Trader-blog » Трейдинг » Демо рахунок у трейдингу: повне керівництво по використанню

Демо рахунок у трейдингу: повне керівництво по використанню

Демо рахунок – це торговий рахунок, на якому ви можете торгувати віртуальними коштами. Існує багато причин завжди мати під рукою тренувальний демо-рахунок, і я настійно рекомендую вам створити його, якщо у вас його ще немає.

Багато початківців трейдери часто запитують, коли варто починати торгувати реальними коштами? Відповідь на це питання цілком залежить від накопиченого досвіду в трейдингу. Як можна отримати цей досвід? Відповідь очевидна – за допомогою торгівлі на демо рахунку. Але є і темна сторона…

Зміст

Введення в торгівлю на демо рахунку

Як поширений метод заохочення трейдерів використовувати їхні послуги, більшість брокерів надають безкоштовний демо рахунок для потенційних або існуючих клієнтів. Такі рахунки дозволяють трейдерам практикуватися та випробовувати, як це – займатися трейдингом, не ризикуючи своїми реальними грошима.

Хоча використання демо-рахунка має безліч переваг для трейдерів, важливо зауважити, що емоції, які може відчувати трейдер під час торгівлі на демо-рахунку, можуть значно відрізнятися від досвіду реальної торгівлі.

Багато хто недооцінює трейдинг на демо рахунку, вважаючи, що торгівля на ненастоящі гроші не має особливого сенсу. Однак це помилково. Торгівля на демо рахунку є необхідною складовою успіху будь-якого трейдера.

Трейдинг – це завжди робота на довгострокову перспективу. Багато трейдерів часто бувають надзвичайно захоплені та повні оптимізму, коли тільки починають свою торгівлю. Однак через рік більшість з них зникають з горизонту та розчаровуються в трейдингу. Чому це відбувається? Тому що більшість втрачають гроші і приймають рішення, що трейдинг – це не для них.

Проте є прості кроки, які ви можете зробити, щоб уникнути подібної ситуації. І торгівля на демо рахунку – це найважливіший крок. Демо-трейдинг допоможе вам зекономити ваш час і гроші.

Незважаючи на те, що ви не зможете відтворити досвід, отриманий під час торгівлі на реальні гроші, ви можете отримати ряд переваг від демо торгівлі.

Багато з нас коли-небудь займалися спортом або продовжують займатися. І, як підтвердять спортсмени, більшу частину часу вони проводять на тренуваннях. Наприклад, футболісти проводять 80% або більше часу своєї гри на тренувальному полі, намагаючись вдосконалити процес, який в кінцевому підсумку відточує необхідні навички для реальної гри.

Наявність демо рахунку дає трейдеру безліч переваг:

Торгівля на демо рахунку відбувається на віртуальні гроші, тому ви можете торгувати, не ризикуючи своїми реальними грошима. Це можливість перевірити торгові умови вашого брокера, наприклад, швидкість виконання ордерів, маржу, комісію, відсутність реквотів та проскальзувань. Ви зможете протестувати свої скрипти та радники. Завжди перед запуском скрипта або радника на реальному рахунку рекомендується спочатку протестувати їх на демо рахунку. Адже ви не хочете, щоб ваш радник почав відкривати та закривати ордери, втрачаючи при цьому ваші гроші? Запуск на демо рахунку допоможе вам знайти помилки в коді та виправити їх. Проте між реальним торговим рахунком та демо рахунком є деякі відмінності:

Торгова психологія при торгівлі на віртуальні гроші відрізняється від торгівлі на реальні гроші. Ви не будете відчувати таких же ризиків, отже, ваша торгівля буде зовсім іншою. Для тестування вашої стратегії на демо рахунку вам знадобиться витратити багато часу, особливо якщо ви торгуєте на старших таймфреймах. Виконання ордерів може відрізнятися на демо рахунку порівняно з реальним рахунком. Демо рахунок має ті ж самі налаштування, що і реальний рахунок з точки зору умов торгівлі, однак зазвичай він розміщується на іншому сервері брокера.

Відкриття демо-рахунку

Практично кожен брокер дозволяє потенційним і діючим клієнтам безкоштовно відкрити демо-рахунок.

Трейдери з демо-рахунків також мають доступ, принаймні, до деяких з послуг клієнтського обслуговування брокера та працівників служби підтримки, щоб краще зрозуміти, як може бути організована робота з брокером, якщо вони вирішать поповнити свій торговий рахунок реальними грошима.

Трейдери, які бажають відкрити демо-рахунок, зазвичай можуть перейти на веб-сайт одного або кількох брокерів і дотримуватися наведених там інструкцій.

При відкритті демо-рахунка вам також може знадобитися вибрати суму віртуальних грошей для поповнення та ввести деякі особисті дані, щоб ідентифікувати себе.

Якщо вас турбує надання своїх реальних особистих даних брокеру, з яким у вас немає встановлених ділових відносин для відкриття торгового рахунку демо-форекс, ви часто можете використовувати вигадане ім’я, адресу та контактну інформацію.

Віртуальна платформа для торгівлі надає вам практичний механізм торгівлі на фінансових ринках. Коли ви відкриваєте валютний рахунок для практики, ви отримуєте віртуальні долари, які можна використовувати для оцінки ефективності вашої торгівлі.

З цими типами рахунків ви можете практикувати трейдинг, не втрачаючи при цьому свого реального капіталу. Декілька брокерів надають клієнтам необмежені віртуальні кошти, що дозволяє вам використовувати тренувальний торговий рахунок, не відчуваючи необхідності переходити на реальний рахунок.

Переваги демо-трейдингу

Як початківці, так і досвідчені трейдери часто використовують демо-рахунки, щоб випробувати нового брокера або торговельну стратегію.

Можливість випробувати трейдинг

Для тих, хто погано знайомий з трейдингом, демо-рахунок дозволяє подивитися, чи підходить їм морально і емоційно цей вид діяльності. Торгуйте без ризику.

Торгуйте без ризику

Новачки, які все ще вчаться трейдингу, часто відчувають себе впевненіше, ризикуючи своїми реальними грошима на ринку, якщо вони мають можливість випробувати щось нове спочатку.

Практика правильних методів управління капіталом

Один з секретів досягнення довгострокового успіху в трейдингу на фінансових ринках полягає в навчанні вже встановлених принципів управління капіталом.

Одна з найскладніших аспектів трейдингу для багатьох людей полягає в тому, щоб навчитися керувати своїми емоційними реакціями на виграші та програші угод.

Протестуйте нову торгову стратегію без ризику реальних коштів

Досвідчені та новачки часто хочуть перевірити ефективність будь-якої нової торговельної стратегії перед її впровадженням у реальній торгівлі.

Перевірте торгову платформу брокера

Якщо ви не користуєтеся платформою MetaTrader, яку підтримують багато брокерів, ви, ймовірно, захочете випробувати демо-рахунок, щоб побачити, чи підходить вам версія веб-клієнта або торгової платформи.

Перевірте функції та послуги вашого брокера

Брокери, які прагнуть, щоб ви відкрили з ними реальний торговий рахунок, часто надають демо-трейдерам доступ до своїх спеціальних функцій, таких як освітні та новинні сервіси, а також до відділів підтримки клієнтів.

Недоліки торгівлі на демо-рахунку

Хоча демо-рахунки допомагають трейдерам отримати досвід та пристосуватися до ринку, вони мають свої недоліки, серед яких такі:

Обмеженість коштів та терміну

Багато брокерів обмежують фінансування демо-рахунку початковою сумою та не дозволяють виводити або вносити віртуальні кошти. Крім того, термін дії демо-рахунку зазвичай обмежений.

Відмінності у реальних умовах торгівлі

Хоча демо-торгівля базується на реальних даних, реальні умови можуть відрізнятися, особливо під час швидких ринків, коли можливі реквоти та проскальзування.

Можливе відсутність проскальзування

На демо-рахунках проскальзування замовлень можуть бути мінімізовані або повністю відсутніми, що може призвести до різниці у виконанні порівняно з реальними умовами.

Рідше зустрічаються реквоти

Деякі брокери на демо-рахунках зменшують або виключають реквоти для привертання клієнтів, що не відображає реальні умови торгівлі.

Швидше виконання замовлень

Торгівля на демо-рахунках може призвести до швидшого виконання замовлень, оскільки вона не має реальних фінансових наслідків.

Штучно вузькі спреди

Брокери можуть встановлювати штучно вузькі спреди на демо-рахунках для привертання клієнтів, що може не відображати реальні умови ринку.

Небажані торгові звички

Торговля без реального ризику може призвести до розвитку небажаних торгових звичок, що можуть стати перешкодою при переході до реального рахунку.

Різна емоційна реакція

Управління емоціями грає велику роль у успішній торгівлі, і це може бути важко вивчити без реального ризику.

Різниця в розмірах рахунку та ризику

Розмір рахунку та ризик може варіюватися між демо-та реальними рахунками, що може вплинути на результати торгівлі.

Надання особистих даних

Для відкриття демо-рахунку може знадобитися надавати особисті дані, що може бути неприйнятно для деяких трейдерів.

Психологія успішного трейдера

Все ж таки є люди які торгують на демо рахунку і думать ох як легко і ну тепер то я успішний трейдер, але перехід на реальні гроші все міняє. Головне тут не стати лудоманом, а навпаки тренувати свою хородну частину і не вестись на цифри, тільки аналіз і дотримання стратегії.

Економія грошей

Повернення до демо-трейдингу

Уявімо, ви трейдерили на демо протягом 3-4 місяців. Потім ви починаєте торгувати на реальному рахунку і через 6 місяців зазнаєте серйозних збитків. Ви опиняєтеся в ситуації, коли втратили гроші і відчуваєте себе безнадійно. Тому вам слід повернутися до торгівлі на демо-рахунку. Насправді, ви не повинні залишати демо-трейдинг, якщо у вас було менше 3 місяців успішного досвіду торгівлі на демо-рахунку.

Практика перед реальними ризиками

Спочатку ви повинні стати прибутковим трейдером на демо-рахунку, перш ніж ризикувати власним капіталом. Немає ніякої причини починати торгувати на реальному рахунку, якщо у вас недостатньо досвіду в трейдингу. Тому найкращий спосіб зменшити свої втрати і кількість можливих помилок і невдач – це трейдувати на демо-рахунку.

Тривалість перспективи

Трейдування завжди ведеться на довгострокову перспективу. На жаль, багато трейдерів залишають ринок після двох років. Більшість залишає трейдинг після першого року.

Якщо ви будете займатися трейдингом протягом кількох років, ви зрозумієте, що тут постійно відбуваються періоди злетів і падінь. На початку падінь їх буде набагато більше. Але це не повинно бути приводом для відчаю.

Економія часу та зусиль

Як талановитий трейдер, ви завжди шукаєте шляхи оптимізувати свою роботу та зберегти енергію. Один із способів цього досягнення – це розумне використання демо-рахунку.

Цінуйте свій час. Початок торгівлі на реальному рахунку занадто рано може призвести до витрати багато часу, особливо якщо ви зазнаєте втрат. Краще віддати досить часу торгівлі на демо-рахунку.

Будьте розумні та ефективні – приділіть достатньо часу торгівлі на демо-рахунку. Це незамінний метод підготовки до реальних торгів. Не слід ігнорувати поради вашого брокера чи інших трейдерів, які намагаються переконати вас відкрити реальний рахунок, стверджуючи, що торгівля на демо-рахунку має малу цінність.

Якщо ви не приділяєте достатньо часу демо-торгівлі, ви можете відчувати психологічний стрес через втрати та постійні сумніви щодо ефективності вашої стратегії. Це ускладнює вашу роботу та збільшує ризики, особливо якщо ви початківець в торгівлі.

Ризик і психологічні аспекти

Поруч із важливими фінансовими ризиками і можливими втратами, необхідно враховувати й психологічні фактори торгівлі.

Якщо ви почнете торгувати своїми реальними грошима і зазнаєте серйозних втрат, ви, швидше за все, відмовитеся від трейдингу. Психологічно ви будете відчувати себе розгубленим і знесиленим. Розум буде переконувати вас припинити торгівлю.

Прямі та непрямі ризики, які ви берете на себе, коли не користуєтеся демо-трейдингом, часто призводять до того, що рано чи пізно ви припиняєте свою торгівлю.

Це поширена помилка багатьох початківців трейдерів. Якщо ви розпочали торгівлю на реальному рахунку і відчуваєте, що ще не готові – це нормально. Ви можете в будь-який момент повернутися до демо-трейдингу. Не потрапляйте в пастку бажання негайно заробити багато грошей. Ви можете зачекати навіть рік, перш ніж відкривати реальний рахунок і намагатися стабільно забирати прибуток з ринку.

Ваша торговельна психологія відіграє важливу роль у вашому успіху як трейдера.

Чому починати торгівлю на реальному рахунку, щоб втратити гроші і закінчити свій перший рік з поганими результатами? Трейдерам можуть знадобитися роки, щоб торгувати прибутково. Крім того, далеко не кожному успішному трейдеру вдається отримувати прибуток з ринку щороку.

Не поспішайте. Розберіться у своїй торговельній психології, вивчіть себе, свої вподобання в торгівлі, свої сильні й слабкі сторони. Постійно працюйте над собою та вдосконалюйте свою торгівлю. Якщо ви зробите все це на демо-рахунку, я гарантую, що у кінці ви будете набагато краще підготовлені до успішного і прибуткового трейдера.

Тестування торгових стратегій

Перевірка торгових стратегій – це процес, який дозволяє вам переглянути ефективність вашої стратегії в минулому на основі історичних даних. Однак пам’ятайте, що минулі результати не гарантують майбутніх. Тим не менш, тестування на історії може надати вам впевненість у тому, що ваша стратегія має свої переваги. Чим довший період тестування, тим надійніше результати.

Крім того, стратегія, заснована на щоденних або щотижневих змінах вартості валютної пари, з більшою ймовірністю буде вважатися надійною в реальному часі, ніж стратегія, заснована на тикових даних. Це через те, що дані про тики можуть бути ненадійними та випадковими.

Є кілька припущень, які варто врахувати при повторному тестуванні вашої торгової стратегії та спробі визначити, чи буде стратегія працювати в майбутньому.

Ви повинні переконатися, що ваші критерії перевірені протягом тривалого періоду, а не обмеженого конкретного періоду. Якщо ви розробляєте свої критерії, щоб здійснювати угоди лише протягом року, коли ринок рухався в одному напрямку, ви вибрали період, який недостатньо широкий, щоб врахувати різні ринкові ситуації. Це робить вашу стратегію вразливою в періоди, коли ринок перейде в інший стан.

Проскальзування

Іншим фактором, який варто врахувати при оцінці вашої торгової стратегії, є проскальзування.

У більшості випадків проскальзування відбувається, коли ми намагаємося вийти з позиції в умовах великої волатильності ринку. Наприклад, ми можемо тримати довгу позицію і встановити стоп-лосс на 1.3010, але наш брокер закриє вашу позицію за ціною 1.3005, що призведе до проскальзування на 5 пунктів.

Таким чином, завжди будуть випадки, коли трейдер не зможе здійснити угоди за точною ціною. Наприклад, система може бути протестована і виглядати успішною на певних екзотичних валютних парах, але коли трейдер намагається купити ті ж валютні пари в режимі реального часу, спред може з’їсти значну частину потенційного прибутку. Якщо ліквідність активу слабка, ви повинні врахувати це в бек-тесті вашої торгової стратегії.

Використання демо-рахунку може допомогти виявити нестандартні ситуації на ринку. Після перевірки результатів ви зможете побачити, чи працюють вони в реальному часі. Проскальзування може бути небезпечним для вашої стратегії, якщо ви намагаєтеся отримати невеликий прибуток від багатьох угод. Якщо ви намагаєтеся отримати лише 10 пунктів від кожної угоди, і спочатку ви врахували 2 пункти проскальзування, ви зрозумієте, що ваша стратегія в середньому має 5 пунктів проскальзування.

Багато початківців трейдерів забувають, що проскальзування може відбуватися як при вході, так і виході з угоди. Ви повинні включити цю інформацію в своє тестування. Однак, якщо ви забудете це зробити, ручна торгівля на демо-рахунку повинна допомогти вам виявити цю інформацію.

Комісії

У порівнянні з проскальзуванням, комісійні витрати можуть стягуватися вашим брокером за кожну угоду. Більшість брокерів не стягують певну комісію, а заробляють на спреді. Спред – це різниця між ціною, за якою маркет-мейкер готовий купити валютну пару, і ціною, за якою він бажає продати валютну пару. Неспівпадіння між попитом і пропозицією повинно бути включено в результати вашого тестування. В іншому випадку, не враховуючи цього, ви будете недооцінювати фактичну вартість вашої торгівлі.

Таймзони

Одна з проблем цілодобової торгівлі полягає в тому, що ліквідність може суттєво змінюватися від однієї часової зони до іншої. Більшість основних валютних пар отримують ліквідність під час перетину часових зон Європи та Америки. Йена і австралійський долар матимуть достатню ліквідність у азійські години, тоді як канадський долар матиме максимальну ліквідність протягом північноамериканських годин. Під час повторного тестування вашої стратегії ви повинні бути проінформовані про це.

Історичні дані

Ще один крок, який ви хочете зробити під час тестування вашої стратегії, – це провести вибіркове та позапланове тестування. Це допоможе зменшити підгонку вашої кривої та дозволить вам генерувати торгову стратегію, яка буде більш стійкою в різних ринкових умовах.

Прикладом вибіркового тестування може бути вибір 10-річного періоду для повторного тестування ваших результатів. Ви можете почати з використання 4 років, щоб пройти початкове тестування і визначити, наскільки добре працює ваша стратегія. Наступним кроком буде перевірка вашої стратегії протягом перших 3 років, і якщо вона виявиться успішною, ви зможете перевірити стратегію за останні 3 роки.

У кожному випадку вам потрібно, щоб результати виглядали приблизно однаково. Ви повинні переконатися, що криві еквіті та просадки відносно стабільні протягом кожного періоду тестування. Якщо стратегія працює протягом всіх трьох періодів, ви можете перейти до подальшого тестування з використанням демо-рахунку.

Форвард тестування на демо-рахунку

Форвард тестування дозволить вам додатково підтвердити результати тестування на історії в реальному часі, не ризикуючи при цьому реальним капіталом. Однією з переваг форвард-тестування на демо-рахунку допоможе вам визначити, як працює ваша торгова стратегія.

Коли ви аналізуєте свою стратегію, вам потрібно бути чесними з собою. Ви повинні дивитися на всі угоди в сукупності, а не окремі угоди за вибором.

Крім того, якщо угода відбулася в тестовому середовищі, яке є аномальним або неочікуваним, її не слід негайно відкидати. Замість цього ви повинні ретельно проаналізувати ці дані та визначити, чи можуть знадобитися додаткові налаштування в вашій стратегії, щоб компенсувати подібні ризики у майбутньому.

Використання системного підходу або дискреційного підходу, торгівля на демо-рахунку допоможе вам виявити будь-які підводні камені. Якщо ви використовуєте технічний аналіз, підхід до торгівлі на демо-рахунку перевірить ваші процеси прийняття рішень, аналогічні реальному середовищу. Ви будете приймати рішення про ваші рівні входу та виходу в режимі реального часу, і будете практикувати ці методи, щоб побачити, чи працюють вони так, як задумано.

Наприклад, одне з поширених питань, з якими ви зіткнетеся, полягає в тому, чи слід чекати закриття свічки, щоб відкрити нову угоду, або входити на ринок до її закриття. Багато разів, прориви перетворюються на фальшиві прориви, і ситуація на ринку радикально змінюється до кінця торгової сесії.

Не використовуйте демо-рахунок, коли цього не потрібно

Демо-рахунок слід використовувати лише у трьох випадках:

 1. Якщо ви початківець трейдер і вам потрібно вивчити основні поняття торгівлі, такі як вартість пункту, довгі та короткі позиції, розмір лота, маржа і так далі.
 2. Вам потрібно ознайомитися з торговельною платформою брокера перед початком роботи.
 3. Ви хочете протестувати нову торговельну стратегію.

Тобто всі варіанти торгівлі на демо-рахунку мають бути тільки тимчасовими.

У Інтернеті повно історій початківців трейдерів, які відкрили демо-рахунок, а потім змогли подвоїти або навіть потроїти свій початковий депозит. Після цього з думкою, що вони тепер великі трейдери, вони починають торгувати на реальному рахунку і в результаті втрачають свої депозити.

Можна використовувати метафору авіасимулятора як прикладу торгівлі на демо-рахунку. Пілоти, навчені на симуляторах, є аналогією до трейдерів, які торгували лише на демо. Чи довірятимете ви пілоту, який літав тільки на симуляторі? Усі пілоти повинні мати принаймні 1500 годин реального часу польоту. Точно так само, як усі боксери повинні битися з реальними противниками, а солдати на тренуваннях повинні стріляти реальними кулями.

Отже, успіх у торгівлі на демо-рахунку нічого не значить. Давайте розберемося, чому.

Ви не торгуєте на реальні гроші

Неможливо відчувати такий самий страх та турботу під час торгівлі на демо-рахунку порівняно з торгівлею на реальні гроші. Торгівля на демо нагадує гру у монополію з несправжніми грошима.

 • Немає реальних ризиків.
 • Ви нічого не втрачаєте, якщо угода виявиться збитковою.
 • Без реального грошового ризику вам не вдасться нічого заробити.

Кожен трейдер, який торгував на реальному рахунку, знає про емоції в своїй торгівлі. Це можуть бути:

 • Страх перед можливими втратами.
 • Сумніви в своєму аналізі ринку та своїй торговій стратегії, коли ціна йде проти вас.
 • Постійна нервозність.

Хоча деякі з цих емоцій можуть відчуватися і при демонстраційній торгівлі, ви не відчуєте їх в тій самій мірі, як при торгівлі на реальні гроші.

Професійні трейдери навчаються контролювати свої емоції. Вони роблять це, постійно практикуючись у своїй торгівлі і постійно відкриваючи нові угоди. Чим більше угод ви укладаєте, тим більше впевненим трейдером ви стаєте і тим менше піддаваєтеся негативним емоціям.

Коли новачок вперше починає торгувати на свої реальні гроші, багато емоцій бере над ним верх. І найчастіше саме з цієї причини він зазнає збитків. Таким чином, вміння справлятися зі своїми емоціями – це один з найважливіших кроків до прибуткової торгівлі.

Трейдери, які використовують демо-рахунок, часто схильні відкривати свої угоди без будь-якої тривоги. І в разі успіху вони набувають хибну впевненість. Це призводить до розвитку шкідливих звичок, наприклад, надмірних ризиків і великих плеч.

Відсутність реальних ризиків у торгівлі на демо-рахунку

Неможливо відчувати такий самий страх та турботу під час торгівлі на демо-рахунку порівняно з торгівлею на реальні гроші. Торгівля на демо схожа на гру в монополію з ненастоящими грошима.

 • Відсутність реальних ризиків.
 • Ви нічого не втрачаєте, якщо угода виявиться збитковою.
 • Без реального грошового ризику вам не вдасться нічого заробити.

Кожен трейдер, який торгував на реальному рахунку, знає про емоції в своїй торгівлі. Це можуть бути:

 • Страх перед можливими втратами.
 • Сумніви в своєму аналізі ринку та своїй торговій стратегії, коли ціна йде проти вас.
 • Постійна нервозність.

Хоча деякі з цих емоцій можуть відчуватися і при демонстраційній торгівлі, ви не відчуєте їх в тій самій мірі, як при торгівлі на реальні гроші.

Професійні трейдери навчаються контролювати свої емоції. Вони роблять це, постійно практикуючись у своїй торгівлі і постійно відкриваючи нові угоди. Чим більше угод ви укладаєте, тим більше впевненим трейдером ви стаєте і тим менше піддаваєтеся негативним емоціям.

Коли новачок вперше починає торгувати на свої реальні гроші, багато емоцій бере над ним верх. І найчастіше саме з цієї причини він зазнає збитків. Таким чином, вміння справлятися зі своїми емоціями – це один з найважливіших кроків до прибуткової торгівлі.

Трейдери, які використовують демо-рахунок, часто схильні відкривати свої угоди без будь-якої тривоги. І в разі успіху вони набувають хибну впевненість. Це призводить до розвитку шкідливих звичок, наприклад, надмірних ризиків і великих плеч.

Підроблені демо-рахунки

Це, звичайно, не стосується всіх форекс-брокерів, але багато з них підробляють свої демо-рахунки. На них немає проскальзувань під час виходу новин і різких стрибків цін, стоп-лоси рідше торкаються. Але в реальній торгівлі таке трапляється, і трейдерам доводиться з цим боротися.

Демо-рахунки без проскальзувань надають неправильне уявлення про те, як насправді працює ринок. Часто брокер не може виконати ваш ордер за заявленою ціною. Іноді проскальзування становить 2 пункти, а іноді навіть цілих 10 пунктів. У деяких брокерів проскальзування може значно знизити ваш прибуток.

Багато демо-рахунків надають вам неправильне уявлення про якість вашого брокера. Так що новачки, які використовують демо-рахунок протягом тривалого часу, торгують на набагато безпечнішому ринку. На реальному ринку існує безліч пасток, з якими вам постійно доведеться боротися.

Що за альтернативи демо-рахунку і коли його варто використовувати?

Відкриття центового рахунку на невелику суму. Це дозволить вам:

 • Торгувати реальними коштами і вчитися контролювати свої негативні емоції.
 • Зазнавати збитки і навчатися їх приймати.
 • Торгувати в реальних ринкових умовах і звикати до таких речей, як проскальзування.

Тому, якщо ви новачок трейдер і торгуєте на демо-рахунку протягом кількох місяців, саме час відкрити реальний рахунок. Багато брокерів пропонують центові рахунки.

Коли може бути виправданим використання демо-рахунку?

Демо-рахунок іноді може бути корисним. Ви можете використовувати його у таких випадках:

 • Якщо ви ще зовсім новачок і не знайомі з основами трейдингу. Тоді вам обов’язково варто спробувати торгувати на демо протягом кількох тижнів.
 • Якщо ви ще не вивчили торгову платформу брокера.
 • Якщо ви розробили нову торгову стратегію і вам потрібно її протестувати, щоб побачити, як вона працює. Однак після будь-якого тестування вам також потрібно ретельно перевірити цю стратегію на невеликому реальному рахунку.

Проте, якщо ви торгуєте на демо-рахунку з будь-яких інших причин, настав час набратися сміливості і перейти до торгівлі на реальний рахунок.

Не відкривайте реальний рахунок на свої останні заощадження. Замість цього почніть з тієї суми, якої вам не буде жаль втратити.

5 ключових питань про торгівлю на реальні гроші

Торгівля на демо-рахунку є важливим етапом для тих, хто прагне стати прибутковим трейдером. На ньому ви можете покращити свої навички, виявити слабкі моменти у своєму психологічному стані, при цьому нічого не ризикуючи.

Але як зрозуміти, що ви готові до торгівлі на реальні гроші?

Отже, ось невеликий список питань, на які ви повинні відповісти “так”, щоб розпочати торгівлю на реальні гроші. Якщо хоча б на одне питання ви відповіли негативно, радимо утриматися від відкриття реального рахунку, поки ви не вирішите вашу проблему.

Торгували ви регулярно протягом 3 місяців?

Це критично важливе питання. Ринок форекс постійно змінюється, тому стратегія, що працює на демо, може втратити ефективність через 3 місяці. З достатнім досвідом ви можете швидко реагувати на зміни та адаптувати свою стратегію під поточні умови.

Експериментували ви з різними торговими стилями?

На ринку існує безліч стилів та стратегій. Ви впевнені, що обрали саме той, що підходить вам найкраще? Переконайтеся, що ви спробували себе у скальпінгу, торгівлі на денних графіках, автоматизованій торгівлі і т.д. Вам потрібно бути впевненими у своїй системі у періоди спаду та зростання.

Чи переважають ви гірші угоди вигідними?

Якщо ви не торгували з прибутком на демо-рахунку, то не варто переходити на реальні гроші. Реальний рахунок – це зовсім інша справа. Як тільки ви зазнаєте збитків на реальному рахунку, емоційні рішення переважать раціональні, що може призвести до втрати всього депозиту. Переконайтеся, що ви прибутковий трейдер на демо.

Чи ведете ви торговий журнал для вдосконалення своїх навичок?

Це та частина, яку багато трейдерів пропускають через лінощі або недисциплінованість. Ми можемо гарантувати, що якщо ви віддадите хоча б трохи часу на запис та аналіз торгівельних угод, ви значно покращите свої результати.

У вас є торговий план?

Без конкретного торгового плану ваш депозит має шанси на руйнування. Ви завжди повинні знати, що робити при отриманні сигналу від вашої торгової системи про вхід в угоду.

Перехід з демо на реальний рахунок

Ми починаємо втрачати гроші через надмірне аналізування

Коли ми стаємо трейдерами, ми маємо схильність до надмірного аналізу будь-якої ситуації, на відміну від людей інших професій. З наявністю такої величезної кількості інструментів для аналізу ринку, ми просто не можемо торгувати настільки просто, як це можливо. На реальному рахунку нам потрібно утримуватися від ускладнення нашої торгівлі.

Чому ми стаємо так сильно занурюватися в аналіз ситуації, торгуючи на реальному рахунку?

Все просто – у грошах. Ми починаємо усвідомлювати, що на кону реальні гроші, які ми можемо втратити. Наш мозок намагається за будь-яку ціну уникнути цього, починає перегріватися, і в результаті ми отримуємо неправильний аналіз або пропускаємо прибуткову угоду.

Основні пастки після переходу на реальний рахунок

 • Трейдер починає слідкувати за графіками набагато довше, ніж на демо-рахунку.
 • Там, де не було проблем, трейдер починає їх створювати.
 • Багато починають встановлювати безліч непотрібних індикаторів на графік з надією підвищити ймовірність точного входу на ринок.
 • Трейдери починають намагатися уникнути збиткових угод.
 • Більшість починає слідкувати за виходом економічних новин.

Це лише деякі пункти, які впливають на наше мислення після переходу на реальний рахунок, але їх багато. Вам потрібно просто припинити думати занадто багато і робити все так само, як і торгуючи на віртуальні гроші. Ви не самі, всі трейдери стикаються з цим. Але не всі впораються з цим!

Демо рахунок у трейдингу: підбиваємо підсумки

Незалежно від того, чи ви початківець трейдер або досвідчений спеціаліст, який хоче перевірити нового брокера, торговельну платформу чи стратегію, демо-торгівля може бути корисним способом вправлятися без додаткового ризику втрати реальних грошових коштів.

Звичайно, варто уникати деяких з найбільш поширених пасток демо-трейдингу, таких як розвиток поганих торговельних звичок або нереалістичних очікувань, заснованих на різних параметрах ризику та розмірах рахунку, порівняно з тим, що ви маєте намір застосувати на реальному рахунку.

В цілому, демо-торгівля, безумовно, займає корисне місце в арсеналі інструментів, доступних як початківцям, так і досвідченим трейдерам але потрібно тренувати і психологію яка дозволить вам не реагувати сильно на збитки.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду