Trader-blog » Трейдинг » Алготрейдинг і торгові радники: переваги та недоліки

Алготрейдинг і торгові радники: переваги та недоліки

У сучасній епохі комп’ютери допомагають нам виконувати безліч завдань. Багато аспектів нашого повсякденного життя пов’язані з використанням технологій, і це стосується також трейдингу. У цій статті ми розглянемо, що таке алготрейдинг, а також поговоримо про торгові радники.

Що таке алготрейдинг?

Все розпочалося з винаходу комп’ютерів у 20-му столітті, які вперше були запрограмовані для допомоги в математичних обчисленнях. З того часу інформаційні технології швидко розвивалися, комп’ютери ставали більш потужними, складними та швидкими. Потім з’явився Інтернет. Банкам, установам та людям не знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, як технології можуть бути корисними в заробітку великої кількості грошей.

Першими алгоритмічними системами було програмне забезпечення для побудови графіків і трейдингу, яке допомогло полегшити вивчення цін та виконання ордерів. У кінцевому підсумку вони перетворилися на повноцінні торгові платформи, які полегшують роботу трейдера.

Що таке алготрейдинг? Давайте спочатку визначимо автоматизацію торгівлі взагалі. Автоматизація торгівлі – це торгова діяльність, яка повністю (або частково) виконується програмним забезпеченням. Іншими словами, за допомогою автоматизації торгівлі всі або деякі торгові завдання виконуються комп’ютерною програмою замість вас.

Існує кілька способів автоматизації торгівельної діяльності, основними з яких є:

 • Торгові сигнали – це сервіси, на які ви можете підписатися, щоб ваше програмне забезпечення автоматично копіювало угоди інших трейдерів. Є безкоштовні торгові сигнали, але більшість з них, як правило, платні.
 • Соціальний трейдинг базується на соціальній платформі, де трейдери можуть ділитися своїми угодами, а інші трейдери можуть відстежувати та копіювати їх.
 • Торгові радники – це програмне забезпечення, запрограмоване для виконання дій у відповідь на певні тригери. Ви можете завантажити безкоштовні радники, купити платні або створити свої власні.

У алготрейдингу є багато переваг і недоліків. Деяким трейдерам вдається отримувати великий прибуток за допомогою алготрейдингу, проте цей метод торгівлі підійде далеко не для всіх.

Що таке торговий радник?

Торговий радник – це програмне забезпечення, яке виконує торгові завдання від імені трейдера. Іншими словами, це програма, яку можна купити або створити самостійно. Радники також відомі як експерти або торгові роботи.

Алготрейдинг і радники напряму пов’язані між собою, оскільки вони базуються на технічному аналізі, математичних моделях та статистиці. Радники ідеально підходять для виконання завдань, що реагують на певні тригери. У алгоритмічній торгівлі тригери визначаються правилами та значеннями, отриманими в результаті технічного аналізу руху ціни. Наприклад, правило може бути сигналом індикатора, що досягає певного значення. Якщо це правило виконується, відправляється ордер на купівлю або продаж.

Деякі торгові платформи дозволяють встановлювати сторонніх радників

, а деякі програмувати своїх власних. Особливо популярна у цьому плані торгова платформа MetaTrader і мова MQL4.

Якщо ви хочете розширити свої знання про торгові роботи та алгоритмічну торгівлю, відвідайте розділ MQL4, де ви зможете знайти статті про створення та програмування власних торгових .

Завдання, які можна виконувати за допомогою алготрейдингу

Давайте розглянемо приклади завдань, які можуть бути виконані за допомогою торгових радників. Часто думають, що радники використовуються лише для відкриття ордерів. Однак заключення угод є лише частиною автоматизованої торгівлі, і ви зможете це побачити у наступних прикладах. Таким чином, яким чином торговий робот може бути корисним?

 • Виконання технічного аналізу. За допомогою радника ви можете проводити математичні розрахунки. Всі ці розрахунки призначені для розуміння та прогнозування руху ціни.
 • Відправлення сповіщень. Ви можете програмувати радника так, щоб отримувати сповіщення про зміни ціни або події на ринку.
 • Створення та відправлення звітів. Радник може створювати та відправляти автоматичні звіти. Наприклад, якщо ви хочете отримувати щоденний звіт про ваші угоди та стан відкритих ордерів, ви можете створити радника, який буде вам надсилати цю інформацію.
 • Торгівля за новинами. Це може бути складно програмувати, але це зовсім можливо. Радник може читати новинний стрічки та розуміти, які події відбуваються, далі сповіщати вас про ці події або реагувати певним чином.
 • Укладання угод. Торговий робот може виконувати накази від вашого імені та без вашої участі.
 • Модифікація відкритих ордерів. Радник може бути програмований для модифікації існуючих ордерів. Наприклад, для трейлінг-стопа, якщо ви хочете, щоб ваш стоп-лос переміщався, коли ціна рухається у потрібному вам напрямку.
 • Закінчення торгівлі. Вам може знадобитися припинити всю вашу торговельну діяльність та закрити всі ордери відповідно до деяких подій на ринку, і радник може зробити це за вас.

Складність торгового робота може варіюватися в залежності від програмованих у нього завдань.

Переваги алготрейдингу

Є кілька причин, через які вам буде зручно використовувати алготрейдинг та автоматизувати свою торгівлю:

 • Вивільнення часу. Це, можливо, найважливіша причина, чому ви можете захотіти автоматизувати свою торговельну діяльність. Ми всі постійно зайняті, і час — найцінніший ресурс, який у нас є. Якщо ви торгуєте вручну, ви можете захотіти мати більше вільного часу для занять іншими справами, а не торгувати. Алготрейдинг дозволяє виконувати безліч завдань без вашої участі.
 • Швидкість торгівлі. Комп’ютер набагато швидше порівняно з нами виконує всі розрахунки. За долі секунди радник може вивчити рух ціни за останні кілька годин або навіть місяців, порівняти з деякими правилами і відкрити угоду, тоді як трейдеру потрібні були би для цього хвилини або навіть години.
 • Тестування на історії. Торговий робот може бути перевірений на історичних даних. Це потужний інструмент для перевірки будь-якої стратегії. Тестування на історії дозволить вам побачити, як ваша стратегія та радник працювали у минулому. Це дає вам можливість зрозуміти, як вони будуть працювати у майбутньому. За допомогою тестування на історії ви також можете виявити помилки та аспекти торгівлі, які можете покращити.
 • Торгівля 24×5. Ви можете налаштувати сервер, який буде підключений до Інтернету і буде готовий до торгівлі 24 години на добу, 5 днів на тиждень. Це особливо корисно при торгівлі на форекс, оскільки ринок відкритий 24 години на добу, 5 днів на тиждень.
 • Торгова психологія. Одним з найважливіших навичок для трейдера є дисципліна. Як ми всі знаємо, на дисципліну можуть впливати багато факторів. На торгового робота не може вплинути відсутність дисципліни, сам радник — це дисципліна визначено. Торгові роботи слідують лише правилам, які для них прописані. Подумайте про невизначену ситуацію, в якій ви не впевнені. Або про угоду, яка йде не так, як ви очікували, і ви закрили її через паніку. Всього цього не може статися з експертом. Радник завжди торгує за правилами і ніколи не відхиляється від них.

Алготрейдинг, безумовно, може допомогти покращити вашу торгівлю та дозволить вам психологічно легше торгувати з великим розміром депозиту.

Недоліки алготрейдингу

Я відзначив переваги автоматизації торгівлі, проте важливо також розуміти, що тут є певні ризики та обмеження. Ось деякі з них:

 • Помилки в експерті. Якщо ваш експерт містить помилки, ваші кошти можуть бути в небезпеці. На щастя, тестування на історії та демо-рахунок допоможуть вам виявити помилки заздалегідь.
 • Неочікувані події на ринку. Ви можете запрограмувати вашого радника так, щоб він реагував на певні тригери та події, проте на ринку можуть статися неочікувані ситуації, які ви не могли передбачити, і у цьому випадку ваш радник може опинитися в падінні.
 • Обмеження в програмуванні. Торговий радник може виконувати технічний аналіз, але деякі моделі цінового руху, графіків, цін та трендів може бути дуже складно перетворити на математичні функції та порівняння. Вдосконалюйте свої навички як програміста, і ви зможете виконувати все більше й більше завдань.
 • Ризики програмного забезпечення для ваших коштів. Програмне забезпечення потенційно ризикує вашими грошима, тому завжди дотримуйтесь суворих правил управління ризиками при створенні ваших радників.

Торгова автоматизація, безумовно, має деякі недоліки, проте при правильному використанні її переваги неперспективно переважають.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду