Trader-blog » Трейдинг » Денний графік і його переваги в трейдингу

Денний графік і його переваги в трейдингу

Ви шукаєте ефективну торгову стратегію і постійно прагнете отримувати прибуток з ринку? Я переконаний, що найкращим підходом буде використання денного графіка. Починаючи торгувати на денних таймфреймах, ви різко збільшуєте свої шанси на успіх. У трейдингу будь-яка статистична перевага, яку ви можете отримати, повинна бути для вас в пріоритеті.

Це в жодному разі не означає, що вам не знадобиться працююча торгова стратегія для досягнення успіху. Однак якщо ви відчайдушно намагаєтеся торгувати на внутріденних таймфреймах, ваші шанси завжди будуть меншими, ніж при торгівлі за денними графіками.

Новачки прагнуть торгувати на малих таймфреймах через жадібність і бажання швидко заробити гроші. Проте вже скоро при такому стилі торгівлі вони втрачають свої депозити і розчаровуються в трейдингу. Тут їх не важко зрозуміти: не просто сидіти цілий день перед монітором і напружено заробляти по 10 пунктів, а потім все втратити.

Денний графік містить безліч корисної інформації, яку не можна ігнорувати. Прочитавши цю статтю, ви повинні чітко зрозуміти, чому денний таймфрейм є найкращим помічником трейдера, і як ви можете включити денний графік у свою власну торгівлю.

Також я розповім, чому я віддаю перевагу використанню денного графіка для своєї торгівлі, а також розповім про всі його переваги та недоліки цього таймфрейма.

Зміст

Дневний графік: переваги і недоліки

У трейдингу є свої плюси та мінуси, включаючи денні графіки. Однак виявиться, що наведені нижче недоліки насправді не є критичними і в багатьох випадках їх можна навіть вважати перевагами.

Давайте подивимося, як торгівля на денних таймфреймах може поліпшити вашу торгівлю. Але спочатку пригадаймо слова Еда Сейкоти:

“Постійно дивитися на графіки — це все одно, що грати в рулетку. Ви закінчите тим, що цілий день проведете за грою. Я перевіряю свої графіки лише раз на день після закриття ринку.”

Ви навчитеся бути терплячим

Терплячість — це ключова якість, необхідна для успіху в трейдингу. Якщо ви торгуєте на денних графіках, вам доведеться навчитися терплячості. Це збільшить ваші шанси на успіх і дозволить вам використовувати лише найнадійніші та прибуткові точки входу.

Весь день ви зможете займатися своїми справами

У трейдингу вам доведеться пожертвувати не лише своїм часом, але також піддати ризику частину своїх грошей. Коли ви торгуєте на денних графіках, у вас залишається цілий вільний день, щоб займатися своїми справами і заробляти гроші. Це дозволить вам не полагатися тільки на трейдинг і диверсифікувати свої доходи.

І тут є великий плюс: ви будете впевнені, що в разі невдачі в трейдингу ви не будете сидіти з шапкою в руках перед входом в метро, а будете продовжувати ходити на свою постійну роботу і заробляти гроші.

Фільтрація ринкового шуму

Протягом дня можуть відбуватися найрізноманітніші події, які впливають на рух ціни. Денний графік дозволяє вам фільтрувати внутрішньоденні викиди волатильності та фокусуватися лише на ціні закриття торгової сесії, не відволікаючись на інше.

Надійність

Рівень закриття ціни, який є результатом цілого дня боротьби покупців і продавців, є надійним сигналом про поточний стан ринку. У прийнятті своїх торгових рішень завжди варто звертати увагу на сигнали від старших таймфреймів.

Багато початківців-трейдерів, які приходять на фінансові ринки, прагнуть до краткосрочної торгівлі на внутріденних таймфреймах. Ці трейдери вважають, що, торгуючи на молодших таймфреймах, вони мають більше торгових можливостей і, отже, можуть отримати більше прибутку в довгостроковій перспективі.

Хоча теоретично цей тип мислення може звучати логічно, насправді це лише міф. Вам слід усвідомити, що рівні підтримки й опору, фігури на графіку, паттерни прайс екшн, сигнали індикаторів набагато надійніші на старших таймфреймах.

Аналізуючи ринок в кінці дня, ви зможете оцінити свій ризик і потенційний прибуток з набагато більшою ймовірністю, ніж на годинному або 15-хвилинному графіку. Коливання попиту й пропозиції, що виникають на денному графіку, набагато точніше, ніж на менших часових рамках.

Вартість торгівлі

Спреди та комісії вашого брокера залишаються такими самими, незалежно від того, чи хочете ви здійснити угоду з прибутком в 20 пунктів чи 200 пунктів.

Наприклад, якщо ви плануєте укласти угоду на парі USDCHF, і спред становить 2 пункти, вам доведеться заплатити 10% прибутку при виході з угоди з прибутком в 20 пунктів порівняно з 1% прибутку при виході з угоди з прибутком в 200 пунктів. Це значна різниця в вартості.

Таким чином, якщо ви короткостроковий трейдер, не недооцінюйте вартість спредів та комісій, які вам доведеться постійно платити вашому брокеру.

Уникайте переторгівлі

Переторгівля – одна з основних проблем, з якою зіштовхуються трейдери. Коли ви користуєтеся денним таймфреймом, ви концентруєтесь на загальному зображенні ринку, і вам не потрібно постійно відкривати нові угоди. Ви можете вибирати лише найкращі налаштування.

Існує інший тип трейдерів, які схильні постійно відслідковувати свої позиції та аналізувати графіки. Ці трейдери дуже активні, і їм часто дуже важко укласти угоду. Вони також зазвичай є емоційними трейдерами, схильними діяти за інтуїцією.

Кращий порада, яку я можу дати будь-якому трейдеру, якому важко контролювати свої емоції на ринку, це аналізувати ринок лише раз на день.

Виявлення найсильніших трендів

У своїй торгівлі завжди слід прокладати шлях найменшого опору. Це означає, що якщо ринок рухається в певному напрямку, ймовірно, ціна продовжить свій рух у цьому напрямку, доки не з’являться фактори, що вказують на зміну напрямку.

Денний графік може допомогти вам аналізувати реальні тенденції на ринку. Зазвичай вам знадобиться переглянути 120-150 свічок. Це приблизна кількість, яка працює для моєї щоденної стратегії аналізу потенційних тенденцій.

Ось кілька простих методів для виявлення нових та стійких трендів на ринку за допомогою денного графіка.

1. Коливання максимумів та мінімумів — під час висхідного тренду ринок буде робити вищі максимуми та нижчі мінімуми. І навпаки, під час низхідного тренду ринок буде робити нижчі мінімуми та нижчі максимуми.

2. SMA з періодом 50 та 200 — дві найбільш переглядувані прості рухомі середні на денному графіку — це прості рухомі середні за 50 та 200 періодів. Порівнюйте, як ціна відноситься до цих середніх значень. Слідкуйте за моментами, коли ціна перетинає ці рівні, оскільки це може бути підказкою до майбутніх рухів ціни.

3. Лінії тренду — незважаючи на їхню простоту, лінії тренду неперевершені при виявленні трендів та потенційних точок розвороту. Будьте уважними до проривів лінії тренду, оскільки це може бути раннім попередженням про розворот.

Лише 15-30 хвилин на аналіз ринку

Вам не потрібно проводити перед монітором цілі торгові сесії та аналізувати ринок у режимі робота, що зазвичай призводить до його переаналізу. Ви спокійно можете поглянути на графік і визначити, чи є сигнал для входу на ринок, а потім розмістити ордер на відкриття угоди.

Різноманітність торгових інструментів

Це стосується тих переваг, що допомагають диверсифікувати ризики, а отже, полегшують управління капіталом.

Зменшення можливих ризиків

Кожен трейдер повинен мати докладний план управління ризиками. У межах цього плану управління ризиками вам потрібно враховувати такі фактори, як середній ризик на угоду, співвідношення ризику до прибутку, як ви будете справлятися з втратами, а також максимальний розмір кредитного плеча, який ви будете використовувати.

Деякі початківці-трейдери вважають, що вони не можуть торгувати на денних графіках, тому що їм доведеться розміщувати стоп-лосс на відносно великій відстані в пунктах порівняно з меншим таймфреймом. Вони вважають, що будуть занадто ризиковано ставити на гру свій невеликий рахунок.

Однак це припущення абсолютно невірне. Навіть якщо середній денний діапазон торгового інструменту буде набагато вищим, ніж на годинному або чотиригодинному діапазоні, єдине, що трейдер повинен зробити в цьому випадку, – це зменшити розмір позиції, щоб пристосуватися до потенційно більшого стоп-лоссу. І таким чином, ви фактично зменшите своє кредитне плече, що, в свою чергу, зменшить вашу загальну піддатність ризику.

Давайте проілюструємо це за допомогою прикладу.

Сценарій А: Лонг — 1 лот EURUSD зі стопом у 30 пунктів (ризик 300$).

Сценарій Б: Лонг — 0,2 лота EURUSD зі стопом у 150 пунктів (ризик 300$).

Як в сценарії А, так і в сценарії Б мають однаковий ризик в 300 доларів, але в А ми торгуємо повним лотом, а для Б використовуємо 0,2 лота. Таким чином, сценарій Б використовує 1/5 кредитного плеча порівняно з сценарієм А.

Припустимо тепер, що ми відкриваємо кожну позицію в п’ятницю і утримуємо її на вихідних. На початку наступного тижня EURUSD відкриється на 200 пунктів нижче через великий геп.

Отже, якщо це сталося, в сценарії А ми втратили б 2000 доларів, а в сценарії Б — всього лише 400 доларів. Це велика різниця через кредитне плече.

Зниження ймовірності емоційного напруження

Психологічний аспект трейдингу відіграє важливу роль у загальному результаті, тому багато було написано про психологію торгівлі. Торгуючи на денних графіках, ви шукаєте вхід на ринок зі свіжими думками, що збільшує ймовірність відкриття прибуткової позиції.

На старших таймфреймах ви зможете навчитися бути більш дисциплінованим. Наша людська природа діє проти нас, особливо коли ми занадто активні на ринках. Денний графік допомагає нам знизити темп і допомагає нам торгувати менше.

Залишається багато часу для насолоди життям

Чи не для цього ми почали займатися трейдингом? Дурнувато відхиляти той факт, що майже всі приходять на біржу заради грошей і фінансової незалежності. А прив’язування самого себе до екрану монітора на 8 годин може забрати у вас те, чого ви так прагнули.

Щоб бути ефективним трейдером, вам не потрібно проводити цілий робочий день, аналізуючи графіки. Насправді, рідша і вибіркова торгівля може призвести до кращих результатів. І як додатковий бонус, ви також можете зберегти свою повсякденну роботу, щоб завжди мати додатковий джерело доходу.

Які є недоліки денних графіків?

 1. Вони забезпечують набагато менше точок входу порівняно з молодшими таймфреймами.
 2. Вам знадобиться більший розмір депозиту для торгівлі.
 3. Ризики будуть вищими, оскільки ваші стоп-лоси будуть ширшими.
 4. Трейдинг стане повільним і нудним.

Однак наскільки суттєвими є ці недоліки? Давайте розглянемо кілька найбільш поширених заперечень, які я чув, коли мова заходила про торгівлю на вищих таймфреймах.

Недостатки торгівлі на дневному графіку:

Як талановитий трейдер, я часто стикаюся з аргументами, що проти торгівлі на довших таймфреймах. Проте чому варто не звертати увагу на ці аргументи? Давайте розглянемо найпоширеніші з них.

Чому я не звертаю увагу на аргументи проти торгівлі на дневних графіках

На дневних графіках може бути менше торгових можливостей порівняно з молодшими таймфреймами. Але хто сказав, що кількість важлива? Як талановитий трейдер, я переконаний, що якість переважає кількість. Якість торгових установок грає важливу роль у досягненні успіху на ринку.

Дехто може стверджувати, що їхній депозит надто малий для торгівлі на дневних графіках. Проте цей аргумент втрачає свою актуальність, оскільки з’явилася можливість торгувати мікро-лотами та використовувати центові рахунки, що робить денний таймфрейм доступним для всіх.

Запам’ятовуйте, що втрата частини вашого депозиту потребує значно більшого зростання для відновлення до рівня беззбитковості. Обираючи якість над кількістю, ви захищаєте свій капітал і ставите його під найкращий захист.

Стоп-лосс на велику відстань? Чи це надто багато?

Насправді, відстань від вашої точки входу до стоп-лосса не має значення. Головне – це співвідношення ризику та прибутку, а також розмір позиції. Ширший стоп-лосс не означає більшого ризику. Крім того, ваш прибуток може становити 200, 300 або навіть 400 пунктів.

Також ви можете змінювати розмір своєї позиції відповідно до поточного настрою ринку.

Торгівля на денному графіку — це нудно?

Насправді, я люблю спокійну торгівлю. Трейдинг не повинен бути захоплюючим. Якщо ваша торгівля не нудна, можливо, ви робите щось неправильно.

Досягнення стабільних результатів в трейдингу — це постійний пошук того, що працює стабільно, а не чогось швидкого та захопливого. Якщо ви шукаєте азарту, краще відвідайте казино. Якщо ви хочете рости як трейдер, вам потрібно прийняти ідею, що повільно і нудно — це ознака успіху.

Як торгувати за допомогою денного графіка?

Значення денного графіка в трейдингу

Будь ви короткостроковим інтрадей-трейдером або середньостроковим свінг-трейдером, ви завжди повинні звертати увагу на денний графік для аналізу ринку. Денний таймфрейм – це період часу, який найчастіше переглядають професійні хедж-фонди, дилінгові банки, великі трейдери та інші ключові гравці ринку, які зазвичай можуть спричинити серйозні зміни ціни.

Денний графік на ринку Forex надає валютному трейдеру незамінне уявлення про ринок, з якого можна скласти картину довгострокового напрямку ринку. Це цінна інформація, яка допоможе вам залишатися на правильному боці ринку.

Аналіз ринку на денному графіку

Ваш щоденний аналіз графіків дозволить вам визначити, чи існує більший тиск від покупців або продавців на ринку, а також допоможе уникнути купівлі у головних зонах опори та продажу у головних зонах підтримки. Ви повинні проаналізувати останні кілька місяців руху ціни на денному таймфреймі та спробувати зрозуміти:

 • Чи ринок знаходиться в тренді? Якщо так, то в якому напрямку?
 • Чи ринок знаходиться в консолідації? Якщо так, то де знаходиться верхній і нижній діапазони?
 • Де буде наступний більш високий рівень опори?
 • Де буде наступний більш низький рівень підтримки?
 • Чи існують які-небудь закономірності на графіку?
 • Чи близька ціна до тижневої точки розвороту або важного круглого числа?
 • Де знаходиться скользяща середня за період 50 та 200 відносно поточної ціни?

Переконайтеся, що під час проходження вашого контрольного списку питань ви одночасно вказуєте на графік ключові рівні підтримки та опори. Після того, як ви проаналізуєте ринок на підставі всіх цих питань, ви зможете торгувати більш впевнено та укладати кращі угоди.

Аналіз ринку: від великого до малого

Важливість багаточасового аналізу

Торгівля з використанням аналізу від верхнього до нижнього – це стратегія, яку має використовувати кожен початківець трейдер. Зазвичай вона передбачає аналіз більш довгострокових таймфреймів, таких як щомісячні або щотижневі графіки, а потім поступове переходження до менших. Тільки після цього ви можете проаналізувати внутріденні таймфрейми.

Цей підхід з кількома таймфреймами може допомогти трейдеру вибрати найкращі угоди та відфільтрувати потенційно збиткові. Одним з найважливіших періодів, на які варто звернути увагу при аналізі кількох таймфреймів, є денний графік. Саме тут основні учасники ринку проводять більшість свого аналізу. І саме тут ви знайдете найкращі рівні підтримки та опору.

Об’єднання денного графіка і таймфрейму H4

Більшість професійних трейдерів хочуть знати, що відбувається на денному таймфреймі, незалежно від того, на якому таймфреймі вони торгують. Не важливо, чи ви денний трейдер чи свінг-трейдер, ви повинні намагатися торгувати в напрямку пануючого тренду.

Якщо ви полагаєтесь тільки на один таймфрейм для торгівлі, ви знижуєте свої шанси на успішний результат. Давайте, для прикладу, обговоримо можливість поєднання денного графіка з використанням таймфрейму H4. Цей стиль торгівлі підходить під визначення свінг-трейдінгу.

Ви можете почати з побудови основних рівнів на денному графіку, включаючи рівні підтримки та опору, лінії тренду, рівні Фібоначчі. Потім ви можете зменшити масштаб до H4, щоб проаналізувати взаємодію ціни з цими рівнями та знайти точку входу на ринок.

Торгуйте як управляючий хедж-фондом

Кожен з нас мріє досягти таких же вершин, як Джордж Сорос, Білл Ліпшутц або Стенлі Дракенміллер. Однак більшість трейдерів відмовляють собі в можливості заробити, продовжуючи торгувати на графіках з інтервалом у 5 хвилин, що стоїть у повному протиріччі тому, як торгують ці великі трейдери.

Навіть якщо ви використовуєте годинні графіки, ваша торгівля все одно відрізнятиметься від торгівлі великих компаній та ринкових мейкерів. Чи можете ви уявити, як Джордж Сорос ризикує мільярдами доларів на годинному таймфреймі? А що на рахунок скапінгу на 5-хвилинках?

Я не стверджую, що торгівля на старших таймфреймах – це єдиний спосіб заробити на трейдингу. Як колись сказав Джек Швагер:

“Є мільйони способів заробляти гроші на фінансових ринках.”

Однак справа не в тому, що це можливо. Справа в тому, що це найбільш реально. На денних графіках ваші шанси на успіх будуть набагато вище.

Не вигадуйте нове колесо

Якщо ми знаємо, що більшість ринкових стратегій-мільярдерів базують свої рішення на денних та тижневих графіках, чому ж багато трейдерів продовжують використовувати 5-хвилинний графік?

Можливо, вони вважають, що більш низькі таймфрейми призведуть до більшої кількості торгових налаштувань і, отже, до більшого прибутку? Чи вони відчувають необхідність відповідати іміджу трейдера, який зобов’язаний постійно відкривати та закривати угоди?

Проте завжди є винятки з правил. Я великий прихильник пошуку торгового стилю, який найбільше відповідає вашій особистості. Все, що ви робите як трейдер, повинно резонувати з вашою індивідуальністю. Якщо вам потрібний більш низький часовий інтервал і лише на ньому ви відчуваєте себе комфортно, то нехай буде так.

Проте просто пам’ятайте, що великі гроші завжди були і будуть на денних та тижневих графіках.

Останнє запитання

Ви займаєтеся трейдінгом ради задоволення чи для отримання прибутку? Подумайте про це. Трейдинг може перетворитися на наркотик, і ви будете відчувати потребу постійно трейдувати та бути на ринку. Проте це небезпечний шлях.

Чи є у вас залежність від трейдінгу? Якщо ви відчуваєте, що відкриваєте занадто багато угод, перейдіть на денні графіки та обмежте свої угоди кількома на тиждень.

Мета цієї статті — не відговорити вас від використання молодших таймфреймів. Пошук таймфрейму та торгової стратегії, які найбільше відповідають вашій індивідуальності та вашому способу життя, має вирішальне значення для вашого успіху.

Проте занадто багато трейдерів продовжують ігнорувати денні графіки. Більшість з них думають, що більш низькі таймфрейми призведуть до більшої кількості угод і більш високого щомісячного прибутку. Проте це далеко від істини.

Найкращі трейдери у світі базують свої рішення на денних та тижневих графіках. Це дає їм найкращі шанси отримати прибуток з ринку протягом тривалого періоду.

Ми всі знаємо, що приблизно 90% трейдерів не можуть отримувати стабільний прибуток. Ми також знаємо, з різних форумів та telegram-чатів, що більшість трейдерів застрягли на 1-годинному або 5-хвилинному графіку. Це просто випадковість? Я так не вважаю.

Спробуйте переключитися на денний графік на один місяць, розпочніть використовувати прайс екшен та подивіться на свої результати.

Висновок

У цій статті ми доторкнулися до всього, що важливо знати про денний графік. Насправді, перехід від аналізу ринку за меншими часовими рамками до аналізу за старшими часовими рамками є найшвидшим і найефективнішим способом збільшити загальну прибутковість.

Спробуйте провести ручне тестування за допомогою тестера стратегій на денному графіку, а потім порівняйте ці результати з меншими таймфреймами, такими як 60 хвилин або 30 хвилин. Я готовий посперечатися, що в переважній більшості випадків ви побачите кращі результати саме в першому випадку.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду