявленням серед трейдерів є те, що ринок закритий у вихідні. Насправді лише роздрібна торгівля припиняється на вихідних. Ринок Форекс, як обмін валют, постійно продовжує працювати.

Що стосується утворення гапів, то вони просто не існують. Не ринок відповідає за появу гапів, а ваш брокер. Коли роздрібна торгівля закривається на вихідні, ваш брокер обмежує вас у можливості торгувати. Тому розмір гапів часто відрізняється у різних брокерів.

Для роздрібного трейдера, який переглядає графік після півночі в п’ятницю, здається, що ринок закритий. Насправді ринок все ще рухається, і ціна постійно змінюється. Коли роздрібна торгівля відновлюється у понеділок, на графіку часто відображається ціна, відмінна від п’ятничної, що створює гап.

Хоча ринок Форекс відкритий у вихідні, через скорочення обсягу ліквідності його рухи не такі значні. Саме тому гапи на десять або двадцять пунктів зустрічаються набагато частіше, ніж гапи на п’ятдесят або більше пунктів на початку нового тижня.

Три основних типи гапів:

Поява гапів у період відпочинку

Як я вже зазначав, вони утворюються через рух ринку у вихідні дні. Це відмінність між ціною закриття ринку в п’ятницю та його відкриттям у понеділок. П’ятдесят дві неділі на рік – це найпоширеніші гапи на форекс.

Місячні гапи

Ці гапи виникають між ціною закриття одного місяця та ціною відкриття наступного. Важливо зауважити, що місячний гап утворюється лише в тому випадку, якщо новий місяць розпочинається у вихідні. Гапи можуть виникати, якщо новий місяць починається у робочий день, однак вони рідко призводять до значного розриву в ціні.

Річні гапи

Як із назви зрозуміло, ці гапи утворюються на початку нового року. Оскільки роздрібна торгівля закрита до 1 січня, а більшість великих гравців віддають перевагу зниженню своїх позицій до кінця року, часто можна помітити значний розрив в ціні, коли роздрібна торгівля відновлюється 2 січня. Це найвагоміший гап, який може суттєво вплинути на ринок.

Незакриті гапи: важливість для трейдера

Що таке незакритий гап?

Незакритий гап – це такий гап, який утворюється і залишається відкритим протягом більше одного тижня. Іншими словами, ринку потрібно понад п’ять торгових днів, щоб закрити цей гап. Це можуть бути недельні, місячні або навіть річні гапи.

Важливість різниці у часі

Важливо зауважити, що річні гапи більш значущі, ніж місячні, так само як і місячні гапи важливіші, ніж тижневі.

Приклад незакритого гапа

Давайте розглянемо приклад незакритого гапа, щоб краще зрозуміти цей концепт:

Місячні гапи: важливість і наслідки

На діаграмі вище видно, що утворився місячний гап практично на 50 пунктів. Ринку знадобилося 11 торгових днів, щоб його закрити. Як тільки гап був закритий, ціна продовжила своє агресивне зниження в напрямку гапа.

Приклад незакритого тижневого гапа

Ось ще один приклад незакритого тижневого гапа:

Приклад незакритого гапу в 60 пунктів

Цей гап на 60 пунктів утворився на початку нового тижня і залишався незакритим протягом 50 днів. Як тільки ринок закрив гап, він продовжив свій рост.

Як можна торгувати за незакритим гапом?

Ми можемо встановити лімітний ордер на купівлю або продаж за початковою ціною гапу, щоб увійти на ринок після закриття гапу.

Підсумок

Торгівля за незакритими гапами може бути дуже прибутковою і забезпечувати точні точки входу на ринок. Це особливо ефективно, якщо ринок перебував у сильному тренді до утворення гапу і якщо гап залишався відкритим протягом тривалого часу.

Використання гапів у трейдингу на ключових рівнях

Що таке гапи на форексі?

Гапи на ринку форекс виникають як різниця між закриттям ринку в п’ятницю і його відкриттям у понеділок. Якщо ця різниця досить велика, то на графіку утворюється значне порожнє простір, який ціна “перестрибує”. Зазвичай хороші і великі гапи відразу бросаються в очі.

Як використовувати гапи на ринку?

Гапи на форекс не виникають щотижня, але якщо вони все ж таки з’являються, ми можемо скористатися ними у своєму трейдингу, щоб заробити на них прибуток. У цьому випадку:

  • Гап на форекс скасовує будь-який сигнал від цінового руху, що з’явився в п’ятницю.
  • Порожнє простір між ціною закриття п’ятничної свічки і ціною відкриття свічки у понеділок є зоною опору або підтримки.
Висновок

Гапи на ринку форекс можуть надати нам додаткові структурні фактори при визначенні цих ключових рівнів. Успіх як трейдера в багатому відношенні залежить від вашої здатності правильно визначати рівні підтримки й опору.

Ключовий рівень і недельний гап на NZDUSD: важливі структурні фактори

Важливість структурних факторів

На чотирьохгодинному графіку NZDUSD видно ключовий рівень, що виник у поєднанні з недельним гапом. Цей рівень згодом виступив як новий опір, оскільки продавці взяли контроль над ринком.

Значення недельного гапу

Важливо зауважити, що недельний гап не був єдиним структурним фактором. Даний рівень вже був протестований як ключова область підтримки. Проте поява гапу підтвердила, що цей рівень, ймовірно, залишиться актуальним у разі його повторного тестування як нового опору.

Інший приклад: позитивний геп

Розглянемо ще один приклад. Зеленим кольором позначена зона, яка є підтримкою, оскільки ринок відкрився вище ціни закриття, що свідчить про позитивний гап.

Значення пінового бару та гэпу в торгівлі

При першому зниженні ціни до цієї зони ринок сформував чудовий піновий бар на покупку, і така угода могла принести 255 пунктів прибутку за тиждень. Після другого зниження ціна пройшла дану зону, скоригувалася до неї, щоб підтвердити достовірність прориву, після чого розпочалося агресивне зниження ціни.

Даний прорив був здійснений гепом, який також відіграв значну роль в торгівлі. Це можна побачити на наступному графіку:

Впливна перспектива

Зазначено, що малювання подібних зон на графіках має великий сенс, оскільки вони можуть приносити значну кількість прибутку тим, хто розбереться у даній темі і буде систематично торгувати гэпи кожного тижня.

Підсумок: використання гэпів в трейдингу

Графічні фактори

Гэпи можуть стати потужним інструментом для трейдера. Вони надають додаткові структурні фактори до вже існуючих рівнів на графіку, що збільшує наші шанси на отримання прибутку.

Важливі пункти використання гэпів:
  • Великі, очевидні гэпи, ймовірно, призведуть до зміни напрямку ринку.
  • Гэпи, які виникають на вищих таймфреймах, мають більше значення, ніж ті, що виникають на нижчих таймфреймах.
  • Незаповнений гэп – це той, що залишається незаповненим понад п’ять торгових днів.
  • При використанні гэпів як додаткового структурного фактора на ключових рівнях пам’ятайте, що рівні повинні бути вже підтверджені.
Завершальні думки

Наступного разу, коли ви оглядатимете свої графіки, обов’язково зверніть увагу на будь-які гэпи. Вони можуть надати вам додаткові торгові можливості.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду