Trader-blog » Інвестиції » 50 цікавих факт про золото

50 цікавих факт про золото

Протягом віків цей дорогоцінний метал був використаний у всьому: для прикрас королівських осіб, стабілізації економіки, виготовлення зубних відбитків і навіть підвищення продуктивності вашого мобільного телефону. Я зібрав 50 цікавих фактів про золото, які можуть вас здивувати.

Історичні факти про золото

 1. Слово “золото” походить від древньоанглійського слова “gyldan”, що виникло від германського слова “gulþa”.
 2. Люди добули близько 200 000 тонн золота.
 3. З 1950 року добуто 2/3 наземного золота.
 4. Золото було знайдено на всіх семи континентах.
 5. За оцінками, у світовому океані міститься близько 10 мільярдів тонн золота. Проте воно настільки розведене, що його неможливо добути.
 6. Перетворення звичайних матеріалів на золото називається хрізопеєю.
 7. Карат спочатку був одиницею маси, що базувалася на зерні рогового дерева, яке використовували давні купці.
 8. Найстаріший золотий предмет був знайдений в Болгарії. Відкриття показало, що люди обробляли цей матеріал ще 6500 років тому.
 9. Ще з часів греко-римського Єгипту алхіміки вважали, що можна перетворити звичайні матеріали, такі як свинець, в золото.
 10. Найбільший самородок, який існує досі, – це “Рука віри”. Знайдений за допомогою металлошукача в Австралії в 1980 році, ви можете побачити його в казино Golden Nugget в Лас-Вегасі.
 11. Олімпійські золоті медалі були чистим золотом до 1912 року. Зараз вимагається, щоб вони містили принаймні 6 грамів золота і були виготовлені з не менше 92% срібла.
 12. На ацтекській мові золото “teocuitatl” перекладається як “екскременти богів”.
 13. Приблизно за 50 років до Каліфорнійської золотої лихоманки 1848 року в Північній Кароліні відбулася золота лихоманка.

Наукові факти про золото

 1. Хімічний символ золота — Au, походить від латинського слова “aurum”, або “сяючий світанок”.
 2. Благородний метал, золото, не піддається корозії, не тьмяніє і не утворює оксидної плівки на своєму поверхні при контакті з повітрям.
 3. Оскільки цей дорогоцінний метал майже не піддається руйнуванню, його зазвичай плавлять, очищають і повторно використовують. Це означає, що на вашому золотому кільці можуть бути частинки з Давнього Риму!
 4. Сьогоднішній світовий стандарт у метричних каратах вагою 200 мг був встановлений у 1907 році, а в США цей метод вимірювання був прийнятий в 1913 році. До цього стандарти варіювалися від 187 мг до 215,99 мг.
 5. З 92 зустрічаються в природі елементів золото займає 58-е місце за рідкістю. Найрідкіші елементи на Землі — це метали на основі платини, такі як осмій, родій і іридій.
 6. Чисте золото настільки м’яке, що його можна легко маскувати руками.
 7. Температура плавлення золота становить 1064 °C.
 8. Майже всі золото Землі було отримано з метеоритів 200 мільйонів років тому.
 9. Деякі хворі на ревматоїдний артрит отримують ін’єкції рідинного золота для зменшення запалення.
 10. Під час землетрусів вода всередині розломів може розпадатися і випаровуватися, утворюючи золото.

Фінансові факти про золото

 1. Золото — найпопулярніший дорогоцінний метал для інвестицій.
 2. Ціна на золото постійно коливається і часто пов’язана з великими економічними подіями.
 3. До 1971 року валюти більшості західних економік використовували золотий стандарт.
 4. Золото вже не є найбільш дорогим металом. Цю честь отримав паладій у 2018 році.
 5. Швейцарія була останньою країною, яка відмовилася від золотого валютного стандарту. 40% швейцарського франка було забезпечено золотом, доки альпійська країна не приєдналася до МВФ у 1999 році.
 6. Цар Лідії Крез створив перші монети з чистого золота у 540 р. до н.е.
 7. Генріх VIII, Діоклетіан і Нерон були відомі злочинцями, які замарили золото, додавши інші метали до золотих монет і зменшивши їх вартість.

Цікаві факти про Форт-Нокс

 1. На кінець березня 2020 року у Форт-Ноксі знаходилося понад 4500 метричних тонн золота.
 2. Форт-Нокс містить приблизно 50% золотих резервів Сполучених Штатів.
 3. Вважається, що на Форт-Нокс припадає близько 2% світових запасів золота.
 4. Форт-Нокс ніколи не грабували. Фактично, ніхто навіть не намагався здійснити таку операцію. З 30 000 солдатами, оточуючими мінним полем, безпілотними літальними апаратами “Хижак”, що здійснюють звичайне спостереження, і 20-тонними дверима сховища, це неможливо.

Цікаві факти про золото

 1. У 2010 році в Абу-Дабі було відкрито перший у світі автомат з продажу золота. Сам автомат покритий золотом, а його ціни оновлюються щоквартально, щоб відображати ринкову вартість.
 2. У 2002 році монету номіналом у 20 доларів “Двійний орел” 1933 року продали на аукціоні Sotheby’s за 7,59 мільйона доларів, зробивши її найціннішою золотою монетою у світі. Всього існує 20 таких монет.
 3. Елвіс Преслі володів першим прототипом Stutz Blackhawk, і його улюблена модель не обходилась без витрат: 24-каратні золоті пластини, передні панелі, молдинги і накладки.
 4. Колишній генеральний директор Tyco International Денніс Козловський купив занавіску для душа з золотим вишиванням у ванну кімнату своєї горничної за 6000 доларів. Пізніше Козловський був визнаний винним у крадіжці 100 мільйонів доларів у Tyco і засуджений до 25 років в’язниці.
 5. З однієї унції золота можна виготовити аркуш площею 100 квадратних футів.
 6. У 1869 році два австралійці виявили найбільший у світі самородок золота – “Ласкаво просимо, незнайомцю”. Розмір шматка становив 10×25 дюймів, перед тим, як його розтопили.
 7. Згідно Книги рекордів Гіннеса, найбільша золота монета – Віденська філармонія. Введена в обіг у 2004 році, монета важить 31,1 грама (1,09 унції) і має діаметр 3,7 см (1,45 дюйма). Його оцінюють у 100 євро.
 8. Чисте золото не викликає роздратування шкіри. Реакції зазвичай виникають з іншими металами (наприклад, нікелем або сріблом), які співвідносяться разом.
 9. З унції золота можна витягнути дріт завдовжки 5 миль (8 км).
 10. Золото можна вживати в невеликих кількостях, і його часто додають до розкішних напоїв і продуктів харчування.
 11. Оскільки золото добре утримується в організмі і надзвичайно пластичне, його використовували для зміцнення слабких зубів протягом принаймні чотирьох тисячоліть.
 12. В середньому людське тіло містить 0,2 мг золота.

Золото в сучасному світі

 1. Китай є найбільшим виробником золота.
 2. Китай також є найбільшим споживачем золота у світі завдяки своїм технологічним продуктам, попиту на ювелірні вироби та резервам центрального банку.
 3. Візори шоломів космонавтів покриті дуже тонким прозорим шаром золота (0,000002 дюйма). Це зменшує блиск і тепло від сонячного світла.
 4. Золото — чудовий провідник електрики і не тускне. Ось чому воно використовується практично у кожному складному електронному пристрої, від роз’ємів до перемикачів та з’єднувальних проводів.

Яка вартість золота?

Вартість золота постійно змінюється. Наприкінці серпня 2020 року золото коштувало 2000 доларів за унцію. Зазвичай ціна на золото має тенденцію рухатися протилежно до вартості американського долара. Коли ціна долара зростає, ціна на золото падає, оскільки його покупка стає відносно дорожчою для жителів інших країн. Те ж саме стосується багатьох інших видів товарів.

Чи варто інвестувати в золото?

Володіння золотом може виступати як короткострокове хеджування проти інфляції, оскільки його ціна має тенденцію зростати з часом. З історії відомо, що золото може допомогти згладити волатильність глобальної фінансової невизначеності, що може зробити його хорошим способом диверсифікації вашого портфеля.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду