Trader-blog » Крипто » Біткоін ETF: що варто знати та навіщо він потрібен?

Біткоін ETF: що варто знати та навіщо він потрібен?

Криптовалюти швидко стають важливою частиною різноманітних інвестиційних портфелів. Після багатьох років регуляторної нестабільності та очікування, біржовий інвестиційний фонд Біткоіна став доступним для інвесторів. ETF Біткоіна дозволяє інвесторам взаємодіяти з криптовалютою зрозумілими та звичними для них методами.

В той же час, фонд трохи розчаровує частину вкладників. Постійні затримки з боку Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) трохи гальмують ринок у США. У Сполучених Штатах інвестори мають доступ лише до фьючерсів фонду Біткоіна. Чого чекає більшість спільноти – це запуску спотового Біткоін фонду.

У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки ETF Біткоіна, і наскільки важливий він для криптоіндустрії. Також, ми поглянемо на різницю між фондом фьючерсів Біткоіна та спотовим Біткоін фондом.

Біткоін ETF: що варто знати та навіщо він потрібен?

Біткоін став однією з найпопулярніших інвестицій останнього десятиліття. Біржові торгові фонди теж стали набагато популярнішими. На тлі цього ETF Біткоіна здається очевидним вибором для багатьох крипто ентузіастів. Проте відсутність контролю та регулювання фонду викликала сумніви у Комісії з цінних паперів та бірж США.

ETF Біткоіна слідкує за вартістю найпопулярнішої криптовалюти і дозволяє інвесторам отримувати інформацію безпосередньо з брокерського рахунку. Таким чином, усуваються ризики, пов’язані з володінням криптовалютою, і процес стає доступним інвесторам, які не хочуть створювати новий акаунт на криптобіржі та вчитися користуватися нею.

Ідеологія “Не твої ключі, не твої монети” чітко прослідковується через усе криптопростір. Інвесторам простіше зберігати свої цифрові активи в холодному сховищі, ніж на біржі.

Вкладники очікують надійний спосіб інвестувати в криптовалюту, який забезпечить збереження та простоту у зберіганні ресурсів. Більше того, люди не бажають вчитися основам безпеки та методам захисту, притаманним володінню криптовалютами.

Чому обрати Біткоін?

Кожен, хто зацікавлений у золоті, оцінює його рідкість. Рідкість – це одна з найважливіших характеристик будь-якого ресурсу. Вплив рідкості на вартість ресурсу простежується всюди, від солі та раковин до живопису та класичних автомобілів.

Однією з проблем золота є те, що його рідкість сумнівна. Золоті родовища видобуваються щодня. Швидкість видобутку золота контролюється для запобігання інфляції на ринку.

Біткоін дійсно рідкісний. Максимальна кількість Біткоїнів, яка коли-небудь буде існувати – 21 мільйон.

Мережа Біткоїна не може просто так звалитися або закритися – це найпотужніша комп’ютерна мережа на планеті. Її дуже складно і дорого атакувати.

Однією з найбільш привабливих властивостей Біткоїна є процес майнінгу. Майнінг Біткоїна – це процес, в якому нові Біткоїни надходять у обіг. Він працює за алгоритмом доказу виконаної роботи (Proof-of-Work), який підтверджує транзакції в мережі та вимагає постійних і прямих виплат за коштовний майнінг. Кожен майнер Біткоїна (або ядро) в системі повинно досягти згоди щодо автентичності транзакції перед її виконанням.

Завдяки цим заходам, фальшиві транзакції майже неможливі. Кожне ядро або майнер старається діяти чесно і уникати зайвих витрат. Біткоін є формою “добрих грошей”, яка, до того ж, стала новою можливістю для інвестицій і торгівлі.

Що таке Біткоін ETF?

Біржовий інвестиційний фонд – це фінансовий інструмент, який відстежує індекси, сектори, товари на біржі та інші ресурси.

ETF – це, по суті, кошик цінних паперів, які є взаємозамінними фінансовими інструментами збільшення капіталу на публічних та приватних ринках, вони також торгуються на фондових біржах як звичайні акції. Деякі фонди концентрують свою увагу на певному товарі на біржі, інші працюють з широким набором вкладів.

Однією з ключових переваг ETF є те, що вони можуть бути капітал-ефективним способом отримати доступ до широкого кола ресурсів без додаткових внесків брокерам. ETF працюють цілодобово, не закриваючись під кінець дня, як звичайні акційні біржі. Отже, коротко кажучи, біржовий інвестиційний фонд Біткоіна надає ефективний спосіб розбавити традиційний портфель вкладень на криптовалютні ринки.

ETF фьючерсів Біткоіна

Біржовий інвестиційний фонд фьючерсів Біткоіна слідкує за вартістю контрактів фьючерсів Біткоіна, замість його поточної ціни. Контракти фьючерсів – це угоди про купівлю і продаж ресурсу в майбутньому за певною ціною. ProShares Bitcoin Strategy (BITO) став першим таким фондом, після нього з’явилися VanEck Bitcoin Strategy (XBTF) і Valkyrie Bitcoin Strategy (BTF).

Незважаючи на багатообіцяючі рішення Комісії з цінних паперів та бірж про схвалення запуску подібних фондів, попит на ринок фьючерсів Біткоіна зменшується. Деякі стверджують, що причина полягає в непередбачуваності Біткоіна протягом останніх кількох місяців. Через це вкладення в фьючерси для багатьох стає занадто ризикованим. Крім того, інвестори шукають способи інвестувати в Біткоін без додаткових витрат.

Спот-ETF Біткоіна

Спот-фонд Біткоіна відстежує фактичну ціну Біткоіна, а не передбачає майбутню вартість. Багато пропозицій створення спот-фондів Біткоіна були відхилені Комісією з цінних паперів і бірж США. Проте декілька таких фондів були схвалені на Торонтській біржі.

Ведучі аналітики передбачають подальші затримки у розвитку спот-фондів Біткоіна у США, вказуючи на 2023 рік як найранішу дату їх запуску. Скептики також радять вкладникам просто купувати Біткоін на криптобіржах.

Через відсутність регулювання на ринках криптовалют, досягнення затвердження спот-фонду Біткоіна досить складно. Регулятори використовують великий потенціал обману та зловживання фондами як аргументи проти їх схвалення. В історію також увійшли неудачні спроби створення фондів криптовалют, серед відомих можна назвати братів Вінклвосс і їх біржу Gemini.

У 2018 році був запущений фонд VanEck SolidX Trust ETF. Він мав на меті привернути інституціональних інвесторів індексом, пов’язаним з групою торгових платформ. Але в результаті пропозицію фонду було відкликано. Багато фондів були поставлені на “безстрокове утримання” для “захисту інвесторів” від “маніпулятивних актів та способів обману”.

Ця позиція була сильно схвалена юристами, що представляли фонд Grayscale Bitcoin Trust. Лист в SEC заявив наступне: “немає підстав вважати, що інвестування на ринку фінансових інструментів актива є прийнятним для інвесторів, а інвестування в сам актив – ні”.

У жовтні 2021 року фонд ProShares Bitcoin Strategy розпочав торгувати як перший біржовий інвестиційний фонд Біткоіна в США. Фонд відстежує вартість фьючерсів Біткоіна на Чиказькій товарній біржі (CME) та дозволяє інвесторам продавати Біткоін без покриття. Після успішного запуску фонду, за ним послідували інші. Також варто відзначити Канадські та Європейські БІФ’и, які значно зміцнили свої позиції з моменту запуску.

Для чого потрібний ETF Біткоїна?

ETF дає змогу інвесторам відстежувати вартість Біткоїна, не володіючи самою криптовалютою. Це зручний спосіб слідкувати за ситуацією для тих, хто має труднощі з уявленням внутрішньої структури Біткоїна та блокчейна. Крім того, фонди є чудовим способом отримання криптовалюти для тих, хто боїться втратити контроль над звичайними криптобіржами.

Не всім інвесторам хочеться вивчати принципи роботи блокчейну та криптовалют. ETF надає зручну можливість зануритися у криптосвіт без великої кількості технічних знань.

ETF: вибір між ф’ючерсами та спот-фондами

Для того, щоб Біткоїн став надійним вкладенням, потрібний захист. Спот-фонди Біткоїна пропонують більшу степінь захисту вашого капіталу, ніж ф’ючерси. Для спот-фондів необхідно, щоб брокер володів відповідним активом, тоді як ф’ючерсні фонди вимагають лише володіння деривативним контрактом.

Деякі розглядають використання ф’ючерсних контрактів як необхідний крок. Інші бачать зниження зацікавленості в таких контрактах як індикатор того, що інвесторам потрібний інший спосіб вкладатися в цифрові ресурси.

При торгівлі ф’ючерсами потрібно враховувати багато особливостей контрактів. Зазвичай вони коштують більше. Крім того, торгівля ними відбувається лише в робочий час. Це призводить до різниці між поточною вартістю контракту та його вартістю на наступний день. У галузі це називають “розривом в Біткоїнах CME”.

Підсумки: ETF Біткоїна та майбутнє криптовалют

ETF Біткоїна може сприяти поширенню криптовалют та технологій блокчейн. Він має потенціал привернути значні інвестиції в цю галузь. На жаль, наразі не існує фонду, який би вирішив усі проблеми одразу. Однак факт того, що регулятори обговорюють Біткоїн та криптовалюту, вже свідчить про важливість цього питання. ETF Біткоїна надає легітимності цьому активу, що може привернути ще більше інвесторів.

Ринки криптовалют стрімко розвиваються. Ми спостерігаємо поширення блокчейнів та криптовалют у всіх сферах життя. Але для того, щоб досягти масового використання, потрібно звернути увагу великих інвесторів. У цьому допоможуть біржові інвестиційні фонди Біткоїна, оскільки їхня основна мета – спростити та захистити вкладення в цифрові ресурси.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду