Trader-blog » Трейдинг » Бінарні опціони в трейдингу: переваги та недоліки

Бінарні опціони в трейдингу: переваги та недоліки

Бінарні опціони є одним з найновіших та найпопулярніших похідних інструментів, які зараз пропонуються у світі валютного трейдингу. Бінарні опціони є простими для торгівлі та обмежують ризик інвестицій трейдера до суми, сплаченої за придбання опціону.

Проте, цей тип похідного інструменту має свої недоліки, на додаток до переваг. Бінарні опціони часто порівнюють з укладанням ставок на спорт.

Популярність бінарних опціонів значно зросла з того часу, як вони стали доступні для роздрібної торгівлі на різних онлайн-платформах. На додаток до валютних пар, бінарні опціони зараз можна торгувати по багатьом ключовим світовим індексам, сировинним товарам, таким як нафта, золото і срібло, а також по акціях багатьох компаній.

Зміст

Сутність бінарних опціонів

Бінарний опціон називається “бінарним”, оскільки у справці є лише два можливих результати: виграти або програти. Це означає, що актив, на який купується опціон, повинен досягти певної ціни або рівня обмінного курсу, щоб трейдер міг отримати свій прибуток. Або навпаки, трейдер втратить всі свої інвестиції або отримає лише символічну компенсацію у разі неправильного прогнозу.

Бінарні опціони на форекс схожі на звичайні опціони тим, що вони мають дату закінчення строку дії та ціну виконання. Як і при купівлі звичайних опціонів “колл” та “пут”, максимальні потенційні збитки по бінарному опціону відомі заздалегідь. Будь-які збитки, що зазнає трейдер, обмежені сумою покупки бінарного опціону.

На роздрібному ринку бінарні опціони зазвичай пропонуються з досить коротким строком дії, який варіюється від тижневого, денного або навіть внутріденного. Денні строкові опціони можуть мати місце в певний час протягом дня, тоді як тижневі бінарні опціони зазвичай закінчуються в п’ятницю після обіду.

Найпоширенішими є три основні типи бінарних опціонів:

  1. Бінарний опціон Call/Put — цей варіант бінарного опціону, також відомий як опціони Up/Down або High/Low, є найбільш базовим і вимагає від трейдера точного прогнозу того, чи буде конкретний обмінний курс вище або нижче ціни виконання в кінці певного періоду часу.
  2. Бінарний опціон One Touch — виплата бінарного опціону одним дотиком спрацьовує або скасовується, коли обмінний курс досягає певного рівня до закінчення строку його дії. Ціна та ефект триггера визначаються і встановлюються трейдером перед укладанням угоди з опціоном.</li>
  3. Бінарний опціон In/Out Boundary — також відомий як Range Binary, цей тип бінарного опціону має два рівні обмінного курсу для діапазону, в якому обмінний курс валютної пари повинен або залишатися в межах, або виходити за межі до закінчення строку дії для генерації прибутку.

Бінарні опціони і форекс

Бінарні опціони можуть коштувати більше, ніж звичайні позиції на валютному ринку форекс, і зазвичай пропонують менші виплати, ніж у випадку прямої торгівлі на ринку форекс з виграшною позицією. Однак рівень ризику, пов’язаний з торгівлею бінарними інструментами, може бути нижчим порівняно з торгівлею на ринку форекс, особливо якщо валютний ринок дуже волатильний, де великий ризик проскальзування.

Торгівля на форекс може бути надзвичайно інтенсивною і вимагає великої уваги трейдера, тоді як з бінарними опціонами це просто питання вибору часу і рівня курсу обміну, а потім очікування закінчення строку, щоб побачити, виграла або програла угода. В результаті трейдер зазвичай має набагато нижчий рівень емоційного заангажування, вкладеного в торгівлю.

Одним із головних недоліків торгівлі бінарними опціонами порівняно з форексом є те, що ви часто не можете просто зменшити свої збитки, якщо бачите, що ринок рухається в протилежному напрямку, оскільки транзакційні витрати, як правило, значні. Однак ряд бінарних брокерів пропонують трейдерам різні варіанти виплат, які дозволяють трейдеру отримувати помірні утішні виплати.

Ринок бінарних опціонів

Учасники ринку бінарних опціонів включають фінансові установи, форекс-брокерів і хедж-фонди, а також значну частку окремих валютних спекулянтів. Крім того, брокери бінарних опціонів і маркет-мейкери є основним учасником ринку бінарних опціонів на форекс.

Трейдери з високим рівнем власного капіталу іноді можуть отримати доступ до ринку бінарних опціонів безпосередньо, запитавши ціни опціонів у позабіржових учасників ринку, що працюють у великих міжнародних банках. Такі трейдери часто мають набагато більшу гнучкість в типах бінарних опціонів, якими вони можуть торгувати, і зазвичай диктують параметри своїх опціонних контрактів.

Обмежена кількість бінарних опціонів на форекс також може бути продана на біржах, таких як Північноамериканська біржа деривативів або NADEX, яка повністю регулюється Комісією з фьючерсної торгівлі товарами (CFTC) у Сполучених Штатах.

Для більшості роздрібних трейдерів потрібно відкрити рахунок у брокера бінарних опціонів, щоб мати можливість торгувати бінарними опціонами. Зазвичай їм доведеться вибирати з обмеженого вибору бінарних опціонів з фіксованими цінами виконання і строками дії, замість того, щоб запитати ціну бінарного опціона з конкретними настроюваними параметрами, як це можуть робити позабіржові трейдери.

Ринок бінарних опціонів на сьогоднішній день може похвалитися багатьма брокерами, які зазвичай надають доступ до ринку через свої торгові платформи.

Ключем до вибору хорошого брокера є:

  1. Безпека ваших коштів і можливість виведення коштів в будь-який час.
  2. Наявність нормативно-правової бази і репутації брокера.
  3. Доступність активів, які ви хочете торгувати і які підходять для вашої торговельної стратегії.

Платформа для торгівлі бінарними опціонами

Коли ви працюєте з бінарними опціонами, вам потрібно мати платформу для торгівлі ними. Ці платформи зазвичай складаються з програм, які можна завантажити і дозволяють вам укладати угоди з бінарними опціонами.

Деякі з них працюють на вашому настільному комп’ютері або ноутбуці, або ж працюють через ваш веб-браузер. Мобільні додатки працюватимуть на вашому мобільному пристрої з ОС Android або iOS і дозволять вам торгувати бінарними опціонами з будь-якого місця.

Деякі з основних функцій платформи для торгівлі бінарними опціонами:

Торговий інтерфейс. Шукайте інтерфейс, який є легким для розуміння та простим у використанні. Ті, хто говорить не англійською мовою, можуть бажати мати платформу, яка підтримує кілька мов.
Торговля декількома активами. Переконайтеся, що ваша торгова платформа пропонує значну кількість базових активів, на яких ви можете торгувати бінарними опціонами.
Час витікання. Обрана вами платформа для торгівлі бінарними опціонами повинна підтримувати як годинні, так і денні строки витікання, які підходять для короткострокових або довгострокових стратегій.
Максимальні відсотки виплат. Шукайте відсоток виплат від 75 до 90 відсотків при успішних угодах з бінарними опціонами, а також відшкодування від 5 до 10 відсотків за невдалі угоди.
Мінімальний початковий депозит. Перевірте мінімальну суму, яку брокер готовий прийняти для відкриття рахунку.
Бонусні суми. Багато брокерів бінарних опціонів пропонують бонуси трейдерам, тому обов’язково перевірте, які бонуси доступні і що потрібно зробити, щоб вимагати їх.
Способи оплати. Більшість торгових платформ з бінарними опціонами пропонують платіжний шлюз з різними варіантами поповнення рахунку.

Платформи для торгівлі бінарними опціонами можуть бути власністю конкретного онлайн-брокера або надаватися розробником програмного забезпечення.

Коли мова йде про незалежні від брокерів платформи для торгівлі бінарними опціонами, багато трейдерів віддають перевагу використанню платформи бінарних угод SpotOption, оскільки за звітами вона підтримується понад 250 різними брокерами бінарних опціонів.

Ця веб-платформа для завантаження також пропонує версію мобільного додатка і швидко стає ринковим стандартом для трейдерів бінарних опціонів практично так само, як MetaTrader домінує на ринку онлайн-торгівлі на Форекс. Крім базових функцій торгівлі бінарними опціонами, SpotOption також підтримує соціальну торгівлю за допомогою функції Spot Follow та автоматизовану торгівлю за допомогою можливості SpotWiz.

Основи торгівлі бінарними опціонами

Перш ніж займатися бінарною торгівлею, важливо пам’ятати, що ваша успішність у великій мірі залежить від того, наскільки точним буде ваш аналіз ринку. Ваші угоди можуть приносити хороший прибуток, якщо ваш прогноз вірний, але вони можуть бути малоприбутковими або навіть приносити нульовий дохід, якщо ваш прогноз часто невірний.

Отже, першим кроком, коли ви торгуєте бінарними опціонами, є аналіз ринку. Це означає, що вам потрібно докладно вивчити фундаментальний та технічний аналіз, щоб отримати чітке уявлення про майбутню тенденцію ринку.

Однією з ключових переваг використання бінарних опціонів як альтернативи ринку Форекс є можливість передбачити ризик заздалегідь, оскільки зазвичай він обмежений сумою премії, яку ви платите за бінарний опціон. Ваші позиції також не піддаються потенційно високим втратам, які можуть виникнути при торгівлі на ринку Форекс з використанням стоп-ордерів.

Для кращого розуміння розглянемо конкретний приклад. Припустимо, що трейдер очікує зростання євро до долара США протягом певного періоду часу понад поточний курс 1,0500. Він може придбати варіант бінарний опціон High, Call або Up із закінченням на поточному курсі 1,0500. У поточних ринкових умовах інвестиція в розмірі 100 доларів США у покупку цього варіанту принесе виплату в розмірі 160 доларів США, якщо вартість активу перевищить 1,0500 до закінчення терміну дії, або нічого, якщо вона буде нижче ціни виконання.

У разі успішної угоди прибуток складе 60 доларів, при цьому початкова премія в розмірі 100 доларів, яку необхідно заплатити за придбання опціона, обмежить ризик.

Навпаки, для песимістичної позиції трейдер може купити бінарний опціон на продаж з мінімальною ціною 1,0500, Put або Down із закінченням на 1,0500 за 100 доларів. Якщо при закінченні терміну дії вартість активу виявиться нижчою за 1,0500, він отримає виплату в розмірі 160 доларів, а якщо вона буде вищою, він не отримає нічого.

Успішний результат приноситиме прибуток у розмірі 100 або 60% від вкладених 100 доларів, тоді як невдалий результат буде обмежений початковою премією в розмірі 100 доларів, сплаченою за покупку опціона.

Бінарні опціони та стратегії торгівлі

Торгівля без чіткої стратегії може призвести до катастрофи, як і на будь-якому іншому фінансовому ринку.

Перший тип стратегії бінарних опціонів передбачає вивчення валютної пари на основі фундаментального або технічного аналізу. Це може бути аналіз тенденцій у економічних даних, змін ціни та технічних індикаторів або комбінація обох, для прийняття раціонального рішення щодо того, як ринок може рухатися протягом певного періоду.

Якщо ринок рухається вгору, купуйте бінарні опціони Up, Call або High за поточною ціною EUR/USD 1.0500, і це буде прибутково, якщо спот-ціна залишиться вище ціни виконання на момент закінчення терміну дії. Якщо ринок рухається на 15 пунктів вище до 1,0515, купуйте бінарний опціон Down, Put або Low з пробиттям 1,0515 за таку ж ціну, з таким самим виплатою.

По закінченні терміну дії, якщо ринок вище 1.0515 або нижче 1.0500, один з опціонів буде прибутковим, а інший — ні. Якщо ринок залишається між 1.0500 та 1.0515, обидва опціони приносять прибуток.

Інша ефективна стратегія — це ринковий спред або геп. Якщо два активи мають високу позитивну кореляцію, можна шукати моменти, коли один актив рухається різко, а інший відстає, створюючи тимчасовий геп. У цей момент купуйте бінарний опціон для слабкого активу та продавайте для сильного, очікуючи закриття гепу.

Розробка ефективної торгової системи на бінарних опціонах зазвичай потребує часу та зусиль. Якщо ви плануєте створити свою систему, можливо, найпростіший спосіб — це побудувати її на основі тієї, яку ви вже використовуєте для торгівлі валютними парами. Ключовим елементом успішної торгівлі бінарними опціонами є можливість сформувати власне уявлення про ринок.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду