Trader-blog » Крипто » 9 криптовалют для новачків інвесторів окрім Bitcoin

9 криптовалют для новачків інвесторів окрім Bitcoin

Коли ви вперше дізнаєтеся про криптовалюту, ви, можливо, зацікавлені новинами про революційну технологію блокчейну або історіями про перетворення 100 доларів на 10 000 доларів за допомогою друзів. Швидко зрозуміло, що ця індустрія набагато ширша, ніж Bitcoin, Ethereum або Dogecoin. Згідно з CoinMarketCap, існує майже 16 000 різних криптовалют!

Це вражаюче число стає зрозумілим лише тоді, коли ви розумієте, що блокчейн і криптотехнології мають набагато ширший застосунок, ніж “цифрові гроші”, які приходять на думку, коли ви думаєте про біткоїни.

У цій статті я збираюся пролити світло для майбутніх криптоінвесторів на різноманітні варіанти інвестицій. Я не буду надавати вичерпний список усіх різних категорій криптовалют і не буду глибоко вдаватися у деталі кожної з них.

Я просто ознайомлю вас з деякими з найцікавіших можливостей та згадаю кілька конкретних прикладів. Я сподіваюся, це зацікавить вас, і ви детальніше дізнаєтеся про деякі з них, щоб краще розібратися в тому, що може запропонувати криптосвіт.

Умови використання

На момент написання цієї статті я або інвестував, або розглядаю можливість інвестування в усі криптовалюти, про які згадую. Деякі з них є новими і дуже ризикованими. Інші вже зарекомендували себе як надійніші.

Проте весь ринок залишається дуже спекулятивним і нестійким, тому вам обов’язково потрібно провести власне дослідження перед тим, як вкладати будь-яку суму грошей в одну з криптовалют, про які я згадав.

Примітка про “криптовалюти” і “токени” Перш ніж ми продовжимо. Технічно, “криптовалюта” – це власна валюта блокчейну, така як Ethereum ETH або Bitcoin BTC. З іншого боку, криптотокен – це валюта стороннього проєкту, побудованого на базі одного з існуючих блокчейнів. Ви побачите, що більшість прикладів у цій статті стосуються токенів.

Однак ця різниця насправді не так важлива для нас як для інвесторів, і багато хто використовує ці терміни взаємозамінно або називає все “криптовалютами”. Принаймні, зараз ви знаєте, чому я використовую обидва терміни у цій статті та в чому їхня відмінність

1. Криптобіржі

Однією з ваших перших точок контакту з світом криптовалют буде одна з великих бірж, таких як Binance, KuCoin, FTX або Crypto.com. Крім Bitcoin, Ethereum і багатьох інших криптовалют, ці біржі також дозволяють придбати власні токени.

Попит на такі біржові токени обумовлений перевагами, які вони надають власникам. Хоча вони відрізняються від біржі до біржі, поширеним варіантом є “стейкінг” (блокування ваших токенів на певний період часу), що дозволяє вам заробляти відсотки, торгувати з меншими комісіями та отримувати вищі реферальні винагороди.

Токен KuCoin (KCS) зросла в ціні разом із популярністю його торгової платформи.

Ця категорія була чудовою інвестицією за останні кілька років, використовуючи загальний зріст криптовалютної торгівлі та мільйони нових інвесторів, які входять в цей простір.

Мої поточні та потенційні інвестиції:

 • Binance (BNB). На сьогодні це найбільша з бірж у цьому списку з ринковою капіталізацією в 90 мільярдів доларів, яка зросла на 1700% за рік.
 • Crypto.com (CRO). Ринкова капіталізація $14 млрд, зріст на 800% за рік.
 • FTX (FTT). Ринкова капіталізація $5,5 млрд, зріст на 750% за рік.
 • KuCoin (KCS). Ринкова капіталізація $1,8 млрд, зріст на 2750% за рік.
 • Gate (GT). Ринкова капіталізація в $1 млрд, зріст на 1300% за рік.
 • Huobi (HT). Ринкова капіталізація $1,6 млрд, зріст на 160% за рік.

2. Децентралізовані біржі

Децентралізація завжди була однією з головних метою розробників та ентузіастів криптовалют. Цей акцент породив нову область, відому як децентралізовані фінанси або просто «DeFi».

DeFi – це, по суті, сфера всіх фінансових послуг, які ви знаєте з традиційного світу фінансів, але побудована без посередників, таких як уряд, великі банки та інші установи.

Це широка і швидко зростаюча область з декількома підкатегоріями. Однією з перших, хто вийшов на світло і процвітає і до цього дня, є децентралізована біржа, також відома як «DEX».

Сьогодні загальна вартість, яка перебуває в DeFi, становить 250 мільярдів доларів, порівняно з приблизно 500 000 доларів 3 роки тому.

Як і більш традиційні криптобіржі, DEX дозволяє вам «обміняти» одну криптовалюту на іншу. Однак це відбувається без посередників, які вимагають вашого особистого ідентифікації, і іноді збирають величезні комісії. По суті, DEX дозволяє вам торгувати безпосередньо з іншими людьми.

Як саме працюють ці DEX, і як ви, як користувач, можете робити більше, ніж просто купувати та продавати, – це саме по собі захоплююча тема. А поки просто знайте, що ці DEX не тільки існують, але також працюють і обробляють тисячі криптовалютних операцій на мільярди доларів щодня.

Незважаючи на їх популярність, на них припадає лише невелика частина загального обсягу торгів, що залишає багато можливостей для зростання в майбутньому.

На першому місці за ринковою капіталізацією та обсягом торгів стоїть UniSwap. Серед його найближчих конкурентів можна виділити PancakeSwap, Curve Finance, dYdX, TraderJoe, 1inch та SushiSwap. Проте існує велика та постійно зростаюча кількість доступних DEX, а саме 138 токенів на даний момент на CoinMarketCap. Вони всі перебувають на різних стадіях зрілості та мають різний обсяг доступної ліквідності.

Мої поточні та потенційні інвестиції:

 • UniSwap (UNI). Ринкова капіталізація $7 млрд, зріст на 350% за рік.
 • PancakeSwap (CAKE). Ринкова капіталізація $3 млрд, зріст на 2900% за рік.
 • Curve (CRV). Ринкова капіталізація $1,6 млрд, зріст на 550% за рік.
 • dYdX (DYDX). Ринкова капіталізація в розмірі 0,6 млрд доларів, що на 25% менше від часу запуску токена у вересні 2021 року.
 • TraderJoe (JOE). Ринкова капіталізація у розмірі 0,4 млрд доларів США, що на 9500% більше від часу запуску токена у серпні 2021 року.
 • 1inch (1INCH). Ринкова капіталізація $1,1 млрд, що на 15% більше від часу запуску токена рік тому.
 • SushiSwap (SUSHI). Ринкова капіталізація $1,2 млрд, зріст на 125% за рік.

3. Кредитні платформи у світі децентралізованих фінансів (DeFi)

Іншою підкатегорією DeFi, про яку я згадаю тут, є кредитні платформи. Видача та отримання позик є стандартною практикою у світі традиційних фінансів та банківських послуг, і вони також швидко знайшли своє застосування у світі криптовалют. Технологія Blockchain дозволяє надавати такі послуги набагато швидше, простіше та повністю децентралізовано. Децентралізована частина означає, що як позичальництво, так і видача позик, легко виконуються звичайними людьми, такими як ви та я, на одній із багатьох доступних кредитних платформ.

Ці платформи використовують власні токени для функціонування своїх екосистем. Вони виплачуються кредиторам у обмін на криптовалюти, які вони позичають, і можуть бути заставлені для забезпечення безпеки та ліквідності системи, при цьому ви можете заробляти відсотки та мати право голосу.

Одними з найпопулярніших платформ є Compound, Aave та Maker. Проте постійно з’являються нові, що надає нам багато можливостей у цій області. Особисто я наразі вивчаю Cream Finance, Alchemix, Venus, TrueFi, Notional Finance та Solend.

Мої поточні та потенційні інвестиції:

 • Aave (AAVE). Ринкова капіталізація $2,4 млрд, зріст на 110% за рік.
 • Maker (MKR). Ринкова капіталізація $2,2 млрд, зріст на 350% за рік.
 • Compound (COMP). Ринкова капіталізація $1,2 млрд, зріст на 30% за рік.
 • Alchemix (ALCX). Ринкова капіталізація в розмірі 0,2 млрд доларів, що на 60% менше з моменту запуску токена у лютому 2021 року.
 • Venus (XVS). Ринкова капіталізація $0,2 млрд, зріст на 350% за рік.
 • TrueFi (TRU). Ринкова капіталізація $0,15 млрд, зріст на 110% за рік.
 • Solend (SLND). Ринкова капіталізація в $34 млн, що на 40% менше з моменту запуску токена у листопаді 2021 року.
 • Cream Finance (CREAM). Ринкова капіталізація $26 млн, зниження за рік на 50%.
 • Notional Finance (NOTE). Ринкова капіталізація в $6 млн, що на 60% менше з моменту запуску токена у листопаді 2021 року.

4. Відкриття світу метавселенної

Давайте зупинимося на хвилину та заглибимося в щось більш захоплююче, ніж прості обміни, позики та кредити. Хоча визначення поки що залишається трохи неясним, більшість людей здається згодними з тим, що “метавселенна” – це захоплюючий онлайн-досвід, часто з соціальним компонентом. Суттєво, це все про життя у цифровому світі.

Як це працює?

Отже, як це працює та як ми можемо інвестувати? З урахуванням широкого і нечіткого визначення, можна довести те, що багато компаній беруть участь у розвитку метавселенних.

Проекти, такі як The Sandbox та Decentraland, створюють величезні віртуальні 3D-світи, де митці та компанії можуть створювати власні місця для зустрічей, сприяти комунікації, покупкам, виставкам, а навіть створювати повноцінні ігри.

Інвестиційний потенціал

Оскільки ці віртуальні світи фактично працюють як мікроекономіка з власною землею, нерухомістю, ринками та подіями, для них має сенс мати власні валюти.

Незважаючи на те, що вартість багатьох токенів метавселенних вже значно зросла у цьому році, беручи до уваги те, що цей простір привернув увагу та капітал кількох великих компаній та знаменитостей, вони все ще можуть бути відмінними довгостроковими інвестиціями, враховуючи, наскільки це все нове. Зверніть увагу, що The Sandbox, лідер у цьому просторі, навіть ще не відкрита для публіки!

Обрані інвестиції

The Sandbox (SAND): Ринкова капіталізація $5 млрд, зріст на 10 000% за рік.

Decentraland (MANA): Ринкова капіталізація $4,4 млрд, зріст на 3700% за рік.

Somnium Space (CUBE): Ринкова капіталізація $0,2 млрд, зріст на 3200% за рік.

Wilder World (WILD): Ринкова капіталізація в розмірі $0,3 млрд, що на 600% більше з моменту запуску токена в травні 2021 року.

Ці технологічні інновації можуть стати ключовими для вашого портфеля інвестицій. Обережно обирайте, та розгляньте ці потужні можливості, які пропонує майбутнє.

5. Ігровий світ криптовалют: інвестиції в майбутнє

Забудьте на мить про обмін, кредити та позики. Давайте поговоримо про щось захоплююче, щось, що захоплює увагу мас, – метавсвіт. Це онлайн-середовище, що вражає, часто з соціальним компонентом, де ви можете існувати у цифровому світі.

Ігри: нові горизонти

Іншим цікавим способом використання криптовалют є ігрова індустрія. Багато ігор мають свою власну економіку, де гравці змагаються за винагороди, купують та продають цифрові активи та розвивають своїх персонажів.

Збільшення популярності

Застосування криптотокенів у гральних проектах, наприклад, Axie Infinity, є новаторським рішенням. Зараз цю гру щоденно грає понад 1,5 мільйона активних користувачів. За останній рік кількість гравців збільшилася в 300 разів.

Інвестування в майбутнє

Вибираючи інвестиції, слід звертати увагу на проекти зі стійким розвитком та активною гральною базою. Окрім того, важливо розуміти цінність токенів у межах кожної гри.

Мої інвестиції в цей сегмент:

 • Axie Infinity (AXS). Ринкова капіталізація $7 млрд, зріст на 13 700% за рік.
 • Gala Games (GALA). Ринкова капіталізація $3,6 млрд, зріст на 177 000% за рік.
 • Yield Guild Games (YGG). Ринкова капіталізація $0,5 млрд, зріст на 220% з моменту запуску в липні 2021 року.
 • Vulcan Forged (PYR). Ринкова капіталізація $0,4 млрд, зріст на 1000% з моменту запуску в квітні 2021 року.
 • Star Atlas (ATLAS). Ринкова капіталізація $0,3 млрд, зріст на 50% з моменту запуску в вересні 2021 року.
 • Gods Unchained (GODS). Ринкова капіталізація $0,2 млрд, зріст на 20% з моменту запуску в жовтні 2021 року.
 • Thetan Arena (THG). Зріст на 450% з моменту запуску в вересні 2021 року.

Інвестування в ігри може бути вигідним і захоплюючим напрямком. Важливо обирати проекти з міцною спільнотою та обґрунтованою цінністю токенів.


6. Стартові платформи: вкладайте в майбутнє

Важливе вкладання: Значна кількість нових ігор та криптопроєктів випускають свої токени на так званих стартових платформах. Це надає можливість людям інвестувати в токени нового проєкту з першого дня, пізніше ці токени з’являться на популярних біржах і залучать увагу більшої кількості інвесторів.

Потужні інструменти: Деякі з майбутніх проектів на GameFI — Polkastarter та UniCrypt.

Унікальні переваги: Кожна з цих стартових платформ має свій власний токен, який часто потрібно утримувати та вкладати певну суму, щоб отримати доступ до нових запусків. Це дає можливість інвестувати в саму стартову платформу та отримувати прибуток, оскільки попит на токен зростає разом із кількістю та якістю запускових проєктів.

Мої поточні та майбутні інвестиції:

 • Polkastarter (POLS). Ринкова капіталізація $0,3 млрд, зріст на 550% протягом року.
 • GameFI (GAFI). Зріст на 500% з моменту запуску токена в вересні 2021 року.
 • UniCrypt (UNCX). Ринкова капіталізація $24 млн, зріст на 2200% протягом року.
 • Project SEED (SHILL). Зниження на 70% з моменту запуску токена в листопаді 2021 року.
 • TrustPad (TPAD). Зріст на 25% з моменту запуску токена в травні 2021 року.

7. Блокчейни: ключ до майбутнього

Стабільність та рост: Відзначено на початку, “криптовалюта” – це власна валюта блокчейну, а “токени” створюються над існуючими блокчейнами. Через це блокчейни виграють від зростання кількості та популярності проектів та додатків, які створюються та використовуються поверх них. Таким чином, ми можемо отримати прибуток, не обираючи окремі сектори або проекти для інвестування, а просто інвестуючи в базовий токен, купуючи криптовалюту блокчейну.

Різноманітність та потенціал: Ці криптовалюти використовуються для забезпечення активності та транзакцій у відповідних блокчейнах, чи то в DeFi, іграх, метавсвіті чи NFT. Блокчейни, які нас цікавлять, – це ті, які забезпечують те, що називається “розумними контрактами”.

Лідерство та перспективи: Ethereum – очевидний лідер серед блокчейнів з розумними контрактами. Тим часом, у Solana, WAX та Tezos є процвітаючі ринки NFT, а Terra, Avalanche та Cardano прагнуть наздогнати відставання.

Мій вибір: Особисто я інвестував у деякі з них, і блокчейни як категорія, безперечно, є найбільшим розподілом в моєму крипто-портфелі.

Мої поточні та майбутні інвестиції:

 • Ethereum (ETH). Ринкова капіталізація $500 млрд, зріст на 600% протягом року.
 • Binance (BNB). Ринкова капіталізація $90 млрд, зріст на 1700% протягом року.
 • Solana (SOL). Ринкова капіталізація $55 млрд, зріст на 10 000% протягом року.
 • Terra (LUNA). Ринкова капіталізація $25 млрд, зріст на 13 800% протягом року.
 • Avalanche (AVAX). Ринкова капіталізація $25 млрд, зріст на 3000% протягом року.
 • Tezos (XTZ). Ринкова капіталізація $4 млрд, зріст на 100% протягом року.
 • WAX (WAXP). Ринкова капіталізація $0,9 млрд, зріст на 1100% протягом року.

8. Рішення для масштабування: оптимізація ефективності

Виклик проблеми: Однією з тих речей, що дозволили багатьом конкурентам блокчейну процвітати, є те, що у Ethereum є певні проблеми. Його головною проблемою є масштабування, оскільки він просто не може впоратися з обсягом транзакцій, що відбуваються в мережі. Перевантаження Ethereum призводить до надмірно високих комісій, що робить його неефективним для щоденних транзакцій.

Розрішення проблеми: На щастя для нас, як для користувачів інвесторів, існують рішення для масштабування, які були спеціально створені для вирішення цієї проблеми шляхом переміщення транзакцій з центрального блоку Ethereum до сайдчейнів або рішень “рівня 2”. Polygon – очевидний лідер в цій категорії, нещодавно випередивши навіть Ethereum за кількістю щоденних активних адрес. Polygon (MATIC) та Loopring (LRC) однозначно перевершили Immutable X (IMX) протягом останнього року.

Перспективи: Однак з’являються інші рішення, які розвивають свої власні значні партнерські відносини та доводять свою вартість. Інвестуючи у токени цих рішень, ми робимо ставку на Ethereum як “рівень розрахунків” і на рішення для масштабування як “рівень виконання”: тезис, який вразлив багатьох, включаючи засновника Ethereum.

Мої поточні та можливі інвестиції:

 • Polygon (MATIC). Ринкова капіталізація $15 млрд, зріст на 11 000% за рік.
 • Immutable X (IMX). Ринкова капіталізація $1 млрд, ціна залишилася стабільною з моменту запуску токена в листопаді 2021 року.
 • Loopring (LRC). Ринкова капіталізація $2,8 млрд, зріст на 1200% за рік.
 • Boba (BOBA). Ринкова капіталізація $0,5 млрд, зріст на 200% з моменту запуску токена в листопаді 2021 року.

9. Цифрове золото: біткоїни

Унікальний підхід: І нарешті, останнє, але не менш важливе: давайте поговоримо про біткоїни. Хоча Bitcoin – це блокчейн, такий як Ethereum, Solana та інші, про які ми говорили раніше, на даний момент він не служить тій же меті для розробників, користувачів або інвесторів. Принаймні, наразі.

Роль у екосистемі: Bitcoin не має сильної DeFi екосистеми або великого спільноти розробників, що створюють ігри, NFT або метавсвітичні додатки поверх нього. Більшість людей відмовилась від початкової ідеї використання Bitcoin як “цифрових грошей”.

Стабільність та надійність: Незважаючи на все, чого не є Bitcoin, він залишається найбільшою криптовалютою за ринковою капіталізацією з великою спільнотою відданих прихильників і підтримкою великих інституційних інвесторів. Тому я продовжую тримати біткоїни і рекомендую їх як інвестицію.

Мої поточні інвестиції:

 • Bitcoin (BTC). Ринкова капіталізація $900 млрд, зріст на 150% за рік.

Підбиваючи підсумок

Я сподіваюся, що я розкрив вам очі на безліч варіантів використання технологій у криптосфері та розширив ваші можливості як інвестора.

Ця стаття намагалася не бути вичерпним посібником для вступу в світ криптовалют, і є ще багато інших категорій, які можна додати. Наприклад, багато робиться у галузі розваг, мультимедіа та стрімінгу, і кілька проєктів надають інструменти та інфраструктуру в цих напрямках.

Як новому інвестору у криптовалюти, ось кілька відмінних класів активів, з яких можна розпочати свою подорож у світ криптовалют:

 • Криптобіржі: Binance (BNB), KuCoin (KCS) та FTX (FTT).
 • Децентралізовані біржі: Uniswap (UNI), dYdX (DYDX) та TraderJoe (JOE).
 • Кредитні платформи: Compound (COMP), Aave (AAVE) та Maker (MKR).
 • Токени метавсвіту: The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) та Somnium Space (CUBE).
 • Ігри: Axie Infinity (AXS), Gods Unchained (GODS) та Vulcan Forged (PYR).
 • Стартові площадки: GameFI (GAFI), Polkastarter (POLS) та TrustPad (TPAD).
 • Блокчейни: Ethereum (ETH), Solana (SOL) та Avalanche (AVAX).
 • Рішення для масштабування: Polygon (MATIC), Loopring (LRC) та Immutable X (IMX).
 • Цифрове золото: також відоме як Bitcoin (BTC).

Хочеться на кінець додати, що весь список представлений в трошки вище потрібно пропускати через свою призму DYOR – це розшировується “Do your own research”, а переводиться як “Проведіть власне дослідження”, це важливо, так як за останній час ми бачимо тенденцію приходящих та віходящих проектів, які в один момент ростуть та процвітають, а в другий можуть падати камнем на дно.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду