Trader-blog » Інвестиції » Активне та пасивне інвестування: яка стратегія вам підходить?

Активне та пасивне інвестування: яка стратегія вам підходить?

Інвестування — один із найбільш ефективних способів нагромадження багатства у довгостроковій перспективі, але існує багато різних підходів до інвестування, тому іноді важко зрозуміти, з чого почати.

Ви можете розділити більшість інвестиційних стратегій на дві категорії: активне інвестування та пасивне інвестування. Обидва типи інвесторів працюють над тим, щоб перетворити свої інвестиції на більші суми грошей, які вони можуть використовувати для підтримки свого способу життя або фінансування майбутніх інвестицій.

Як правило, активні інвестори відстежують свої інвестиції щодня або щотижня, часто входячи на ринок і залишаючись на ньому. Пасивні інвестори використовують стратегію “встановив і забув”, сподіваючись, що послідовні інвестиції у довгостроковій перспективі допоможуть їм досягти своїх цілей.

Обидві інвестиційні стратегії можуть працювати, і кожна має свої переваги та недоліки. Знання того, як працює кожна стратегія і яка з них підходить вам, допоможе вам максимально ефективно використовувати свої гроші.

Активне інвестування

Активне інвестування передбачає взяття активної ролі в управлінні своїми грошима, входом та виходом з різних інвестицій на основі вашого аналізу, інтуїції або світових подій. Це може включати в себе вибір окремих акцій, встановлення цілей купівлі та продажу або використання опціонів для денного трейдингу.

Зазвичай активні інвестори шукають активи, які можуть пропонувати короткостроковий прибуток. Вони часто намагаються перевершити ринок, отримуючи вищий прибуток, ніж ринок в цілому.

Деяким людям подобається ідея активної інвестиційної стратегії, але вони не хочуть виконувати роботу, пов’язану з активним інвестуванням. Ці інвестори можуть співпрацювати з фінансовими менеджерами, які використовують підхід до інвестування від їх імені.

Чому люди обирають активне інвестування?

Є багато причин, чому люди вирішують спробувати себе в активному інвестуванні.

По-перше, вони хочуть мати більшу роль у керуванні своїми фінансами. Для багатьох людей може бути важко довіритися інвестиційному консультанту, а інші просто нудьгують від ідеї використання стратегії “купуй і тримай”.

Інші обирають активне інвестування, оскільки хочуть працювати над зменшенням ризику або збільшенням потенційного прибутку від інвестицій.

Активні інвестори постійно стежать за фондовим ринком та новинами, переміщаючи свої гроші у вкладення та з них. Якщо відбувається щось, що може послабити ринок, активні інвестори шукають безпечний пристанок для вкладення своїх грошей. Якщо вони відчувають, що бізнес може стикнутися з гострим стрибком цін на акції, вони перенаправляють свої кошти в акції цієї компанії.

З ефективним використанням активні інвестори можуть зберегти свій капітал або заробити великі суми грошей.

Активне інвестування є більш складною задачею, ніж купівля та утримання або пасивне інвестування. Для деяких людей цікавіше намагатися обійти ринок, і вони вважають це привабливішим способом інвестування.

У що інвестують активні інвестори?

Активні інвестори використовують різноманітні активи для реалізації своєї торговельної стратегії.

Акції

Багато активних інвесторів купують і продають акції окремих компаній. Це дозволяє їм зосередитися на конкретних підприємствах, які, на їхню думку, покажуть кращу ефективність у найближчому майбутньому.

Облігації

Деякі активні інвестори торгують облігаціями, які видані урядами або підприємствами. Якщо ринкові процентні ставки падають, ціни на облігації мають тенденцію до зростання, що дає можливість активним інвесторам заробляти на змінах на ринку процентних ставок.

Опціони

Опціони дозволяють активним трейдерам робити ставки на зміни ціни акцій. Трейдери опціонами купують і продають право купувати або продавати акції за фіксованою ціною до певної дати у майбутньому.

Біржові фонди

Біржові фонди (ETF) схожі на паєві інвестиційні фонди у тому сенсі, що вони дозволяють інвесторам купувати і продавати акції декількох підприємств, працюючи лише з одним фондом. На відміну від паєвих інвестиційних фондів, ви можете купувати і продавати акції ETF протягом дня, що робить їх більш підходящими для активних трейдерів.

Товари

Деякі активні інвестори віддають перевагу торгівлі такими товарами, як нафта, кукурудза, природний газ або пшениця. Сировинні товари дозволяють активним інвесторам спекулювати на майбутніх цінових тенденціях і можуть служити як захист від інфляції.

Переваги та недоліки активного інвестування

Переваги

Більший потенціал прибутку. Основна мета активних інвесторів – переграти фондовий ринок. Це означає заробляти більше, коли ринок зростає, і втрачати менше – або навіть продовжувати заробляти гроші, коли ринок падає. Досвідчені активні інвестори можуть заробити чимало грошей, але ті, хто не досягає успіху, ймовірно, втратять більше, ніж пасивні.

Більша гнучкість. Незалежно від того, чи керуєте ви своїми грошима самостійно чи працюєте з активним менеджером капіталу, активне інвестування пропонує більше гнучкості, ніж пасивне інвестування. Ви можете переміщувати гроші в конкретні сектори економіки або типи інвестицій залежно від поточної фінансової атмосфери.

Більше інвестиційних можливостей. Більшість пасивних інвесторів використовують лише кілька інвестиційних інструментів, таких як паєві інвестиційні фонди або ETF. Активні трейдери можуть знайти місце для таких речей, як окремі акції, опціони та товари в своєму портфелі, що дозволяє їм реалізовувати більш складні стратегії.

Недоліки

Підвищений потенційний ризик. Активні інвестори піддають себе вищому рівню ризику, ніж пасивні, що компенсує їх вищий потенціал прибутку. Подумайте про сценарій, де активний інвестор продає свої акції прямо перед початком росту ринку або купує інвестиції прямо перед тим, як вони зазнають обвалу. Цей інвестор може пропустити великий прибуток або втратити свої заощадження.

Вищі витрати. Активні інвестиційні стратегії зазвичай коштують дорожче, ніж пасивні. Більшість активних інвестиційних менеджерів беруть комісію в залежності від ваших активів. Навіть якщо ви керуєте своїм портфелем самостійно, вам все одно доведеться платити більше брокерських витрат, по мірі того, як ви переміщуєте гроші на ринок і виводите їх з нього.

Більше зусиль. Активне інвестування вимагає набагато більше зусиль, ніж пасивне. Вам потрібно слідкувати за економічними, бізнесовими та ринковими новинами і приділяти час вивченню варіантів інвестування. Це потребує часу, який ви могли б віддати дозвіллю, часом з родиною, самовдосконаленням, заробітками на роботі або іншими заняттями. Також немає гарантії, що ваші зусилля принесуть плоди.

Пасивне інвестування

Огляд пасивного інвестування

Пасивні інвестори уникають спроб перемогти ринок. Замість цього вони віддають перевагу простій у керуванні стратегії, коли вони роблять лише одне вкладення. Замість того, щоб часто відкривати та закривати позиції, вони час від часу вносять зміни в розподіл своїх активів або перебалансовують свій портфель.

Пасивні інвестори зазвичай намагаються відслідкувати певний ринковий індекс або порівняти показники ринку в цілому. Зазвичай пасивні інвестори більше турбуються про свою довгострокову вигоду, ніж про короткостроковий прибуток.

Причини обрання пасивного інвестування

По-перше, пасивне інвестування набагато простіше, ніж активне. Пасивні інвестиції потребують підтримки у вигляді ребалансування вашого портфеля, але зазвичай це робиться лише раз на кілька місяців. Іноді ви можете вирішити змінити розподіл активів, але тільки після ретельного аналізу.

Інша причина полягає в тому, що деякі вважають, що пасивне інвестування ефективніше, ніж активне. Визначити відповідний час на ринку для купівлі або продажу надзвичайно складно, і більшість людей бачать кращі результати при пасивному інвестуванні, ніж при активному.

В які інвестиції вкладають пасивні інвестори?

Паєві інвестиційні фонди

Паєві інвестиційні фонди містять широкий спектр акцій та облігацій, що дозволяє інвесторам легко диверсифікувати свій портфель, купуючи лише акції одного фонду. Багато пасивних інвесторів акцентуються на індексних фондах, які відслідковують ринковий індекс, такий як S&P 500, або загальний фондовий ринок. Індексні фонди, як правило, є дуже вигідними.

ETF

ETF схожі на паєві інвестиційні фонди, за винятком того, що інвестори можуть торгувати ними на ринку в робочі години, а не чекати до кінця дня, коли управляючий фондом завершить угоди купівлі-продажу. Це робить їх трохи більш ліквідними, ніж паєві інвестиційні фонди. Деякі ETF також мають більш низькі витрати, ніж їх аналоги взаємних фондів, що робить їх більш вигідним варіантом.

Акції

Деякі пасивні інвестори віддають перевагу вибору окремих компаній для довгострокових інвестицій. Наприклад, пасивний інвестор може купувати акції “голубих фішок” і утримувати їх протягом тривалого часу.

Облігації

Пасивні інвестори також можуть вибрати для покупки окремі облігації або облігаційні фонди. Вони можуть включати державні облігації США або інших країн, або облігації, що випускаються корпораціями або місцевими органами влади.

Плюси та мінуси пасивного інвестування

Плюси

Простіше. Активним інвесторам потрібно слідкувати за новинами бізнесу та ринку і кожен день або кожен тиждень витрачати час на укладання угод у своєму портфелі. Пасивні інвестори можуть витрачати лише кілька годин на рік на підтримку своїх інвестицій.

Менше ризику. Активні інвестори стикаються з ризиком продати свої інвестиції в непридатний момент або купити їх, коли ринок на піку. Пасивні інвестори купують інвестиції та утримують їх. Їм не потрібно перейматися покупкою або продажем в непридатний момент, і вони можуть розраховувати на стабільний зріст ринку в довгостроковій перспективі.

Дешевше. Пасивним інвесторам не потрібно перейматися всіма комісіями за транзакції, які платять активні трейдери. Вони можуть зберігати свої гроші в індексних фондах, які зазвичай беруть комісію в розмірі 0,10% або менше. Навіть пасивні інвестори, які працюють з інвестиційним менеджером, зазвичай платять менше комісійних, ніж ті, хто працює з активними інвестиційними менеджерами.

Мінуси

Нижчі потенційні винагороди. Пасивні інвестори, як правило, фокусуються на відстеженні ринку, а не на його випередженні. Досвідчений інвестор, який робить регулярні угоди, може випередити зріст ринку і заробити багато грошей. Пасивні інвестори, як правило, отримують середній прибуток відповідно до показників ширшого ринку, але не більше того.

Не захищає ваші кошти від короткострокових падінь. Пасивні інвестори не намагаються продати свої позиції до того, як акції впадуть у ціні; вони зазвичай задоволені тим, що переживають підйоми і падіння ринку. Однак іноді ринок погано себе відчуває через тривалі економічні умови, такі як рецесія.

Якщо вам потрібно продати інвестиції, щоб покрити ваші щоденні витрати, ви можете бути змушені продавати їх за низькими цінами, що потенційно може призвести до збитків. Пасивний підхід до інвестування може бути особливо складним для підтримки, коли економічні новини мрачні, ціни падають, оскільки активні інвестори рятуються, а бажання “щось зробити” наростає. Але найгірше, що може зробити пасивний інвестор, – це скасувати багаторічну прибутковість шляхом панічних продажів після того, як ринок вже впав.

Активний чи пасивний: яка стратегія інвестування вам підходить?

Правильний вибір стратегії інвестування залежить від ваших інвестиційних цілей, інтересів, толерантності до ризику та готовності витрачати час на роботу над портфелем. Щоб обрати свою інвестиційну стратегію, задайте собі наступні запитання.

  1. Чи хочете ви проводити час за переглядом бізнесових та економічних новин? Людям, у яких немає бажання або часу приділяти увагу новинам, ймовірно, слід дотримуватися пасивного інвестування.
  2. Готові ви витрачати години щотижня на торгові операції? Якщо вам подобається денна торгівля або просто регулярний огляд свого портфеля, активне інвестування може вам підійти. Якщо ви не хочете витрачати стільки часу на свої гроші, краще дотримуйтесь пасивного інвестування.
  3. Чи готові ви прийняти ризик невдач у ваших угодах? Люди, які інвестують в індексні фонди, можуть бути впевнені, що ринок повернеться до норми. Якщо ви активний трейдер, ви можете придбати акції в бізнесі, який збанкрутується, або угода з опціонами може зруйнувати ваш портфель.
  4. Чи маєте ви короткий або довгостроковий горизонт? Люди, які шукають короткострокової вигоди, можуть заробити більше грошей на активній торгівлі, якщо все пройде добре. Пасивна стратегія може краще підійти довгостроковим інвесторам.

Для більшості людей стратегія пасивного інвестування, ймовірно, є кращим вибором. Обіграти ринок — основна мета більшості активних трейдерів — надзвичайно складно.

За 15 років майже 92% активно управляються паєвими інвестиційними фондами не змогли перевершити дохідність S&P 500. Це означає, що лише 8 з кожних 100 професійних фондових менеджерів можуть досягти більшого за рахунок активного інвестування, ніж за рахунок пасивного індексного інвестування.

Якщо ви один з 8%, хто може перевершити ринок у довгостроковій перспективі, то ви можете заробити багато грошей на активній торгівлі. Можливо, ви навіть захочете подумати про роботу в сфері управління капіталом. Але насправді це вдається малому числу людей.

Підбиваємо підсумки

Існує безліч способів інвестування. Деякі обирають активну позицію; інші зосереджені на покупці та утриманні одних і тих самих цінних паперів протягом тривалого часу.

Більшості людей, ймовірно, краще підходить пасивне інвестування, але немає нічого поганого в тому, щоб виділити частину свого портфеля для експериментів та отримання задоволення від активної торгівлі.
На мою думку людина повинна сама підібрати під себе той вид інвестування яким вона бажає займатись – як ми бачимо те як саме можно увійти в інвестиції способів безліч, але саме я для себе обрав криптовалюти. Поясню в декількох тезисах чому хоч, ризик досить не малий:

  • багато різних інстурментів
  • доступний ринок 247
  • цікаві та передові проекти

В остальному інвестуючи в дані проекти в першу чергу я думаю про те, що з них треба виймати доллари, не треба влюблятись у актив і думати що він буде рости постійно до небес – це треба сходу тримати в голові. Доречі про цікаві проекти, в моєму портфелі є спотовий робот, який приносить мені від 8 до 15% в місяць, працює сам робот достить безопасно, якщо розуміти ризик-менеджмент, але прибуток він приносить досить непоганий.

Цікаво, пиши на мій телеграм: @wizion

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду