Trader-blog » Трейдинг » Білл Ліпшуц: навчальні уроки від професіонала валютного ринку

Білл Ліпшуц: навчальні уроки від професіонала валютного ринку

Від Білла Ліпшуца можна багато чому навчитися. Те, що він досяг у трейдингу, просто неймовірно. Спочатку він зміг перетворити своє спадщину у 12 000 доларів на сотні тисяч доларів ще під час навчання в коледжі. Пізніше він підкоряв усі нові вершини у своєму трейдингу і заробляв ще більше грошей.

Для сьогоднішньої статті я вибрав сім важливих правил трейдингу від Білла Ліпшуца.

Біографія Білла Ліпшуца

Ліпшуц розпочав свою кар’єру на фондовому ринку під час навчання в Корнеллському університеті (штат Нью-Йорк).

Він успадкував акції на суму 12 000 доларів. Гроші були розподілені між більш ніж 100 акціями, тому він продав ці інвестиції, щоб знайти більш прибутковий спосіб використання отриманих коштів.

У цей час Ліпшуц вивчав фінансові ринки у бібліотеці Корнелла і почав займатися трейдингом. Він зміг перетворити 12 000 доларів на 250 000 доларів. Однак його успіх був недовгим, оскільки одна помилка призвела до втрат майже всіх зароблених грошей. Ліпшуц розглядав цю помилку як цінний досвід, що допоміг йому у подальшому.

Точно перед завершенням навчання в Корнеллі, Білл Ліпшуц знову розпочав трейдинг і поступово збільшував розмір свого рахунку. Потім він вирішив повністю присвятити себе кар’єрі трейдера.

У 1984 році він приєднався до Salomon Brothers і почав працювати в недавно створеному відділі форекс. Через рік він приніс банку прибуток у розмірі 300 мільйонів доларів.

У 1990 році Ліпшуц став президентом North Tower Group, дочірньої компанії Merrill Lynch. Пізніше він заснував фонд Rowayton Capital Management, який у 1995 році перетворився на Hathersage Capital Management. Цей фонд спеціалізується на торгівлі валютами країн великої десятки (G10) і досі працює на момент написання цієї статті.

Якщо ви хочете дізнатися більше про кар’єру трейдера Білла Ліпшуца, а також дізнатися про інших успішних трейдерів, я рекомендую вам прочитати серію книг “Маги ринку” Джека Швагера.

Враховуйте час у вашій торгівлі

Кожен раз, коли ви входите на ринок, ви ризикуєте не лише своїми грошима. Припустимо, ви відкрили позицію з стоп-лоссом у розмірі 10$. Ваш грошовий ризик становить 10$. Проте є ще один аспект ризику, про який більшість трейдерів ніколи не думає. І це — час.

Коли ви відкриваєте угоду, частина вашого капіталу блокується. Це означає, що розмір вашого вільного капіталу для торгівлі зменшується.

Я завжди віддаю перевагу відкриттю по одній позиції за раз. Дві або навіть три позиції для досвідченого трейдера можливі, але не є обов’язковими.

Чим більше угод ви укладаєте, тим менше у вас шансів залишатися прибутковим. Це особливо правдиво, якщо ви тільки починаєте займатися трейдингом.

Ось що на цю тему говорить Білл Ліпшуц:

Якби трейдери вміли залишатися поза ринком хоча б на 50 відсотків свого часу, вони могли би заробляти набагато більше.

Чим довше ваша позиція залишається відкритою, тим більша ймовірність того, що на неї можуть вплинути які-небудь новини або події.

Припустимо, що наша угода була відкрита на годинному графіку. Час, необхідний для реалізації угоди, здійсненої на годинному таймфреймі, як правило, становить від однієї до двох торгових сесій. Які шанси виходу важливих новин протягом 24-48 годин? Це залежить від різних обставин, але якщо припустити, що в економічному календарі немає серйозних подій, шанси досить малі.

Порівняємо це з угодою на денному графіку, для реалізації якої може знадобитися цілий тиждень або навіть більше часу. Ймовірність того, що календар подій буде порожнім протягом одного-двох тижнів, дуже мала. Також завжди існує ризик непередбачених подій. Ми знаємо, як один твіт може вплинути на поведінку ринку.

Чим довше ваша позиція залишається відкритою, тим більше ймовірностей, що на неї вплинуть якісь новини, і ваш технічний аналіз не виправдає себе. Тому переконайтеся, що потенційний прибуток завжди вартий ризику.

Білл Ліпшуц також дотримується цього принципу у своїй торгівлі:

Для короткострокової угоди, яка триває 48 годин або менше, відношення ризику до прибутку має бути три до одного. Для довгострокових угод я шукаю відношення прибутку до збитку, яке становить принаймні п’ять до одного.

Для інтраденевної торгівлі нам знадобиться відношення прибутку до збитку як мінімум три до одного. Таким чином, якщо ви ризикуєте 50 пунктами, ваша ціль повинна бути на відстані як мінімум 150 пунктів. Для свінг-трейдінгу на D1 або W1 краще розглядати можливість відкриття угоди лише в тому випадку, якщо відношення ризику до прибутку становить не менше п’ять до одного.

Я застосовую цей принцип кожен раз у своїй торгівлі. Я ніколи не укладаю угоду, не оцінивши спочатку часовий фактор, необхідний для реалізації цієї угоди. Також завжди розраховую відношення ризику до прибутку.

Успіх у трейдингу – це реальність

Білл Ліпшуц – це приклад надзвичайно успішного трейдера

Коли Ліпшуц навчався в коледжі, його бабушка померла, залишивши йому спадок у розмірі 12 000 доларів. Ці гроші були розподілені по більш ніж 100 різних акціях. Я вважаю, що к тому часу, коли він закінчив оплачувати комісійні за брокерські послуги та ліквідував всі позиції, сума, яку він отримав, в кінцевому підсумку була значно меншою. Проте він зміг її збільшити до 250 000 доларів.

Як і будь-який 20-річний хлопець, він став занадто самовпевненим і втратив майже всі свої кошти через одну помилку. Але замість того, щоб здатися, він витримав, і з часом зміг відновити свій капітал до попереднього розміру.

Коли йому виповнилося 28 років, його взяв на роботу інвестиційний банк Salomon Brothers. Це був 1982 рік, і їх валютний відділ тільки що був створений. Це не завадило Ліпшуцу принести банку майже півмільярда доларів прибутку за вісім років своєї роботи.

Чому я вам все це розповідаю? Я вважаю, що важливо тримати в пам’яті подібні історії. Шлях до успіху в трейдингу пов’язаний з численними труднощами та перешкодами, багато з яких будуть постійно перевіряти вашу стійкість та терпіння. Подібні історії успіху допомагають нам вірити в себе та не впадати у відчай у важку хвилину.

Страсть до трейдингу

Я, як і Білл Ліпшуц, на 100% відданий трейдингу. І це не змінилося з першого дня, як я розпочав цим займатися.

Наступне твердження може бути неприємним для деяких трейдерів, але я впевнений у його правильності. Більшість трейдерів зазнають невдач через відсутність пристрасті до торгівлі. І справа тут не в навичках, таланті або психології.

Чому люди приходять до трейдингу? Вони хочуть заробляти. Проте гроші повинні бути лише наслідком вашої торгівлі. На першому місці для вас має бути прагнення до вдосконалення. Тобто працювати над своїми помилками та пошук свого індивідуального стилю торгівлі.

Страсть до трейдингу дуже важлива. Якщо у вас її немає, ви не протримаєтеся в трейдингу довго.

Білл Ліпшуц – це втілення тієї пристрасті, яка потрібна для успіху. У його будинку розміщено кілька екранів, за допомогою яких він може стежити за ринком. Навіть в його ванній кімнаті є монітор. Хоча вам не потрібно стежити за ринками з вашої ванни, вам варто прикладатися до такого ентузіазму.

Ось його слова з цього приводу:

Якщо мета трейдера – заробити гроші, він ніколи не досягне успіху. Успішний трейдер повинен бути справжньо захопленим торгівлею, гроші для нього мають бути вторинними. Навіть досягнення успіху не може бути для вас головною мотивацією. Головним для вас має залишатися сама трейдинг.

Тому забудьте про гроші і замість цього зосередьтеся на вдосконаленні своєї торгівлі. У трейдингу лише бажання заробляти гроші не приведе вас до успіху. У всіх успішних трейдерів є одна спільна риса – це їх пристрасть до самого трейдингу.

Не бійтеся зазнавати збитків

Будь-який трейдер легко може заробити кілька доларів за одну угоду. Деякі можуть здійснювати послідовні прибуткові угоди або навіть торгувати з прибутком протягом кількох місяців.

Справжнім випробуванням для трейдера стає ситуація, коли відбувається просідання, і його збитки починають зростати. Це особливо актуально в разі послідовності збиткових угод. Коли це відбувається, ви починаєте втрачати впевненість у собі, а також здатність чітко сприймати ситуацію на ринку.

Навіть найкращі трейдери іноді зазнають збитків. Проте вони при цьому не втрачають самоконтролю і не піддаються своїм емоціям.

Білл Ліпшуц сказав:

Коли ви проходите через серію невдач, у вас з’являються сумніви в собі, і вам стає непросто відкривати нові угоди. Ви нічого не робите правильно і постійно допускаєте помилки. Вам потрібно навчитися контролювати свій страх.

Коли ви не відчуваєте втрат, трейдинг перетворюється на азартну гру. Ви бездумно викидаєте свої гроші на ринок у відчайдушної спроби повернути те, що ви втратили.

У той же час страх втрат може стати небезпечною пасткою. Коли ви боїтеся зазнати збитків, ви починаєте сумніватися у своїх здібностях. Ви боїтеся входити на ринок, навіть якщо бачите ідеальну точку входу. Крім того, у вас більше шансів рано вийти з хорошої угоди.

Уявіть, що у вас є рахунок на 1000$, і ви тільки що ввійшли в лонг. Ваш стоп-лосс знаходиться на відстані 100 пунктів, а тейк-профіт розміщений на відстані 300 пунктів.

Розглянемо два сценарії:

  • Ви ризикували 5% свого рахунку або 50$.
  • Ви ризикували 1% свого рахунку або 10$.

Якщо ринок впаде на 50 пунктів протягом наступних 24 годин, який сценарій буде для вас більш болісним? Пам’ятайте, що ваш стоп-лосс знаходиться на відстані 100 пунктів від вашої точки входу, тому ринок ще не вивів вас з угоди.

Можна з упевненістю сказати, що всі оберуть варіант номер один. Перспектива втрати 5% від депозиту завжди викличе набагато більше тривоги.

Один з найпростіших і швидких способів запобігти страху втрат – зменшити розмір вашого ризику. Чим менше капіталу у вас на кону, тим менше шансів у вас запанікувати і піддатися емоційним рішенням, коли ціна буде рухатися проти вашої позиції.

Зосередьтеся на ринку

Трейдінг – це досить простий і зрозумілий бізнес. Щоб прогресувати в цьому бізнесі, вам потрібно мати надзвичайну наполегливість.

За словами Білла Ліпшуца:

Якщо вас називають божевільним, це означає, що ви йдете правильним шляхом.

По суті, він має на увазі безумну наполегливість, яка потрібна для досягнення успіху у будь-якій справі.

Коли Джек Швагер відбував інтерв’ю з Біллом Ліпшуцом у 1992 році для однієї з його перших книг “Магі з ринку”, вони зустрілися в його будинку. Відразу ж Швагер помітив надзвичайну кількість моніторів з котируваннями, які були встановлені по всіх кімнатах.

Супер успішні люди захоплені своєю справою. Якщо ви хочете стати частиною 5% прибуткових трейдерів, вам слід робити те, чого не роблять інші 95%.

Наприклад, ви можете використовувати вихідні дні для вивчення ринків, а також витрачати свій вільний час на читання книг про трейдерів.

Не забувайте про фундаментальні фактори

Білл Ліпшуц – фундаментальний трейдер

Він вивчає макроекономічні та політичні події минулого, сьогодення та майбутнього, які можуть вплинути на курс валют.

Тем не менше, він розуміє важливість рівнів підтримки та опору. Як і більшість фундаментальних трейдерів, він використовує рівні, щоб визначити точки входу та виходу з ринку. Вони також допомагають йому впізнати поточний ринковий імпульс та визначити, коли приплив нових покупців або продавців може вплинути на поточні ціни.

З іншого боку, я не є фундаментальним трейдером і утримуюся якнайдалі від фундаментального аналізу (Про це я писав на форумі трейдерів – Потрібний чи не фундаментальний аналіз в трейдингу?). Для моєї торгівлі мені потрібен лише чистий графік без будь-яких індикаторів.

Навіть не дивлячись на те, що рішення щодо ставки ФРС або прес-конференція ЄЦБ не є частиною мого аналізу поточної ситуації на ринку, я завжди в курсі цих подій, так само як і Білл Ліпшуц щодо ключових рівнів. Я розумію важливість цих подій, оскільки вони можуть значно вплинути на динаміку ринку. Вони можуть закріпити встановлені тенденції або навпаки так само швидко їх змінити.

Проте я не використовую ці події для своїх торгових ідей. Я ніколи не торгую перед ними і не дозволяю їм впливати на мої рішення. Для мене достатньо знати, коли вони відбудуться. Все, що мені потрібно для моїх угод, вже знаходиться переді мною на графіку.

Так само Білл Ліпшуц знає, де знаходяться ключові рівні, але він не приймає свої рішення на їх основі. Замість цього він використовує фундаментальний аналіз для своїх торгових ідей.

Незалежно від того, наскільки ви довіряєте технічним чи фундаментальним факторам, завжди важливо враховувати виход важливих новин у вашій торгівлі.

Для досягнення успіху в трейдингу можуть знадобитися роки

Подвиг Білла Ліпшуца, який перетворив 12 000 доларів на 250 000 доларів, безперечно вражає, але йому знадобилися роки, щоб закріпити свій успіх, не кажучи вже про безліч труднощів, з якими він зіткнувся на своєму шляху.

Тому скільки часу знадобиться для досягнення успіху в трейдингу? Правда в тому, що ми всі різні, тому тут немає однозначної відповіді. У кожного з нас свій характер, і кожен з нас йде своїм шляхом.

Якби я сказав вам, що вам знадобиться два роки, це висадило б у вас хибні сподівання. Найкраще, що ви можете зробити, це налаштуватися на довготривалу роботу.

Джек Швагер одного разу сказав:

Найважче в трейдингу – це підготовка до угоди. Сам процес торгівлі повинен бути надзвичайно простим.

Трейдинг ні на що не схожий. У будь-якому іншому ділі зусилля приносять результат. Чим більше ви стараєтеся, тим більше грошей ви заробляєте. Наприклад, чим більше дзвінків здійснює менеджер з продажів, тим більше грошей він приносить компанії. Те саме стосується і будь-якої іншої офісної роботи. Якщо ви докладете багато зусиль і залишите враження на свого керівника, ви матимете більше шансів отримати підвищення та піднятися по кар’єрній драбині.

У трейдингу все абсолютно інакше. Чим більше ви намагаєтеся отримати прибуток, тим вище ймовірність того, що ви отримаєте збиток. Ринок робить тільки те, що він хоче робити. Ви ніяк не можете вплинути на рух ціни.

Проте ви можете прикладати більше зусиль для пошуку помилок у своєму трейдингу. Тому не зациклюйтеся на прибутку, замість цього краще сосредоточтеся на вдосконаленні свого трейдингу. Якщо ваш трейдинг буде ставати все краще й краще, гроші також будуть слідувати.

Вам знадобиться багато часу. Не засмучуйтеся, навіть якщо ви займаєтеся трейдингом кілька років і все ще залишаєтесь з порожніми руками. Вам знадобляться роки для досягнення стійких результатів у своєму трейдингу. Хоча це може звучати не дуже заохочуюче, але кінцевий результат того вартий.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду