Trader-blog » Теханаліз » 5 помилок трейдерів у технічному аналізі та ціновому екшені

5 помилок трейдерів у технічному аналізі та ціновому екшені

Здатність інтерпретувати свічкові патерни та шаблони дає нам ключ до розуміння руху ціни. Як тільки ви навчитесь читати графіки, ви зможете торгувати будь-якими інструментами на будь-якому ринку. З технічної точки зору все здається максимально простим. Тоді чому більшість трейдерів не можуть отримувати стабільний прибуток? Звичайно, все можна списати на відсутність досвіду або невдалий торговельний стратегію. Велику роль також відіграє торговельна психологія. Багато проблем виникають через відсутність терпіння та дисципліни. Трейдери часто схильні занадто ускладнювати свій аналіз ринку.

У цій статті я склав список з п’яти найбільш поширених помилок у технічному аналізі та ціновому екшені.

Зміст

Уровні проводяться по тілам свічок, а не по їх тінях

Відрізання тіней свічок при проведенні ключових рівнів є однією з найбільш поширених помилок.

Ось, що я маю на увазі:

Увага до деталей: правильне малювання каналу

Приділіть увагу тому, як у рисунку відсутні кілька максимумів і мінімумів свічок. Коли ви відсікаєте тіні свічок таким чином, ви обмежуєте свою здатність успішно торгувати по лініях тренду. Не лише важко визначити прорив, але також важко знайти правильну точку входу.

Не розумійте мене неправильно, вищевказаний канал повністю працює. Проте розташування нахилених рівнів може бути точнішим.

Ось приклад того, як ми повинні були намалювати канал:

Ретельність у деталях: точність рівнів підтримки та опори

Зверніть увагу, як ідеально рівні підтримки та опори співпадають з максимумами та мінімумами свічок.

Різниця між двома графіками вище може здатися зовсім невеликою. Проте усі важливі нюанси приховані в деталях.

Наведений вище приклад є досить м’яким щодо максимумів та мінімумів свічок, які були відсічені. Давайте розглянемо більш грубий приклад:

Досконалість у лініях тренду

Тепер подивіться на правильні лінії тренду.

Використання каналу замість лінії тренду

Розглянувши канал замість лінії тренду, ми помічаємо, що максимуми тіней допомагають визначити точне розташування рівнів підтримки та опори.

Уникайте 90% помилкових проривів за допомогою правильної побудови рівнів

Більшість трейдерів торгує помилковими проривами, які насправді не є помилковими. Ця проблема виникає саме через неправильне проведення рівнів. Тому завжди малюйте рівні підтримки та опору по тінях свічок. Це гарантує, що будь-яке закриття ціни вище рівня опори або нижче рівня підтримки дійсно буде проривом.

Торгівля на цінових моделях без підтвердження

Здатність виявляти патерни цінової динаміки – це чудово, але самі за себе патерни часто не мають сенсу.

Багато трейдерів намагаються торгувати ціновими патернами та моделями ще до їх формування, сподіваючись увійти на ринок за кращою ціною. Чудовим прикладом є фігура “голова і плечі”. Ця модель не може вважатися підтвердженою, поки ринок не прорветься через лінію шиї.

Ціна над уровнем підтримки: чи це справжній розворот?

Так, ціна дійсно перебуває вище рівня підтримки. Але це ще не означає, що розворот підтверджено.

Через кілька свічок відбулось прорив лінії шиї:

Торгівля в каналі: краще зачекати прориву

Це саме стосується торгівлі в каналі. Хоча ви можете проводити угоди в межах верхньої та нижньої границі, це зазвичай не так вигідно, як чекати підтвердженого прориву.

Очікуйте на прорив: правильне використання рівнів підтримки та опори

Якщо ваші рівні підтримки та опори проведені правильно, вам залишається лише зачекати їх прориву та повторного тестування для входу на ринок.

Використовуйте правило підтвердження для успішних торгів

Незалежно від того, чи ви торгуєте по межах каналу, використовуєте моделі Прапора чи Клину, фігуру Голови і Плечі чи Подвійний пік, завжди дотримуйтесь одного і того ж правила – модель вважається підтвердженою, коли ціна закривається за межами одного з ключових рівнів. Це не лише забезпечить вам більшу впевненість у точці входу, а й допоможе розвинути терпіння та дисципліну, які необхідні для успіху.

Торгівля на менших таймфреймах: ризики та переваги

Багато трейдерів мріють про укладання угод і отримання прибутку кожен день. Проте професійні трейдери знають, наскільки важливо залишатися поза ринком і чекати відповідних торговельних можливостей. Вони відкривають угоди дуже обережно та ретельно обирають, яким чином ризикувати своїм торговим капіталом.

Більшість початківців віддають перевагу меншим таймфреймам, оскільки це дає їм можливість торгувати частіше. Вони вважають, що чим більше угод вони укладуть, тим більше грошей зможуть заробити. Але в трейдингу більше угод не завжди означає більше грошей.

Коли мова йде про технічний аналіз, старші таймфрейми завжди надають кращі сигнали. Вони фільтрують більшість ринкового шуму, згладжуючи рух ціни. Це особливо актуально в періоди підвищеної волатильності.

Давайте розглянемо наступний приклад:

Аналізуємо ціновий канал: виявлення точок опору та опорних рівнів

Ціна рухається у нисходящому каналі. Зверніть особливу увагу на повторне тестування рівня опору ціною.

На чотиригодинному графіку ми побачимо те ж саме тестування в більшій деталі.

Ловля підроблених пробоїв: розумний підхід до торгівлі

Зверніть увагу на підроблений пробій на 4-годинному графіку. Проте на більш молодших таймфреймах ви могли б побачити справжній пробій і навіть зробити на ньому ставку. Тільки на щоденному графіку ви бачите чіткий пін-бар, за яким можна було відкрити коротку позицію.

Стратегія торгівлі: важливість денного таймфрейма

Прагніть працювати з денним таймфреймом. Навіть якщо ви тільки починаєте свій шлях у торгівлі, залишайтеся на денних графіках, доки ви не почнете отримувати стабільний прибуток. Тільки після цього ви можете спробувати використовувати молодші таймфрейми.

Ігнорування рівнів підтримки та опори

Під ключовими рівнями я маю на увазі ті, що були сформовані ринком незалежно від моделі, якою ви торгуєте.

Давайте розглянемо приклад:

Модель “Голова і плечі” на недельному графіку: приклад успішної торгівлі

Дивлячись на графік вище, ми бачимо модель “Голова і плечі”, що сформувалася на тижневому графіку. Мета забезпечення прибутку складала 1000 пунктів.

Як і в разі з будь-яким значним рухом, на шляху ціни були певні перешкоди:

Успішний торговий пробій: приклад стратегії торгівлі

Незабаром після пробою ціна зіткнулася з першою перешкодою у вигляді рівня підтримки. Попередньо провівши цей рівень, ми вже були готові до того, що він може вплинути на рух ціни. Однак пробій лінії шиї був настільки значущим, що ми могли продовжити утримувати нашу позицію.

Після невеликої консолідації ціна впала ще на 600 пунктів.

Виявлення моделі “клин” на дневному графіку

Коли ми переходимо до денного таймфрейму, ми спостерігаємо, що ця консолідація сформувала фігуру “клин”, яка є моделлю продовження тренду.

Значення критичних рівнів у торгівлі

Як досвідчений трейдер, я завжди намагаюся бути свідомим усіх критичних рівнів на шляху руху ціни. Це дозволяє приймати рішення про закриття чи утримання позиції на основі логіки, а не емоцій. Тому перш ніж увійти на ринок, я завжди ретельно позначаю рівні підтримки та опору.

Торгівля за неякісними або неясними паттернами

Як талановитий трейдер, я завжди прагну розуміти, що означає “погані” або “неякісні” паттерни. Це ті паттерни, які не вибиваються на очі з першого погляду. Якщо вам потрібно більше декількох хвилин, щоб виявити паттерн на графіку, ймовірно, його не варто торгувати. Навіть якщо ви тільки починаєте торгувати і ще не вивчили всі паттерни цінової дії, ви все одно повинні вміти виявляти цінові моделі за кілька хвилин.

Зверніть увагу на наведений нижче графік і спробуйте знайти який-небудь паттерн:

Виявлення фігури “Голова і плечі”: радість і успіх

Як талановитий трейдер, коли ви помічаєте на графіку формування фігури “Голова і плечі”, це завжди приводить до великої радості та відчуття успіху. Фігура “Голова і плечі” є одним із найважливіших паттернів у технічному аналізі, оскільки часто сигналізує про можливий розворот тренду. Це не лише важливий момент в торгівлі, але й можливість здійснити прибуткову угоду. Тож виявлення цієї фігури — це справжнє свято для кожного трейдера.

Аналіз іншого графіка: важливість ретельного дослідження

Як досвідчений трейдер, завжди важливо аналізувати не лише один, а й кілька графіків, щоб отримати повний образ ситуації на ринку. Перехід до іншого графіка допомагає отримати додаткову перспективу і зрозуміти, чи підтверджуються ваши торгові сигнали на різних часових рамках. Отже, при дослідженні нового графіка необхідно звертати увагу на ключові патерни, рівні підтримки та опору, а також будь-які зміни у поведінці цін. Це допоможе приймати більш обґрунтовані торгові рішення і досягати більш високих результатів.

Аналіз графіка: виявлення важливих патернів

Як досвідчений трейдер, завжди важливо ретельно аналізувати графіки та виявляти в них ключові патерни. На цьому конкретному графіку можна помітити великий восходящий клин, який свідчить про потенційну зміну тренду. Виявлення таких патернів дозволяє нам прогнозувати можливі рухи цін і приймати обґрунтовані торгові рішення. Пам’ятайте, що успішний трейдер завжди залишається в курсі подій на ринку і вміє вчасно реагувати на зміни ситуації.

Розгляд паттерну “клин” у торгівлі: шлях до успішної угоди

Як досвідчений трейдер, я завжди приділяю увагу аналізу різноманітних паттернів на ринку. Один з таких паттернів – це “клин”. Виявлення цього паттерну може вказувати на можливість зміни тренду і відкривати перспективи для успішної угоди.

У контексті торгівлі, використання паттерну “клин” може приносити значні прибутки. Однак, успішний трейдер завжди здійснює комплексний аналіз ринку, враховуючи різноманітні фактори та ризики, що можуть вплинути на його рішення.

Важливість використання вищих таймфреймів у торгівлі

Як талановитий трейдер, я завжди наголошую на значенні аналізу вищих таймфреймів на ринку. Саме на них частіше можна виявити важливі паттерни, які визначають подальший рух цін.

Навчитися розпізнавати найбільш очевидні сценарії – це вже великий крок до успіху. Як тільки ви це зробите, ваш аналіз буде належним чином узгодженим. Не піддавайтесь підсвідомому бажанню бачити те, що вам хочеться бачити. Замість цього, намагайтеся залишатися об’єктивними та зосередженими на тому, що відбувається на ринку. Прочистіть свій розум і запитайте себе, що повідомляє мені ціна?

Якщо вам все ще важко визначити найбільш очевидні паттерни цінової дії, спробуйте зменшити масштаб вашого графіка.

Аналіз графіка: розгляд важливих деталей

Як талановитий трейдер, я завжди наголошую на важливості детального аналізу графіків. Іноді перший погляд може бути обманливим, і важливі паттерни можуть бути приховані.

Приділіть увагу не лише загальному зображенню, але й дрібним деталям. Іноді зменшення масштабу графіка може розкрити нові можливості та допомогти виявити важливі паттерни, які раніше залишалися непоміченими.

Важливість масштабу графіка в аналізі

Як досвідчений трейдер, я наголошую на значенні правильного масштабу графіка під час аналізу ринку. Зменшення масштабу може розкрити нові деталі та паттерни, які за інших умов можуть залишатися непоміченими.

Не забувайте про цей важливий аспект при аналізі графіків та пошуку можливостей для успішних угод.

Висновок: Ключові аспекти успішного трейдингу

Як вже досвідчений трейдер, я відзначаю, що навіть найбільш досвідчені з нас можуть зазнати невдач через деякі типові помилки. Навіть при використанні технічного аналізу і торгівлі за прайс-екшен, важливо уникати цих помилок, які можуть підірвати ваш потенціал прибутку.

Для досягнення успіху на ринку важливо приділяти увагу великим таймфреймам, дотримуватися консервативного підходу до торгівлі та використовувати найбільш очевидні паттерни прайс-екшен як точки входу.

Пам’ятайте, що становлення успішним трейдером — це процес, а не кінцева мета. І навіть якщо ви зробили помилки, важливо вчитися з них і розвиватися далі.

Рекомендовані біржі для торгів, з низькою коміссією та вигідними умовами:


Рекомендую до перегляду