Trader-blog » Форекс » Час сервера брокера – покаже вам не ту картину!

Час сервера брокера – покаже вам не ту картину!

Не завжди правда на графіку – у цьому пості ми не будемо говорити про те, що ринок – це повний розбір, всюди кухні, всі хочуть лише наших грошей і таке інше. Сьогодні ми поговоримо про графіки, які не завжди показують справжню картину.

Розбір або зручність?

Послідовники Прайс-екшену

Якщо ви – активний учасник форумів з трейдингу, ймовірно, ви стикалися з суперечками між трейдерами щодо прайс-екшену. Один стверджує, що на графіку утворився Пін-бар, а інший нічого не помічає і стверджує, що там звичайна свіча. Через деякий час весь форум поділяється на дві групи, і починається скандал, адже кожен бачить те, що бачить. А можливо, те, що показує брокер?

Спори про час сервера

Вгадали? Мова йде про час сервера вашого брокера, оскільки він у всіх різний: один може показувати 23:00, а інший – 19:00. І, здавалося б, де тут проблема? Земля ж кругла, і є часові пояси, під які пристосовується кожен брокер, що дійсно дуже зручно.

Якщо ви думаєте про це як трейдер, який працює на таймфреймах від Н1 і нижче, то я не буду сперечатися. Але якщо ви торгуєте на Н4 і D1, то у мене є багато аргументів проти вашої думки.

І одна річ: якщо ви приймаєте свої торгові рішення за сигналами індикаторів, то можете закрити цю статтю, оскільки ви безпосередньо не контактуєте з ціною, і це означає, що ви не бачите того, що показує вам ринок.

Що означає час сервера мого брокера?

Початок для початківців

Давайте почнемо з початку, оскільки цей блог спрямований і на новачків, що намагаються освоїти прайс екшн.

Час сервера – це той час, за яким ваш брокер відкриває і закриває свічки, в MetaTrader 4 він знаходиться в верхньому лівому куті, трохи нижче панелі інструментів. Якщо поділити добу на 4-годинні свічки, то ми отримаємо 6 барів на день, які утворюються починаючи з 00:00 кожного дня. Але що, якщо один брокер починає малювати бари, коли в іншого вже 02:00? Ми отримаємо таку картину:

Погляньте на відмінності

На графіку вище представлені дані за період з 1 по 11 серпня 2014 року по валютній парі GBP/USD на 4-годинному таймфреймі. Як ми можемо помітити, на графіку можна визначити два вибухнутих Пін-бари, після яких ринок розпочав рости. Все виглядає чудово, це відмінні сигнали. Однак, давайте звернемо увагу на графік іншого брокера, чий час сервера відставав на 3 години:

Відмінності в графіках

На цьому графіку ми бачимо зовсім іншу картину. Ринок надавав багато хибних сигналів, які закривалися б поблизу рівня стоп-лосу, і все це через неправильний час сервера.

Втрачений шанс: як не пропустити можливість на ринку

Ситуація, в якій кожна можливість входу на ринок має велике значення

Давайте розглянемо ситуацію, у якій було б дуже шкода пропустити свій шанс на вхід на ринок через те, що ваш брокер вас “трохи підставляє”.

Нижче подано графік валютної пари EUR/USD, на таймфреймі Н4. Ми спостерігали сильний вгору рух, який почав розгортатися, і нам потрібно шукати сигнали на продаж за прайс екшен.

Ситуація на ринку: важливість часу та графіка

Появився ведмежий Пін Бар на графіку, ми відкриваємо угоду на продаж та заробляємо +50 пунктів за 4 години. Співвідношення ризику до прибутку склало 1:5, це була ідеальна угода. Проте що відбувалося у цей час на графіку іншого брокера, в чому полягала його відмінність цього разу? Давайте подивимось:

Навіть три поспіль збитки через ложні сигнали на покупку

Ми отримали три збитки поспіль через ложні сигнали на покупку, але навіть медвежий Пін, який міг би якось компенсувати наші втрати, ми не помітили. Ця ситуація викликає серйозні застереження.

Ситуація, коли брокер надає неправильні дані свічок, може справді завдати непоправної шкоди депозиту трейдера, який активно торгує за прайс екшен.

Що з денними свічками?

Трохи простіше

У випадку з денними свічками ситуація трохи простіша, оскільки ціні надається 24 години на встановлення свого діапазону, і три години тут не вирішуючі, хоча іноді бувають промахи. Давайте розберемо це на прикладі.

Нижче подано графік з 6 вересня по 11 грудня 2012 року для валютної пари EUR/JPY з денним таймфреймом. Ми спостерігаємо народження висхідного тренду, саме час очікувати сигналів за прайс екшен на покупку.

Подіялося все згідно плану

Усе зроблено правильно: в тренді з’явився Пін Бар, що дав нам можливість увійти на ринок за прекрасною ціною і заробити непогану суму.

Але що відбувалося у цей час у іншого брокера? Що він нам показав?

Застрягли мов старенька жінка біля розбитого відро, і жодного Піна так і не дочекалися.

Ми все ще тут, прикріплені до графіків, як старенька жінка біля розбитого відро, і жодного Піна так і не дочекалися. Навіть при далекому порівнянні цих графіків відразу стає видно, що вони абсолютно різні. Отже, яке з них правильне?

Вірний графік

Ось ми і дійшли до найважливішої частини цієї статті, час дізнатися, яке ж час сервера брокера буде правильним?!

Щоб ми могли дати відповідь, потрібно повернутися до часів, коли ми тільки починали освоювати основи торгівлі на валютному ринку, а саме – згадаємо про торгові сесії.

Час на ринку складається з чотирьох сесій: Сіднейська, Токійська, Лондонська і Нью-Йоркська. Кожна йде одна за одною, в певний час вони перетинаються для “передачі естафети”. Тепер давайте подумаємо, яка з них могла б дати старт іншим?

Мабуть, та, яка знаходиться східніше всіх, а саме – Сіднейська, і оскільки початок торгівлі австралійців припадає на кінець трейдингу в Нью-Йорку, то ми отримуємо, що правдиву картину показує та свічка, яка закрилася одночасно з американською торговою сесією. Отже, у хорошого брокера денні свічки закриваються одночасно з Нью-Йоркською сесією.

Висновок

Намагайтеся розуміти ринкові умови

Немає сенсу відмовлятися від вашого торгового методу лише через постійні втрати. Краще розібратися в тих ринкових умовах, які необхідні для того, щоб ваша торгівельна система стала прибутковою. Адже, здавалося б, яке-то час у верхньому лівому куті вашого термінала, як він може вплинути на прибутковість моєї торгівлі? Але виявляється, що це кардинально змінює все.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду